SON DAKİKA VLADİMİR PUTİN HABERLERİ

Son Dakika Vladimir Putin Haberleri

 • 24 Ağustos 2016 10:32Putin Milli Maç İçin Türkiye'ye GeliyorPutin Milli Maç İçin Türkiye'ye GeliyorRUSYA Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, Antalya'da Türkiye ile Rusya Milli Futbol Takımları arasında oynanacak hazırlık maçını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte izlemek üzere Türkiye'ye geleceği öğrenildi.
 • 24 Ağustos 2016 00:12Putin, Hollande ve Merkel ile Ukrayna'yı GörüştüRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile telefonda Ukrayna'yı görüştü.
 • 23 Ağustos 2016 22:41Vladimir Putin, Türkiye-Rusya Maçını İzlemek İçin Antalya'ya GelecekVladimir Putin, Türkiye-Rusya Maçını İzlemek İçin Antalya'ya GelecekVladimir Putin'in Türkiye-Rusya maçını izlemek için Antalya'ya gelmesi bekleniyor.
 • 23 Ağustos 2016 22:37Putin'den Sürpriz Türkiye KararıPutin'den Sürpriz Türkiye KararıRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, Antalya'da oynanacak Türkiye - Rusya hazırlık maçını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte izlemek üzere Türkiye'ye geleceği öğrenildi.
 • 23 Ağustos 2016 21:55Putin'in Milli Maç İçin Türkiye'ye Gelmesi BekleniyorİSTANBUL/ DHARusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, Antalya'da oynanacak Türkiye - Rusya hazırlık maçını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte izlemek üzere Türkiye'ye geleceği öğrenildi.
 • 23 Ağustos 2016 16:12Putin, Merkel ve Hollande, G20'de Ukrayna'yı GörüşecekRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, 4-5 Eylül’de Çin’de gerçekleştirilecek olan G20 Zirvesi esnasında Ukrayna’daki durumun ele alınacağı bir görüşme gerçekleştirecek.
 • 22 Ağustos 2016 15:30Lindsay Lohan: Bana Bir Manikürcü, Bir de Putin!Lindsay Lohan: Bana Bir Manikürcü, Bir de Putin!Lindsay Lohan'ın Rusya'da yayınlanan 'Pust Govoryat' adlı ünlü bir talk show programına katılmak için talep ettiği liste ortaya çıktı.
 • 21 Ağustos 2016 14:52Gaziantep'deki Terör Saldırısına Dünyadan TepkilerRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Gaziantep'de yaşanan terör saldırısı nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a taziye mesajı gönderdi.
 • 21 Ağustos 2016 14:24Putin'den Erdoğan'a Taziye MesajıRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Gaziantep'te yaşanan terör saldırısı sebebiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'a başsağlığı mesajı gönderdi.
 • 21 Ağustos 2016 13:55Putin'den Erdoğan'a Başsağlığı MesajıRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Gaziantep’te meydana gelen terör saldırısı nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a başsağlığı mesajı gönderdi.
 • 21 Ağustos 2016 13:52Putin'den Erdoğan'a Başsağlığı MesajıRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı arayarak, Gaziantep'te dün yaşanan ve 50 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısı nedeniyle başsağlığı dileklerini iletti.
 • 21 Ağustos 2016 13:42Putin'den Erdoğan'a Başsağlığı MesajıPutin'den Erdoğan'a Başsağlığı MesajıRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Gaziantep'te 51 kişinin ölümüne neden olan bombalı saldırı nedeniyle Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a taziye dileklerini iletti.
 • 19 Ağustos 2016 15:07Hayat Holding, Rusya Zirvesi'ndeki En Büyük 4 Yatırımcıdan BiriHayat Holding, Rusya Zirvesi'ndeki En Büyük 4 Yatırımcıdan BiriCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında gerçekleşen zirveye katılan Türk Heyeti'nde, Rusya'daki en büyük 4 Türk yatırımcıdan biri Hayat Holding oldu.
 • 18 Ağustos 2016 10:27Rus Pazarına İlk O GidecekRus Pazarına İlk O GidecekGeçen yıl kasım ayında Türkiye sınırını ihlal eden Rus savaş uçağı, angajman kuralları gereği düşürüldü.
 • 17 Ağustos 2016 16:22Rio Olimpiyatları'ndan Elenen Michael Conlan, Putin'i SuçladıRio Olimpiyatları'ndan Elenen Michael Conlan, Putin'i SuçladıRio 2016 Olimpiyat Oyunları'na Rus rakibi Vladimir Nikitin'e yenilerek çeyrek finalde veda eden Michael Conlan, AIBA ve Vladimir Putin'i suçladı.
