SON DAKİKA YAYLADAĞI HABERLERİ

Son Dakika Yayladağı Haberleri

 • 09:44Hatay'da Elektrik KesintisiHatay'da Elektrik KesintisiHatay’ın Altınözü, Antakya, İskenderun ve Yayladağı ilçelerinde cuma günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 17:18Hatay'da 32 Dernek KapatıldıHatay'da 32 Dernek KapatıldıFetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik başlatılan soruşturma kapsamında Hatay'da 32 dernek kapatıldı.
 • 14:17Suriye'deki İç SavaşSuriye'nin Lazkiye kırsalındaki saldırılarda yaralanan 3 kişi Türkiye'de tedavi altına alındı.
 • 14:40Yasa Dışı Sınır GeçişleriHatay'ın Yayladağı ilçesinde Türkiye'ye yasa dışı yollarla girmeye çalışan 450 kişi yakalandı.
 • 14:30246 Mülki İdari Amir, Açığa AlındıSinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya ile 29 merkez valisinin de aralarında bulunduğu 246 mülki idari amir açığa alındı.
 • 12:04İçişleri Bakanlığı'nca Görevden Alınan Mülki Amirlerin ListesiTürk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki azınlık bir grubun gerçekleştirdiği, 15 Temmuz demokrasiye darbe girişiminin bastırılmasının ardından İçişleri Bakanlığı ülke genelinde 246 mülki idare amirini açığa aldı.
 • 11:20İçişleri Bakanlığı'nca Görevden Alınan 246 Mülki Amirin İsmi Belli Olduİçişleri Bakanlığı'nca Görevden Alınan 246 Mülki Amirin İsmi Belli OlduDarbe girişimi sonrası ülke genelinde açığa alınan 246 mülki idare amirinin isim ve görevleri belli oldu. Listenin en tanınmış ismi eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu.
 • 10:11Hatay'da Elektrik KesintisiHatay’ın Belen, Defne, Erzin, Reyhanlı ve Yayladağı ilçelerinde perşembe günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 06:38Fetö'nün Darbe Girişimi - Hatay Valisi TopacaFetö'nün Darbe Girişimi - Hatay Valisi TopacaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Toplantıdan detay görüntüler Hatay Valisi Ercan Topaca'nın açıklaması FETÖ'nün darbe girişimi Hatay Valisi Topaca: "Kentte kamu görevlileri içerisinden toplamda 218 kişi de görevden uzaklaştırıldı" "İçişleri Bakanlığımızın tasarrufuyla 1 kaymakam, 2 vali yardımcısı açığa alınmıştır" Hatay Valisi Ercan Topaca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, kentte kamu görevlileri içerisinden toplam 218 kişinin görevden uzaklaştırıldığını bildirdi.
 • 01:05Hatay'da 218 Kamu Görevlisi Açığa AlındıHatay'da 218 Kamu Görevlisi Açığa AlındıHatay'da darbe girişimi soruşturması kapsamında aralarında Vali Yardımcıları Mustafa Ünsal ve Kadri Canan ile Yayladağı Kaymakamı Alpaslan Altınışık'ın da bulunduğu hakim, savcı, polis ve asker 218 kamu görevlisi açığa alındı.
 • 23:40Hatay'da 218 Kamu Görevlisi Açığa AlındıHatay'da 218 Kamu Görevlisi Açığa AlındıHatay'da darbe girişimi soruşturması kapsamında aralarında Vali Yardımcıları Mustafa Ünsal ve Kadri Canan ile Yayladağı Kaymakamı Alpaslan Altınışık'ın da bulunduğu hakim, savcı, polis ve asker 218 kamu görevlisi açığa alındı.
 • 22:57Fetö'nün Darbe GirişimiHatay Valisi Ercan Topaca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, kentte kamu görevlileri içerisinden toplam 218 kişinin görevden uzaklaştırıldığını bildirdi.
 • 19:34Hatay Antakya Yayladağı Şehit CenazesiHatay Antakya Yayladağı Şehit CenazesiHatay Antakya Yayladağı şehit cenazesi(Tür: Yurt)
 • 13:36Fetö'nün Darbe GirişimiHatay'da, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında 10 asker, 3 polis ile 18 hakim ve savcı gözaltına alındı.
 • 12:16İstanbul'da 110 Hakim ve Savcı Hakkında Gözaltı Kararıİstanbul'da 110 Hakim ve Savcı Hakkında Gözaltı KararıFETÖ mensuplarının darbe teşebbüsüne ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında, Anadolu Adalet Sarayı'nda görevli 110 hakim ve savcı hakkında gözaltı kararı verildi.
