SON DAKİKA YAHŞİHAN HABERLERİ

Son Dakika Yahşihan Haberleri

 • 18:40Vali Haktankaçmaz Yeşil Vadi Projesini İncelediVali Haktankaçmaz Yeşil Vadi Projesini İncelediKırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz, Yeşil Vadi Projesi I. Etap yapım çalışmalarını yerinde inceledi.
 • 14:02Kaymakam Özen, Tütünle Mücadeleyi ÖdüllendirdiYahşihan Kaymakamı Ferhat Özen, tütün yasağının uygulamasındaki başarısından dolayı personeli ödüllendirdi.
 • 17:15Kırıkkale Valisi Haktankaçmaz Görevine BaşladıKırıkkale Valisi Haktankaçmaz Görevine BaşladıKırıkkale Valisi Ali Kolat’ın yaş haddinden emekliye ayrılmasının ardından son valiler kararnamesi ile Kırıkkale Valiliğine atananMehmet İlker Haktankaçmaz bugün yeni görevine başladı.
 • 14:4931 Mayıs Dünya Tütünsüz GünüYahşihan ilçesinde 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü nedeniyle program düzenlendi.
 • 16:16Kırıkkale'de 4 Ton Sağlıksız Sakatat Ele GeçirildiKırıkkale'de 4 Ton Sağlıksız Sakatat Ele GeçirildiKırıkkale’nin Yahşihan ilçesinde, Jandarma tarafından yapılan asayiş uygulamasında, 4 ton veteriner sağlık raporsuz sakakat ele geçirildi.
 • 12:45Veteriner Kontrolsüz 4 Ton Sadakat Ele GeçirildiVeteriner Kontrolsüz 4 Ton Sadakat Ele GeçirildiKırıkkale'ye bağlı Yahşihan İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan uygulamada 4 ton veteriner kontrolsüz sadakat ele geçirildi.
 • 17:42Kırıkkale'de İşçi Servisi Devrildi: 2 YaralıKırıkkale'de işçi servisinin devrilmesi sonucunda meydana gelen trafik kazasında 2 kişi ağır yaralandı.
 • 12:56Osmanlıca Kursunu Bitirenler Sertifikalarını AldıOsmanlıca Kursunu Bitirenler Sertifikalarını AldıHayrat Vakfı'nın organize ettiği ve Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik Spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Kurumu ile Kırıkkale Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin destekleriyle açılan ücretsiz Osmanlıca kurslarında başarı gösterenlere sertifikaları verilmeye başlandı.
 • 13:38Dünya Süt GünüKırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde Dünya Süt Günü dolayısıyla öğrencilere süt dağıtıldı.
 • 14:1319 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor BayramıKırıkkale'nin Sulakyurt, Balışeyh, Yahşihan, Bahşılı, Delice, Karakeçili ve Keskin ilçelerinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi.
 • 17:16Dünya Sağlık İçin Hareket GünüKırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde, Dünya Sağlık İçin Hareket Günü dolayısıyla yürüyüş düzenlendi.
 • 14:19Vali Vekili Mükerrem Ünlüer, Göreve BaşladıVali Vekili Mükerrem Ünlüer, Göreve Başladıİçişleri Bakanlığı'nın 10.05.2016 tarihli oluru ile Kırıkkale Vali Vekili olarak görevlendirilen Vali-Müsteşar Yardımcısı Mükerrem Ünlüer, göreve başladı.
 • 17:15Kırıkkale'de Hıdırellez ÇoşkusuKırıkkale'de Hıdırellez ÇoşkusuKırıkkale Turizm İl Müdürlüğü ve Kırıkkale Belediyesinin iş birliği ile Hıdrellez Şenliği düzenlendi.
 • 20:05Jandarma Şehit Annelerini UnutmadıJandarma Şehit Annelerini UnutmadıAnneler gününde şehit annelerini unutmayan Kırıkkale İl Jandarma Komutanı J. Alb. İsa Çakmak, onlar için birlik, beraberlik ve dayanışma kahvaltısı düzenledi.
