SON DAKİKA YILDIRIM BEYAZIT HABERLERİ

Son Dakika Yıldırım Beyazıt Haberleri

 • 16:04Cumhurbaşkanı Erdoğan, Esenboğa Havalimanı'nda Yapılan Yıldırım Beyazıt Camii'nin Açılış Törenine...Cumhurbaşkanı Erdoğan, Esenboğa Havalimanı'nda Yapılan Yıldırım Beyazıt Camii'nin Açılış Törenine...Esenboğa Havalimanı'nda inşa edilen caminin ibadete açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Modern mimarinin burada göz ardı edilmediğine bizzat şahit oldum; bu önemli bir sentez. Dünü dünde bırakmak yanlıştır, onu bugüne taşımak ve yarınların da temelini atacak şekilde adımlarımızı atmak çok önemli. Çünkü gelecek nesillere bunların hepsi birer sinyaldir" dedi.
 • 15:52Esenboğa'da Cami AçıldıEsenboğa'da Cami AçıldıEsenboğa Havalimanı'nda inşa edilen cami ibadete açıldı.
 • 14:09Esenboğa Havalimanı'nda Yapılan Cami İbadete AçıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Esenboğa Havalimanı'nda inşa edilen ve ibadete açılan camiye "Yıldırım Beyazıt'ın adını verdiklerini bildirdi.
 • 13:51Cumhurbaşkanı Erdoğan, Havalimanında Cami Açılışı YaptıCumhurbaşkanı Erdoğan, Havalimanında Cami Açılışı YaptıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Esenboğa Havalimanı Camii'nin ibadete açtı.
 • 10:59Yıldırım Beyazıt'ta İftarYıldırım Beyazıt'ta İftarKütahya Belediyesi, Yıldırım Beyazıt Mahallesi sakinlerine iftar yemeği verdi.
 • 10:54Anadoluhisarı'ndaki Tarihi Namazgah İbadete AçıldıAnadoluhisarı'ndaki Tarihi Namazgah İbadete AçıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Namazgahtan detaylar Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Kaşıtoğlu'nun röportajı - İstanbullular, ilk teravihi kılmak için tarihi namazgahı doldurdu Osmanlı padişahlarından Yıldırım Beyazıt tarafından 1396'da yaptırılan Anadoluhisarı Kalesi içindeki tarihi namazgah, ilk teravih namazıyla ibadete açıldı.
 • 00:48Anadoluhisarı'ndaki Tarihi Namazgah İbadete AçıldıOsmanlı padişahlarından Yıldırım Beyazıt tarafından 1396'da yaptırılan Anadoluhisarı Kalesi içindeki tarihi namazgah, ilk teravih namazıyla ibadete açıldı.
 • 09:13Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde Mezuniyet TöreniYıldırım Beyazıt Üniversitesi (YBÜ) Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi ilk mezunlarını verdi.
 • 22:51Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nin Yeni Yapılacak Külliyesi - Ybü Rektörü Prof. Dr. DoğanYıldırım Beyazıt Üniversitesi'nin Yeni Yapılacak Külliyesi - Ybü Rektörü Prof. Dr. DoğanGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nin yeni yapılacak külliyesi Prof. Dr. Metin Doğan'ın açıklamaları Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nin yeni yapılacak külliyesi YBÜ Rektörü Prof. Dr. Doğan: "Ankara'nın çeşitli yerlerinde dağınık bir şekilde bulunan bölümler Esenboğa Havaalanının yanındaki Yıldırım Beyazıt Külliyesine taşınacak" Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (YBÜ) Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan, "Ankara'nın çeşitli yerlerinde dağınık bir şekilde bulunan bölümler Esenboğa Havaalanının yanındaki Yıldırım Beyazıt Külliyesine taşınacak.
 • 21:22Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nin Yeni Yapılacak KülliyesiYıldırım Beyazıt Üniversitesi (YBÜ) Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan, "Ankara'nın çeşitli yerlerinde dağınık bir şekilde bulunan bölümler Esenboğa Havaalanının yanındaki Yıldırım Beyazıt Külliyesine taşınacak.
 • 17:05Ünlü Manken Şebnem Schaefer, Serebral Palsi Hastası Çocuklara Moral VerdiÜnlü Manken Şebnem Schaefer, Başkent’te bir alış veriş merkezinde Serebral Palsi hastası çocuklar için düzenlenen etkinliğe katıldı.
 • 17:55Çubuk'ta Cami AçılışıAnkara'nın Çubuk ilçesinde yapımı tamamlanan Yıldırım Beyazıt Camisi'nin açılışı yapıldı.
