SON DAKİKA YAHŞİHAN HABERLERİ

Son Dakika Yahşihan Haberleri

 • 16:16 Kırıkkale'de 4 Ton Sağlıksız Sakatat Ele Geçirildi Kırıkkale'de 4 Ton Sağlıksız Sakatat Ele Geçirildi Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesinde, Jandarma tarafından yapılan asayiş uygulamasında, 4 ton veteriner sağlık raporsuz sakakat ele geçirildi.
 • 12:45 Veteriner Kontrolsüz 4 Ton Sadakat Ele Geçirildi Veteriner Kontrolsüz 4 Ton Sadakat Ele Geçirildi Kırıkkale'ye bağlı Yahşihan İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan uygulamada 4 ton veteriner kontrolsüz sadakat ele geçirildi.
 • 17:42 Kırıkkale'de İşçi Servisi Devrildi: 2 Yaralı Kırıkkale'de işçi servisinin devrilmesi sonucunda meydana gelen trafik kazasında 2 kişi ağır yaralandı.
 • 12:56 Osmanlıca Kursunu Bitirenler Sertifikalarını Aldı Osmanlıca Kursunu Bitirenler Sertifikalarını Aldı Hayrat Vakfı'nın organize ettiği ve Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik Spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Kurumu ile Kırıkkale Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin destekleriyle açılan ücretsiz Osmanlıca kurslarında başarı gösterenlere sertifikaları verilmeye başlandı.
 • 13:38 Dünya Süt Günü Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde Dünya Süt Günü dolayısıyla öğrencilere süt dağıtıldı.
 • 14:13 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kırıkkale'nin Sulakyurt, Balışeyh, Yahşihan, Bahşılı, Delice, Karakeçili ve Keskin ilçelerinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi.
 • 17:16 Dünya Sağlık İçin Hareket Günü Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde, Dünya Sağlık İçin Hareket Günü dolayısıyla yürüyüş düzenlendi.
 • 14:19 Vali Vekili Mükerrem Ünlüer, Göreve Başladı Vali Vekili Mükerrem Ünlüer, Göreve Başladı İçişleri Bakanlığı'nın 10.05.2016 tarihli oluru ile Kırıkkale Vali Vekili olarak görevlendirilen Vali-Müsteşar Yardımcısı Mükerrem Ünlüer, göreve başladı.
 • 17:15 Kırıkkale'de Hıdırellez Çoşkusu Kırıkkale'de Hıdırellez Çoşkusu Kırıkkale Turizm İl Müdürlüğü ve Kırıkkale Belediyesinin iş birliği ile Hıdrellez Şenliği düzenlendi.
 • 20:05 Jandarma Şehit Annelerini Unutmadı Jandarma Şehit Annelerini Unutmadı Anneler gününde şehit annelerini unutmayan Kırıkkale İl Jandarma Komutanı J. Alb. İsa Çakmak, onlar için birlik, beraberlik ve dayanışma kahvaltısı düzenledi.
 • 14:41 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Sulakyurt, Balışeyh, Yahşihan, Karakeçili ve Keskin ilçelerinde düzenlenen törenlerle kutlandı.
 • 16:02 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kırıkkale'de, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında şehit çocuğu bir öğrenci, İl Jandarma Komutanı İsa Çakmak'ın makamına oturdu.
 • 11:14 Btk'dan Avea'ya Uyarı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK), Avea İletişim Hizmetleri AŞ'nin bazı yükümlüklerini yerine getirmediği gerekçesiyle yazılı olarak uyarılmasına karar verdi.
 • 10:56 Yaşlılar Haftası Kırıkkale Jandarma Komutanı Albay İsa Çakmak, "Yaşlılar Haftası" dolayısıyla Günışığı Yaşlı Hizmet Merkezini ziyaret etti.
 • 15:14 Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. Yılı Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. yılı dolayısıyla, Kırıkkale'nin Sulakyurt, Balışeyh, Karakeçili, Yahşihan, Bahşılı ve Keskin ilçelerinde tören düzenlendi.
 • 14:00 Kırıkkale'de Pulmoner Rehabilitasyon Haftası Etkinlikleri Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde Pulmoner Rehabilitasyon Haftası kapsamında bir alışveriş merkezinde "Rahat Bir Nefes İçin Harekete Geçin" standı açıldı.
