14:5100
SON DAKİKA VLADİMİR PUTİN HABERLERİ

Son Dakika Vladimir Putin Haberleri


VLADİMİR PUTİN

Rusya Federasyonu'nun 2000-2008 yılları arasında cumhurbaşkanlığını görevini yürüttü. 2000 yılında yapılan seçimlerde Rusya Komunist Partisi başkanı Zyuganov'un önünde %52,9 luk oy oranıyla cumhurbaşkanı seçilmiş, 2004 yılında yapılan seçimlerde ise %71in üzerinde oyla tekrar cumhurbaşkanı... Devamı

  Ukrayna'daki Genel Seçime Doğru

  Devlet Başkanı Poroşenko, halka oy kullanmaları yönünde çağrı yaptı. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Arnavutluk'un Başkenti Tiranda, UEFA ve Platını Protesto Edildi

  Turan KASAP-PRİŞTİNE- DHA UEFA, Sırbistan-Arnavutluk maçı ile ilgili kararı açıkladıktan sonra, dün Kosova'nın başkenti Priştine'de, 'Plisat' ismini taşıyan futbol taraftarları, UEFA'ya yönelik eylemde ve protestolarda bulunduktan sonra bugünde, UEFA ve Platini Arnavutluk'un başkenti Tiran'da protesto edildi TİRAN'DA BİNE YAKIN KİŞİ UEFA'YI VE PLATİNİ'Yİ PROTESTO ETTİ Başkent Tiran'ın merkezinde bine yakın Arnavut futbol sever "UEFA Arnavutluk'a karşı ırkçılığa hayır de" başlığı altında (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Rusya'nın Kredi Notu Değişmedi

  Rusya'nın Kredi Notu Değişmedi

  Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu, Rusya'nın "BBB" olan kredi notunu ve negatif olan not görünümünü teyit etti. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Putin: Rubleyi Korumak İçin Rezervlerimizi Yakıp Tüketemeyiz

  Putin: Rubleyi Korumak İçin Rezervlerimizi Yakıp Tüketemeyiz

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın dalgalı döviz kuruna doğru ilerlediğini, rezervlerini yakıp tüketme niyetinde olmadıklarını söyledi. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Rusya Devlet Başkanı Putin Açıklaması

  Rusya Devlet Başkanı Putin Açıklaması

  "Rusya hiçbir zaman kriz nedeni olmayacak. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Putin, Ukrayna'da Yaşanan Gelişmelerin Arka Planını Anlattı

  Putin, Ukrayna'da Yaşanan Gelişmelerin Arka Planını Anlattı

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna’nın devrik Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç’in olaylar sırasında başkenti terk ederek yanlış yaptığını söyledi. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Putin Ukrayna Krizinden ABD ve AB'yi Sorumlu Tuttu

  Putin Ukrayna Krizinden ABD ve AB'yi Sorumlu Tuttu

  Rusya’nın Soçi kentinde düzenlenen 11. Valday Zirvesi “Dünya Düzeni: Yeni Kurallar ya da Kuralsız bir Oyun” temalı oturumlarla devam ediyor. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Putin: Işid'den Petrol Almak Teröre Mali Destek Vermek Demek

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, terör örgütü IŞİD’in ürettiği petrolü satın almanın açıktan teröre mali destek anlamına geldiğini söyledi. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Putin: Abd, Yanlış Politikalarının Bedelini Ödüyor

  Putin: Abd, Yanlış Politikalarının Bedelini Ödüyor

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD’nin kendi yanlış politikalarının sonuçları ve yeni tehditlerle mücadele etmek zorunda olduğunu söyledi. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Putin ve Merkel'den Doğalgaz Görüşmesi

  Rusya Devlet Başkanı Putin ve Almanya Başbakanı Angela Merkel'in telefonda, Ukrayna ve Rusya arasındaki doğalgaz sorununu konuştu. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Rusya Doları Frenleyemiyor, 42 Rubleye Dayandı

  Rusya Doları Frenleyemiyor, 42 Rubleye Dayandı

  Ukrayna krizi nedeni ile uygulanan yaptırımlar, petrol fiyatlarının aşırı düşmesi ve küresel piyasalarda yaşanan gelişmeler nedeni ile dolardaki artış devam ediyor. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Erdoğan: 'Peşmerge Sayısı 150'ye İndirildi'

  Erdoğan: 'Peşmerge Sayısı 150'ye İndirildi'

  Resmi temaslarda bulunmak üzere Estonya’ya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan Estonyalı mevkidaşı Toomas Hendrik Ilves’le gerçekleştirdiği basın toplantısında, “Peşmergeler’den PYD bir grubun ki 200 kişinin gelmesini kabul etti. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Erdoğan, Estonya Cumhurbaşkanı Ilves'le Basın Toplantısı Düzenledi

