SON DAKİKA YENİŞEHİR HABERLERİ

Son Dakika Yenişehir Haberleri

 • 16:12Şanlıurfa'dan Kısa KısaSiverek Belediyesi tarafından hizmete sunulan ikram çeşmesiyle vatandaşlara limonata ikram edildi.
 • 15:05Diyarbakır'da Unesco HeyecanıDiyarbakır'da Unesco HeyecanıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Diyarbakır surlarının görüntüsü, - Tanıtım filmi, Diyarbakır'da UNESCO heyecanı- Diyarbakır'ın simgesi tarihi surların ve binlerce yıldır işlevini koruyan Hevsel Bahçeleri'nin "dünya mirası" olarak tescillenmesi konusunda UNESCO tarafından verilecek karar heyecanla bekleniyor- Diyarbakır Valisi Aksoy: "Diyarbakır'ın listede yer almasıyla dünya kültür hayatına ve turizmine entegrasyonu daha hızlı sağlanacak"- Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Kışanak: "Diyarbakır Surlarının ve Hevsel Bahçeleri'nin dünya kültür mirası listesinde yer alacağından umutluyuz" SÜLEYMAN UMUT GÜRHAN/ SEMA KAPLAN - Diyarbakır'da, tarihi surların ve Hevsel Bahçeleri'nin "Dünya Kültür Mirası" olarak tescillenmesi konusunda, Birleşmiş Milletler Eğitim Bilim ve Kültür Kurumu (UNESCO) Genel Kurulu'nun vereceği nihai karar bekleniyor.
 • 14:54Yağız AK Parti Bağlar İlçe Başkanlığı Adaylığını AçıkladıYağız AK Parti Bağlar İlçe Başkanlığı Adaylığını AçıkladıUzun yıllar siyaset ile uğraşmış olan Osman Yağız, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır’ın Bağlar İlçe Başkanlığı’na adaylığını açıkladı.
 • 12:13Kayıp Emlakçının Ailesi Güvenlik Kameralarından İz SürüyorKayıp Emlakçının Ailesi Güvenlik Kameralarından İz SürüyorBursa'da, 6 Haziran günü kaybolan ve cipi İznik Gölü kıyısında terk edilmiş bulunan emlakçı Sadiye Şensözlü'nün bulunması için çalışmalar sürüyor.
 • 12:00Milletvekili Şahin'den Otomotiv Test Merkezi AçıklamasıMilletvekili Şahin'den Otomotiv Test Merkezi AçıklamasıBursa’nın Yenişehir ilçesinde esnafı ziyaret eden AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, otomotiv test merkezi hakkında çıkan asılsız haberlere itibar edilmemesi gerektiğini belirterek, ihaleyi bir İspanyol firmasının almak üzere olduğunu müjdeledi.
 • 11:38Diyarbakır'da UNESCO HeyecanıDiyarbakır'da UNESCO HeyecanıDiyarbakır'da, tarihi surların ve Hevsel Bahçeleri'nin "Dünya Kültür Mirası" olarak tescillenmesi konusunda,UNESCO Genel Kurulu'nun vereceği nihai karar bekleniyor.
 • 09:54Erzincanlı Başkan Çelik'i Makamında Ziyaret EttiErzincanlı Başkan Çelik'i Makamında Ziyaret EttiRamazan etkinlikleri kapsamında Yenişehir’e gelen Dursun Ali Erzincanlı, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik’i makamında ziyaret etti.
 • 19:14Süleyman Demirel İçin 81 İlde Mevlit OkutulacakDokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel için Türkiye'nin 81 ilinde ve ilçelerinde yarın (cuma) mevlit okutulacak.
 • 17:2230 Yıllık Katı Atık Sorunu Çözülüyor30 Yıllık Katı Atık Sorunu ÇözülüyorDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır için hayati önem taşıyan Entegre Katı Atık Yönetim Projesi'nde son aşamaya geldi.