 • 13:16 Geleceğin Ustaları, Eğitimlerini Bilgisayar Ortamında Alıyor Geleceğin Ustaları, Eğitimlerini Bilgisayar Ortamında Alıyor GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Yahşihan Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden görüntüler Öğrencilerin ders alması Teknik öğretmen Yaşar Demir'in konuşması Okul Müdürü Murat Özsoy'un konuşması Geleceğin ustaları, eğitimlerini bilgisayar ortamında alıyor Yahşihan Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde okuyan öğrenciler, uygulamalı eğitimlerini son teknolojik cihazlar ve bilgisayarlı ortamlarda tamamlıyor Teknik öğretmen Demir: "Öğrenciler ileri düzey programlarda yaptıkları iş ve işlemleri makineye yaptırmayı da öğrenmiş oluyorlar.
 • 11:49 Geleceğin Ustaları, Eğitimlerini Bilgisayar Ortamında Alıyor Yahşihan Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde geleceğin ustaları, son teknolojik cihazlar ve bilgisayarlı ortamlarda eğitim alıyor.
 • 14:00 Yahşihan'da Kanser Taraması Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde gezici kanser tarama aracı ile 30-69 yaş arası kadınlara kanser taraması yapıldı.
 • 11:26 Yahşihan'da Yeşilay Haftası Etkinlikleri Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında stant açıldı.
 • 12:29 28 Şubat Mağduru Öğretmen Yaşadıklarını Unutamıyor 28 Şubat Mağduru Öğretmen Yaşadıklarını Unutamıyor GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Başörtüsü nedeniyle mesleğinden ihraç edilen fizik öğretmeni Selma Nezir ve eşinin görüntüsü Selma Nezir'in konuşması 28 Şubat mağduru öğretmen yaşadıklarını unutamıyor Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümünü üçüncülükle bitiren ancak 28 Şubat sürecinde başörtüsü nedeniyle mesleğinden ihraç edilen fizik öğretmeni, ayrı kaldığı öğrencilerine 14 yıl sonra kavuştu Nezir: "Bir keresinde 100 kişilik bir öğretmen grubunun içerisinde Yahşihan ilçesinde müfettiş bana, 'Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir; tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir" demişti.
 • 11:38 28 Şubat Mağduru Öğretmen Yaşadıklarını Unutamıyor 28 Şubat sürecinde başörtüsü nedeniyle mesleğinden ihraç edildikten 14 yıl sonra yeniden öğrencilerine kavuşan fizik öğretmeni Selma Nezir, yaşadığı sıkıntıları ve öğrencilerinden ayrı kaldığı yılları üzülerek hatırlıyor.
 • 18:31 Kargo Aracında Kaçak Sigara ve Çay Ele Geçirildi Kargo Aracında Kaçak Sigara ve Çay Ele Geçirildi Kırıkkale Ankara Karayolunda jandarma tarafından yapılan yol kontrolünde durdurulan bir kargo aracında kaçak sigara, kaçak çay ve çok sayıda çakmak ele geçirildi.
 • 14:56 Kırıkkale Milletvekili Can: Silah Fabrikasına 129 İşçi Alınacak Kırıkkale Milletvekili Can: Silah Fabrikasına 129 İşçi Alınacak AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, Makina Kimya Endüstrisi (MKE) Silah Fabrikası ve Mühimmat Fabrikası'nın yatırımlarında ciddi neşter olduğunu belirterek, 129 işçi alımının yapılacağını söyledi.
 • 15:30 Kursiyerlerden Güvenlik Güçlerine Destek Kursiyerlerden Güvenlik Güçlerine Destek GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Kursiyerler tarafından hazırlanan yiyecekler Yazılan mektuplar Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Çağan'ın konuşması Sur'da uzman çavuş olarak görev yapan Hüseyin Demirdirek'in telefonda görüntülü olarak bağlanması Bir kursiyerin konuşması Paketleme yapılması Kursiyerlerden güvenlik güçlerine destek Kırıkkale'de Yahşihan Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri, Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki terör operasyonlarında görev yapan güvenlik güçlerine, hazırladıkları ev yemekleri ve duygu dolu mektupları gönderdi Sur'da uzman çavuş olarak görev yapan Hüseyin Demirdirek'in babası Mustafa Demirdirek de oğluyla telefonda görüntülü görüşme yaparak duygularını aldı Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesindeki Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör operasyonlarını sürdüren güvenlik güçlerine, yaptıkları ev yemeklerini ve duygu dolu mektupları göndererek moral desteği verdi.
