SON DAKİKA YAKAKENT HABERLERİ

Son Dakika Yakakent Haberleri

 • 15:26AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, "1 Kasım geleceğimizin sandıkta değerlendirileceği seçim olacaktır" ifadesinde bulundu.
 • 11:35Kaçak Avcılıkla Mücadele EdecekKaçak Avcılıkla Mücadele EdecekSamsun İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından, baraj gölleri ve denizlerdeki su ürünleri av stoklarını fazlalaştırmak ve denetimleri daha hızlı ve etkin bir hale getirmek için çok amaçlı ve etkin bir kontrol teknesi satın alındı.
 • 11:25Samsun Büro Memur-sen'den Yakakent İlçe Temsilcisi İçin Veda ToplantısıSamsun Büro Memur-sen'den Yakakent İlçe Temsilcisi İçin Veda ToplantısıSamsun Büro Memur-Sen Yönetim Kurulu üyeleri, Büro Memur-Sen Yakakent İlçe Temsilcisi Erkan Biryan’ın Van’ın Gevaş ilçesine atanmasından dolayı bir veda toplantısı düzenledi.
 • 15:41Bafra Umut Derneği'nden Yakakent'e Yardım EliBafra Umut Derneği'nden Yakakent'e Yardım EliSamsun Bafra Umut Derneği(BAFUMDER) Yakakent ilçesine bağlı 6 mahalleye yardım götürdü.
 • 13:50Samsun'da 3 Bin 617 Ruhsatlı Balıkçı ve 470 Tane de Balıkçı Teknesi VarSamsun'da 3 Bin 617 Ruhsatlı Balıkçı ve 470 Tane de Balıkçı Teknesi VarGıda, Tarım ve Hayvancılık Samsun İl Müdürü Kadir Güven, Samsun’da 3 bin 617 ruhsatlı balıkçı ve 470 tane de balıkçı teknesi bulunduğunu söyledi.
 • 12:26Vali ve Başkan Kraliçe Arı Dağıttı, Sel Bölgesini İncelediVali ve Başkan Kraliçe Arı Dağıttı, Sel Bölgesini İncelediSamsun Valisi İbrahim Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Alaçam ve Yakakent ilçelerinde kraliçe ana arı dağıttı, Terme ilçesinde sel bölgesinde incelemelerde bulundu.
 • 10:37Yakakent'i, Büyükşehir Belediyesi ile Birlikte Yeniden İnşa Ediyoruz'Yakakent'i, Büyükşehir Belediyesi ile Birlikte Yeniden İnşa Ediyoruz'Samsun'un Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, ilçeyi Samsun Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yeniden inşa ettiğini söyledi.
 • 11:14Keçiören'de Asfaltlama ve Tretuvar Çalışmaları Tam Gaz SürüyorKeçiören'de Asfaltlama ve Tretuvar Çalışmaları Tam Gaz SürüyorKeçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Trafiği çok aksatmayacak bir şekilde asfaltlama ve tretuvar çalışmalarımızı sürdürüyor, Keçiören’de kötü ve bozuk yol bırakmamaya uğraşıyoruz” dedi.
 • 15:41Karadeniz'de Dalyan ve Rip TehlikesiKaradeniz'de Dalyan ve Rip TehlikesiGörüntü Dökümü: -Can kurtaranların sahilde ve deniz kıyısında genel ve detay görüntüleri- Yüzen bir vatandaşın temsili boğulma görüntüleri-Can kurtaranların temsili boğulan kişiyi kurtarma çalışmaları-Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Su Altı Grup Arama Kurtarma Ekibi Amiri Faruk Patkavak ile röportaj Karadeniz'de dalyan ve rip tehlikesi- Düşük tuz oranı nedeniyle suyun kaldırma gücü düşük olan Karadeniz'de, boğulmaların büyük kısmının gerçekleştiği dalyanlar ve rip akıntıları tehlike oluşturuyor- Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Su Altı Grup Arama Kurtarma Ekibi Amiri Patkavak: - "Karadeniz'in kendine özgü bir rip akıntısı var. İki dalganın kesişmesinin çarpıştırdığı gücün oluşturduğu akımın denize doğru çekmesi şeklinde bir akım var. Burada insanlarımız panik ve şuursuz davrandığı zaman ölüm gerçekleşiyor" Türkiye'de diğer denizlere kıyasla düşük tuz oranı nedeniyle suyun kaldırma gücü düşük olan Karadeniz'de, boğulmaların büyük kısmı dalyanlar ve rip akıntıları nedeniyle yaşanıyor.
