03:5700
SON DAKİKA VİYANA HABERLERİ

Son Dakika Viyana Haberleri

  Agit'ten Avusturya'ya "İslam Yasası" Uyarısı

  AGİT, Avusturya'daki Müslüman topluma yönelik yasa tasarısının uluslararası insan hakları standartlarına ve AGİT yükümlülüklerine uygun olmadığını bildirdi. (06 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  GYV, Viyana'da Barışın İnşasında Gönüllülüğün Rolü Paneli Düzenledi

  Gazeteciler Yazarlar Vakfı, 5 Aralık Dünya Gönüllüler Gününde Avusturya'nın başkenti Viyana'da 'Barışın inşasında gönüllü olmanın rolü' başlıklı bir panel düzenledi. (06 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Trabzon'a Dış Ticarette Viyana Modeli

  Trabzon'a Dış Ticarette Viyana Modeli

  Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nın dışa açılma politikasının yerinde bir hedef olduğunu belirterek Trabzon’u bütün şirketleri ile dış ticaretten daha fazla pay alması için yürütülen çalışmaların önümüzdeki dönemde daha fazla ağırlık verileceğini söyledi. (06 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  İsviçre'nin Tarafsız Konumu Agit'e Güç Kattı

  İsviçre’nin Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) dönem başkanlığı süresi doluyor. (05 Aralık 2014 Cuma )

   

  Çok Sesli Gençlik Korosu Tam Not Aldı

  Çok Sesli Gençlik Korosu Tam Not Aldı

  "15. Uluslararası antalya piyano festivali" kapanış etkinliklerinde sahne alan "Serenas Çok Sesli Gençlik Korosu"büyük beğeni topladı. (05 Aralık 2014 Cuma )

   

  Süryani Ortodoks Kilisesi Patriği, Viyana'da

  Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer, Süryani Ortodoks Kilisesi Patriği Mor İgnatus Afrem II. Karim'i kabul etti. (05 Aralık 2014 Cuma )

   

  Denizbank ve Anahtar Proje İşbirliği

  Denizbank ve Anahtar Proje İşbirliği

  DenizBank ile Anahtar Proje arasında kentsel dönüşüm süreçlerinin tüm finansal ihtiyaçlarının sağlanması amacıyla bir protokol imzalandı. (05 Aralık 2014 Cuma )

   

  Sahte Ülke Kurup Üstüne Bir de Türkiye'ye Nota Verdiler!

  Sahte Ülke Kurup Üstüne Bir de Türkiye'ye Nota Verdiler!

  Dünya üzerinde olmayan 2 ülkeyi kuran ve bu ülkelerin Türkiye temsilciliğini yapan 4 kafadar yakalandı. İşin ilginçliği bunlarla da bitmiyor! (05 Aralık 2014 Cuma )

   

  İran ile Nükleer Müzakereler

  UAEA Direktörü Amano: "Tahran'ın nükleer faaliyetlerinin arkasındaki gerçek niyetlerinin barışçıl olup olmadığını anlayamıyoruz" "UAEA için önemli olan gerçeklerin ortaya çıkması ve İran'ın tüm nükleer çalışmalarının barışçıl olduğundan emin olmaktır" (03 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  "Biz, TOBB Olarak Her Zaman Serbest Ticaretten Yanayız"

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Türkiye'nin orta teknolojili bir ülkeden, yüksek teknolojili bir ülkeye dönüşmesini hedefliyoruz." dedi. (03 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'na Avusturya Ekonomi Odası'ndan Ödül

  Avusturya Ekonomi Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hısarcıklıoğlu’na Ekonomi Odası Altın Ödülü verdi. (03 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  İran ile Nükleer Müzakereler

  İran'da Düzenin Maslahatını Teşhis Konseyi Başkanı Rafsancani: "Eğer Amerika nükleer müzakerelerde İsrail'in onayını ve rızasını almayı düşünüyorsa bir sonuca varılmayacaktır" (03 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'na Viyana'da "Altın Ödül"

  Hisarcıklıoğlu: "Taşımacılığın önündeki engellerin kaldırılması konusunda destek bekliyoruz" "AB ülkeleri tarafından tırlarımıza kota konulmaktadır. (03 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Hisarcıklıoğlu'na Avusturya'dan 'Altın Şeref Madalyası'

  Avusturya Ticaret Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na odanın en yüksek dereceli madalyası olan ‘altın şeref madalyası’ verdi. (03 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Ukrayna'daki Nükleer Santralde Kaza

  Ukrayna'daki Nükleer Santralde Kaza

  Ukrayna'nın güneydoğusundaki Zaporizhye nükleer santralinde bir kaza meydana geldi. Kazayı Ukrayna Başbakanı Yatsenyuk duyurdu. (03 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Putin'in, Güney Akım Doğalgaz Hattı Projesi'ne İlişkin Açıklaması

  Avusturya enerji şirketi OMV Başkanı Roiss: "Avrupa'nın Rus gazına ihtiyacı vardır. (03 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  TOBB Başkanı, Avusturya Ekonomi Odası Ödülüne Layık Görüldü

  TOBB Başkanı, Avusturya Ekonomi Odası Ödülüne Layık Görüldü

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Avusturya Ekonomi Odası Altın Ödülüne layık görüldü. (02 Aralık 2014 Salı )

   

  'Turizm Bölgelerinde Görme Engelliler 100 Metre Yürüyemiyor'

  "Turizm Bölgelerinde Görme Engelliler 100 Metre Yürüyemiyor"

  Demokratik Sol Parti Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Çakmak, görme engellilerin en önemli sorunun kaldırım işgali olduğunu söyledi. (02 Aralık 2014 Salı )

   

  Kadın Hentbolcuların Hedefi Play-off

  Kadın Hentbolcuların Hedefi Play-off

  2015 Kadınlar Dünya Hentbol Şampiyonası Avrupa Elemeleri'nde 2. Grup'ta play off vizesi arayacak A Milli Hentbol Takımı, maçlarını 4 6 Aralık'ta Avusturya'da oynayacak A Milli Kadın Hentbol Takımı Teknik Direktörü Vurgun: "Günlük performansların gruptan çıkacak takımı belirleyeceğini düşünüyorum" (02 Aralık 2014 Salı )

   

  ALH Konserleri 'Aralık'sız Devam Ediyor

  Albert Long Hall Klasik Müzik Konserleri'nin Aralık ayındaki ilk etkinliğini Esen Kıvrak (keman), Çağ Erçağ (çello) ve Başar Can Kıvrak (piyano) gerçekleştirilecek. (02 Aralık 2014 Salı )

   

  Aralık 2014 Dünya Gündemi

  İsviçre’deki AGİT toplantısı, BM İklim Değişikliği Konferansı, Başbakan Davutoğlu'nun Yunanistan ve Rusya Devlet Başkanı Putin'in Türkiye ziyareti, Fransa'da Filistin'in devlet olarak tanınmasına ilişkin oylama ile Noel ve yeni yıl etkinlikleri aralık ayında ön plana çıkan gelişmeler. (01 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Avusturya'da Radikalizm Danışma Merkezi

  Radikal grupların ağına düşen gençleri kurtarmak amacıyla "radikalizm danışma merkezi" kuruldu. (01 Aralık 2014 Pazartesi )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
21.12.2014 03:57:40. #1.13#