SON DAKİKA YOZGAT HABERLERİ

Son Dakika Yozgat Haberleri

 • 05:34Akdağmadeni'nde GerginlikAkdağmadeni'nde GerginlikGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Gündüz yaşanan olaylar- Gruba yapılan biber gazı ile müdahale- Emniyet müdürlüğüne saldırı anı- Biber gazı ile yapılan müdahale- Polisin uyarı ateşi açması- Yozgat Valisi'nin konuşması, grubun dağılışı. Akdağmadini'nde gerginlik- Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde alkollü 2 kişinin kavgasının, "Askere küfredip PKK bayrağı açtılar" şeklinde yayılması üzerine vatandaşlar, İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde toplandı- Öfkeli kalabalık, Vali Yazıcı, İl Garnizon Komutanı ve İl Emniyet Müdürü tarafından sakinleştirildi Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde alkollü 2 kişinin askerlik şubesi önünde nöbet tutan askere küfrettiği ve "PKK bayrağı açıldığı" iddiası üzerine vatandaşlar, İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde toplanarak gözaltına alınan şahısları linç etmek istedi.
 • 05:31Yozgat'ın Akdağmadeni İlçesinde GerginlikYozgat'ın Akdağmadeni İlçesinde GerginlikYozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde, polise ve nöbet tutan askerlere hakaret ettikleri öne sürülen 2 kişi linç edilmekten kurtuldu.
 • 10:22Otobüsleri Arızalanan Yolcular Çileden ÇıktıOtobüsleri Arızalanan Yolcular Çileden ÇıktıYozgat’tan Şanlıurfa’ya giden yolcu otobüsü Kayseri’de arızalanınca yaklaşık 3 saat yolda bekleyen yolcular, basın mensubunun görüntü almasını engelleyen firmanın görevlilerine tepki gösterdi.
 • 22:376. Uluslararası Transanatolia Ralli Raid Yarışı6. Uluslararası Transanatolia Ralli Raid YarışıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - 6. Uluslararası Transanatolia Ralli Raid Yarışı- Kamp alanından detay- Rallicilerin kamp alanına gelişi- Motosikletlerin geçişi- Kampçılardan detay 6. Uluslararası Transanatolia Ralli Raid Yarışı 6. Uluslararası Transanatolia Ralli Raid Yarışı'nda mücadele eden ekipler, Yozgat'ta mola verdi.
 • 15:24Özel Eğitim Kurumlarına Siyasi Husumetle Baskı Yapılmasını Doğru Değil'Özel Eğitim Kurumlarına Siyasi Husumetle Baskı Yapılmasını Doğru Değil'Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler, Türkiye’de eğitim gönüllüleri olarak bilinen ve eğitime büyük katkı sağlayan özel kurumlara siyasi husumetle baskı yapılmasını doğru bulmadıklarını belirterek Yozgat’ın güzide eğitim kurumunu rencide etmek için yapılan soruşturmanın da doğru olmadığını söyledi.
 • 15:13Yardım Yapıyoruz' Diye Girdikleri Evde Hırsızlık Yapan Şahıslar Yozgat'ta YakalandıYardım Yapıyoruz' Diye Girdikleri Evde Hırsızlık Yapan Şahıslar Yozgat'ta YakalandıÇorum ve Kırıkkale’de kendilerini valilik yardım görevlisi olarak tanıtarak girdikleri evleri soydukları ileri sürülen 2 kişi, Yozgat polisi tarafından yakalandı.
 • 15:09Kırıkkale'de Dolandırdılar Yozgat'ta YakalandıKırıkkale'de Dolandırdılar Yozgat'ta YakalandıKırıkkale’de yardım bahanesiyle yaşlı bir kadının bin 200 lirasını çalan 2 zanlı Yozgat’ta yakalandıM.B.(35) ve M.E. (40) isimli şahıslar Kırıkkale’de Tepebaşı Mahallesinde 80 yaşındaki G.B. isimli kadına ait eve giderek kendilerini belediye görevlisi olarak tanıtıp yardım getirdiklerini söyledi.
 • 14:27Yardım Kolisi Getirdiklerini Söyleyip Yaşlı Kadını DolandırdılarYardım Kolisi Getirdiklerini Söyleyip Yaşlı Kadını DolandırdılarKırıkkale Tepebaşı Mahallesinde 80 yaşındaki bir kadının evine giderek Kırıkkale Belediyesi'nden yardım kolisi getirdiklerini ileri süren ve ardından bin 200 lirasını dolandıran iki dolandırıcı Yozgat'ta yakalındı.
