SON DAKİKA YAKAKENT HABERLERİ

Son Dakika Yakakent Haberleri

 • 18:16Bafra Karma ve Medikal İhtisas Osb Hız KesmiyorBafra Karma ve Medikal İhtisas Osb Hız KesmiyorBafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Göksel Başar, OSB Müdürü Mustafa Reis ile birlikte yatırımcı firmaların Bafra Karma ve Medikal Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) devam eden inşaat çalışmalarında incelemelerde bulundular.
 • 13:28Güncelleme- Sinop'ta Tır ile Otomobil Çarpıştı: 5 Ölü, 3 YaralıSinop'ta tır ile otomobilin çarpışması sonucu 5 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.
 • 19:00Samsun Polisinden Boğulmalara Karşı Afişli UyarıSamsun Emniyet Müdürlüğü, deniz giren vatandaşları boğulma vakalarına karşın dikkatli olmaları konusunda afişlerle uyarılarda bulundu.
 • 17:57Emniyet Müdürlüğü Boğulmalara Karşı UyardıEmniyet Müdürlüğü Boğulmalara Karşı UyardıSamsun İl Emniyet Müdürlüğü, Karadeniz’deki kuvvetli akıntılara karşı vatandaşları, broşür ve afişlerle uyardı.
 • 16:16Çiftçilere Yapılacak Destekleme Miktarı Belli OlduGıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Nail Kırmacı, 2015 Yılı ürünü yağlı tohumlu bitkiler, hububat ve baklagil fark ödemesi desteği için bu yıl içerisinde Samsunlu çiftçilere toplamda yapılacak olan destekleme miktarlarının belli olduğunu söyledi.
 • 11:39Balık Çiftliklerine Sahil Güvenlikten Sıkı DenetimSahil Güvenlik Trabzon Grup Komutanlığı, Karadeniz'deki balık çiftliklerine yönelik düzenlediği denetimlerle kirlilik ve çevresel etkilerin tespitinin yanı sıra firmaların çalışma koşullarını da inceliyor.
 • 09:14Yaşlı Adamdan 16 Gündür Haber AlınamıyorYaşlı Adamdan 16 Gündür Haber Alınamıyorİstanbul’dan memleketi Sinop’a gelmek için yola çıkan yaşlı adamdan 16 gündür haber alınamıyor.
 • 12:15Mevsim Şartları Uygun Giderse Üreticinin Yüzü GülecekMevsim Şartları Uygun Giderse Üreticinin Yüzü Gülecek"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Çeltik tarlalarının havadan görüntüsü Çeltik ekimi yapılan tarlaların görüntüsü Çeltik tarlarında gübreleme ve ilaçlama yapılmasından görüntü Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner ile röportaj "Mevsim şartları uygun giderse üreticinin yüzü gülecek" Bafra Ziraat Odası Başkanı Tosuner: "Türk tarımı için stratejik önemi gittikçe artan bir ürün olma özelliğini sürdüren ve bataklıkta yetişen tek tahıl bitkisi olarak bilinen çeltik, üreticilerimizin umudu" "Samsun genelinde 160 bin dönümlük alanda ekimi gerçekleştirilen çeltik, mevsim şartları uygun giderse üreticimizin yüzünü güldürecek" Önemli tarım ürünlerinden çeltik üretiminde verim artışının hava şartlarının uygun gitmesine bağlı olduğu bildirildi.
 • 12:09Mevsim Şartları Uygun Giderse Üreticinin Yüzü GülecekÖnemli tarım ürünlerinden çeltik üretiminde verim artışının hava şartlarının uygun gitmesine bağlı olduğu bildirildi.
 • 15:06Cankurtaranlar Göreve BaşladıCankurtaranlar Göreve BaşladıSamsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi yeni deniz sezonu için 50 cankurtaranı görevlendirdi.
 • 13:25Samsun'da 121 Balıkçı Teknesine Bagis TakılacakGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nca hayata geçirilen Balıkçı Gemilerini İzleme Sistemi (BAGİS) kapsamında Samsun'da 121 balıkçı teknesine BAGİS cihazı takılacak.