 • 16:53Güncelleme 3 - Ankara Numune Hastanesinde YangınAnkara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çıkan yangın söndürüldü, yangından etkilenen birimlerdeki 12 hasta başka hastanelere sevk edildi.
 • 15:50Güncelleme 2- Ankara Numune Hastanesi'nde YangınAnkara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çıkan yangın söndürüldü, yangından etkilenen birimlerdeki 12 hasta başka hastanelere sevk edildi.
 • 00:08Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki YangınSağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Hikmet Selçuk Gedik, "Tahliye edilen hastalarımızın Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanelerine nakilleri sorunsuz bir şekilde sağlanmıştır.
 • 13:43Uygulamalı Girişimcilik EğitimiUygulamalı Girişimcilik EğitimiÇorlu Ticaret ve Sanayi Odası, İŞKUR Çorlu Hizmet Merkezi ve KOSGEB Tekirdağ Müdürlüğü işbirliğiyle Ergene ilçesinde düzenlenen "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" tamamlandı.
 • 10:00İki Üniversite İşbirliği YapacakYıldırım Beyazıt ve Necmettin Erbakan üniversiteleri arasında bazı alanlarda ortak yüksek lisans ve doktora programları yürütülecek.
 • 11:17Erzurum Palandöken'in ÇılgınlarıErzurum Palandöken'in ÇılgınlarıPalandöken'in çılgınlarıERZURUM'da Dadak Doğa Sporları Kulübü üyeleri, güneşin doğuşuyla birlikte bisikletleriyle çıktıkları Palandöken Kayak Merkezinde keyifli bir gün geçirdi.
 • 05:48Erzurum Palandöken'in Çılgın BisikletçileriErzurum Palandöken'in Çılgın BisikletçileriErzurum'da Dadak Doğa Sporları Kulübü üyeleri, güneşin doğuşuyla bisikletleriyle Palandöken Kayak Merkezi'ne çıkmaya başladılar.
 • 09:39Duisburg Yıldırım Beyazıt Camii Kermesi BaşladıDuisburg Yıldırım Beyazıt Camii Kermesi BaşladıAlmanya'nın Duisburg kentinde bulunan ve 1985 yılından beri Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'ne (DİTİB) bağlı olarak faaliyetini sürdüren Yıldırım Beyazıt Camii Bahar Kermesi başladı.
 • 16:22Yıldırım Turistlerin GözdesiYıldırım Turistlerin GözdesiTarihî mirası ve tabiî güzellikleri ile büyüleyen Yıldırım, yerli ve yabancı turistleri ağırlamaya hazır.Ücretsiz kültür turlarıyla 10binin üzerinde Yıldırımlıyı Türkiye’nin önemli turizm merkezleriyle buluşturan Yıldırım Belediyesi, yaklaşan yaz ayları öncesi yerli ve yabancı turistleri ağırlamaya hazırlanıyor.
 • 09:51Çubuk'ta Trafik Kazası: 2 YaralıÇubuk ilçesinde kamyonetle motosikletin çarpışması sonucu 2 kişi yaralandı.
 • 11:03Düşen Kayalar Yüzünden Köylerinin Taşınmasını İstiyorlarDüşen Kayalar Yüzünden Köylerinin Taşınmasını İstiyorlarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Köylülerin aldığı önlemlerden detaylar Köy muhtarı Ramazan Karaduman'ın röportajı Köy sakinlerinden Şaban Çiftçi'nin röportajı Kayalardan ve köyden detaylar Yıldırım Beyazıt Hamamı'ndan detay Düşen kayalar yüzünden köylerinin taşınmasını istiyorlar Bolu'nun Eskiçağa köyü sakinleri, dağdan düşen kayalar nedeniyle korku içinde yaşıyor Köy muhtarı Karaduman: "Köyün korkulu rüyası olan bu kayaların kaldırılmasını ya da köyümüzün buradan başka bir yere taşınmasını talep ediyoruz" Bolu'nun Yeniçağa ilçesine bağlı Eskiçağa köyünün sakinleri, dağdan yuvarlanan kayalar nedeniyle korku içinde yaşıyor.
 • 11:03Düşen Kayalar Yüzünden Köylerinin Taşınmasını İstiyorlarDüşen Kayalar Yüzünden Köylerinin Taşınmasını İstiyorlarBolu'nun Eskiçağa köyünün sakinleri, dağdan yuvarlanan kayalar nedeniyle korku içinde yaşıyor. Köylüler kayaların kaldırılmasını ya da köyün taşınmasını istiyor.