 • 09:58Karadeniz'de Dalyan ve Rip TehlikesiTürkiye'de diğer denizlere kıyasla düşük tuz oranı nedeniyle suyun kaldırma gücü düşük olan Karadeniz'de, boğulmaların büyük kısmı dalyanlar ve rip akıntıları nedeniyle yaşanıyor.
 • 13:19Amatör Balıkçılar Yakakent'te YarıştıAmatör Balıkçılar Yakakent'te YarıştıSamsun’un Yakakent ilçesinde oltayla balık tutma yarışması düzenlendi.
 • 13:50Tzob, Fındık Rekolte Beklentisini AçıkladıTzob, Fındık Rekolte Beklentisini AçıkladıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Kozoğlu ve Arslan Soydan, Ziraat Odaları tarafından oluşturulan komisyonun, fındık üretilen 16 il ve 130 ilçede örnekleme metodu uygulanarak çotanak sayımı yaptığını ve 2015 fındık rekoltesini 590 bin 394 ton olarak tahmin ettiğini bildirdi.
 • 15:35Yakakent'te İpek Böceği Yetiştiriciliği BaşladıYakakent'te İpek Böceği Yetiştiriciliği BaşladıSamsun’un Yakakent ilçesinde başlatılan ipek böceği projesi kapsamında koza hasadı yapıldı.
 • 12:28Kızılırmak Deltası Koruma ve Geliştirme Birliği KurulduSamsun Vali Yardımcısı Hakan Kubalı, Kızılırmak Deltası'nda başlatılan çalışmalar neticesinde tanınırlığının artırılması, daha etkin bir bir biçimde korunarak gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla "Kızılırmak Deltası Koruma ve Geliştirme Birliği"nin Resmi Gazete'de yayımlanarak kurulduğunu bildirdi.
 • 18:58Yakakent'te Trafik Kazası: 7 YaralıYakakent'te Trafik Kazası: 7 YaralıSamsun’un Yakakent ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 7 kişi yaralandı.
 • 14:55Tapuda 6 Ayda 16 Bin 693 Satış YapıldıTapuda 6 Ayda 16 Bin 693 Satış YapıldıTapu ve Kadastro Samsun Bölge Müdürü Hasan Özalban, Samsun’da 2015 yılının ilk 6 ayında 16 bin 693 taşınmaz satışının yapıldığını söyledi.
 • 09:55Samsun'da Tütün Üretimi AzalıyorSamsun'da Tütün Üretimi AzalıyorSamsun’da tütün üretiminin son 10 yılda azaldığı bildirildi.
 • 10:35Samsun'da Heyelan Nedeniyle 25 Konut ve 16 Ahırın Tahliyesi YapıldıSamsun İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Erkan Koparmal, "Altı ay içinde 7 ilçede 25 konut ve 16 ahır heyelan nedeniyle tahliye edildi" dedi.
 • 11:3617 İlçede Gıda Denetimi17 İlçede Gıda DenetimiGıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, ilçelerdeki gıda denetimlerine destek verdiklerini belirterek, yapılan denetimlerde son 1 ayda bin 473 denetim gerçekleştirdiklerini söyledi.
 • 13:25Güler: Esnaf ve Sanatkarlarımız Ülkemizin Bel KemiğidirGüler: Esnaf ve Sanatkarlarımız Ülkemizin Bel KemiğidirSamsun Esnaf Odalar Birliği (ESOB) Başkanı Hacı Eyüp Güler, Bafra Şehir Kulübü'nde Bafra, Alaçam, Yakakent oda başkanları ile yönetim kurulu üyelerine iftar yemeği verdi.
 • 13:26Samsun'da İpek Böceği Üreticiliği ArtacakEski AK Parti Samsun Milletvekili Tülay Bakır, 19 Mayıs, Bafra ve Yakakent ilçelerinde başlattığı "İpek Böceği Yetiştiriciliği" Projesi deneme çalışmalarını inceledi.
 • 22:51Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Samsun'daGençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, partisinin Yakakent ilçesinde düzenlenen iftar programına katıldı.
 • 09:01Cumhurbaşkanı Demirel Son Yolculuğuna UğurlanıyorCumhurbaşkanı Demirel Son Yolculuğuna UğurlanıyorCumhurbaşkanı Süleyman Demirel, için TBMM'de devlet töreni düzenlenecek.
 • 00:02Gündem Özeti/ 19 Haziran 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel son yolculuğuna uğurlanıyor Demirel için TBMM'de devlet töreni düzenlenecek.
 • 13:41Alaçam-yakakent Kırsal Kalkınma ToplantısıAlaçam-yakakent Kırsal Kalkınma ToplantısıSamsun’un Alaçam ilçesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın katılımı ile Alaçam-Yakakent Kırsal Kalkınma toplantısı yapıldı.