 • 12:56 Elektrik Üretimine Kırıkkale de Katkı Sağlayacak Elektrik Üretimine Kırıkkale de Katkı Sağlayacak GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : İnşaattan ve çalışan işçilerden detay Proje yöneticisi Mehmet Oğuz'un konuşması İnşaat çalışmalarından detaylar Elektrik üretimine Kırıkkale de katkı sağlayacak Kırıkkale'de yapımı sürdürülen ve bittiğinde Türkiye'nin elektrik ihtiyacının yüzde 3'ünü karşılayabilecek kombine doğalgaz çevrim santralinin yüzde 55'i tamamlandı Proje yöneticisi Oğuz: "2017 yılı haziran ayında projemizi tamamlamış olacağız" FATİH GÖKMEN - Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesine bağlı Kılıçlar köyünde yapımı sürdürülen kombine doğalgaz çevrim santrali, Türkiye'nin elektrik ihtiyacının yüzde 3'ünü karşılayacak.
 • 12:26 Elektrik Üretimine Kırıkkale de Katkı Sağlayacak Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesine bağlı Kılıçlar köyünde yapımı sürdürülen kombine doğalgaz çevrim santrali, Türkiye'nin elektrik ihtiyacının yüzde 3'ünü karşılayacak.
 • 14:57 Kaymakam Özen, Din Görevlileriyle Buluştu Kırıkkale'nin Yahşihan Kaymakamı Ferhat Özen, ilçedeki din görevlileriyle bir araya geldi.
 • 11:15 Kırıkkale'de Dünya Kanser Günü Etkinlikleri Yahşihan ilçesinde 4 Şubat Dünya Kanser günü etkinlikleri kapsamında bilgilendirme amacıyla stant açıldı.
 • 16:26 Kırıkkale'de Geçen Yıl Trafik Kazalarında Artış Oldu Kırıkkale'de Geçen Yıl Trafik Kazalarında Artış Oldu Karayolları Trafik Güvenliği Stratejisi Eşgüdüm Kurulu Toplantısı’nda, 2015 yılında Kırıkkale’de trafik kazalarının arttığı açıklandı.
 • 14:58 Kızılırmak Yeşil Vadi Projesi'nde İlk Adım Atıldı Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kızılırmak Yeşil Vadi Projesi çerçevesinde ilk adımın atıldığını belirterek, Doğu Karadeniz'e seyahat edeceklere doğayla iç içe, sağlıklı ve kaliteli bir ortam sağlanacağını, proje ile bölgenin ekonomik ve sosyal yönden kalkınacağını, Kırıkkale'nin de cazibe merkezi haline geleceğini bildirdi.
 • 17:11 Yurtta Kış Kırıkkale'de yoğun kar yağışı nedeniyle 103 köy yolu ulaşıma kapandı.
 • 11:44 Kırıkkale'de 2 Kaza: 2 Ölü, 3 Yaralı Kırıkkale'de 2 Kaza: 2 Ölü, 3 Yaralı Kırıkkale'de meydana gelen 2 kazada 2 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.
 • 14:27 Yahşihan'da Karbonmonoksit Zehirlenmesi Uyarısı Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde vatandaşlara karbonmonoksit zehirlenmesi konusunda eğitim verildi.
 • 13:21 Mesleki Eğitimciler Almanya'dan Döndü Mesleki Eğitimciler Almanya'dan Döndü ‘AB Ülkelerinde Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Yöntemlerinin İncelenmesi’ isimli proje çalışması için Almanya’ya giden eğitimciler, çalışmalarını tamamlayarak yurda döndüler.
 • 17:42 Bayırbucak Türkmenleri İçin Yardım Kampanyası Başlatıldı Bayırbucak Türkmenleri İçin Yardım Kampanyası Başlatıldı Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde, Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası başlatıldı.