 • 17:29Mahallelinin Yaptığı Bu Uygulama Camide Cemaat Sayısını ArttırdıMahalle sakinlerinin yaptığı kahvaltı ikramı, Bursa’nın tarihi camilerinden Yıldırım Beyazıt Camii’nin cemaat sayısını artırdı ve vatandaşların kaynaşmasını sağladı.
 • 16:44Çubuk'ta Futbol TurnuvasıAnkara'nın Çubuk ilçesinde Ortaokullararası Bahar Futbol Turnuvası sona erdi.
 • 09:04Bolu'da Şehitler İçin Mevlit OkutulduBolu'nun Mudurnu ilçesinde, İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından, Türk Polis Teşkilatının 171. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla şehit asker ve polisler için Mevlid-i Şerif okutuldu.
 • 10:55Otizmli Çocuklardan Otizmli Çocuklardan "Yürüyen Sergi"“Otizm Farkındalık Ayı” kapsamında Küçükçekmece’de düzenlenen otistik çocuklar el işi alanında ürettikleri çalışmaları sahneledi.
 • 10:49Kayseri İkinci Amatör Küme B GrubuKayseri İkinci Amatör Küme B GrubuKayseri İkinci Amatör Küme B Grubu’nda zirve yarışı veren Yıldırım Beyazıt Şafakspor, sahasında konuk ettiği güçlü rakibi Pınarbaşı Belediyespor’u 1-0 mağlup ederek şampiyonluk yolunda önemli bir adım attı.
 • 18:54Bakan Ala, Manisa'da 2 Bin 500 Kişilik Spor Salonu Açılışını YaptıBakan Ala, Manisa'da 2 Bin 500 Kişilik Spor Salonu Açılışını YaptıMANİSA (İHA) – İçişleri Bakanı Efkan Ala, “Kardeşçe el birliği ile birbirimize kenetlenerek yola devam edeceğiz.
 • 13:11Güneş Enerjisi Uygulamaları EğitimiGüneş Enerjisi Uygulamaları Eğitimi"Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Türkiye Belediyeler Birliği ile Melikgazi Belediyesi arasında başlatılan çalışma ile Güneş Enerjisi Uygulamaları ve Mevzuatı Eğitimi seminerin gerçekleştirildiğini söyledi.
 • 11:06Tarihi Hamam Ayağa Kalkmayı BekliyorTarihi Hamam Ayağa Kalkmayı BekliyorBursa’nın İnegöl ilçesine bağlı Şipali mahallesinde 600 yıllık olduğu bildirilen tarihi hamam küllerinden yeniden doğmayı bekliyor.
 • 10:05Ilgın'da İşten Çıkarılan Maden İşçilerinin EylemiIlgın'da işten çıkarılan 17 maden işçisinin, dün işyeri önününde başlattıkları eylem devam ediyor.
 • 15:23Ilgın'da Sendikaya Üye İşçilerin İşten Çıkarıldığı İddiasıTaşeron firma tarafından işletilen kömür madeninde işten çıkarılan 17 sendika üyesi işçi, grev başlattı.
 • 20:12Ankara'daki Terör SaldırısıTBMM Başkanı İsmail Kahraman, "Türkiyemiz güçlendikçe ve büyüdükçe başına gaile açmak istiyorlar ama büyük devletiz, birçok zorluğun üstesinden geldiğimiz gibi bu zorluğun da üstesinden geleceğiz" dedi.
 • 19:22Otomobil ile Kamyonet Çarpıştı: 1 Ölü, 3 YaralıOtomobil ile Kamyonet Çarpıştı: 1 Ölü, 3 YaralıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Olay yerinden detaylar Yaralıların ambulanstan detayları Ankara'da otomobil ile kamyonet çarpıştı: 1 ölü, 3 yaralı Ankara'nın Çubuk ilçesinde otomobil ile kamyonetin çarpışması sonucu 1 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.
 • 18:02Ankara'da Otomobil ile Kamyonet Çarpıştı: 1 Ölü, 3 YaralıAnkara'nın Çubuk ilçesinde otomobil ile kamyonetin çarpışması sonucu 1 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.
 • 16:02Kahramanmaraş'ta "En Güzel Güvercinler" SeçildiKahramanmaraş'ta düzenlenen "6. Filo Güvercini Festivali"nde, farklı kategorilerde en güzel güvercinler seçildi.
 • 13:41Arkasspor Seramiksan'ın KonuğuKadınlar Voleybol 2'nci Ligi A Grubu'nda lider Seramiksan, yarın evinde Arkasspor'la karşılaşacak.
