SON DAKİKA YOZGAT HABERLERİ

Son Dakika Yozgat Haberleri

 • 23:24Gürsu Belediye Başkanını Vuran Zanlı Teslim OlduBursa’nın Merkez Gürsu ilçesinin Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız’ı makamında silahla başından vuran zanlı Yozgat’ta polise teslim oldu.
 • 22:13Fırtına Çatıları UçurduFırtına Çatıları UçurduYerköy ilçesinde etkili olan fırtına bazı binaların çatılarını uçurdu, trafikte aksama yaşandı.
 • 15:13Ametist Taşları Almanya'da TanıtıldıAmetist Taşları Almanya'da TanıtıldıYozgat'ın Aydıncık ilçesinden çıkarılan ve 'mor yakut' olarak da anılan işlenmiş ametist taşları, yurtdışında düzenlenen fuarda sergilenerek tanıtımı yapıldı.
 • 11:58Albay Yıldırım'dan Rektör Karacabey'e Hayırlı Olsun ZiyaretiAlbay Yıldırım'dan Rektör Karacabey'e Hayırlı Olsun ZiyaretiYozgat İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey’i makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.
 • 20:10Balık Tutarken Irmağa Düşüp BoğulduBalık Tutarken Irmağa Düşüp BoğulduYozgat'ta ırmağa düşen kişi boğuldu Yerköy ilçesinde balık tutarken ırmağa düşen kişi boğuldu.
 • 17:43Araçların Ehliyetsiz Çalışmasını Engelleyen Sistem GeliştirdiAraçların Ehliyetsiz Çalışmasını Engelleyen Sistem GeliştirdiYozgat'ta ehliyetsiz sürücünün kullandığı aracın çarpması sonucu ağabeyini kaybeden lise öğrencisi, bu tür kazaların önlenmesi için proje hazırladı.
 • 16:33Almanya'daki Terör Örgütü Nsu DavasıAlmanya'daki Münih Yüksek Eyalet Mahkemesi, Kassel kentinde 6 Nisan 2006'da bir internet kafede öldürülen Halit Yozgat ile ilgili dosyayı aşırı sağcı Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütü davası kapsamında yeniden açıyor.
 • 12:12Tapu Kadastro Çalışanlarından Vali Yazıcı'ya ZiyaretTapu Kadastro Çalışanlarından Vali Yazıcı'ya ZiyaretTapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün kuruluşunun 168. yıldönümü dolayısı ile Yozgat Tapu ve Kadastro 22. Bölge Müdür Vekili Yılmaz Uzun ve personeli, Vali Abdulkadir Yazıcı’yı makamında ziyaret etti.
 • 11:42Çilek Mobilya Yozgat'ta Yeni Mağaza AçtıÇilek Mobilya, Yozgat'ta açtığı yeni mağazasıyla İç Anadolu Bölgesi'ndeki mağaza sayısını 30'a çıkardı.
 • 22:06Başbakan Davutoğlu, Muhalefet Partilerine YüklendiBaşbakan Davutoğlu, Muhalefet Partilerine YüklendiBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Yozgat’ta partisinin Cumhuriyet Meydanında düzenlediği mitingde muhalefet partilerine yüklendi.
 • 22:02Davutoğlu: Davutoğlu: "(Kılıçdaroğlu) Bu Adama 4 Saat Verilir Mi?"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti'nin Yozgat mitingi- Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması AK Parti'nin Yozgat mitingi- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (3)-"(Adana ve Mersin'de HDP ofislerine yapılan saldırı) Biraz önce İçişleri Bakanımız ile konuştum, fail tespit edildi ve inşallah yakalanacak.