 • 17:55Suriye'deki İç SavaşSuriye'nin Lazkiye kırsalındaki Cebel Ekrad bölgesine saldırı başlatan rejim güçlerinin, bazı köy ve noktaları ele geçirdiği bildirildi.
 • 18:43Elektrik KesintileriAdana, Mersin, Hatay, Gaziantep ve Osmaniye'nin bazı ilçelerinde bakım ve onarım çalışması nedeniyle elektrik kesintisi yapılacak.
 • 14:49Esad Rejimi Türkmendağı'nı Bombalıyor!Esad Rejimi Türkmendağı'nı Bombalıyor!Suriye'de Esad rejimine bağlı birlikler, öğle saatlerinden itibaren Türkmendağı'nda, muhaliflerin kontrolündeki köyleri, havan topları ve füzelerle vurmaya başladı.
 • 12:35Meteorolojik UyarıHatay'da hafta sonu sıcaklık ve nem oranı değerlerinin yüksek olacağı bildirildi.
 • 19:17El-Kaide Terör Örgütü Davasında 2 Sanığa 6'şar Yıl Hapis CezasıKayseri`de 12 Şubat’ta yapılan operasyonda terör örgütü El Kaide’nin kolu olan ’El Nusra’ üyesi oldukları iddiasıyla 18 sanığın yargılandığı davada 2 sanığa 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.
 • 17:36Doğu Akdeniz'deki 6 İlde Elektrik KesintisiAdana, Mersin, Hatay, Gaziantep, Osmaniye ve Kilis illeri ve bunlara bağlı bazı ilçelerde bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle elektrik kesintisi yapılacak.
 • 16:12Toros Elektrik Duyurdu Birçok İl ve İlçede Elektrik Kesintisi YapılacakToros Elektrik Duyurdu Birçok İl ve İlçede Elektrik Kesintisi YapılacakAdana, Mersin, Hatay, Gaziantep, Kilis ve Osmaniye'nin bazı ilçelerinde bakım ve onarım çalışması nedeniyle elektrik kesintisi yapılacak.
 • 12:26İş Bulamayan Türkmen Mühendis Tarlada ÇalışıyorHatay'ın Yayladağı ilçesinde yaşayan ve 5 yıldır iş bulamayan Bayırbucaklı makine mühendisi Ali Haznedar, çiftçilik yaparak evini geçindirmeye çalışıyor.
 • 11:54Sınırda 122 Iraklı Yakalandı!Sınırda 122 Iraklı Yakalandı!Hatay'ın Yayladağı ilçesinde Suriye sınırından Türkiye'ye yasa dışı yollarla girmeye çalışan 122 Iraklı yakalandı.
 • 10:35Hatay Sınırında 122 Iraklı YakalandıHatay'ın Yayladağı ilçesinde Suriye sınırından Türkiye'ye yasa dışı yollarla girmeye çalışan 122 Iraklı yakalandı.
 • 12:02Hatay Sınırında 51 Iraklı YakalandıHatay'ın Yayladağı ilçesinde Suriye sınırından Türkiye'ye yasa dışı yollarla girmeye çalışan 51 Iraklı yakalandı.
 • 09:57Hatay'da Elektrik KesintisiHatay’ın Samandağ, Hassa, Belen, Erzin, Yayladağı ve Samandağ ilçelerinde perşembe günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 13:26Türkmenler Ramazanda Yalnız Bırakılmadı - HatayTürkmenler Ramazanda Yalnız Bırakılmadı - HatayGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Bayırbucak Yardım Dağıtım Sorumlusu Muhammed Kömürcü'nün açıklamaları Türkmenler ramazanda yalnız bırakılmadı Devletin sunduğu imkanların yanı sıra sivil toplum kuruluşları ve hayırseverler, ramazan süresince Bayırbucak Türkmenlerine desteklerini sürdürdü Bayırbucak Türkmenleri Yardım Dağıtım Sorumlusu Kömürcü: "Ramazan ve bayramda, sınır ötesi ile Yayladağı'nda kamp ve evlerde kalan Türkmenlere, 21 tır insani yardım malzemesi ile fitre ve zekat yardımları ulaştırıldı" "Diğer ülkelerdeki Suriyelilerin ne durumda olduğunu biliyoruz.
 • 11:59Türkmenler Ramazanda Yalnız BırakılmadıDevletin sunduğu imkanların yanı sıra sivil toplum kuruluşları ve hayırseverler, ramazan süresince Bayırbucak Türkmenlerinin yanında oldu.