 • 09:31Türkiye 3. Futbol Ligi 7. GrupTürkiye 3. Futbol Ligi 7. GrupTürkiye Kadınlar 3. Futbol Ligi 7. Grup’ta iki Kayseri takımı 13. hafta maçında karşı karşıya geldi.
 • 16:56Malatya Bayanlar Spor Kulübü 2.lig Hedefine İnanıyorMalatya Bayanlar Spor Kulübü 2.lig Hedefine İnanıyor3 sezondur şampiyonluk hedefine ilk kez bu kadar çok yaklaşan Malatya Bayanlar Spor Kulübü futbol takımı, hafta sonu deplasmanda karşılaşacağı Yıldırım Beyazıt Şafakspor maçı hazırlıklarını Yeşiltepe’de yaptığı idmanlarla sürdürüyor.
 • 23:51Beyoğlu'nda 4 Araç KundaklandıBeyoğlu'nda 4 Araç KundaklandıBeyoğlu’nda park halindeki 4 araç kimliği belirsiz kişilerce kundaklandı.
 • 00:33Başkent'te Cinnet Getiren Baba, Eşini ve Çocuklarını VurduBaşkent'te Cinnet Getiren Baba, Eşini ve Çocuklarını VurduAnkara’da cinnet getiren baba, eşini ve çocuklarını vurduktan sonra intihar etti.
 • 15:47Çubuk'ta Satranç Turnuvası Sona ErdiÇubuk ilçesinde düzenlenen küçükler ve yıldızlar satranç takım turnuvası sona erdi.
 • 06:42Olay Yeri İncelemesi Yapan Polis, Silahla Yaralandı (2)Polis MEMURU ŞEHİT OLDU Ankara'nın Altındağ ilçesinde, kavganın ardından görevli olarak gittiği fotoğraf stüdyosunda olay yeri incelemesi yaparken grupların ikinci silahlı kavgasında göğüsüne isabet eden mermi ile ağır yalananan polis memuru tedavi gördüğü Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.
 • 21:25Tika'dan Senegalli Marangozlara Mesleki Eğitim DesteğiTika'dan Senegalli Marangozlara Mesleki Eğitim DesteğiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Atölyedeki eğitim çalışmalarından detay görüntüler- TİKA Dakar Koordinatörü Kutluhan Yücel ile röportaj- Eğitim gören öğrencilerden Osman Seye ile röportaj Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Senegal'in Thies şehrinde meslek odasına kayıtlı marangozlar için eğitim programı düzenledi.
 • 09:25Oğlunu Öldüren Kişi, Babasının Evinde İntihar EttiOğlunu Öldüren Kişi, Babasının Evinde İntihar EttiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Olayın yaşandığı yerden görüntü- Polis ve özel harekat polislerinde görüntü- Detaylar- Ekiplerin eve girişi- İntihar eden kişinin ambulansla hastaneye kaldırılması Oğlunu öldüren kişi, babasının evinde intihar etti- Erzurum'da, oğlunu tabancayla öldürdükten sonra baba ve annesinin yaşadığı eve saklanan kişi, eve düzenlenen operasyon sırasında intihar etti- Hastanaye kaldırılan zanlı, müdahalelere rağmen kurtarılamadı Erzurum'da oğlunu tabancayla öldürdükten sonra baba ve annesinin yaşadığı eve saklanan kişi, 9 saat sonra eve düzenlenen operasyon sırasında intihar etti.
 • 07:58Oğlunu Öldürdü, Anne ile Babasını Rehin Aldıktan Sonra İntihar EttiOğlunu Öldürdü, Anne ile Babasını Rehin Aldıktan Sonra İntihar EttiErzurum'da inşaat işçisi Zekerye Abiş, oğlunu öldürdükten sonra anne ve babasını rehin aldı. Abiş, polisin operasyon düzenlemesi üzerine intihar etti.
 • 06:29Erzurum - Oğlunu Öldürüp, Anne ile Babasını Rehin Aldı ve İntihar EttiErzurum - Oğlunu Öldürüp, Anne ile Babasını Rehin Aldı ve İntihar EttiDha Yurt: Oğlunu öldürüp, anne ile babasını rehin aldı ve intihar etti erzurum'da 2 ay önce eşinden ayrı yaşamaya başlayan Zekerye Abiş, annesine sahip çıkan oğlu Bayram Abiş'i ruhsatsız tabancası ile vurarak öldürdü.
 • 01:40Oğlunu Öldürüp Babasının Evine SaklandıOğlunu Öldürüp Babasının Evine SaklandıGörüntü dökümü: - Olay yerinden detay Erzurum'da oğlunu tabancayla öldüren kişi, saklandığı babasının evinde polise teslim olmamak için direniyor.