 • 21:46Davutoğlu: Davutoğlu: "Onlar Hizmet, Dava Meraklısı Değil, Koltuk Meraklısı"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti'nin Yozgat mitingi- Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması AK Parti'nin Yozgat mitingi- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (2)- "İnşallah başörtülü ve başı açık bütün Türk kadınları omuz omuza yeni Türkiye'de TBMM'ye yürüyorlar mı? Herhangi birisi bu onurlu kadınlarımıza 'Başını açın da öyle gelin' diyebiliyor mu? Herhangi birisi o zamanın başbakanı gibi 'Dışarı, dışarı' diye tempo tutabilir mi? Niye? Çünkü iktidarda Bozok yiğitlerinin desteklediği AK Parti var."- "Meydan okudum, Bozok Yaylası'ndan yine meydan okuyorum, eğer biz seçimi kazanamazsak, birinci parti olamazsak ben görevimi bir arkadaşa devredeceğim ama onlar devredecekler mi? Çünkü onlar hizmet, dava meraklısı değil, koltuk meraklısı"- "Oturdukları koltuk da iktidar koltuğu değil, muhalefetin genel başkanlığı, genel müdürlük koltuğu. Düşünün orası bile o kadar sıcak geliyor ki terk etmiyor"- "Bize karşı kahramanlık taslayan Bahçeli, HDP Eş Başkanı 'Kudüs, Yahudiler'in mekanıdır' dediğinde 'çıt' diye sesi çıkmıyor, susuyor" AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "İnşallah başörtülü ve başı açık bütün Türk kadınları omuz omuza yeni Türkiye'de TBMM'ye yürüyorlar mı? Herhangi birisi bu onurlu kadınlarımıza 'Başını açın da öyle gelin' diyebiliyor mu? Herhangi birisi, o zamanın başbakanı gibi 'Dışarı, dışarı' diye tempo tutabilir mi? Niye? Çünkü iktidarda Bozok yiğitlerinin desteklediği AK Parti var" dedi.
 • 21:46Davutoğlu: Davutoğlu: "Üç Parti Bir de Paralel Çete, Dörtlü Çete"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması AK Parti'nin Yozgat mitingi- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (2)- "İnşallah başörtülü ve başı açık bütün Türk kadınları omuz omuza yeni Türkiye'de TBMM'ye yürüyorlar mı? Herhangi birisi bu onurlu kadınlarımıza 'Başını açın da öyle gelin' diyebiliyor mu? Herhangi birisi o zamanın başbakanı gibi 'Dışarı, dışarı' diye tempo tutabilir mi? Niye? Çünkü iktidarda Bozok yiğitlerinin desteklediği AK Parti var."- "Meydan okudum, Bozok Yaylası'ndan yine meydan okuyorum, eğer biz seçimi kazanamazsak, birinci parti olamazsak ben görevimi bir arkadaşa devredeceğim ama onlar devredecekler mi? Çünkü onlar hizmet, dava meraklısı değil, koltuk meraklısı"- "Oturdukları koltuk da iktidar koltuğu değil, muhalefetin genel başkanlığı, genel müdürlük koltuğu. Düşünün orası bile o kadar sıcak geliyor ki terk etmiyor"- "Bize karşı kahramanlık taslayan Bahçeli, HDP Eş Başkanı 'Kudüs, Yahudiler'in mekanıdır' dediğinde 'çıt' diye sesi çıkmıyor, susuyor" AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "İnşallah başörtülü ve başı açık bütün Türk kadınları omuz omuza yeni Türkiye'de TBMM'ye yürüyorlar mı? Herhangi birisi bu onurlu kadınlarımıza 'Başını açın da öyle gelin' diyebiliyor mu? Herhangi birisi, o zamanın başbakanı gibi 'Dışarı, dışarı' diye tempo tutabilir mi? Niye? Çünkü iktidarda Bozok yiğitlerinin desteklediği AK Parti var" dedi.
 • 21:34Davutoğlu: Davutoğlu: "Bizi Suçlayanlar Özür Dileyecekler Mi?"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması Ak Parti Yozgat MitingiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu Yozgat'taYOZGAT - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisince Yozgat'ta düzenlenen mitinge katılarak vatandaşlara hitap etti.
 • 21:28Bozdağ Kürsüye Çıktı, Vatandaş Alanı Terk EttiBozdağ Kürsüye Çıktı, Vatandaş Alanı Terk EttiAK Parti Yozgat mitinginde eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın konuşmaya başlamasıyla bazı vatandaşların miting alanını terketmesi dikkat çekti.