 • 13:07Balıkçı Gemileri Elektronik Olarak İzlenecekSamsun İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, balıkçı gemilerinin konumunun, hızının izleneceği, av faaliyetlerinin ve avladığı ürünlerin takip edilebileceği bir sistemin hayata geçirileceği bildirildi.
 • 02:36Esnaf Odaları İftarda BuluştuEsnaf Odaları İftarda BuluştuSamsun Esnaf Sanatkarlar Odalar Birliği (SESOB) tarafından Bafra, Alaçam, Yakakent oda başkanları ve yönetim kurulu üyelerine iftar yemeği verildi.
 • 17:46İstanbul'da, 12 Haziran'da Yine Elektrik Kesintisi Olacakİstanbul'da, 12 Haziran'da Yine Elektrik Kesintisi Olacakİstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ yaptığı açıklamada, Anadolu Yakası'nın bazı ilçelerinde 12 Haziran'da elektrik kesintisi uygulanacağını açıkladı.
 • 09:33Arslan: Arslan: "Fener-koşuköy Sahilleri Turizme Kazandırılmalı"Samsun Bafra Kaymakamı Halis Arslan, Fener-Koşuköy sahillerinin deniz turizmine kazandırılması gerektiğini söyledi.
 • 21:07Samsun'a 2 Mavi BayrakSamsun'a 2 Mavi BayrakSamsun Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan Fener Plajı ‘Ulusal Mavi Bayrağı’nı düzenlenen törenle göklere çekti.
 • 10:45Bafra Tso'dan Alaçam ve Yakakent İçin Girişimcilik EğitimiBafra Tso'dan Alaçam ve Yakakent İçin Girişimcilik EğitimiSamsun Bafra Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) tarafından, KOSGEB ve İŞKUR işbirliği ile planlanan "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" Alaçam Gençlik Merkezi’nde başladı.
 • 18:25Samsun'daki "Rüşvet ve Görevi Kötüye Kullanma" OperasyonuSamsun'un 3 ilçesinde "Rüşvet, görevi kötüye kullanma ve Orman Kanunu'na muhalefet" suçlarını işledikleri iddiasıyla gözaltına alınan 14 kişi serbest bırakıldı.
 • 17:18İş'te Ben Projesiİş'te Ben Projesi"Nde Başarılı Öğrenciler ÖdüllendirildiSamsun’da yürütülen, "İş’te Ben Projesi" çerçevesinde "Girişimcilik" konulu Kompozisyon Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.
 • 16:46Alaçam'daki Operasyonda Gözaltna Alınanlar SerbestSamsun İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şubesi tarafından Alaçam ilçesinde yürütülen operasyonda gözaltına alınan 14 şüpheli serbest kalırken, 3’üne adli kontrol verildi.
 • 16:21Rüşvet Operasyonu Şüphelileri SerbestSamsun İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin, 'rüşvet', 'görevi kötüye kullanmak' ve 'Orman Kanunu'na muhalefet' suçlamalarıyla gözaltına aldığı, aralarında devlet memurlarının da bulunduğu 14 kişi, savcılık ve nöbetçi mahkeme tarafından serbest bırakıldı.
 • 13:32Sinop'ta Otomobille Kamyon Çarpıştı: 1 Ölü, 2 YaralıSinop'ta otomobille kamyonun çarpışması sonucu aynı aileden bir kişi öldü, 2 kişi yaralandı.
 • 10:52Ölüm Onu Memleket Dönüşünde YakaladıÖlüm Onu Memleket Dönüşünde Yakaladıİstanbul’dan ailesiyle Samsun’un Yakakent ilçesine taşınan bir aile, Sinop’ta kamyonla kafa kafaya çarpıştı.
 • 17:205 Projeye OnayAK Parti Samsun Milletvekili Av. Orhan Kırcalı, Bafra Liman Gölü Sahil Tahkimat Etüt Projesi, Yakakent Sahil Etüt Projesi ve 19 Mayıs Yörükler Sahil Etüt Projelerinin onaylandığını açıkladı.
 • 14:18Bilecik'e Genç ve Dinamik Bir Vali AtandıBilecik'e Genç ve Dinamik Bir Vali Atandıİçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan Valiler Kararnamesi Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi.
