SON DAKİKA VARTO HABERLERİ

Son Dakika Varto Haberleri

 • 11:54Varto Hem'e Yeni Müdür YardımcısıVarto Hem'e Yeni Müdür YardımcısıMuş’un Varto ilçesi Halk Eğitim Merkezi (HEM) müdür yardımcılığına atanan Gülşah Koç görevine başladı.
 • 11:44Varto'ya Çocuk Uzmanı AtandıVarto'ya Çocuk Uzmanı AtandıMuş’un Varto Devlet Hastanesi’ne atanan çocuk uzmanı Dr. Yeşim Yiğin görevine başladı.
 • 13:24Varto Kaymakamı Çetin Esnafların Sorunlarını Masaya YatırdıVarto Kaymakamı Çetin Esnafların Sorunlarını Masaya YatırdıMuş’un Varto ilçesi Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin, Vartolu esnafların sorunlarını masaya yatırmak üzere esnaflarla bir toplantı gerçekleştirdi.
 • 12:38Varto Kaymakamlığı İhtiyaç Sahiplerine Koyun DağıtacakVarto Kaymakamlığı İhtiyaç Sahiplerine Koyun DağıtacakMuş’un Varto İlçe Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin 100 köy, 7 mahalle ve 50 mezrada maddi durumu elvermeyen 20 haneye koyun dağıtacağını söyledi.
 • 15:38Avukalardan Suç DuyurusuAvukalardan Suç Duyurusuİzmir Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) ve Özgür Hukukçular Derneği (ÖHD) üyesi avukatlar, Güneydoğu'da yaşanan olaylarla ilgili, Cumhurbaşkanı, asker ve sivil tüm yetkililer hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.
 • 14:09Avukatlardan, Operasyonlarla İlgili Picasso Göndermeli Suç DuyurusuAvukatlardan, Operasyonlarla İlgili Picasso Göndermeli Suç Duyurusuİzmir'de Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) ve Özgür Hukukçular Derneği (ÖHD) üyesi avukatlar, Güneydoğu'da devam eden PKK terör örgütüne yönelik operasyonlarla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile asker ve sivil sorumlular hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.
 • 13:52Bakan Soylu'den "Emeklilere Promosyon" AçıklamasıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, emeklilere promosyon konusuyla ilgili, "Bizim derdimiz özellikle bu fırsattan emeklilerimizin en fazla istifade edebilmesini sağlayabilmektir.
 • 12:36Varto'da Karla Mücadele Devam EdiyorVarto'da Karla Mücadele Devam EdiyorMuş’un Varto Belediyesi, etkili olan kar yağışının ardından karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
 • 12:17Kaymakam Çetin'den 3 Öğrenciye Bilgisayar Tablet HediyeKaymakam Çetin'den 3 Öğrenciye Bilgisayar Tablet HediyeMuş’un Varto ilçe Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin, Suriyeliler için yardım kampanyasını düzenleyen 3 öğrenciyi makamında kabul ederek tablet bilgisayar hediye etti.
 • 11:37Varto'da Cizre ProtestosuMuş’un Varto ilçesinde, HDP ve DBP ilçe örgütleri öncülüğünde Cizre’deki olaylar kınandı.
 • 22:23AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun açıklamalarına ilişkin, "Karşımızda ellerinde silahlarla, 150 ton patlayıcıyla Cizre'yi, Sur'u, Varto'yu, Beytüşşebap'ı, Nusaybin'i yaşanmaz hala getiren, vatandaşlarını rehin alan, çocukları canlı kalkan olarak kullanan acımasız bir örgüt var. Sezgin Tanrıkulu bu örgütü kötüleyeceğine 'Orada toplu katliam yapılmıştır' gibi sözler kullanıyor.
 • 17:20Diyarbakır'daki Diyarbakır'daki "Çözüm" KonferansıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Konferans salonundan görüntüler Sonuç bildirgesinin okunması Diyarbakır'daki "çözüm" konferansı Konferansın sonuç bildirgesinden: "PKK'nın silahlı mücadelesi ve şehir merkezlerinde yürüttüğü çatışmalar, bugün Kürt halkına ve davasına yarar getirmemektedir.
 • 16:07Askeri Belge Davasında Savcının Mütalaa İçin Süre Talebi Kabul Edildiİzmir'de görülen, tehdit ve şantajla askeri bilgi ve belge temin etme davasında mahkeme heyeti, savcının mütalaa için süre talebini kabul ederek, duruşmayı 15 Şubat 2016'ya erteledi.