 • 17 Ağustos 2016 09:17Advocaat, Putin'in Ağırladığı İlk Hoca Olarak Dikkat ÇekiyorAdvocaat, Putin'in Ağırladığı İlk Hoca Olarak Dikkat ÇekiyorFenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Dick Advocaat, Rusya Devlet Başkanı Putin tarafından Kremlin'de ağırlanan ilk hoca olma özelliğini taşıyor.
 • 16 Ağustos 2016 19:06Trump'ın Kızı Putin'in Sevgilisi İle Tatile ÇıktıTrump'ın Kızı Putin'in Sevgilisi İle Tatile ÇıktıTrump'ın kızının Putin'le "aşk" yaşadığı iddia edilen Wendi Deng'le tatile çıkması Donald Trump-Vladimir Putin "gizli ilişkisini" bir kez daha gündeme getirdi.
 • 16 Ağustos 2016 14:22Putin: Türkiye ile Samimi Bir Gayret İçindeyizPutin: Türkiye ile Samimi Bir Gayret İçindeyizRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Bizim için dost olan Türkiye ile tüm boyuttaki ilişkilerimizin yeniden kurulması için samimi bir şekilde gayret ediyoruz" dedi. Aracı olan Nazarbayev'e de teşekkür etti.
 • 16 Ağustos 2016 13:50Putin'den Türkiye AçıklamasıRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Bizim için dost olan Türkiye ile tüm boyuttaki ilişkilerimizin yeniden kurulması için samimi bir şekilde gayret ediyoruz" dedi.
 • 14 Ağustos 2016 21:46Rusya Savunma Bakanı Şoygu, Azerbaycan'daRusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, çalışma ziyareti için geldiği Azerbaycan'da Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi.
 • 13 Ağustos 2016 20:19Erdoğan-Putin Görüşmesinin Turizme EtkisiÇukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (ÇUKTOB) Başkanı Murat Demir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında gerçekleşen görüşme sonrası ilişkilerin normalleşeceğine inandığını belirtti.
 • 13 Ağustos 2016 11:03Erdoğan-Putin Görüşmesinin YankılarıArdahan Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Demirci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasındaki görüşmenin olumlu olduğunu söyledi.
 • 12 Ağustos 2016 17:28Rusya Başbakanı Medvedev: Ukrayna ile İlişkilerimiz Tamamen KopabilirRusya Başbakanı Medvedev: Ukrayna ile İlişkilerimiz Tamamen KopabilirRusya Başbakanı Dmitri Medvedev, Rusya ile Ukrayna arasındaki diplomatik ilişkilerin tamamen kopabileceğini bildirdi.
 • 12 Ağustos 2016 14:39Putin, Kremlin İdaresi Başkanı'nı DeğiştirdiKremlin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Sergey İvanov'u Devlet Başkanlığı İdare Yönetimi görevinden aldığını bildirdi.
 • 12 Ağustos 2016 12:07Türk Rus Üçlü Zirvesi İlk Kez Bir Araya GeldiTürk Rus Üçlü Zirvesi İlk Kez Bir Araya GeldiSputnik Türkiye'nin haberine göre Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, salı günü Saint Petersburg'da gerçekleştirdikleri zirvenin ardından iki ülke arasında dışişleri, istihbarat ve silahlı kuvvetler temsilcilerinin yer aldığı üçlü mekanizma kurulmasına karar vermişti.
 • 12 Ağustos 2016 11:34Doğu Karadenizli İhracatçılarda Rusya HeyecanıDoğu Karadenizli İhracatçılarda Rusya HeyecanıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin'in görüşmesinde tarım ürünlerinde ikili ticareti kısıtlayan tedbirlerin aşamalı olarak kaldırılmasına karar verilmesi, Rus pazarına yeniden girmeye hazırlanan Doğu Karadenizli ihracatçıları umutlandırdı.
 • 12 Ağustos 2016 10:12Times: Türkiye Batı İçin Çok Önemli Ama NATO'da Ayrıcalıklı Üye OlmamalıTimes: Türkiye Batı İçin Çok Önemli Ama NATO'da Ayrıcalıklı Üye Olmamalıİngiliz Times gazetesi, Türkiye'nin Batı açısından çok önemli bir müttefik olduğunu ancak Türkiye'ye NATO içinde ayrıcalıklı bir üyeliğin verilmemesi gerektiğini belirtti.