 • 17:20Meyve Bahçesine 800 Adet Fidan DikildiMeyve Bahçesine 800 Adet Fidan DikildiDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin 40 bin metrekarelik alanda oluşturmaya devam ettiği meyve bahçesine şimdiye kadar 800 adet fidan dikildi.
 • 17:17Kışanak'tan Uyuşturucu Tacirlerine: Ayağınızı Denk AlınKışanak'tan Uyuşturucu Tacirlerine: Ayağınızı Denk AlınDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak, gençlerin zehirlemesine ve toplumun geleceğinin karartılmasına izin vermeyeceklerini söyledi.
 • 17:14Yenişehir AK Parti İftarda Bir Araya GeldiYenişehir AK Parti İftarda Bir Araya GeldiAK Parti Yenişehir İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği iftar yemeğinde teşkilat üyeleri ve vatandaşlar bir araya geldi.
 • 16:21Erzurum'da Birlikte Yaşadığı Kadına Tacevüz Eden 1 Kişi Gözaltına AlındıErzurum’un Palandöken ilçesinde birlikte yaşadığı kadına tecavüz etmekle suçlanan adam gözaltına alındı.
 • 12:06Katı Atık Projesinde Son Aşamaya GelindiDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin uzun süredir çalıştığı katı atık sorununu çözecek Entegre Katı Atık Yönetim Projesi’nde son aşamaya gelindi.
 • 11:45Diyarbakır'da Meyve Bahçesine 800 Adet Fidan DikildiDiyarbakır'da Meyve Bahçesine 800 Adet Fidan DikildiDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi Park ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, 40 bin metrekarelik alanda oluşturmaya devam ettiği meyve bahçesine 800 adet fidan dikti.
 • 15:03850 Polisle Asayiş Uygulaması850 Polisle Asayiş UygulamasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Polis ekiplerinin asayiş uygulaması öncesi görüntüsü-Emniyet Müdür Yardımcısı Murat İbrahim Yavuz'un konuşması-Asayiş uygulamasından detaylar-Üst araması yapılanlar-Polis ekiplerinin sokaktan görrüntüleri Diyarbakır'da 850 polisle asayiş uygulaması- Uygulamada hakkında arama kararı bulunan 5 kişi yakalandı, 2 tabanca ele geçirildi Diyarbakır'da 850 polisin katılımıyla "güven ve huzur" uygulaması yapıldı.
 • 13:04Diyarbakır'da 850 Polisle Asayiş UygulamasıDiyarbakır'da 850 polisin katılımıyla "güven ve huzur" uygulaması yapıldı.
 • 12:35Mutlu Hakkında Soruşturma BaşlatıldıMutlu Hakkında Soruşturma BaşlatıldıHarran Üniversitesi'nin 7 Haziran seçimler için görevinden istifa eden eski Rektörü İ. Halil Mutlu hakkında soruşturma başlatıldı.
 • 11:29Vali Çakacak, Askon'un İftarında İşadamlarıyla BuluştuVali Çakacak, Askon'un İftarında İşadamlarıyla BuluştuMersin Valisi Özdemir Çakacak, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Mersin Şubesi’nin düzenlediği geleneksel iftar yemeğine katılarak, işadamları ile bir araya geldi.
 • 10:24Mersin'de Elektrik Kesintisi UygulanacakMersin'in Anamur, Bozyazı, Yenişehir, Silifke, Erdemli ve Tarsus ilçelerinde cuma günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 02:58Diyarbakır Polisi Sur İlçesinde Güven ve Huzur Uygulaması YaptıDiyarbakır Polisi Sur İlçesinde Güven ve Huzur Uygulaması YaptıDiyarbakır polisi merkeze bağlı Sur ilçesinde, halkın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla asayiş, güven ve huzur uygulaması yaptı.
 • 18:56Şanlıurfa'da Rektör'ün Gergin Basın ToplantısıŞanlıurfa'da Rektör'ün Gergin Basın ToplantısıŞanlıurfa'da Rektör'ün gergin basın toplantısı Şanlıurfa'da basın toplantısı düzenleyen Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın ile kendisinden önceki yönetimde usulsüzlük yapıldığını öne sürerek bunun araştırılmasını istediği gazeteciler arasında gerginlik yaşandı.