 • 14:4123 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Sulakyurt, Balışeyh, Yahşihan, Karakeçili ve Keskin ilçelerinde düzenlenen törenlerle kutlandı.
 • 16:0223 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk BayramıKırıkkale'de, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında şehit çocuğu bir öğrenci, İl Jandarma Komutanı İsa Çakmak'ın makamına oturdu.
 • 11:14Btk'dan Avea'ya UyarıBilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK), Avea İletişim Hizmetleri AŞ'nin bazı yükümlüklerini yerine getirmediği gerekçesiyle yazılı olarak uyarılmasına karar verdi.
 • 10:56Yaşlılar HaftasıKırıkkale Jandarma Komutanı Albay İsa Çakmak, "Yaşlılar Haftası" dolayısıyla Günışığı Yaşlı Hizmet Merkezini ziyaret etti.
 • 15:14Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. YılıŞehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. yılı dolayısıyla, Kırıkkale'nin Sulakyurt, Balışeyh, Karakeçili, Yahşihan, Bahşılı ve Keskin ilçelerinde tören düzenlendi.
 • 14:00Kırıkkale'de Pulmoner Rehabilitasyon Haftası EtkinlikleriKırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde Pulmoner Rehabilitasyon Haftası kapsamında bir alışveriş merkezinde "Rahat Bir Nefes İçin Harekete Geçin" standı açıldı.
 • 13:16Geleceğin Ustaları, Eğitimlerini Bilgisayar Ortamında AlıyorGeleceğin Ustaları, Eğitimlerini Bilgisayar Ortamında AlıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Yahşihan Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden görüntüler Öğrencilerin ders alması Teknik öğretmen Yaşar Demir'in konuşması Okul Müdürü Murat Özsoy'un konuşması Geleceğin ustaları, eğitimlerini bilgisayar ortamında alıyor Yahşihan Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde okuyan öğrenciler, uygulamalı eğitimlerini son teknolojik cihazlar ve bilgisayarlı ortamlarda tamamlıyor Teknik öğretmen Demir: "Öğrenciler ileri düzey programlarda yaptıkları iş ve işlemleri makineye yaptırmayı da öğrenmiş oluyorlar.
 • 11:49Geleceğin Ustaları, Eğitimlerini Bilgisayar Ortamında AlıyorYahşihan Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde geleceğin ustaları, son teknolojik cihazlar ve bilgisayarlı ortamlarda eğitim alıyor.
 • 14:00Yahşihan'da Kanser TaramasıKırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde gezici kanser tarama aracı ile 30-69 yaş arası kadınlara kanser taraması yapıldı.
 • 11:26Yahşihan'da Yeşilay Haftası EtkinlikleriKırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında stant açıldı.
 • 12:2928 Şubat Mağduru Öğretmen Yaşadıklarını Unutamıyor28 Şubat Mağduru Öğretmen Yaşadıklarını UnutamıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başörtüsü nedeniyle mesleğinden ihraç edilen fizik öğretmeni Selma Nezir ve eşinin görüntüsü Selma Nezir'in konuşması 28 Şubat mağduru öğretmen yaşadıklarını unutamıyor Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümünü üçüncülükle bitiren ancak 28 Şubat sürecinde başörtüsü nedeniyle mesleğinden ihraç edilen fizik öğretmeni, ayrı kaldığı öğrencilerine 14 yıl sonra kavuştu Nezir: "Bir keresinde 100 kişilik bir öğretmen grubunun içerisinde Yahşihan ilçesinde müfettiş bana, 'Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir; tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir" demişti.
 • 11:3828 Şubat Mağduru Öğretmen Yaşadıklarını Unutamıyor28 Şubat sürecinde başörtüsü nedeniyle mesleğinden ihraç edildikten 14 yıl sonra yeniden öğrencilerine kavuşan fizik öğretmeni Selma Nezir, yaşadığı sıkıntıları ve öğrencilerinden ayrı kaldığı yılları üzülerek hatırlıyor.
 • 18:31Kargo Aracında Kaçak Sigara ve Çay Ele GeçirildiKargo Aracında Kaçak Sigara ve Çay Ele GeçirildiKırıkkale Ankara Karayolunda jandarma tarafından yapılan yol kontrolünde durdurulan bir kargo aracında kaçak sigara, kaçak çay ve çok sayıda çakmak ele geçirildi.