 • 11 Ağustos 2016 18:23CHP'li Özyiğit: Rusya Akkuyu'da 1 Koyup 5 AlacakCHP'li Özyiğit: Rusya Akkuyu'da 1 Koyup 5 AlacakCHP Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit, Akkuyu Nükleer Santral için 'stratejik yatırım' statüsü verilmesi durumunda Rusların yüzde 90 vergi indiriminden yararlanacağını belirterek, "Rusya bu projeye 1 koyup 5 alacak.
 • 11 Ağustos 2016 12:24Mosfed Başkanı Ahmet Güleç: Mosfed Başkanı Ahmet Güleç: "Rusya Geleceği Olan Bir Ülke"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında yapılan görüşmeyi değerlendiren Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Başkanı Ahmet Güleç, eylül ayı itibariyle Rusya’ya ihracatın artmaya başlayacağını belirterek, “Rusya, bizim ihmal etmememiz gereken, ekonomik potansiyeli yüksek ve geleceği olan bir ülke” dedi.
 • 11 Ağustos 2016 12:03Erdoğan-Putin Görüşmesinin YankılarıMersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Başkanı Sabri Tekli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin görüşmesine ilişkin, "Rus pazarının yeniden kazanılıyor olması ülkemiz ve Mersin adına büyük önem taşımaktadır.
 • 11 Ağustos 2016 12:01Seracılık Sektöründe "Rusya" SevinciRusya Federasyonu'ndan Türkiye'ye yönelik daha önce alınan kısıtlamaların kademeli olarak kaldırılacağına açıklamalar, seracıları sevindirdi.
 • 11 Ağustos 2016 11:03Fındık İhracatçısı Yeni Dönemden UmutluCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin'in görüşmesinde, tarım ürünlerinde ikili ticareti kısıtlayan tedbirlerin ortadan kaldırılması kararı, fındık ihracatçılarınca sevinçle karşılandı.
 • 11 Ağustos 2016 10:16Başkan Aşut: Başkan Aşut: "Ekonomi Barış İster. Diplomasi Asla Bırakılmamalı"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Lideri Vladimir Putin’in görüşmelerinin ardından iki ülke arasındaki krizinin sona ermesi iş dünyasını mutlu etti.
 • 11 Ağustos 2016 09:57Başkonsolos Koç: Fetö'cüler Bavyera'da Takip EdilsinBaşkonsolos Koç: Fetö'cüler Bavyera'da Takip EdilsinKoç, Türkiye'deki darbe girişiminden sorumlu tutulan Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), Bavyera'da da takip edilmesi için girişimlerde bulunduklarını söyledi.
 • 11 Ağustos 2016 08:53Guardian: Erdoğan Putin Görüşmesi Brüksel'in Sinirlerini BozduGuardian: Erdoğan Putin Görüşmesi Brüksel'in Sinirlerini BozduCumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in önceki gün St.Petersburg'da yaptığı görüşmeyi İngiliz Guardian gazetesi "Brüksel'in sinirleri bozuldu" şeklinde duyurdu.
 • 10 Ağustos 2016 23:53Putin: Azerbaycan ve Ermenistan Arasındaki Anlaşmazlık Uzlaşarak ÇözülmeliPutin: Azerbaycan ve Ermenistan Arasındaki Anlaşmazlık Uzlaşarak ÇözülmeliRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ermenistan ve Azerbaycan'ın anlaşmazlıklarını kazanan ve kaybeden olmadan uzlaşarak çözmeyi umduklarını söyledi.
 • 10 Ağustos 2016 21:28Bm, Erdoğan-Putin Görüşmesinden MemnunBm, Erdoğan-Putin Görüşmesinden MemnunBirleşmiş Milletler (BM), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in bir araya gelmesini memnuniyetle karşıladığını bildirdi.
 • 10 Ağustos 2016 17:43Erdoğan-Putin Görüşmesinin YankılarıErdoğan-Putin Görüşmesinin YankılarıEskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Savaş Özaydemir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasındaki görüşmenin ardından, ilişkilerdeki bütün kısıtlamaların kaldırılmasının olumlu sonuçlarının gelecek aylar içinde alınmaya başlanacağını bildirdi.
 • 10 Ağustos 2016 16:57Böyle Bir Dünyada Diyaloğu Kesmek, Yanlış OlurduBöyle Bir Dünyada Diyaloğu Kesmek, Yanlış OlurduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasındaki görüşmeyi değerlendiren Chebli, şunları söyledi: "Son aylardaki gerilimin ardından her iki ülkenin yeniden yakınlaşma arayışında olmasını memnuniyetle karşılıyoruz.