 • 15:19Varto'da Yalancı BaharVarto'da Yalancı BaharMuş’un Varto ilçesinde iki günden beri etkili olan kar yağışı yerini güneşli havaya bıraktı.
 • 15:08Diyarbakır'daki "Çözüm" KonferansıDiyarbakır'da geçen hafta sonu düzenlenen "çözüm konferansı" sonuç bildirgesi açıklandı.
 • 15:04Kürt Partilerden Çağrı: Hükümet Savaşı Terk Etsin, PKK Hendekleri KapatsınKürt Partilerden Çağrı: Hükümet Savaşı Terk Etsin, PKK Hendekleri KapatsınKürt partilerin Diyarbakır’da düzenlediği ‘Kürdistan’da Savaşın Sonlandırılması ve Siyasi Çözüm Perspektifi’ konferansının sonuç bildirisi açıklandı.
 • 14:29Kürt Partilerinden PKK'ya Tepki ve ÇağrıKürt Partilerinden PKK'ya Tepki ve ÇağrıDiyarbakır'da 6 Kürt partisi, PKK'nın silahlı mücadelesinin Kürt halkına hizmet etmediğine dikkat çekerek, hendeklerin kapatılmasını ve barikatların kaldırılmasını istedi.
 • 10:55Bölge İllerinde Göç ArttıTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Van Bölge Müdürü Özer Coşğun, TRB2 bölgesinde göçlerin arttığını belirterek, “Van ilinin en çok göç aldığı il Hakkari olurken, en çok göç verdiği il İstanbul oldu” dedi.
 • 17:26Bakan Ala ve Yıldırım Van'daBakan Ala ve Yıldırım Van'daİçişleri Bakanı Efkan Ala, siyasetin millete hizmet etme yöntemi ve biçimi olduğunu belirterek, “Siyaset, milleten oy alıp terörist faaliyette bulunanlara destek anlamına gelecek hareket ya da söz kullanmayı varlığı itibariyle reddeden bir uğraştır" dedi.
 • 16:10İçişleri Bakanı Ala ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım Van'daİçişleri Bakanı Ala, "Vatandaşa hizmet etmek isteyenlerin önüne çukur kazmak, onları terör yöntemleriyle saldırılarla şiddetle engellemeye çalışmak, vatandaşların iradesine, kimliğine vicdanına saldırıdır" dedi.
 • 15:19Demrem Konutlarında Yıkılma TehlikesiDemrem Konutlarında Yıkılma TehlikesiMuş’ta yaptırılan üç katlı deprem konutlarında çatlakların meydana gelmesi ve balkonlarının çökmesi vatandaşları tedirgin etti.
 • 14:27Doğuda Karla Mücadele ÇalışmalarıDoğuda Karla Mücadele ÇalışmalarıKarayolları 11. Van Bölge Müdürlüğü, Doğu Anadolu Bölgesi’nde çetin geçen kış şartlarında toplam 2 bin 789 kilometrelik yolda 533 personel ve 208 iş makinesi ile karla mücadele çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
 • 16:20Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu AçıklamasıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu AçıklamasıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, terörle mücadelenin kararlı bir şekilde süreceğini belirterek, “Bu terörle olan mücadelemiz, PKK ile olan mücadelemiz terörün her türlü unsuruyla olan mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir” dedi.
 • 16:07Soylu: "Kış Sert Geçiyor Doğru Ama Merak Etmeyin, Bahar Güzel Gelecek"Görüntü Dökümü: AK Parti Trabzon İl danışma Toplantısı Toplantının yapıldığı salondan görüntüler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun konuşması - "PKK ile olan mücadelemiz, terörün her türlü unsuru ile olan mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir" "(Terör olayları) Kış sert geçiyor doğru ama merak etmeyin, bahar güzel gelecek" "Bu ülkenin verdiği vergilerden maaş alacaksın, 657'nin zırhı içine gireceksin, gündüz devlet memuru kisvesinde olacaksın, akşam hendek kazacaksın, molotof atacaksın, ülkemin birlik ve beraberliğini ortadan kaldırabilmek için haince bir işleyiş içinde olacaksın.
 • 15:25Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu AçıklamasıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, hükumetin terörün tüm unsurları ve bölücü örgüt PKK ile mücadelesinin kararlılıkla devam edeceğini belirterek, "Kış sert geçiyor doğru ama merak etmeyin, bahar güzel gelecek" dedi.