 • 21:19Yozgat Davutoğlu Partisinin Mitinginde Konuştu DetaylarYozgat Davutoğlu Partisinin Mitinginde Konuştu DetaylarYozgat Davutoğlu partisinin mitinginde konuştu detaylar (Tür: Yurt)
 • 21:19Davutoğlu; Bir Ayağı Dağda, Bir Ayağı Ovada Siyaset Olmaz (2)Davutoğlu; Bir Ayağı Dağda, Bir Ayağı Ovada Siyaset Olmaz (2)Başbakan DAVUTOĞLU: ARAMIZA FİTNE SOKACAKLARINI ZANNEDİYORLAR Başbakan Ahmet Davutoğlu Yozgat Cumhuriyet Meydanı'nda yaptığı konuşmada, "Bizim dilimizde, örfümüzde kimseyi dışlamak yoktur.
 • 21:19Başbakan Davutoğlu Yozgat'taBaşbakan Davutoğlu Yozgat'taYOZGAT (İHA) – Başbakan Ahmet Davutoğlu, Adana ve Mersin’de HDP’ye yapılan saldırıyla ilgili, “Şimdi açıklıyorum İçişleri Bakanımızla konuştum fail tespit edildi ve yakalanacak.
 • 21:14Davutoğlu: Davutoğlu: "Milli Birliği Savunmak İç Anadolu'da Değil, Türkiye'nin Her Yerinde Savunmaktır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti'nin Yozgat mitingi- Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması AK Parti'nin Yozgat mitingi- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (1)- "Buradan Sayın Bahçeli'ye bir mesaj gönderelim hep beraber, milli birliği savunmak İç Anadolu'da değil, Türkiye'nin her yerinde savunmaktır.
 • 20:59Başbakan Davutoğlu, Yozgat'a GeldiBaşbakan Davutoğlu, Yozgat'a GeldiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Davutoğlu'nun helikopterle Yozgat'a gelişi- Başbakan Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu'nun halkı selamlama görüntüsü Başbakan Davutoğlu Yozgat'a geldi AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, helikopterle saat 18.11'de Yozgat'a geldi.
 • 19:46Başbakan Davutoğlu, Çorum'dan AyrıldıBaşbakan Davutoğlu, Çorum'dan AyrıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Davutoğlu'nun vatandaşlarla sohbeti - Seçim otobüsü ile vatandaşları selamlaması - Davutoğlu ve beraberindeki heyetin Dr. Turhan Kılıçcıoğlu Stadyumu'na gelişi Başbakan Davutoğlu, Çorum'dan ayrıldı AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, helikopterle saat 17.40'ta Çorum'dan Yozgat'a gitmek üzere ayrıldı.
 • 19:10Bacağı Kesilmiş Yavrulu Sokak Köpeğine Sahip ÇıktıBacağı Kesilmiş Yavrulu Sokak Köpeğine Sahip ÇıktıYozgat'ta, hayvansever bir vatandaş, bacağı kesilmiş ve yavruları olan sokak köpeğine sahip çıkarak, önce veterinere götürdü ardından köpek barınağına teslim etti.
 • 18:33MHP'li Durmaz: Davutoğlu, Mitingi İçin Yozgat'ta Okullar BoşaltıldıMHP'li Durmaz: Davutoğlu, Mitingi İçin Yozgat'ta Okullar BoşaltıldıMHP Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Sadir Durmaz, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bugün Yozgat’ta düzenlenecek mitingi için okulların boşaltıldığını iddia etti.
 • 13:31Sp'li Doğan: AKP'nin Yanlış Politikaları Vatandaşımızı Canından BezdirdiSp'li Doğan: AKP'nin Yanlış Politikaları Vatandaşımızı Canından BezdirdiSaadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) bir araya gelerek oluşturduğu Milli İttifak'ın Yozgat 1. sıra milletvekili adayı Binat Doğan, 13 yıllık AK Parti iktidarının yanlış politikalarının, çiftçisinden esnafına toplumun her kesimini canından bezdirdiğini söyledi.
 • 18:33Alpagu Türkiye Şampiyonası TamamlandıAlpagu Türkiye Şampiyonası TamamlandıYozgat'ın Sorgun ilçesinde, 18 ilden 250'nin üzerinde sporcunun katılımıyla düzenlenen turnuva tamamlandı.
 • 18:11Davutoğlu'nun Yozgat Mitingi Öncesi Otoparktaki Araçlar da KaldırıldıDavutoğlu'nun Yozgat Mitingi Öncesi Otoparktaki Araçlar da KaldırıldıBaşbakan Ahmet Davutoğlu'nun çarşamba günü Yozgat'ta yapacağı miting öncesi polis ekipleri şimdiden güvenlik tedbiri almaya başladı.
