SON DAKİKA YEMEN HABERLERİ

Son Dakika Yemen Haberleri

 • 01:44 Trevis Çeşmesi Trevis Çeşmesi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Aydınlatılan Trevis Çeşmesi ve çevresinden görüntüler - Roma'nın tarihi çeşmesi, dünya genelinde öldürülen Hristiyanlar anısına kırmızı ışıklandırıldı İtalya'nın başkenti Roma'nın dünyaca ünlü tarihi yapılarından Trevis Çeşmesi, öldürülen Hristiyanlar anısına "kanı" temsilen kırmızı ışıkla aydınlatıldı.
 • 01:40 Trevis Çeşmesi Kırmızıya Büründü Trevis Çeşmesi Kırmızıya Büründü GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Aydınlatılan Trevis Çeşmesi ve çevresinden görüntüler - Roma'nın tarihi çeşmesi, dünya genelinde öldürülen Hristiyanlar anısına kırmızı ışıklandırıldı İtalya'nın başkenti Roma'nın dünyaca ünlü tarihi yapılarından Trevis Çeşmesi, öldürülen Hristiyanlar anısına "kanı" temsilen kırmızı ışıkla aydınlatıldı.
 • 01:34 Yemen'deki Ateşkes Yemen'in Taiz, Beyda, Cevf, Marib, Dali ve Şebve kentlerinde Husiler ile devrik lider Ali Abdullah Salih güçlerinin, çarşamba sabah 9'dan bu sabah 9'a kadar ateşkesi 74 kez ihlal ettiği bildirildi.
 • 01:32 Yemen'deki Olaylar Yemen'deki Hadramevt ilinin terör örgütü El-Kaide militanlarından kurtarılmasının ardından örgütün ana finans kaynağının kesildiği bildirildi.
 • 00:00 Kuveyt'teki Yemen Müzakereleri Yemen'deki krize çözüm bulmak için Kuveyt'te devam eden barış görüşmelerinde taraflar arasında "mini oturum" düzenlendiği bildirildi.
 • 23:48 Davutoğlu: Türkiye Hiçbir Zaman Mültecilere Kapılarını Kapatmayacak (2) Davutoğlu: Türkiye Hiçbir Zaman Mültecilere Kapılarını Kapatmayacak (2) Katar İşbirliği, Bölgesel Meydan Okumalar, Daha Geniş Ufuklar" konulu bir konuşma yaptı.
 • 22:43 Türk-Arap Yükseköğretim Kongresi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ne yazık ki İslam dünyası şu anda Şia ve Sünnilik tehdidi altındadır.
 • 22:41 Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş Açıklaması Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, mültecilerin durumuna ilişkin, "Türkiye tek başına böylesine büyük bir maliyeti karşılayacak kadar zengin bir ülke değil. Lübnan'ın zaten böylesine bir imkanı yok. Zaten Ürdün'de ve Lübnan'da Filistin'ten gelen çok sayıda mülteci var. Onların ne kadar zor şartlarda yaşadığını biliyoruz.
 • 22:28 Davutoğlu: 'Meydanlardaki Gençlerin Kendi ve Ülkelerinin Gelecekleri İçin Hayalleri Vardı' Davutoğlu: 'Meydanlardaki Gençlerin Kendi ve Ülkelerinin Gelecekleri İçin Hayalleri Vardı' GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Katar Üniversitesi Başbakan Ahmet Davutoğlu Başbakan Davutoğlu Katar'da Davutoğlu, Katar Üniversitesinde konuştu (1) Başbakan Davutoğlu: "Mısır'da Tahrir Meydanı, Suriye'de Humus, Libya devriminin ilk günlerinde Bingazi, Yemen'de Sana'da bulunan gençlerin kendi ve ülkelerinin gelecekleri için hayalleri vardı.