 • 18:41Şanlıurfa'da Rektör'ün Gergin Basın ToplantısıŞanlıurfa'da Rektör'ün Gergin Basın ToplantısıŞanlıurfa'da basın toplantısı düzenleyen Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın ile kendisinden önceki yönetimde usulsüzlük yapıldığını öne sürerek bunun araştırılmasını istediği gazeteciler arasında gerginlik yaşandı.
 • 18:14Arpa ve Buğday Alımları BaşladıArpa ve Buğday Alımları BaşladıBursa’nın Yenişehir ilçesindeki Yağlı Tohumlar Kooperatifi borç karşılığı arpa ve buğday alımlarına başladı.
 • 17:33İlka Şekerleme Köfteci Yusuf Markalı Kestane Şekeri Üretiyorİlka Şekerleme Köfteci Yusuf Markalı Kestane Şekeri ÜretiyorKardelen ve Cardelion marka kestane şekerleri iç ve dış pazarda büyük beğeni toplayan İlka Şekerleme, yaklaşık bir yıldır Köfteci Yusuf için de üretim yapıyor.
 • 17:30Bursa - Sinan Paşa Külliyesi?nin Duvarının Yıkılmasına Savcılık SoruşturmasıBursa - Sinan Paşa Külliyesi?nin Duvarının Yıkılmasına Savcılık SoruşturmasıSinan Paşa Külliyesi'nin duvarının yıkılmasına savcılık soruşturması Bursa'nın Yenişehir İlçesi'ndeki Sinan Paşa Külliyesi'nin geçen ay başlatılan restorasyon çalışmalarında, araç ve malzeme girişini sağlamak amacıyla tarihi duvarın yıkılarak kapı açılmasıyla ilgili Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı.
 • 17:09Sinan Paşa Külliyesi'nin Duvarının Yıkılmasına Savcılık SoruşturmasıSinan Paşa Külliyesi'nin Duvarının Yıkılmasına Savcılık SoruşturmasıSinan Paşa Külliyesi'nin restorasyon çalışmalarında, araç girişini sağlamak amacıyla tarihi duvarın yıkılarak kapı açılmasıyla ilgili soruşturma başlatıldı.
 • 15:08Diyarbakır'da Baraj Yapımına Engel Olan 10 Kişi YakalandıDiyarbakır'da Baraj Yapımına Engel Olan 10 Kişi YakalandıDiyarbakır’da baraj inşaatlarına yönelik saldırılar ve haraç aldığı iddia edilen 10 kişi yakalandı.
 • 14:15Ankara'da 2 Temmuz'da Bazı Yollar Trafiğe KapatılacakAnkara Emniyet Müdürlüğü, Pir Sultan Abdal Kültür Derneğince 2 Temmuz Perşembe günü düzenlenecek yürüyüş dolayısıyla bazı yolların trafiğe kapatılacağını bildirdi.
 • 13:21Diyarbakır'da AsayişDiyarbakır'da çeşitli suçlardan aranan 6 kişi yakalandı.
 • 10:54Diyarbakır'da Asayiş Olayları: 6 TutuklamaDiyarbakır Emniyeti Müdürlüğününe bağlı ekipler, Bağlar ve Yenişehir ilçelerinde gerçekleştirdikleri asayiş uygulamalarında çeşitli suçlardan aranan 6 kişiyi yakaladı.
 • 15:58Uçakta Kalp Krizi Geçiren Yolcu Yaşamını YitirdiTrabzon- Bursa Yenişehir seferini yapan uçakta kalp krizi geçiren 73 yaşındaki Mehmet Uzun, hayatını kaybetti.
 • 15:54Şehir Tiyatrosu Bursa'nın Her KöşesindeBursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, yaz sezonunda her ilçede sahnelediği oyunlarıyla vatandaşların Ramazan ayına bambaşka bir renk katıyor.