 • 11:38Konteyner Kentteki Türkmenler, Türkiye'ye MinnettarSuriye'deki iç savaş nedeniyle sığındıkları Hatay'ın Yayladağı ilçesinde 5 yıldır çadırlarda kaldıktan sonra konteyner kente taşınan Türkmenler, Türkiye'ye minnettarlık duyuyor.
 • 18:48Suriye Sınırında 142 Iraklı YakalandıHatay'ın Yayladağı İlçesi'ndeki Suriye sınırında Iraklı 142 kişi yakalandı.
 • 12:10Suriyeliler Bu Kez Tatil İçin Botlara BindiSuriyeliler Bu Kez Tatil İçin Botlara BindiHatay'ın Yayladağı ile Samandağı sahilinde Suriye sınırına sıfır noktasında yer alan ve Türkiye'nin en temiz koylarından olan Karamağara adı verilen yerde, Suriyeliler aileleri ile birlikte denizin keyfini çıkarıyor.
 • 18:48Vali Topaca, Türkmenlerle BayramlaştıVali Topaca, Türkmenlerle BayramlaştıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Konteyner kentten detay Hatay Valisi Ercan Topaca'nın karşılanması Vali Topaca'nın Türkmenlerle görüşmesi ve çocuklara hediye dağıtması Vali Topaca'nın konuşması Ramazan Bayramı kutlanıyor Hatay Valisi Topaca, Yayladağı ilçesinde konteynerlerde kalan Türkmenlerin bayramını kutladı Vali Topaca: "Türkmen kardeşlerimizin ihtiyaçlarının karşılanması, onlara destek olunması, devletimizin olmazsa olmaz bir politikasıdır" Hatay Valisi Ercan Topaca, Yayladağı ilçesinde kısa süre önce çadırlardan konteynerlere taşınan Türkmenler ile bayramlaştı.
 • 15:15Ramazan Bayramı KutlanıyorHatay Valisi Ercan Topaca, Yayladağı ilçesinde kısa süre önce çadırlardan konteynerlere taşınan Türkmenler ile bayramlaştı.
 • 20:46Başbakan Yıldırım, Hatay'da Toplu Açılış Törenine KatıldıBaşbakan Binali Yıldırım, Hatay'da iftar programı ve toplu açılış törenine katıldı.
 • 18:00Rejimin Yoğun Bombardımanı Sonrası Birkaç Noktada Yangın ÇıktıRejimin Yoğun Bombardımanı Sonrası Birkaç Noktada Yangın ÇıktıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Suriye'deki iç savaş Türkmendağı ve Cebel Ekrad'daki yangınlar Suriye'deki iç savaş Muhaliflerin Lazkiye kırsalında "Yermuk Operasyonu" adıyla başlattığı saldırı sonrası çıkan çatışmalar aralıklarla sürüyor Rejimin yoğun bombardımanı sonrası birkaç noktada yangın çıktı Suriye'nin Lazkiye kırsalındaki muhaliflerin, "Yermuk Operasyonu" adıyla başlattığı saldırı sonrası çıkan çatışmalar aralıklarla sürüyor.
 • 17:17Suriye'deki İç SavaşSuriye'nin Lazkiye kırsalındaki muhaliflerin, "Yermuk Operasyonu" adıyla başlattığı saldırı sonrası çıkan çatışmalar aralıklarla sürüyor.
 • 19:56Hatay'da Suyu Gelmeyen Mahalleli Yol KapattıHatay'da Suyu Gelmeyen Mahalleli Yol KapattıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Vatandaşların yolu kapatmaları Mahalle sakinlerinden Miktat Aksoy'un konuşması Hatay'da suyu gelmeyen mahalleli yol kapattı Yayladağı'na bağlı Ayışığı Mahallesi sakinleri, mahallelerine ait suyun bir akaryakıt istasyonuna gittiği ve evlerinin susuz kaldığı gerekçesiyle Antakya - Yayladağı karayolunu trafiğe kapattı Yayladağı'na bağlı Ayışığı Mahallesi sakinleri, mahallelerine ait suyun bir akaryakıt istasyonuna gittiği gerekçesiyle Antakya - Yayladağı karayolunu trafiğe kapattı.
 • 19:12Suriye'deki İç SavaşSuriye'nin Lazkiye kırsalındaki Bayırbucak Türkmen bölgesinde muhalifler ile rejim güçleri arasında çatışma başladı.
 • 18:44Hatay'da Suyu Gelmeyen Mahalleli Yol KapattıYayladağı'na bağlı Ayışığı Mahallesi sakinleri, mahallelerine ait suyun bir akaryakıt istasyonuna gittiği gerekçesiyle Antakya - Yayladağı karayolunu trafiğe kapattı.