 • 22:15 Türk-Arap Yükseköğretim Kongresi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yoksulluk, kan, gözyaşı ve acının, asla bu toprakların, ortak coğrafyanın değişmez kaderi olmadığını belirterek, "Bugün yaşadığımız hadiselerin, sıkıntıların, üzerimizde dolaşan kara bulutların geleceğimizi karartmasına, bizi yeise sevk etmesine asla izin vermeyeceğiz.
 • 21:50 Davutoğlu: 'Bizim Sorumluluğumuz, Toplumlara Mutluluk, İtibar, Refah, Zenginlik Getirecek Olan Bir... Davutoğlu: 'Bizim Sorumluluğumuz, Toplumlara Mutluluk, İtibar, Refah, Zenginlik Getirecek Olan Bir... GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Katar Üniversitesi Başbakan Ahmet Davutoğlu Başbakan Davutoğlu Katar'da Davutoğlu, Katar Üniversitesinde konuştu: (2) "Maalesef, Orta Doğu'da ve Müslüman topluluklarında büyük karamsar psikoloji ortaya çıkıyor.
 • 21:47 Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (2) Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Bir asır evvel sınırları bölerek birbirinden ayırdıkları bölge halklarının şimdi gönüllerini ve zihinlerini birbirinden ayırarak tamamen parçalamak istiyorlar.
 • 21:32 Davutoğlu: 'Kaygılarımızı, Düşüncelerimizi Paylaşmak İçin Birbirimizle Konuşmak, Görmek, Oturmak... Davutoğlu: 'Kaygılarımızı, Düşüncelerimizi Paylaşmak İçin Birbirimizle Konuşmak, Görmek, Oturmak... GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Katar Üniversitesi Başbakan Ahmet Davutoğlu Başbakan Davutoğlu Katar'da Davutoğlu, Katar Üniversitesinde konuştu: (2) "Maalesef, Orta Doğu'da ve Müslüman topluluklarında büyük karamsar psikoloji ortaya çıkıyor.
 • 20:08 Başbakan Davutoğlu Katar'da Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Maalesef, Orta Doğu'da ve Müslüman topluluklarında büyük karamsar psikoloji ortaya çıkıyor.
 • 18:50 Yemen'deki Olaylar Yemen ordusunun, koalisyon güçlerinin hava desteğiyle Hadramevt iline bağlı El-Katan kentinde düzenlediği operasyonda, El-Kaide'ye ait askeri üssü ele geçirdiği bildirildi.
 • 18:48 Önder İmam Hatip Gençlik Buluşması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, zor şartlarda verilen mücadelede kazanılan zaferlerin dahi, birileri tarafından özellikle milletten gizlendiğini belirterek, "Çanakkale Savaşı, geçtiğimiz yüzyılın en önemli savaşlarından biri olmasına rağmen, yakın zamana kadar hakkıyla anılmamış, yeni nesillerin zihnine nakşedilmemiştir.
 • 18:45 Başbakan Davutoğlu Katar'da Başbakan Ahmet Davutoğlu, Mısır'da Tahrir Meydanı, Suriye'de Humus, Libya devriminin ilk günlerinde Bingazi, Yemen'de Sana'da bulunan gençlerin kendi ve ülkelerinin gelecekleri için insan haklarına saygı duyulan ve onurlu bir hayat hayalleri olduğunu belirterek, "Ama maalesef bu hayaller şimdi Esed gibi otokratik rejimler ve Arap Baharı'nın ardından ortaya çıkan DAEŞ gibi terörist gruplar nedeniyle başarısız oldu.
 • 16:02 Şahin ve Boynukalın, Kariyer Zirvesi'nde Konuştu Şahin ve Boynukalın, Kariyer Zirvesi'nde Konuştu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, siyasette herkesi memnun etmenin zor olduğunu söyleyerek, “Bize söylenmesini arzu etmediğimizi başkasına söylememeliyiz.
 • 11:58 Yemen'deki El-Kaide Operasyonu Yemen'de bu hafta başlatılan El-Kaide karşıtı operasyonların, 2001 yılından bu yana yapılan operasyonlardan çok farklı ve etkili olduğu belirtiliyor.