  Erdoğan, Estonya Cumhurbaşkanı Ilves'le Basın Toplantısı Düzenledi

  Resmi temaslarda bulunmak üzere Estonya’ya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan Estonyalı mevkidaşı Toomas Hendrik Ilves’le gerçekleştirdiği basın toplantısında, “Peşmergeler’den PYD bir grubun, 200 kişinin gelmesini kabul etti. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

 

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Estonya'da

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Estonya Cumhurbaşkanı Ilves ile ortak basın toplantısı düzenledi. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Putin, Abu Dabi Prensi ile Görüştü

  Putin, Abu Dabi Prensi ile Görüştü

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Abu Dabi Veliaht Prensi ve BAE Genelkurmay Başkan Yardımcısı Muhammed Al Nahyan ile görüştü. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Putin, Abu Dabi Veliaht Prensi Al Nahyan ile Görüştü

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Abu Dabi Veliaht Prensi ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Genelkurmay Başkanı Muhammed bin Zeyd Al Nahyan ile görüştü. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Rusya'ya Göre Petrolde Adil Fiyat 90-110 Dolar Arası

  Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak, sanayi üretiminde risk oluşmaması için petrolde adil fiyatın 90-110 dolar aralığında olması gerektiğini söyledi. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Erdoğan: ABD Yardımları Türkiye'ye Rağmen Yaptı

  Erdoğan: ABD Yardımları Türkiye'ye Rağmen Yaptı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin Kobani'de IŞİD ile savaşan PYD'ye yaptığı silah yardımı için, "Türkiye bu işe olumlu baktı mı, bakmadı. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Abd Türkiye'ye Rağmen Pyd'ye Silah Gönderdi'

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Abd Türkiye'ye Rağmen Pyd'ye Silah Gönderdi"

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’nin Türkiye’ye rağmen PYD’ye silah gönderdiğini söyledi. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Erdoğan-Berzins Ortak Basın Toplantısı

  Erdoğan-Berzins Ortak Basın Toplantısı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: (2) "(ABD Başkanı Obama ile yaptığı telefon görüşmesi) PYD’nin, PKK’yla aynı durumda olduğunu kendilerine telefon görüşmemde ifade ettim. ‘O da bir terör örgütüdür’ dedim. 'Dolayısıyla burada PYD’ye yapacağınız yardımlar bir terör örgütüne gitmektedir. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Ukrayna'da Ayrılıkçı Milis Güçlerden Saldırı Tehdidi

  Ukrayna’nın doğu bölgesinde yerel milis güçleri ordunun kontrolüne geçen Slavyansk, Kramatorsk ve Mariupol kentlerini yeniden ele geçirmek için plan yaptıklarını açıkladı. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Letonya'da (2)

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Letonya'da (2)

  "birinci TERCİHİMİZ ÖSO" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Letonya Cumhurbaşkanı Andris Berzins ile ortak basın toplantısı düzenledi. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Erdoğan: Çözüm Sürecini Hazmedemeyen Gruplar Var

  Türkiye’deki çözüm sürecini hazmedemeyen gruplar olduğunu söyleyen Erdoğan, “Özellikle bölücü terör örgütü burayı tıkamak için, önünü kesmek için, uzantısı olan siyasi partinin de ne yazık ki bu istikamette gayretleri sebebiyle bazı sıkıntılar yaşanıyor. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Kırım Tatarları, Rusya'da Teşkilatlanıyor

  Kırım Tatarları, Rusya'da Teşkilatlanıyor

  Halk referandumu sonucu Rusya’ya bağlanan Kırım’da yaşayan Tatarlar, Rusya Federasyonu genelinde " Kırım" adı altında örgütlenmek için kolları sıvadı. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Başbakan Yatsenyuk: 'Putin'in Görevi Ukrayna'yı Dondurmak'

  Başbakan Yatsenyuk: "Putin'in Görevi Ukrayna'yı Dondurmak"

  Ukrayna Başbakanı Arseniy Yatsenyuk, yaklaşan kış ayları öncesi gaz kesintisi nedeniyle Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i suçladı. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Rusya-Ukrayna Doğalgaz Anlaşması Haftaya Kaldı

  Rusya-Ukrayna Doğalgaz Anlaşması Haftaya Kaldı

  Ukrayna doğalgaz krizinin çözülmesi için Rusya, Ukrayna ve Avrupa Birliği (AB) arasında Brüksel’de yapılan zirvede anlaşma sağlanamadı. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Ukrayna'nın Doğusundaki Gelişmeler