 • 22:24Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı SoyluGörüntü Dökümü: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun Muş Havalimanı'na gelişi ve karşılanması Bakan Soylu'nun Varto ilçesi ziyareti Bakan Soylu'nun Varto esnafını gezmesi Soylu'nun valilik ziyaretinden detaylar Soylu'nun belediye ziyaretinden detaylar Bakan Soylu'nun jandarma ziyaretinden detaylar Soylu'nun AK Parti İl Başkanlığı ziyaretinden detaylar Bakan Soylu'nun STK'lara yaptığı konuşma Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu, Muş'ta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "Bu millet birlikte olmasın, bu millet beraber olmasın, bu millet kardeş olmasın, bu ülke zengin olmasın, bu ülke 'benimde dünyada sözüm var ve ben bunu Anadolu medeniyetinde söylüyorum' diyen güçlü bir sesin kuvvetli bir sesin sahibi olmasın diye, bu ülkeye yıllardan beri çelme takmaya çalışılıyor ama Allah'a şükürler olsun ki biz bunu demokrasiyle, reyle mağlup ediyoruz" dedi.
 • 20:47Kocaeli Bakan Işık: Terör Örgütü Hak Ettiği Muameleyi GördüKocaeli Bakan Işık: Terör Örgütü Hak Ettiği Muameleyi GördüBakan Işık: Terör örgütü hak ettiği muameleyi gördü BİLİM Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, 7 Haziran seçimlerinin ardından küresel güçlerce hortlatılan terör örgütü ile çok etkin mücadele ettiklerini belirterek, "Terör örgütünün adeta belini kırdık.
 • 18:31Kocaeli Bakan Işık: Terör Örgütü Hak Ettiği Muameleyi GördüKocaeli Bakan Işık: Terör Örgütü Hak Ettiği Muameleyi GördüBakan Işık: Terör örgütü hak ettiği muameleyi gördü Ergün AYAZ/İZMİT(Kocaeli), (DHA) - BİLİM Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, 7 Haziran seçimlerinin ardından küresel güçlerce hortlatılan terör örgütü ile çok etkin mücadele ettiklerini belirterek, "Terör örgütünün adeta belini kırdık.
 • 18:29Hasta Kurtarma OperasyonuHasta Kurtarma OperasyonuGörüntü Dökümü: Evinde mahsur kalan hastayı kurtarmaya gelen ambulanstan detay Sağlık ekiplerinin hastayı evinde kontrol etmesi Sağlık ekiplerinin hastayı ambulansa taşıması Baba Orhan Doğan'ın konuşması Köydeki diğer hastanın aynı ambulansa taşınması Ambulansın karla kapalı yolda ilerlemesi Muş'ta hasta kurtarma operasyonu Varto ilçesine bağlı Karaköy köyünde fenalaşan epilepsi hastası 2 yaşındaki çocuk, 112 Acil Servis ekiplerinin 5 saatlik zorlu yolculuğundan sonra hastaneye ulaştırıldı Varto'nun Karaköy köyünde epilepsi hastalığından dolayı rahatsızlanan 2 yaşındaki Arhat Doğan, 112 Acil Servis ekiplerinin saatler süren çalışmalarından sonra hastaneye götürülebildi.
 • 18:23Bakan Işık: Terör Örgütü Hak Ettiği Muameleyi GördüBakan Işık: Terör Örgütü Hak Ettiği Muameleyi GördüBilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, 7 Haziran seçimlerinin ardından küresel güçlerce hortlatılan terör örgütü ile çok etkin mücadele ettiklerini belirterek, "Terör örgütünün adeta belini kırdık.
 • 16:59Bakan Soylu'dan Demirtaş'a TepkiBakan Soylu'dan Demirtaş'a TepkiÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Genelkurmay Başkanına yönelik söylemlerine tepki göstererek, “Bu adam uslanmayacak, bunun tek karşılığı budur” dedi.
 • 15:11Muş'ta Hasta Kurtarma OperasyonuVarto'nun Karaköy köyünde epilepsi hastalığından dolayı rahatsızlanan 2 yaşındaki Arhat Doğan, 112 Acil Servis ekiplerinin saatler süren çalışmalarından sonra hastaneye götürülebildi.
 • 14:29Bakan Soylu Muş'taBakan Soylu Muş'taÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde ekonomiyi yükselteceklerini, insanların rahat bir şekilde geleceğe umutla bakmasını sağlayacaklarını söyledi.
 • 09:01Gündem/ 30 Ocak 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyaret için Şili'ye gidecek.
 • 00:02Gündem Özeti/ 30 Ocak 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyaret için Şili'ye gidecek.
 • 17:47Erzurum'da Dondurucu SoğuklarMuş'ta 10 yavru köpeğin aşırı soğuklar nedeniyle donarak öldü KARS'ın Susuz İlçesi'ndeki Susuz Şelalesi, Sibirya soğukları nedeniyle buz tuttu.