 • 21:54Yozgat'ta Kafelerde Uyuşturucu Satan 4 Kişi TutuklandıYozgat'ta Kafelerde Uyuşturucu Satan 4 Kişi TutuklandıYOZGAT (İHA) – Yozgat’ta kafelerde uyuşturucu satan 4 kişi tutuklandı.
 • 19:43Yozgat'ta Uyuşturucu Operasyonu: 4 Kişi TutuklandıYozgat'ta Uyuşturucu Operasyonu: 4 Kişi TutuklandıYozgat İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kafelerde uyuşturucu sattıkları iddia edilen 6 kişiyi gözaltına aldı.
 • 19:07Yozgat'ta Uyuşturucu Satan 4 Kişi TutuklandıYozgat'ta Uyuşturucu Satan 4 Kişi TutuklandıYozgat'ta internet kafelerde uyuşturucu madde sattıkları iddiasıyla polis tarafından gözaltına alınan 4 kişi, çıkarıldıkları mahkeme tarfından tutuklandı.
 • 13:43Yolda Şahlanan At, Sahibini DüşürdüYolda Şahlanan At, Sahibini DüşürdüYozgat’ın Yerköy ilçesinde at arabası ile seyyar satıcılık yapan vatandaş, seyir halinde iken atın huysuzlanması sebebiyle düşerek kaldırıma çarptı.
 • 11:57Şiddetli Rüzgar Minareyi UçurduŞiddetli Rüzgar Minareyi UçurduYozgat'ın Sorgun ilçesinde saatteki hızı 80 kilometreyi bulan şiddetli rüzgar, Bedir Baba Camisi'nin minaresini ve bazı evlerin çatısını uçurdu.
 • 10:06Yozgat'ta Şiddetli Rüzgar Çatıları UçurduYozgat'ta Şiddetli Rüzgar Çatıları UçurduYozgat'ta, yağmur yağışıyla birlikte kısa süreli etkili olan şiddetli rüzgar yüksek binaların çatılarına hasar verdi.
 • 08:53Meteoroloji'den 7 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji'den 7 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji; Bilecik, Çankırı, Yozgat, Sivas, Erzincan, Gümüşhane ve Bayburt'ta sağanak yağış beklendiği açıklayıp olumsuzluklara karşı uyardı.
 • 22:50Şiddetli Rüzgar Binalarda Çatıları UçurduŞiddetli Rüzgar Binalarda Çatıları UçurduYozgat’ta, kısa süreli esen şiddetli rüzgar, yüksek katlı binaların çatılarını uçurdu.
 • 21:18Şiddetli Rüzgar Minareyi UçurduŞiddetli Rüzgar Minareyi UçurduYozgat’ın Sorgun ilçesinde şiddetli rüzgar bir caminin minaresini uçururken, bir binanın çatısından kopan parçalar da park halindeki otomobili kullanılmaz hale getirdi.
 • 21:13Yozgat'ta Şiddetli Rüzgar Çatıları UçurduYozgat'ta Şiddetli Rüzgar Çatıları UçurduYozgat’ta, kısa süreli esen şiddetli rüzgar yüksek binaların çatılarını uçurdu.
 • 20:39Yozgat'ta Şiddetli Rüzgar Çatıları UçurduYozgat'ta Şiddetli Rüzgar Çatıları UçurduYozgat'ta, yağmur yağışıyla birlikte kısa süreli etkili olan şiddetli rüzgar yüksek binaların çatılarına hasar verdi.
 • 19:52Yozgat'ta Şiddetli Rüzgar Çatıları UçurduYozgat'ta Şiddetli Rüzgar Çatıları UçurduYozgat'ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu YOZGAT'ta, yağmur yağışıyla birlikte kısa süreli etkili olan şiddetli rüzgar yüksek binaların çatılarına hasar verdi.
 • 02:48Eski Adalet Bakanı Bozdağ, Yozgat'taEski Adalet Bakanı Bozdağ, Yozgat'taGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın konuşması Eski Adalet Bakanı Bozdağ, Yozgat'ta- Bozdağ: - "Mevcut anayasamız toplumsal sözleşme değil bir darbe sözleşmesidir.