 • 14:05Yardım Bahanesiyle Hırsızlık İddiasıYardım Bahanesiyle Hırsızlık İddiasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Evden çalınan paralar, - Kamyonetteki yardım kolisi, - Zanlıların emniyetten çıkışı, - Yozgat Asayiş Şube Müdürü Aykut Andaç'ın konuşması, Yardım bahanesiyle hırsızlık iddiası- Çorum ve Kırıkkale'de kendilerini valilik ve belediye görevlisi olarak tanıttıkları kişilerin evlerine yardım kolileri bırakma bahanesiyle girerek hırsızlık yaptıkları iddiasıyla 2 şüpheli gözaltına alındı Çorum ve Kırıkkale'de yardım kolisi bırakma bahanesiyle girdikleri evlerden hırsızlık yaptıkları ileri sürülen 2 şüpheli, Yozgat'ta yakalandı.
 • 12:54Yolda Bulunan Yaralı Kartal Tedavi Altına AlındıYolda Bulunan Yaralı Kartal Tedavi Altına AlındıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Yaralı kartaldan görüntüler, - İtfaiye görevlilerinden Mehmet Atmaca ile röportaj, Yolda bulunan yaralı kartal tedavi altına alındı Yozgat'ın Sarıkaya ilçesinde yolda bir vatandaş tarafından yaralı halde bulunan kartal, tedavi altına alındı.
 • 10:55Trafik Kazası: 1 Ölü, 4 YaralıTrafik Kazası: 1 Ölü, 4 YaralıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kaza yeri detaylar, - Polisin kaza yeri incelemesi, - Savcının olay yeri incelemesi, - Cesedin tabuta konulması, Yozgat'ta otomobil devrildi: 1 ölü, 4 yaralı Yozgat'ın Yerköy ilçesinde otomobilin devrilmesi sonucu 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.
 • 10:04Paralel Devlet YapılanmasıParalel Devlet Yapılanması" OperasyonuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Polisleri evrakları incelemesi, - Polislerin bilgisayar harddiskini kopyalaması, - Evrakların araca taşınması, - Evrakların araca konulması, Yozgat'taki "Paralel Devlet Yapılanması" operasyonu- Operasyon kapsamında bazı belgelere el konuldu Yozgat'taki "Paralel Devlet Yapılanması" soruşturması kapsamında bir şirket ile şirkete bağlı özel okul ve dershanede yapılan operasyonda bazı belgelere el konuldu.
 • 18:08Yozgat'ta Cemaat Okuluna OperasyonYozgat'ta Cemaat Okuluna OperasyonYozgat'ta cemaat okuluna operasyon YOZGAT'ta, paralel yapılanma kapsamında, Özel Zirve Eğim Anonim Şirketine bağlı dershane ve özel okulda, polis tarafından arama yapıldı.
 • 17:55Yozgat'ta 'Cemaat'in Okul ve Dershanesinde AramaYozgat'ta 'Cemaat'in Okul ve Dershanesinde AramaYozgat merkezde ’cemaat’e yakınlığıyla bilinen bir kolej ve bir dershanede polis tarafından arama yapıldıEdinilen bilgiye göre, Paralel Devlet Yapılanması ile ilişkisi bulunduğu iddiasıyla, Yozgat’ta bir kolejde ve dershanede polisler arama yaptı.
 • 17:52Ot Yangınında Yaklaşık 50 Dekar Ormanlık Alan Zarar GördüOt Yangınında Yaklaşık 50 Dekar Ormanlık Alan Zarar GördüYozgat Nohutlu Tepesinde çıkan yangında yaklaşık 50 dekar ormanlık alan zarar gördü.
 • 17:25Polisin Okula Baskın Yaptığı Sırada Veliler Öğrenci KaydettiPolisin Okula Baskın Yaptığı Sırada Veliler Öğrenci KaydettiPolisin özel okullarda yaptığı denetim baskınları Yozgat’a da sıçradı.