 • 15:46Diyarbakır'da Asfaltlama Hızla SürdürülüyorDiyarbakır'da Asfaltlama Hızla SürdürülüyorDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi, iki ekiple sürdürdüğü asfaltlama çalışmalarını Selahattin Eyyubi Bulvarı'nda ve Aziziye Mahallesi'nde sürdürmeye başladı.
 • 14:56Kentin Gelişme Bölgelerinde 36 km Yeni Yol AçılacakKentin Gelişme Bölgelerinde 36 km Yeni Yol AçılacakDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kayapınar, Bağlar ve Yenişehir ilçelerinin gelişme bölgelerinde toplam 36 kilometre yeni yol açacak.
 • 13:38Sağanak Yağış Altında KampSağanak Yağış Altında KampBursa’nın Yenişehir ilçesindeki dağcılar, sağanak yağışa aldırış etmeden Akbıyık Göletinde kamp yaparak iftar ve sahur yapmanın keyfini çıkardı.
 • 09:53Konak'ta Otomobil Evin Bahçesine UçtuKonak'ta Otomobil Evin Bahçesine Uçtuİzmir'in Konak ilçesinde, kontrolden çıkan otomobil yaklaşık 10 metre yükseklikten bir evin bahçesine düşerken otomobilde bulunan iki kişi yarlandı.
 • 14:44Ezidiler Kamplarına Geri DöndüEzidiler Kamplarına Geri DöndüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Göçmenlerin bulunduğu alandan genel görüntü- Askerlerin aldığı önlem- Ezidilerden genel ve detay görüntüler- Röportaj- Ezidilerin otobüslere bindirilmesi- Genel görüntü ve detaylar Ezidiler kamplarına geri döndüAvrupa ülkelerine gitmek için Diyarbakır'da barındıkları kamptan ayrılan, seyahatlerine izin verilmeyince geceyi boş arazide geçiren 600 Ezidi, Vali Yardımcısı Mimar Sinan Batmaz ile görüşmelerinin ardından kampa geri döndü.
 • 13:52Yurtdışına Gitmek İçin Kamptan Ayrılan EzidilerAvrupa ülkelerine gitmek için Diyarbakır'da barındıkları kamptan ayrılan, seyahatlerine izin verilmeyince geceyi boş arazide geçiren 600 Ezidi, Vali Yardımcısı Mimar Sinan Batmaz ile görüşmelerinin ardından kampa geri döndü.
 • 13:03Mersin'de Yollar YenileniyorMersin'de Yollar YenileniyorMersin Büyükşehir Belediyesi, Mersinlilerin daha rahat ve kaliteli hizmet almasını sağlamak, Mersin’e yeni ve modern bir çehre kazandırmak için şehir merkezi, ilçe ve köylerde yol çalışmalarını sürdürüyor.
 • 12:53Bursa'ya 9 Tane Vali Yardımcısı AtandıResmi Gazete’de yayımlanan Kaymakam ve Vali Yardımcısı Kararnamesi gereğince Bursa’ya 9 tane vali yardımcısı atandı.
 • 04:34Ezidiler, Otobüslerle Kamplarına GönderildiEzidiler, Otobüslerle Kamplarına GönderildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ezidilerin, jandarma eşliğinde geldikleri otobüslere bindirilmesi- Ezidilerin geldikleri otobüslerle Nusaybin'deki kamplara gönderilmesi Diyarbakır'dan yola çıkan Ezidiler-Kapıkule Sınır Kapısı yolu kenarındaki bekleyen Ezidiler, otobüslerle kamplarına gönderildi Diyarbakır'dan yola çıkarak Edirne'ye ulaşan Ezidiler'in Kapıkule Sınır Kapısı yolu kenarındaki bekleyişleri sona erdi.
 • 04:04Diyarbakır'dan Yola Çıkan EzidilerDiyarbakır'dan yola çıkarak Edirne'ye ulaşan Ezidiler'in Kapıkule Sınır Kapısı yolu kenarındaki bekleyişleri sona erdi.