 • 17:39Milletvekiliği Seçiminin ArdındanSamsun'dan milletvekili seçilen Fuat Köktaş, Hasan Basri Kurt, Çiğdem Karaaslan ve Ahmet Demircan, vatandaşlara teşekkür ziyaretinde bulundu.
 • 16:26Çiğdem Karaaslan: Çiğdem Karaaslan: "Ak Parti Seçici Konumda"AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, seçim sonuçlarının çok büyük bir belirsizlik olarak görmemek gerektiğini belirterek, "Bizim kapımız herkese açık. Herkesle aynı şekilde diyalog ortamında görüşmelerimizi yapacağız. Fakat AK Parti seçici konumdadır.
 • 20:12Milletvekili Genel Seçimleri 2015 - İlçe Sonuçları - Samsun/- MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMLERİ – 2015 - İL: SAMSUN - İLÇE: YAKAKENT Toplam Sandık: 25 Toplam Seçmen: 6.584 Açılan Sandık: 25 Açılan Sandık Oranı:%100,00 Kullanılan Oy: 5.436 Geçerli Oy: 5.304 Katılım Oranı:%82,56 Parti Adı Aldığı Oy Oy Oranı (%) Doğru Yol Partisi 0 0,00 Anadolu Partisi 2.
 • 16:58Samsun 7 Haziran seçim sonuçları, 2015 Samsun genel seçimSamsun 7 Haziran seçim sonuçları, 2015 Samsun genel seçimSamsun 7 Haziran 2015 genel seçim sonuçları. Samsun ili ve ilçelerinde seçim sonuçları. Sandıklardan çıkan oy oranları, Samsun'da seçim günü yaşanan önemli gelişmeler ve 2015 genel seçimleri tüm detayları ile secim.haberler.com'da..
 • 18:54Köktaş: Köktaş: "7 Haziran'da Kazanan Millet Olacak"AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Fuat Köktaş, “İstiklal güneşinin doğduğu Samsunumuz, ülkemizin istikrarı, çocuklarımızın, gençlerimizin geleceği için 9 seçimdir olduğu gibi yeniden ‘AK Parti’ diyerek en yüksek sesi verip, sandıkları patlatacaktır.
 • 11:54Ertuğrul Fırkateyni'nin 35 Samsunlu Şehidinin İsmi Yakakent'te YaşatılacakErtuğrul Fırkateyni'nin 35 Samsunlu Şehidinin İsmi Yakakent'te YaşatılacakSamsun Büyükşehir Belediyesi, Japonya'da şiddetli tayfuna yakalanarak batan Osmanlı donanması gemilerinden Ertuğrul Fırkateyni'nde şehit olan mürettebatın isimlerini Yakakent'te yaşatacak.
 • 11:19Ertuğrul Fırkateyni Şehitleri, Yakakent'teki Müzede YaşatılacakErtuğrul Fırkateyni Şehitleri, Yakakent'teki Müzede YaşatılacakSamsun Büyükşehir Belediyesi, Japonya’da şiddetli tayfuna yakalanarak batan Osmanlı donanması gemilerinden Ertuğrul Fırkateyni’nde şehit olan mürettebatın isimlerini Yakakent’te yaşatacak.
 • 12:28Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan Samsun'a 29 Proje Daha YoldaGençlik ve Spor Bakanlığı'ndan Samsun'a 29 Proje Daha YoldaKaradeniz’in en gelişmiş şehri Samsun’da dinamik gençler ve sporcuların yetiştirilmesi için Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılacak 29 proje daha yakın zamanda Samsunluların hizmetine sunulacak.
 • 19:38Sinop'ta "1 Etli Kazan Pilav Şenliği Şenliği"Sinop'ta Balkan Halkları ve Mübadele Derneği tarafından 1. Etli Kazan Pilav Şenliği düzenlendi.
 • 13:14Başkan Yılmaz: Başkan Yılmaz: "Bu Ülke Koalisyonlardan Çok Çekti"Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti azcık tökezlesin biz de koalisyon kurarız sevdasında olanlar var. Yahu bu ülke koalisyonlardan ne çok çekti.
 • 14:17Başkan Yılmaz: Başkan Yılmaz: "10 Yılda Yapılmayanı 1 Yılda Yaptık"Samsun’un Asarcık ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "30 Mart’tan bu yana Asarcık’a yapılan yatırım 5 milyon 376 bin TL. Son 5 yılda bile Asarcık böyle yatırım görmedi.
 • 16:16Yakakent, Alt Yapıda Çağ AtlıyorYakakent, Alt Yapıda Çağ AtlıyorSamsun’un batıdaki son ilçesi olan Yakakent, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal mahallelerinde başlattığı alt yapı çalışmaları ile adeta çağ atılıyor.