 • 15:50 Kırıkkale'de Türkmenleri İçin Yardım Kampanyası Kırıkkale'de Türkmenleri İçin Yardım Kampanyası Yahşihan Belediye Başkanı Ahmet Sungur, Suriye Bayır Bucak Türkmenleri için yardım kampanyası başlattıklarını açıkladı.
 • 14:22 Hastalara Evde Sağlık Hizmeti Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleri ile yatalak ya da kronik hastalığı olanlar evlerinde ziyaret edilerek sağlık hizmeti veriliyor Yahşihan Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Tuğba Öğden, AA muhabirine yaptığı açıklamada, harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleri ile yatalak ya da kronik hastalığı olanların, aile hekimleri ve evde sağlık hizmeti sunan ekipler tarafından tek tek ziyaret edildiğini söyledi.
 • 14:54 24 Kasım Öğretmenler Günü 24 Kasım Öğretmenler Günü, Kayseri, Kırıkkale, Yozgat ve Sivas'ta törenlerle kutlandı.
 • 14:18 Yahşihan'da "Organ Bağışı ve Organ Nakli" Konferansı Yahşihan ilçesinde "Organ Bağışı ve Organ Nakli" konferansı verildi.
 • 16:15 Yahşihan'da "Meme Kanseri ve Korunma Yolları" Konferansı Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde Toplum Sağlığı Merkezince "Meme Kanseri ve Korunma Yolları" konulu konferans verildi.
 • 14:29 Kadın Çiftçilere Peynir Yapımı Öğretildi Kadın Çiftçilere Peynir Yapımı Öğretildi Kırıkkale Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, kadın çiftçilere yönelik eğitim çalışmaları devam ediyor.
 • 13:46 Cumhuriyet Bayramı Kutlanıyor Kırıkkale'nin Karakeçili, Sulakyurt, Bahşılı, Yahşihan ve Keskin ilçelerinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi.
 • 18:49 Kırıkkale Çatıdan Düşen İşçi Öldü Kırıkkale Çatıdan Düşen İşçi Öldü Kırıkkale'nin Yahşıharn İlçesi'nde 10 katlı bir inşaatın çatı katında çalışırken dengesini kaybedip yere düşen 68 yaşındaki Kaplan okyay adlı işçi yaşamını yitirdi.
 • 11:09 Kırıkkale Çok Amaçlı Spor Salonu Bitme Aşamasında Kırıkkale Çok Amaçlı Spor Salonu Bitme Aşamasında Geçen yıl yapımına başlanan Kırıkkale Çok Amaçlı Spor Salonu’nun yüzde 75'i tamamlandı.
 • 16:53 Çok Amaçlı Spor Salonun Yüzde 75'i Tamamlandı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Rifat Ünlü, 2014 yılında yapımına başlanılan çok amaçlı spor salonun yüzde 75'inin tamamlandığını bildirdi.
 • 11:16 Kırıkkale, Türkiye Enerjisinin Yüzde 3'ünü Karşılayacak Kırıkkale, Türkiye Enerjisinin Yüzde 3'ünü Karşılayacak Kırıkkale’nin Yahşihan İlçesi’nde faaliyetine devam eden Acwa Power (Samsung) Enerji Santrali, kurulduğunda Türkiye enerjisinin yüzde 3’ünü karşılayacak.
 • 13:47 19 Eylül Gaziler Günü 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Sulakyurt, Yahşihan, Karakeçili ve Bahşılı ilçelerinde tören düzenlendi.
 • 22:33 Kırıkkale?de 10 Binler Sokağa Dökülüp Terörü Protesto Etti Kırıkkale?de 10 Binler Sokağa Dökülüp Terörü Protesto Etti Kırıkkale'de 10 binler sokağa dökülüp terörü protesto etti Dağlıca ve Iğdır'da meydana gelen terör olaylarında şehit olan asker ve polisler için Kırıkkaleliler akşam saatlerinde Cumhuriyet meydanında toplanıp terörü protesto etti.
 • 20:46 Kırıkkale'de 10 Binler Sokağa Dökülüp Terörü Protesto Etti Kırıkkale'de 10 Binler Sokağa Dökülüp Terörü Protesto Etti Dağlıca ve Iğdır'da meydana gelen terör olaylarında şehit olan asker ve polisler için Kırıkkaleliler akşam saatlerinde Cumhuriyet meydanında toplanıp terörü protesto etti.