 • 12:04Samsun'da Rüşvet Operasyonu: 14 GözaltıSamsun'da Rüşvet Operasyonu: 14 GözaltıSamsun'da rüşvet operasyonu: 14 gözaltıSamsun İl Jandarma Komutanlığı ekipleri; 'rüşvet', 'görevi kötüye kullanmak' ve 'orman kanuna muhalefet' suçlarından aralarında devlet memurlarının da bulunduğu 1'i kadın 14 kişiyi gözaltına aldı.
 • 11:08Samsun'da Rüşvet Operasyonu: 14 GözaltıSamsun'da Rüşvet Operasyonu: 14 GözaltıSamsun İl Jandarma Komutanlığı ekipleri; 'rüşvet', 'görevi kötüye kullanmak' ve 'orman kanuna muhalefet' suçlarından aralarında devlet memurlarının da bulunduğu 1'i kadın 14 kişiyi gözaltına aldı.
 • 11:02Rüşvet ve Görevi Kötüye KullanmaRüşvet ve Görevi Kötüye Kullanma" Operasyonu - SamsunGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Göz altına alınan şahısların sağlık kontrolüne götürülmesinden görüntüler Samsun'da "Rüşvet ve görevi kötüye kullanma" operasyonu Aralarında devlet memurlarının da bulunduğu 14 kişi gözaltına alındı Samsun'un 3 ilçesinde "Rüşvet, görevi kötüye kullanma ve Orman Kanunu'na muhalefet" suçlarını işledikleri iddiasıyla 14 kişi gözaltına alındı.
 • 10:51Samsun'da "Rüşvet ve Görevi Kötüye Kullanma" OperasyonuSamsun'un 3 ilçesinde "Rüşvet, görevi kötüye kullanma ve Orman Kanunu'na muhalefet" suçlarını işledikleri iddiasıyla 14 kişi gözaltına alındı.
 • 10:19Jandarmadan Operasyon: 14 GözaltıJandarmadan Operasyon: 14 GözaltıSamsun İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şubesi tarafından Alaçam ilçesinde yürütülen operasyonda kamu görevlilerinin de aralarında bulunduğu 1’i kadın 14 şüpheli gözaltına alındı.
 • 01:01Şerif Yılmaz Burdur'a Atanırken, Kütahya'nın Yeni Valisi Ahmet Hamdi Nayir OlduŞerif Yılmaz Burdur'a Atanırken, Kütahya'nın Yeni Valisi Ahmet Hamdi Nayir OlduKütahya Valisi Şerif Yılmaz, Burdur Valiliği’ne atanırken, Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir da, Kütahya Valiliği görevine getirildi.
 • 15:28Sinop'ta "2. Etli Kazan Pilav Şenliği" DüzenlendiSinop Balkan Halkları ve Mübadele Derneğince 2. Etli Kazan Pilav Şenliği düzenlendiBahçeler mevkinde gerçekleştirilen etkinlikte, folklor ekibi tarafından Selanik yöresine ait oyunlar oynandı.
 • 19:34Alaçam'da Yıl Sonu SergisiAlaçam'da Yıl Sonu SergisiSamsun Alaçam Halk Eğitim Merkezi’nce yıl sonu sergisi açıldı.
 • 09:56İstanbul'da Elektrik KesintisiSultanbeyli, Şile, Maltepe, Ümraniye, Kadıköy, Tuzla, Kartal, Pendik, Sancaktepe, Çekmeköy, Beykoz ve Üsküdar'ın bazı mahallelerine 20 Mayıs'ta elektrik verilemeyecek.
 • 14:40Mantarın YolculuğuMantarın YolculuğuSamsun Bafra Doğankaya Özel Eğitim Uygulama Merkezi ile Yakakent İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliğinde "Mantarın Yolculuğu" adlı projeyle istiridye mantarı ağaç üzerinde üretilerek örnek bir çalışma ortaya konuldu.
 • 23:06Bakan Kılıç: 'Devletin Birliği ve Beraberliği İçin Vermiş Olduğumuz Sözü Tutuyoruz'Bakan Kılıç: 'Devletin Birliği ve Beraberliği İçin Vermiş Olduğumuz Sözü Tutuyoruz'GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Bakan Akif Çağatay Kılıç'ın toplu açılışta konuşması Bakan Kılıç'a çocukların çiçek vermesi Kurdele kesilmesi Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: "Türkiye Cumhuriyeti devletinin birliği ve beraberliği için vermiş olduğumuz sözü tutuyoruz.