 • 11:50 Yemen'deki Olaylar Yemen'in Hadramevt kentinin merkezi Mukella'da düzenlenen hava saldırısında 4 kişinin öldüğü, 2'sinin yaralandığı bildirildi.
 • 03:37 Başbakan Davutoğlu Katar'da Başbakan Davutoğlu Katar'da GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Başbakan Davutoğlu'nun gelişi - Davutoğlu, Dışişleri bakanı olarak 15 defa gittiği Katar'ı "başbakan" sıfatıyla ilk kez ziyaret ediyor Davutoğlu'nun, Katar ziyaretiyle, iki ülke ilişkilerindeki mevcut ivmenin sürdürülmesinin yanı sıra işbirliğinin çeşitli yönleriyle gözden geçirilmesi, siyasi, ekonomik, askeri, kültürel ve diğer alanlarda daha da üst düzeye çıkarılması imkanlarının ele alınması hedefleniyor Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, Katar ziyaretiyle, iki ülke ilişkilerindeki mevcut ivmenin sürdürülmesinin yanı sıra işbirliğinin çeşitli yönleriyle gözden geçirilmesi, siyasi, ekonomik, askeri, kültürel ve diğer alanlarda daha da üst düzeye çıkarılması imkanlarının ele alınması hedefleniyor.
 • 03:30 Başbakan Davutoğlu, Katar'da Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, Katar ziyaretiyle, iki ülke ilişkilerindeki mevcut ivmenin sürdürülmesinin yanı sıra işbirliğinin çeşitli yönleriyle gözden geçirilmesi, siyasi, ekonomik, askeri, kültürel ve diğer alanlarda daha da üst düzeye çıkarılması imkanlarının ele alınması hedefleniyor.
 • 23:25 17. Kik İçişleri Bakanları İstişare Toplantısı Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) içişleri bakanların terör örgütlere karşı mücadelesinin kararlılıkla sürdürüleceğini vurguladığı bildirildi.
 • 21:12 Kuveyt'teki Yemen Müzakereleri Yemenli taraflar, Kuveyt'te devam eden müzakerelerde, savaşı sona erdirecek 5 madde üzerinde anlaşma sağlanmasına rağmen 'öncelikli görüşülecek madde' üzerine ittifak etmemesi nedeniyle doğrudan görüşmelere başlayamadı.
 • 15:42 Freedom House 2016 Basın Özgürlüğü Raporu'nu Yayınladı Freedom House 2016 Basın Özgürlüğü Raporu'nu Yayınladı Dünya çapında 2015, son 12 yılda basın özgürlüğü bağlamında en büyük geri gidişin yaşandığı yıl olarak kayıtlara geçti.
 • 08:14 Türkiye'de Patlayıcılarla Öldürülen Sivil Sayısı 'Yüzde 7682 Arttı' Türkiye'de Patlayıcılarla Öldürülen Sivil Sayısı 'Yüzde 7682 Arttı' İngiliz Guardian gazetesi, Türkiye'de 2015 yılında patlayıcı madde kullanılarak öldürülen sivillerin sayısının, bir önceki yıla oranla yüzde 7,682 oranında arttığını bildirdi.
 • 00:25 BM Genel Sekreteri Ban: (Suriye'de) 'Şu Anda Önemli Olan Şey, Siyasal İradenin Gösterilmesi' -... BM Genel Sekreteri Ban: (Suriye'de) 'Şu Anda Önemli Olan Şey, Siyasal İradenin Gösterilmesi' -... GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun ve Avusturya Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz ortak basın toplantısı BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'un konuşması Bakan Kurz'un, Ban'a Avusturya futbol takımı forması hediye etmesi BM Genel Sekreteri Ban Viyana'da Ban: -"(Suriye'de) Şu anda önemli olan şey, siyasal iradenin gösterilmesi ve düşmanlıkların sona erdirilmesinin devam etmesi. Aksi takdirde insanlara, insani yardımların teslim edilmesi çok zor olacak" Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-mun, Suriye'de düşmanlığın sona erdirilmesinin devam etmesi gerektiğini belirterek, "Aksi takdirde insanlara, insani yardımların teslim edilmesi çok zor olacak" dedi.