  Vladimir Putin ve Petro Poroşenko, doğuda ateşkese tamamen riayet edilmesi gerektiği konusunda mutabık kaldı. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Atso Başkanı Budak'tan Eleştiri

  Atso Başkanı Budak'tan Eleştiri

  Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Ekim ayı Olağan Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı İzzet Bayar’ın başkanlığında yapıldı. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Antalya, 13 Yılda Zenginliğini Katladı Ama Bu Refaha Yansımadı

  Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak, 1990-2013 yılları arasında kent nüfusunun 2 kat, turizminin 15 kat, ihracatının 12 kat, otomobil sayısının 8 kat, dolar bazında mevduatının 8 kat, kayıtlı çalışan sayısının 3 kat arttığını, ancak bu zenginliğin refaha ve yaşam kalitesine yansımadığını söyledi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Ucuz Petrol Endişelendiriyor

  Ucuz Petrol Endişelendiriyor

  Jeopolitik krizlere ve salgın hastalıklara rağmen ham petrol fiyatının hızla düşmesi ekonomistleri tedirgin ediyor. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Putin: Haberi Duyunca Şok Oldum, Rusya Gerçek Bir Dostunu Kaybetti

  Putin: Haberi Duyunca Şok Oldum, Rusya Gerçek Bir Dostunu Kaybetti

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Total Başkanı Christophe de Margerie’nin uçağının Vnukova-3 havalimanında kalkışı sırasında kaza yaparak düşmesi ve hayatını kaybetmesi ile ilgili haberi duyduğunda şok olduğunu ve Rusya’nın gerçek bir dostunu kaybettiğini söyledi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Total Başkanının Öldüğü Uçak Kazasında Kar Kürüme Aracı Sürücüsü Alkollü Çıktı

  Total Başkanının Öldüğü Uçak Kazasında Kar Kürüme Aracı Sürücüsü Alkollü Çıktı

  Rusya Soruşturma Komisyonu, Fransız petrol şirketi Total’ın başkanı Christophe de Margerie ile birlikte 5 kişinin ölümüne neden olan özel uçak kazası ile ilgili 4 muhtemel gerekçe açıkladı. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  3 Ülke Türkiye'ye Karşı Birleşti

  3 Ülke Türkiye'ye Karşı Birleşti

  Kıbrıs'ın güneyindeki hidrokarbon yatakları, Türkiye, Kıbrıs Rum kesimi, Rusya ve İsrail'i karşı karşıya getirdi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Poroşenko: Rusya ile Doğalgazda 'Kış Paketinde' Anlaştık

  Poroşenko: Rusya ile Doğalgazda "Kış Paketinde" Anlaştık

  Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, Rusya ile doğalgaz krizine geçici çözüm sağlayacak “kış paketi” konusunda anlaştıklarını açıkladı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Açıklaması

  "Dövizdeki yükselme CIF fiyatlarındaki değişiklikleri hesaba kattığımızda 21 kuruşluk indirimin şu ana kadar birebir yansıdığını gördük. Yani Genova piyasasındaki 21 kuruşluk indirim aynen buraya da yansıdı, motorin ve benzinde bunlar tabii ki değişiklik arz ediyor. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Bakan Yıldız'dan Gündeme İlişkin Açıklamalar

  Bakan Yıldız'dan Gündeme İlişkin Açıklamalar

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, doğalgaz temini konusunda, “Böyle bir krizi inşallah yaşamayız, ama böyle bir ihtimal var mı derseniz Ukrayna’dan kaynaklanabilecek böyle bir ihtimal var” dedi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Rusya'dan Batı'ya Rest: Otomobil ve Ağır Ekipman İthalatı da Duracak

  Rusya'dan Batı'ya Rest: Otomobil ve Ağır Ekipman İthalatı da Duracak

  Rusya’nın etkin gazetelerinden Kommersant, Ukrayna krizi nedeni ile Batılı ülkelerin uyguladığı yaptırımlara karşılık Rusya’nın ek tedbirler alacağını, devlet şirketlerinin yaptırım uygulayan Batılı ülkelerden otomobil, ağır ekipman ve metalürji ürün ithalatının da durdurulacağını yazdı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  'Petrol 100 Doların Üzerine Kısa Vadede Çıkmaz'

  "Petrol 100 Doların Üzerine Kısa Vadede Çıkmaz"

  Rusya Maliye Bakan Yardımcısı Maksim Oreşkin, petrol varil fiyatlarının kısa vadede 100 dolar üzerine çıkmasının mümkün olmadığını söyledi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
31.10.2014 14:51:25. #1.12#