 • 12:437 Ülkeden 35 Gençle 'Obez Olma Hareketli Ol' Projesi7 Ülkeden 35 Gençle 'Obez Olma Hareketli Ol' ProjesiYozgat'ın Sorgun ilçesinde 'Hareketli Gençlik Grubu' tarafından hazırlanıp, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi tarafından desteklenen 'Obez olma hareketli ol' adlı projenin uygulanmasına başlandı.
 • 10:18"Erdoğan" Sevgisini Şiire DöktüCumhurbaşkanı Erdoğan için yazdığı şiir sosyal medyada ilgi gören Yozgatlı Eyüp Özer, "İftira atıyorlar. Bırakın da çalışsınlar" dedi.
 • 00:09Miraç KandiliMiraç KandiliGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Mevlit programından görüntü-Cemaat görüntüsü-İlahi Grubu görüntüsü YOZGAT - Miraç Gecesi dolayısı ile Yozgat Çapanoğlu Büyük Caminde mevlit programı düzenlendi.
 • 15:33Bekir Bozdağ: 4 Bin Engellinin Kamuya Ataması YapılacakBekir Bozdağ: 4 Bin Engellinin Kamuya Ataması YapılacakEski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat'da Engelliler Şenliğine katıldı. Bozdağ, kamuya 4 bin engellinin atamasının yapılacağını söyledi.
 • 19:29Yozgat Jandarma'dan Kaçak Kazıya Suçüstü: 3 GözaltıYozgat İl Jandarma ve Boğazlıyan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, düzenledikleri operasyonda kaçak kazı yaptıkları iddia edilen 3 şüpheliyi suçüstü yakaladı.
 • 18:517 Aydır Maaş Alamayan Maden İşçileri İş Bırakma Eylemi Yaptı7 Aydır Maaş Alamayan Maden İşçileri İş Bırakma Eylemi YaptıYozgat’ın Sorgun İlçesinde özel bir maden ocağında çalışan 60 maden işçisi 7 aydır maaş alamadıklarını iddia ederek iş bırakma eylemi yaptı.
 • 18:51CHP'li Nurdoğdu: Taşeron İşçilerimiz CHP İktidarı ile Kadroya KavuşacakCHP'li Nurdoğdu: Taşeron İşçilerimiz CHP İktidarı ile Kadroya KavuşacakCumhuriyet Halk Partisi(CHP) Yozgat milletvekili adayı H. Aslan Nurdoğdu, Yozgat halkının, 13 yıllık AK Parti iktidarı döneminde istenilen yatırımlara hizmetlere kavuşamadığını belirterek, ilde kamuda çalışan taşeron işçilerin CHP iktidarı ile kadroya kavuşacağını söyledi.
 • 14:307 Aydan Bu Yana Ücret Alamayan Maden İşçiler, İş Bırakma Eylemi7 Aydan Bu Yana Ücret Alamayan Maden İşçiler, İş Bırakma EylemiYozgat'ın Sorgun İlçesi'nde özel bir maden ocağında çalışan 60 işçi, 7 aydan bu yana ücret alamadıklarını öne sürerek iş bırakma eylemi yaptı.
 • 12:537 Aydır Maaşlarını Alamayan Maden İşçileri İş Bıraktı7 Aydır Maaşlarını Alamayan Maden İşçileri İş BıraktıYozgat’ın Sorgun ilçesinde özel bir maden ocağında çalışan 60 maden işçisi, 7 aydır maaşlarını alamadıklarını iddia ederek iş bırakma eylemi yaptı.
 • 11:03Yozgat'ta 12 Yaşındaki Muhammet Ameliyat İçin Yardım BekliyorYozgat'ta 12 Yaşındaki Muhammet Ameliyat İçin Yardım BekliyorYozgat’ta doğuştan yarık damak ve dudak hastalığı bulunan 12 yaşındaki Muhammet Akkaya, ameliyat olmak için yardım bekliyor.
 • 00:16Sorgun'da Sorgun'da "Kınalı Hasanlar Çanakkale'de" ProjesiÇanakkale Zaferinin 100. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından “Kınalı Hasanlar Çanakkale’de” projesiyle 150 öğrenci ve 9 öğretmen elleri ve saçlarına kına yakılarak Çanakkale’ye gönderildi.