 • 17:47Muş'ta 10 Yavru Köpeğin Aşırı Soğuklar Nedeniyle Donarak ÖldüMuş'ta 10 Yavru Köpeğin Aşırı Soğuklar Nedeniyle Donarak ÖldüMuş'ta 10 yavru köpeğin aşırı soğuklar nedeniyle donarak öldü KARS'ın Susuz İlçesi'ndeki Susuz Şelalesi, Sibirya soğukları nedeniyle buz tuttu.
 • 11:03Susuz Şelalesi, Tamamen DonduSusuz Şelalesi, Tamamen DonduKars'ın Susuz İlçesi'ndeki Susuz Şelalesi, Sibirya soğukları nedeniyle buz tuttu.
 • 12:32Göle'de Hava Sıcaklığı Yine -39.5 DereceGöle'de Hava Sıcaklığı Yine -39.5 DereceDoğu Anadolu Bölgesinde Sibirya soğukları etkisini arttırdı.
 • 10:10Varto'da Kar YağışıVarto'da Kar YağışıMuş ’un Varto ilçesinde etkili olan kar yağışı ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi.
 • 15:15Hdp 2. Olağan Büyük KongresiHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Anayasa, mevcut bir yolu yürüyerek ulaşmamız gerektiği bir noktada duruyorsa o yürümemiz gereken yolun mayınlı olmaması lazım, yolun temiz olması lazım. Yani biz anayasaya giden yolda öncelikli olarak temizlik yapmalıyız" dedi.
 • 18:34Bayırbucak Türkmenlerine Yardım - Afyonkarahisar/erzincan/Bayırbucak Türkmenlerine Yardım - Afyonkarahisar/erzincan/Görüntü Dökümü: Yardım tırlarından detaylar İHH Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Ertürk'ün açıklamaları Erzincan Valisi Süleyman Kahraman'ın açıklamaları Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy'un açıklamaları İHH Erzincan Dernek Başkanı Alaattin Önel'in açıklamaları Yardım eşyalarının Tır'dan indirilmesi Depo'da toplanması Yardım toplaya Feryad Tan ile röportaj Yardım toplayan öğrenci Cihan aydemir ile röporaj Bayırbucak Türkmenlerine yardım Afyonkarahisar'da Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere toplanan yardımların bulunduğu 4. yardım tırı dualarla uğurlandı Afyonkarahisar'da Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Platformu tarafından toplanan yardım malzemeleri, Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere gönderildi.
 • 14:07Varto'dan Bayırbucak Türkmenlerine YardımVarto ilçesinde iki lise öğrencisinin Bayırbucak Türkmenleri için başlattığı yardım kampanyasına vatandaşlar da destek verdi.
 • 14:47Rahatsızlanan Çocuk Saatler Sonra Hastane KaldırıldıVarto'da olumsuz hava koşulları nedeniyle mahsur kaldığı köyde fenalaşan 9 yaşındaki çocuğu, ekipler 5 saatlik çalışmanın ardından hastaneye ulaştırdı.
 • 11:04Varto'da Karne SevinciVarto'da Karne SevinciMuş’un Varto ilçesindeki öğrenciler karnelerini alarak 15 günlük tatile çıktılar.
 • 16:17Umudum Yarınlar Projesi" TanıtıldıVarto ilçesinde kız ve erkek çocukların okullaşma oranını arttırmak amacıyla hazırlanan "Umudum Yarınlar Projesi", düzenlenen toplantıyla tanıtıldı.
 • 13:58Donmak Üzere Olan Eşeklere Belediye Sahip ÇıktıVarto İlçe Belediyesi, sahiplerince terk edilen ve zorlu kış şartları nedeniyle donma tehlikesi bulunan eşeklere sahip çıktı.
 • 12:31Gabb'dan Çatışmalarla İlgili Hasar Tespit RaporuGabb'dan Çatışmalarla İlgili Hasar Tespit RaporuGüneydoğu Anadolu Bölgesi Belediyeler Birliği (GABB), bölgesel hasar tespit raporu hazırladı.
 • 11:35Varto'da 'Umudum Yarınlar' ProjesiVarto'da 'Umudum Yarınlar' ProjesiMuş’un Varto ilçesinde Avrupa Birliği kapsamında ‘Umudum Yarınlar’ projesi kapsamında bilgilendirme konferansı verildi.
 • 10:55Varto'da Proje Odası KurulduVarto'da Proje Odası KurulduMuş’un Varto İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde proje odası kuruldu.