 • 23:08 Kuveyt'teki Yemen Müzakereleri Yemen krizine çözüm bulmak için başlatılan Kuveyt'teki barış görüşmelerinde tarafların "beş nokta" ve Birleşmiş Milletler'in (BM) 2216 sayılı kararından oluşan gündemi görüşme konusunda anlaştığı bildirildi.
 • 21:28 BM Genel Sekreteri Ban Viyana'da Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-mun, Suriye'de düşmanlığın sona erdirilmesinin devam etmesi gerektiğini belirterek, "Aksi takdirde insanlara, insani yardımların teslim edilmesi çok zor olacak" dedi.
 • 20:09 Yemen'deki Ateşkes Yemen'de Birleşmiş Milletler'in (BM) çağrısı üzerine 10 Nisan'da yürürlüğe giren ateşkes süresince Marib vilayetinde hükümete bağlı güçlerden 27 kişinin öldüğü bildirildi.
 • 16:43 Mültecilere Türkçe Eğitim Verildi Mültecilere Türkçe Eğitim Verildi Karaman Belediyesi ve Karaman Kent Konseyi'nin birlikte düzenlediği Şubat 2016'da başlayan ve 12 hafta süren mülteciler için düzenlediği Türkçe dil kursu sona erdi.
 • 15:21 Sığınmacılar İçin Açılan Türkçe Kursu Tamamlandı Karaman'da sığınmacılar için açılan Türkçe kursu tamamlandı.
 • 14:16 Suriye Krizinin Komşu Ülkelere Etkileri Orsam Raporu ile Tartışıldı Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Ferhat Pirinççi, "Türkiye en fazla Suriyeliye ev sahipliği yapıyor.
 • 12:59 Suriye Krizi'nin Komşu Ülkelere Etkileri" Paneli Ortadoğu Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Şaban Kardaş, "Mülteciler aslında Suriye krizinin en çok etkilenen kısmı. Bunun dışında ekonomik ve güvenlik alanında da bu krizden etkilenim var." dedi.
 • 12:12 İşte Laik Ülkelerin Listesi İşte Laik Ülkelerin Listesi İşte "laik" olarak tanımlanan devletler: AFRİKAAngola, Benin, Botsvana, Burkina Faso, Burundi, Kamerun, Yeşil Burun Adaları, Çad, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Etiyopya, Gabon, Gine, Liberya, Mali, Namibya, Senegal, Somali, Güney AfrikaAMERİKABolivya, Brezilya, Kanada, Şili, Kolombiya, Küba,
 • 09:01 Gündem / 26 Nisan 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Erdoğan'ın Azerbaycan ve Hırvatistan ziyaretiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan'da, Birleşmiş Milletler Medeniyetler İttifakı 7. Küresel Forumu'na katılacak, Malta Cumhurbaşkanı Marie Louise Coleiro Preca ile görüşecek.
 • 02:09 Kuveyt'teki Yemen Müzakereleri Yemen krizine çözüm bulmak için başlatılan Kuveyt'teki barış görüşmelerinin beşinci gününde ilk kez heyetler arası "doğrudan görüşmelerin" yapılmadığı bildirildi.
 • 00:06 Gündem Özeti / 26 Nisan 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Medeniyetler İttifakı 7. Küresel Forumu'na katılacak, Malta Cumhurbaşkanı Marie Louise Coleiro Preca ile görüşecek.
 • 22:41 Yemen'deki Ateşkes Birlemiş Milletler (BM) Yemen Özel Temsilcisi İsmail Vild Şeyh Ahmed, Yemen'deki "çatışmaların durdurulması" anlaşmasında "gözle görülür bir ilerleme" olduğunu belirtti.