 • 14:56Kırıkkale Milletvekili Can: Silah Fabrikasına 129 İşçi AlınacakKırıkkale Milletvekili Can: Silah Fabrikasına 129 İşçi AlınacakAK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, Makina Kimya Endüstrisi (MKE) Silah Fabrikası ve Mühimmat Fabrikası'nın yatırımlarında ciddi neşter olduğunu belirterek, 129 işçi alımının yapılacağını söyledi.
 • 15:30Kursiyerlerden Güvenlik Güçlerine DestekKursiyerlerden Güvenlik Güçlerine DestekGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Kursiyerler tarafından hazırlanan yiyecekler Yazılan mektuplar Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Çağan'ın konuşması Sur'da uzman çavuş olarak görev yapan Hüseyin Demirdirek'in telefonda görüntülü olarak bağlanması Bir kursiyerin konuşması Paketleme yapılması Kursiyerlerden güvenlik güçlerine destek Kırıkkale'de Yahşihan Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri, Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki terör operasyonlarında görev yapan güvenlik güçlerine, hazırladıkları ev yemekleri ve duygu dolu mektupları gönderdi Sur'da uzman çavuş olarak görev yapan Hüseyin Demirdirek'in babası Mustafa Demirdirek de oğluyla telefonda görüntülü görüşme yaparak duygularını aldı Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesindeki Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör operasyonlarını sürdüren güvenlik güçlerine, yaptıkları ev yemeklerini ve duygu dolu mektupları göndererek moral desteği verdi.
 • 12:56Elektrik Üretimine Kırıkkale de Katkı SağlayacakElektrik Üretimine Kırıkkale de Katkı SağlayacakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: İnşaattan ve çalışan işçilerden detay Proje yöneticisi Mehmet Oğuz'un konuşması İnşaat çalışmalarından detaylar Elektrik üretimine Kırıkkale de katkı sağlayacak Kırıkkale'de yapımı sürdürülen ve bittiğinde Türkiye'nin elektrik ihtiyacının yüzde 3'ünü karşılayabilecek kombine doğalgaz çevrim santralinin yüzde 55'i tamamlandı Proje yöneticisi Oğuz: "2017 yılı haziran ayında projemizi tamamlamış olacağız" FATİH GÖKMEN - Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesine bağlı Kılıçlar köyünde yapımı sürdürülen kombine doğalgaz çevrim santrali, Türkiye'nin elektrik ihtiyacının yüzde 3'ünü karşılayacak.
 • 12:26Elektrik Üretimine Kırıkkale de Katkı SağlayacakKırıkkale'nin Yahşihan ilçesine bağlı Kılıçlar köyünde yapımı sürdürülen kombine doğalgaz çevrim santrali, Türkiye'nin elektrik ihtiyacının yüzde 3'ünü karşılayacak.
 • 14:57Kaymakam Özen, Din Görevlileriyle BuluştuKırıkkale'nin Yahşihan Kaymakamı Ferhat Özen, ilçedeki din görevlileriyle bir araya geldi.
 • 11:15Kırıkkale'de Dünya Kanser Günü EtkinlikleriYahşihan ilçesinde 4 Şubat Dünya Kanser günü etkinlikleri kapsamında bilgilendirme amacıyla stant açıldı.
 • 16:26Kırıkkale'de Geçen Yıl Trafik Kazalarında Artış OlduKırıkkale'de Geçen Yıl Trafik Kazalarında Artış OlduKarayolları Trafik Güvenliği Stratejisi Eşgüdüm Kurulu Toplantısı’nda, 2015 yılında Kırıkkale’de trafik kazalarının arttığı açıklandı.
 • 14:58Kızılırmak Yeşil Vadi Projesi'nde İlk Adım AtıldıOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kızılırmak Yeşil Vadi Projesi çerçevesinde ilk adımın atıldığını belirterek, Doğu Karadeniz'e seyahat edeceklere doğayla iç içe, sağlıklı ve kaliteli bir ortam sağlanacağını, proje ile bölgenin ekonomik ve sosyal yönden kalkınacağını, Kırıkkale'nin de cazibe merkezi haline geleceğini bildirdi.