 • 22:00Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç AçıklamasıGençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Türkiye Cumhuriyeti devletinin birliği ve beraberliği için vermiş olduğumuz sözü tutuyoruz.
 • 18:24Bakan Kılıç: Bakan Kılıç: "Başkanlık Sistemiyle Türkiye'nin Önünün Açılacağına İnanıyoruz"Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti’nin yaptığı yeni anayasa çalışmasının en önemli unsurlardan birinin başkanlık sistemi olduğunu söyledi.
 • 14:13Bakan Kılıç: Bakan Kılıç: "Bu, Türkiye'nin Spor Alt Yapısında Bir Devrimdir"Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Türkiye’de devrim niteliğinde protokol anlaşması yaptıklarını fakat basında fazla yer almadığını söyledi.
 • 13:33Samsun - Bakan Kılıç: İlerleme Raporu Nezdimizde Yok HükmündeSamsun - Bakan Kılıç: İlerleme Raporu Nezdimizde Yok HükmündeBakan Kılıç: İlerleme raporu nezdimizde yok hükmündeGENÇLİK ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Avrupa Parlamentosu ilerleme raporu yayımlandı.
 • 08:54Gündem/ 22 Nisan 2016Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu, Antalya merkez Kepez ilçesinde düzenlenecek toplu açılış töreni ile EXPO 2016 Antalya Açılış Töreni'ne katılacak.
 • 00:04Gündem Özeti/ 22 Nisan 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 19201- TBMM Başkanı İsmail Kahraman, EXPO 2016 Antalya Uluslararası Bahçecilik Sergisi açılışına katılacak.
 • 18:33Tarımsal Yenilik Projeleri TanıtıldıTarımsal Yenilik Projeleri TanıtıldıSamsun İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nce 3 adet yayım projesinin açılış ve tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.
 • 16:01Bafra'da "Genciz" Projesinin Tanıtımı YapıldıBafra Ticaret ve Sanayi Odası ile Bafra İsmail Ahıskalı Mesleki Eğitim Merkezi öncülüğünde başlatılan "Genciz" projesinin tanıtımı yapıldı.
 • 15:34Turizm Alanları Yaz Sezonuna HazırlanıyorTurizm Alanları Yaz Sezonuna HazırlanıyorSamsun Büyükşehir Belediyesi, merkez ve ilçelerdeki tarihi, kültürel ve turistik alanlarını yaz sezonuna hazırlamak için harekete geçti.
 • 19:51Spor Müdürünün Evini Soyan Hırsızlar YakalandılarSpor Müdürünün Evini Soyan Hırsızlar YakalandılarSamsun’da hırsızlar, Gençlik ve Spor İlçe Müdürünün evinden altın ve para çalıp araçla kaçarken polisin kovalamaca sonucu yakalandılar.
 • 16:44Balıkçıların Yüzünü Balıkçıların Yüzünü "Çaça" Güldürdü - SamsunGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Balıkçılar ile balık tezgahlarından genel detay Samsun Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Atıf Malkoç ile röportaj -Limandaki balıkçı teknelerinden görüntü -Teknedeki balıkçılar Balıkçıların yüzünü "çaça" güldürdü Samsun Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Malkoç: "Bu sezon balıkçının yüzünü çaça balığı güldürdü.
 • 11:41Balıkçıların Yüzünü Çaça GüldürdüKaradeniz'de bu sezon hamsinin Türk karasularını erken terk etmesi nedeniyle istediği avı yapamayan balıkçının yüzünü sanayide kullanılan çaça balığı güldürdü.
 • 17:28AK Parti'li Gençlerden Okullara KütüphaneAK Parti'li Gençlerden Okullara KütüphaneAK Parti Samsun İl Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından hayata geçirilen ’Şehirden Köye Gönülden Gönüle’ projesi kapsamında Terme Cumhuriyet İlkokulu’nda kütüphane açılışı yapıldı.
 • 13:14Tezgahlarda Levrek BolluğuSİNOP (AA) – Sinop'ta balıkçı tezgahlarında levrek bolluğu yaşanıyor.