 • 22:26 Yemen'deki Olaylar Yemen Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi, terörün, darbecilerin (Husiler ve devrik lider Ali Abdullah Salih yanlıları) elinde koz olduğunu belirtti.
 • 19:18 Yemen'deki El-Kaide Operasyonu Yemen'de, ordu birliklerinin ele geçirdiği Hadramevt ilinin merkezi Mukella kentinde çıkan çatışmalarda ilk belirlemelere göre 5'i sivil 27 kişinin öldüğü, 19'u sivil 59 kişinin de yaralandığı bildirildi.
 • 15:56 800'den Fazla El Kaide Militanı Öldürüldü' 800'den Fazla El Kaide Militanı Öldürüldü' Suudi Arabistan kaynaklarına göre Yemen'de hükümet güçlerinin ele geçirdiği Mukalla kentinde 800'den fazla El Kaide militanı öldürüldü.
 • 15:17 Yemen'de 800 El Kaide Üyesi Öldürüldü Yemen'de 800 El Kaide Üyesi Öldürüldü Yapılan açıklamada öldürülenler arasında bazı üst düzey El-Kaide mensuplarının da olduğu, bazı teröristlerin ise kaçtığı belirtildi.
 • 14:53 Yemen'de El-Kaide'ye Büyük Darbe: 800 Ölü Dha DIŞ HABER – Yemen'de El-Kaide'ye büyük darbe: 800 ölü Kaide'nin elinde bulunan Yemen'in Mukalla kentine düzenlenen askeri operasyonda, örgütün elinde bulunan Mukalla Limanı ile havalimanı geri alındı.
 • 14:15 Yemen'deki El-Kaide Operasyonu Yemen Başbakanı Ahmed Abid bin Dağr, ulusal ordunun ülkenin güneyindeki Hadramevt vilayetinin kent merkezi Mukalla'da terör örgütü El-Kaide'ye karşı kazandığı zaferi kutladı.
 • 13:03 Yemen'de El-Kaide Operasyonu Yemen'de meşru hükümeti destekleyen uluslararası koalisyon, ülkede 800 El-Kaide militanı ve yöneticisinin öldürüldüğünü açıkladı.
 • 12:31 Kırıkkale'de '57. Alay Çanakkale Vefa Yürüyüşü' Kırıkkale'de '57. Alay Çanakkale Vefa Yürüyüşü' Kırıkkale'de '57. Alay Çanakkale Vefa Yürüyüşü'57. Alay'ın Çanakkale'de vefa yürüyüşü Kırıkkale'de de yapıldı.
 • 12:18 Muğla Knidos'un Sır'ı Sanat Festivali 'Savaş ve Barış' Temasıyla Başladı Muğla Knidos'un Sır'ı Sanat Festivali 'Savaş ve Barış' Temasıyla Başladı Knidos'un Sır'ı Sanat Festivali 'savaş ve barış' temasıyla başladıMUĞLA'nın Datça İlçesi'nde, Uluslararası Knidos Kültür ve Sanat Akademisi (UKKSA), Uluslararası Knidos'un Sır'ı Sanat Festivali'nin bu yıl altıncısını düzenliyor.
 • 11:08 Kalisyon Güçlerinden Yemen'de Operasyon: 800 El-Kaide Militanı Ölü Yemen'de hükümet güçleri ve müttefiklerinin yaptığı operasyonlarda, 800'den fazla El-Kaide militanının öldürüldüğü bildirildi.
 • 10:26 Knidos'un Sır'ı Sanat Festivali 'Savaş ve Barış' Temasıyla Başladı Knidos'un Sır'ı Sanat Festivali 'Savaş ve Barış' Temasıyla Başladı Muğla'nın Datça İlçesi'nde, Uluslararası Knidos Kültür ve Sanat Akademisi (UKKSA), Uluslararası Knidos'un Sır'ı Sanat Festivali'nin bu yıl altıncısını düzenliyor.