 • 17:11Yurtta KışKırıkkale'de yoğun kar yağışı nedeniyle 103 köy yolu ulaşıma kapandı.
 • 11:44Kırıkkale'de 2 Kaza: 2 Ölü, 3 YaralıKırıkkale'de 2 Kaza: 2 Ölü, 3 YaralıKırıkkale'de meydana gelen 2 kazada 2 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.
 • 14:27Yahşihan'da Karbonmonoksit Zehirlenmesi UyarısıKırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde vatandaşlara karbonmonoksit zehirlenmesi konusunda eğitim verildi.
 • 13:21Mesleki Eğitimciler Almanya'dan DöndüMesleki Eğitimciler Almanya'dan Döndü‘AB Ülkelerinde Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Yöntemlerinin İncelenmesi’ isimli proje çalışması için Almanya’ya giden eğitimciler, çalışmalarını tamamlayarak yurda döndüler.
 • 17:42Bayırbucak Türkmenleri İçin Yardım Kampanyası BaşlatıldıBayırbucak Türkmenleri İçin Yardım Kampanyası BaşlatıldıKırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde, Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası başlatıldı.
 • 15:50Kırıkkale'de Türkmenleri İçin Yardım KampanyasıKırıkkale'de Türkmenleri İçin Yardım KampanyasıYahşihan Belediye Başkanı Ahmet Sungur, Suriye Bayır Bucak Türkmenleri için yardım kampanyası başlattıklarını açıkladı.
 • 14:22Hastalara Evde Sağlık HizmetiKırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleri ile yatalak ya da kronik hastalığı olanlar evlerinde ziyaret edilerek sağlık hizmeti veriliyor Yahşihan Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Tuğba Öğden, AA muhabirine yaptığı açıklamada, harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleri ile yatalak ya da kronik hastalığı olanların, aile hekimleri ve evde sağlık hizmeti sunan ekipler tarafından tek tek ziyaret edildiğini söyledi.
 • 14:5424 Kasım Öğretmenler Günü24 Kasım Öğretmenler Günü, Kayseri, Kırıkkale, Yozgat ve Sivas'ta törenlerle kutlandı.
 • 14:18Yahşihan'da "Organ Bağışı ve Organ Nakli" KonferansıYahşihan ilçesinde "Organ Bağışı ve Organ Nakli" konferansı verildi.
 • 16:15Yahşihan'da "Meme Kanseri ve Korunma Yolları" KonferansıKırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde Toplum Sağlığı Merkezince "Meme Kanseri ve Korunma Yolları" konulu konferans verildi.
 • 14:29Kadın Çiftçilere Peynir Yapımı ÖğretildiKadın Çiftçilere Peynir Yapımı ÖğretildiKırıkkale Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, kadın çiftçilere yönelik eğitim çalışmaları devam ediyor.
 • 13:46Cumhuriyet Bayramı KutlanıyorKırıkkale'nin Karakeçili, Sulakyurt, Bahşılı, Yahşihan ve Keskin ilçelerinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi.
 • 18:49Kırıkkale Çatıdan Düşen İşçi ÖldüKırıkkale Çatıdan Düşen İşçi ÖldüKırıkkale'nin Yahşıharn İlçesi'nde 10 katlı bir inşaatın çatı katında çalışırken dengesini kaybedip yere düşen 68 yaşındaki Kaplan okyay adlı işçi yaşamını yitirdi.
 • 11:09Kırıkkale Çok Amaçlı Spor Salonu Bitme AşamasındaKırıkkale Çok Amaçlı Spor Salonu Bitme AşamasındaGeçen yıl yapımına başlanan Kırıkkale Çok Amaçlı Spor Salonu’nun yüzde 75'i tamamlandı.
 • 16:53Çok Amaçlı Spor Salonun Yüzde 75'i TamamlandıGençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Rifat Ünlü, 2014 yılında yapımına başlanılan çok amaçlı spor salonun yüzde 75'inin tamamlandığını bildirdi.