 • 19:51Suriyeli Sığınmacılara Ramazan YardımıSuriyeli Sığınmacılara Ramazan YardımıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Dernek görevlilerin ev ziyaretleri Anda Kardeşe Vefa Derneği Genel Başkan Yardımcısı Fazıl Çağrı'nın konuşması Fetih 1453 Derneği Genel Başkanı Mustafa Er'in konuşması Hatay'da Suriyeli sığınmacılara ramazan yardımı Fetih 1453 ve Anda Kardeşe Vefa Derneği tarafından, Hatay'daki Suriyelilere nakdi yardım ile gıda ve kıyafet yardımı yapıldı Fetih 1453 ve Anda Kardeşe Vefa Derneği tarafından, Hatay'ın Yayladağı, Reyhanlı ve Antakya ilçelerindeki Suriyeli sığınmacılara nakdi yardım ile gıda ve kıyafet dağıtımı yapıldı.
 • 16:19Hatay'da Suriyeli Sığınmacılara Ramazan YardımıFetih 1453 ve Anda Kardeşe Vefa Derneği tarafından, Hatay'ın Yayladağı, Reyhanlı ve Antakya ilçelerindeki Suriyeli sığınmacılara nakdi yardım ile gıda ve kıyafet dağıtımı yapıldı.
 • 17:54Suriye'de Hayatını Kaybeden Çelik'in Cenazesi Toprağa VerildiSuriye'de Hayatını Kaybeden Çelik'in Cenazesi Toprağa VerildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Yakınlarının taziyeleri kabul etmeleri Cenaze namazının kılınması Nejat Çelik'in eniştesi ve MHP Zonguldak İl Başkan Yardımcısı Recep Kocabacak ile röportaj İş yerinden yıllık izne ayrılarak gönüllü olarak gittiği Türkmendağı'nda, rejim güçlerinin roketli saldırı sonucu hayatını kaybeden Çelik'in cenazesi memleketi Zonguldak'ta defnedildiSuriye'nin Lazkiye kırsalındaki Türkmendağı'na yönelik saldırılarda hayatını kaybeden Nejat Çelik'in cenazesi Zonguldak'ta toprağa verildi.
 • 16:18Suriye'de Hayatını Kaybeden Çelik'in Cenazesi Toprağa VerildiSuriye'nin Lazkiye kırsalındaki Türkmendağı'na yönelik saldırılarda hayatını kaybeden Nejat Çelik'in cenazesi Zonguldak'ta toprağa verildi.
 • 17:25Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (1)Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, terörün bütün yönlerinin ortadan kaldırılması için mücadelenin sürdüğünü belirterek, "Sadece silahlı unsurlara değil aynı zamanda onlara ciddi şekilde maddi destek sağlayan insan kaçakçılığı, uyuşturucu kaçakçılığı gibi alanlara da müdahale edilecek.
 • 12:35Suriye Sınırında 20 Iraklı YakalandıHatay'ın Yayladağı ilçesinde Suriye sınırından Türkiye'ye yasa dışı yollarla girmeye çalışan 20 Iraklı yakalandı.
 • 22:13Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki AçıklamasıÇevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Şimdiye kadar 'talebe yetiştiriyoruz, biz İslami bir terbiyeyle büyüdük bundan sonra da öğrenci yetiştirirken bunu zorlayacağız' diyen insanların hükümet devirme operasyonu içinde aktif bir şekilde cengaver gibi savaşmasını anlamak mümkün değil" dedi.
 • 18:02Türkmendağı'ndaki Çatışmada Ölen Mücahitlere Otopsi YapıldıTürkmendağı'ndaki Çatışmada Ölen Mücahitlere Otopsi YapıldıSuriye'nin Türkmendağı bölgesindeki çatışmalarda hayatını kaybeden Türkmen mücahitler Hani Abbud (32) ile İsmail Samut'un (28) cenazeleri Adana Adli Tıp Kurumu'na getirildi.
 • 16:10Türkmendağı'ndaki İki Köy Geri AlındıMuhaliflerin, Suriye'nin Lazkiye kırsalındaki Türkmendağı'nda, iki gün önce rejim güçlerinin eline geçen İsapınar ve Karamanlı köylerinde kontrolü yeniden sağladığı bildirildi.
 • 14:39Türkmenler Türkmendağı İçin DireniyorTürkmenler Türkmendağı İçin DireniyorSuriye'nin Lazkiye bölgesinde muhaliflerin safında savaşan Türkmenler kaybettikleri yerleri geri almak için karşı saldırıya devam ediyor.