 • 10 Ağustos 2016 16:35Tim Üyeleri ile İstişare ToplantısıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ama kamu bankaları ama özel sektör bankaları, bunu eğer fırsata dönüştürmeye kalkarlarsa, kusura bakmasınlar biz de devlet olarak üzerimize ne düşerse onun gereğini yaparız ve onlar da ondan sonra kapımızı kolay kolay açamazlar, çalamazlar.
 • 10 Ağustos 2016 16:07Erdoğan-Putin Görüşmesinin YankılarıBursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, Rusya Federasyonu ile tarım başta olmak üzere ikili ticarette kısıtlamaların tamamen kaldırılması ve tekrar vizesiz uygulamaya dönülmesinin, Türk ekonomisine faydasının kısa sürede görüleceğini belirtti.
 • 10 Ağustos 2016 16:04Piyasalar Rusya ve Merkez Bankası'ndan Destek BulduPiyasalar dünden bu yana iki önemli gelişmeyi fiyatlıyor. Merkez Bankası'nın piyasada likiditeyi arttırmaya yönelik adımları ve Putin-Erdoğan görüşmesi TL varlıklarına değer kazandırdı.
 • 10 Ağustos 2016 15:41Yrd. Doç. Dr. Bahadır Kaynak: Yrd. Doç. Dr. Bahadır Kaynak: "Rusya ile İlişkilerin Düzelmesi Dış Politikadaki Sorunları...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in aylar sonra ilk kez bir araya gelmesini yorumlayan İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bahadır Kaynak, "Rusya ile ilişkilerin düzelmesi dış politikadaki sorunları bitirmeyecek" dedi.
 • 10 Ağustos 2016 14:48AB'den Erdoğan-Putin Zirvesi Yorumu: Bölgeye İstikrar ve Çözüm GetirebilirAB'den Erdoğan-Putin Zirvesi Yorumu: Bölgeye İstikrar ve Çözüm GetirebilirAB Komisyonu Baş Sözcü Yardımcısı, Erdoğan'ın Putin ile görüşmesinin, bölgede istikrara ve Suriye krizinin çözümüne katkı sağlayabileceğini söyledi.
 • 10 Ağustos 2016 14:21Rusya ile İlişkilerin Yeniden Düzelecek Olması Malatya'da Sevinçle KarşılandıRusya ile İlişkilerin Yeniden Düzelecek Olması Malatya'da Sevinçle KarşılandıRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Rusya’da yapılan toplantıların ardından, iki ülke arasındaki ekonomi dahil tüm ilişkilerin eski düzeyine döndürülmesi noktasında adımlar atılacağının açıklanması kuru kayısı ihracatının büyük bir bölümünü Rusya’ya yapan Malatya’da sevinçle karşılandı.
 • 10 Ağustos 2016 14:19Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (2)Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye-Rusya ilişkileri kapsamında her iki ülkenin genelkurmay başkanlarının kısa süre içinde karşılıklı ziyaretlerinin henüz karara bağlanmadığını belirterek, "Ancak normal süreç içerisinde zannediyorum olur.
 • 10 Ağustos 2016 14:17Dolar 2.95'in Altında/ (Dolar Ne Kadar Oldu?)Dolar 2.95'in Altında/ (Dolar Ne Kadar Oldu?)Geçen haftayı Moody's endişesi ile 3.02 civarında tamamlayan dolar/TL, 2.9498'e kadar geriledikten sonra saat 13.40'da 2.9540/2.9545 seviyesinde işlem görüyor.
 • 10 Ağustos 2016 13:56Türk Çiftçisinde Rusya SevinciTürk Çiftçisinde Rusya SevinciGeçen Kasım ayında Türkiye ile Rusya arasında başlayan uçak krizinden 8 ay sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in dün buluşması ve iki ülke arasında yeni bir dönemin ilk adımlarının atılması Türk çiftçisini sevindirdi.
 • 10 Ağustos 2016 13:45İbrahim Kalın: Rus Genelkurmayı ile Direkt Hat Açılacakİbrahim Kalın: Rus Genelkurmayı ile Direkt Hat AçılacakCumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Türkiye ve Rusya arasındaki ilişkilerde yeni bir sayfa açıldığını belirterek, "Bizim Genelkurmay ile Rus Genelkurmayı tekrar bir direkt hat oluşturdular" dedi.
 • 10 Ağustos 2016 13:41Rusya Anlaşmasının Etkisiyle Dolar 2.95 Liranın Altını GördüUluslararası kredi derecelendirme şirketi Moody's'in Türkiye'nin kredi notunda değişiklik yapmamasının ardından, Rusya ile ekonomik ilişkilerin düzeltilmesine dönük adımların etkisiyle dolarda düşüş sürüyor.