 • 15:15Yakakent'te Spor ŞenliğiYakakent'te Spor ŞenliğiSamsun’un Yakakent ilçesinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından “1. Geleneksel Spor Şenlikleri” düzenlendi.
 • 17:46Bafra'da Muhtarlara Bilgi Sistemi EğitimiSamsun Valiliğince Bafra, Alaçam, Yakakent ve 19 Mayıs ilçelerine bağlı mahalle muhtarlarına yönelik bilgi sistemi eğitim programı düzenlendi.
 • 17:25Muhtarlara Muhtarlara "Muhtarlık Bilgi Sitemi" AnlatıldıSamsun Valiliği Mahalli İdareler İl Müdürlüğü tarafından, Bafra ilçesinde mahalle muhtarlarına “Muhtarlık Bilgi Sistemi” anlatıldı.
 • 14:18Valilik, Muhtarlara Bilgi Sistemi Bilgilendirme Eğitimi DüzenlediValilik, Muhtarlara Bilgi Sistemi Bilgilendirme Eğitimi DüzenlediSamsun Valiliği, Bafra, Alaçam, Yakakent, 19 Mayıs ilçeleri mahalle muhtarlarına yönelik bilgi sistemi bilgilendirme eğitimi düzenledi.
 • 16:46Usta ve Edib: 13 Yıldır Kimse Kapımızı ÇalmadıUsta ve Edib: 13 Yıldır Kimse Kapımızı ÇalmadıMHP Samsun milletvekili adayları Erhan Usta ve Hüseyin Edis, AK Parti’nin hiçbir milletvekilinin bürokrat oldukları dönemde bir kez bile Samsun’la ilgili meselelerde kendilerinden bir talepte bulunmadıklarını söyledi.
 • 11:07Türkiye'nin Turist Haritası (2)Tarih boyunca birçok medeniyeti barındırmış Anadolu toprakları, bugün farklı çağlardan kalan zengin tarihi mirası, çok sayıdaki medeniyeti harmanlamış renkli kültürel yapısı ve doğal güzellikleriyle, dünyanın her yerinden turist çekiyor.
 • 16:31Köktaş: Köktaş: "Türkiye'nin Başkanlık Sistemine İhtiyacı Var"AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Fuat Köktaş, dünyada ekonomisi çok iyi olan ülkelerin yüzde 70’inin başkanlık sistemi ile yönetildiğine dikkat çekerek, Türkiye’nin de hızına hız katması için başkanlık sistemine ihtiyacı olduğunu söyledi.
 • 17:13AK Parti Mkyk Üyesi ve Milletvekili Adayı Çiğdem Karaaslan Samsun'daAK Parti Mkyk Üyesi ve Milletvekili Adayı Çiğdem Karaaslan Samsun'daAK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu(MKYK) Üyesi, Samsun Milletvekili Adayı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun İl Başkanlığı tarafından organize edilen program kapsamında Samsun’a geldi.
 • 15:04Fındık Üreticisine 64 Milyon Lira DestekSamsun İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, “Samsun ve ilçelerinde 2014 yılı Alan Bazlı Fındık Desteklemesi için müracaat eden 26 bin 407 üreticiye 379 bin 575 alan için 64 milyon 527 bin 915 lira ödeme yapılacaktır” dedi.
 • 16:21Otomobilin Çarptığı Kadın ÖldüOtomobilin Çarptığı Kadın ÖldüSamsun’un Yakakent ilçesinde otomobilin çarptığı bir kadın hayatını kaybetti.
 • 11:35AK Parti Samsun Milletvekili Tülay Bakır AçıklamasıAK Parti Samsun Milletvekili Tülay Bakır AçıklamasıAdalet ve Kalkınma Partisi(AKP) Samsun Milletvekili Tülay Bakır, “Biz özellikle kadın çiftçilerin bal üretiminin içinde bizzat olmasını istiyoruz” dedi.
 • 13:16Aslan Karanfil: AKP'deki Emanet Oyları Geri AlacağızAslan Karanfil: AKP'deki Emanet Oyları Geri AlacağızMHP Samsun Milletvekili aday adayı Aslan Karanfil teşkilat ziyaretleri kapsamında Yakakent, Alaçam, Ondokuzmayıs ve İlkadım MHP ilçe teşkilatlarını ziyaret etti.
 • 19:20Dokap Kapsamında İlk Boğalar Sahiplerini BulduDokap Kapsamında İlk Boğalar Sahiplerini BulduSamsun’da başvuruları onaylanan simental ırkı damızlık boğalar, Havza ve Yakakent ilçelerindeki 9 yatırımcıya kurayla teslim edildi.