 • 03:14Diyarbakır'dan Yola Çıkan Ezidiler, Edirne'ye UlaştıDiyarbakır'dan Yola Çıkan Ezidiler, Edirne'ye UlaştıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ezidilerin, karayolu kenarındaki bekleyişi - Ezidileri Diyarbakır'dan Edirne'ye getiren şoförün konuşması Diyarbakır'dan yola çıkan Ezidiler, Edirne'ye ulaştı- Ezidiler, Kapıkule Sınır Kapısı'na 5 kilometre kala jandarma tarafından durduruldu Diyarbakır'dan yola çıkan ve Edirne'ye ulaşan Ezidiler Kapıkule Sınır Kapısı'na 5 kilometre kala jandarma tarafından durduruldu.
 • 00:06Diyarbakır'dan Yola Çıkan Ezidiler, Edirne'ye UlaştıDiyarbakır'dan yola çıkan ve Edirne'ye ulaşan Ezidiler Kapıkule Sınır Kapısı'na 5 kilometre kala jandarma tarafından durduruldu.
 • 19:13Ezidiler Belediyeye Ait Kamptan Ayrılmak İstediEzidiler Belediyeye Ait Kamptan Ayrılmak İstediGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ezidilerin genel plan detayları- Ağlayan kadın ve çocuklar- Ağaç altında bekleyen insanlardan detay- Jandarma kontrolünde yol kenarında eşyalarıyla bekleyen insanlar - Ezidi sığınmacı Baser Helef'in açıklamaları- Köprü altında bekleyen insanlar Ezidiler belediyeye ait kamptan ayrılmak istedi- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine ait kampta olumsuz koşullarda yaşadıklarını ileri süren yaklaşık 450 Ezidi, kamptan ayrılmak istedi- Güvenlik gerekçesiyle toplu seyahatlerine izin verilmeyen sığınmacılar, belediye tarafından tekrar kampa alınmayınca yolda beklemeye başladı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine ait kampta barınan bir grup Ezidi, olumsuz koşullarda yaşadıklarını ileri sürerek buradan ayrılmak istedi.
 • 18:48Ezidiler Belediyeye Ait Kamptan Ayrılmak İstediDiyarbakır Büyükşehir Belediyesine ait kampta barınan bir grup Ezidi, olumsuz koşullarda yaşadıklarını ileri sürerek buradan ayrılmak istedi.
 • 19:08Bursa Havaalanına Sahip ÇıktıBursa Havaalanına Sahip ÇıktıYenişehir Havaalanına konulan yeni seferlerden sonra uçuşlardaki doluluk oranları yüzde 100’lere ulaştı.
 • 17:36Diyarbakır'da Terör Örgütü OperasyonuDiyarbakır'da Terör Örgütü OperasyonuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Diyarbakır'da düzenlenen terör örgütü operasyonu- Askeri araçlar- Askerlerin helikoptere binişi- Helikopter içinden çekilen görüntüler Diyarbakır'da terör örgütü operasyonu- Terör örgütüne gelir sağlamak amacıyla iş adamlarına haraç ödemeleri için baskı yaptıkları iddia edilen 11 kişi gözaltına alındı Diyarbakır'da terör örgütünün finans temin etmesine aracılık ettikleri gerekçesiyle 11 kişi gözaltına alındıValilikten yapılan açıklamaya göre, İl Jandarma Komutanlığınca, baraj inşaatlarını üstlenen firmalardan terör örgütünün haraç istediği ve vermek istemeyenlere tehditle iş bıraktırıldığı bilgisi üzerine çalışma başlatıldı.
 • 15:42Diyarbakır'da Haraç Toplayan PKK'lılara Operasyon: 11 GözaltıDiyarbakır'da Haraç Toplayan PKK'lılara Operasyon: 11 GözaltıDiyarbakır'da haraç toplayan PKK'lılara yönelik jandarma ve polözel harekat polislerinin katıldığı 16 ayrı adrese eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda 11 kişi yakalandı.