 • 17:22Paralel Devlet Yapılanması OperasyonuParalel Devlet Yapılanması OperasyonuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Okul içinde denetim yapan polislerden genel ve detay görüntüler- Arama yapılması- Bilgisayarların incelenmesi- İncelenen evrak ve dosyalar Yozgat'ta "Paralel Devlet Yapılanması" operasyonu- Bir şirket, özel okul ve dershanede arama yapılıyor Yozgat'ta, "Paralel Devlet Yapılanması" soruşturması kapsamında bir şirket ile şirkete bağlı özel okul ve dershanede arama başlatıldı.
 • 17:05Yozgat'ta Cemaat Okuluna OperasyonYozgat'ta Cemaat Okuluna OperasyonYozgat'ta, cemaate yakınlığıyla tanınan Özel Zirve Eğim Anonim Şirketine bağlı dershane ve özel okulda, polis tarafından arama yapıldı.
 • 16:44Yozgat'ta Özel Okula Polis Eşliğinde Denetim Baskını YapıldıYozgat'ta Özel Okula Polis Eşliğinde Denetim Baskını YapıldıPolisin özel okullarda yaptığı denetim baskınları Yozgat’a da sıçradı.
 • 12:33MHP'li Sedef: Türk Milleti Sarayın Dayatması ile Erken Seçimi BeklemekteMHP'li Sedef: Türk Milleti Sarayın Dayatması ile Erken Seçimi BeklemekteMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat İl Başkanı Ethem Sedef, AK Partinin çözüm sürecinde birlikte olduğu HDP-PKK ile şimdi de koalisyon hükumetinde kol kola olacağını belirterek, Türk milletinin sarayın dayatması ile gerçekleştirilen erken seçimi beklediğini söyledi.
 • 17:53Yarbay Alkan'a Bir Destek de MHP Yozgat İl Başkanı Sedef'ten GeldiYarbay Alkan'a Bir Destek de MHP Yozgat İl Başkanı Sedef'ten GeldiMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat İl Başkanı Ethem Sedef, Şehit Yüzbaşı Ali Alkan’ın cenaze töreninde ağabeyi Yarbay Mehmet Alkan’ın yüreğindeki acıyı haykırması sonrasında 'havuz medyası ve AK-troller' tarafından sistematik bir saldırı kampanyası başlatıldığını savunarak, “Yarbayımızın yüreğindeki acısı şerefsizlerin gözüne batmıştır.
 • 19:18Yozgat'ta 20 Bin Paket Kaçak Sigara Ele GeçirildiYozgat'ta 20 Bin Paket Kaçak Sigara Ele GeçirildiYozgat Emniyet Müdürlüğü ekipleri düzenledikleri operasyonda 20 bin paket kaçak sigara ele geçirdi.
 • 17:46Huzurevi Sakinleri Kendi Sebzelerini YetiştiriyorHuzurevi Sakinleri Kendi Sebzelerini YetiştiriyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Huzurevi sakinlerinin bahçeyle ilgilenmesi - Huzurevi sakinlerinin bahçeden mahsul toplaması- Huzurevi sakinleri ile röportaj - Hobi bahçesinden detay - Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İbrahim Yücel röportaj Huzurevi sakinleri kendi sebzelerini yetiştiriyor- Yozgat'ta huzurevinde kalan yaşlılar, domates, biber ve salatalık gibi sebzelerle oluşturdukları hobi bahçesinde vakit geçiriyor Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Yozgat Alparslan Türkeş Huzurevinin sakinleri, oluşturdukları hobi bahçesinde kendi sebzelerini yetiştiriyor.
 • 17:40Hacı Adayları UğurlandıHacı Adayları UğurlandıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hacı adaylarından detay - Hacı adaylarıyla röportaj - Hacı adaylarının yakınları ile vedalaşması- Dua edilmesi - Hacı adaylarının otobüslere binmesi- Müftü vekili Süleyman Eroğlu röportaj Yozgat'tan ilk hac kafilesi yola çıktı- 260 hacı adayının yer aldığı kafile, karayoluyla toplanma yeri Ankara'ya gitti Yozgat'ta ilk hac kafilesi, kutsal topraklara gitmek için yola çıktı.
 • 17:34Kutsal Topraklara Gidecek Hacı Adayları Dualarla UğurlandıKutsal Topraklara Gidecek Hacı Adayları Dualarla UğurlandıYozgat’ta bu yıl hac ibadetini yerine getirmek amacıyla kutsal topraklara gidecek olan hacı adayları dualarla uğurlandı.
 • 16:26Artan Terör Saldırıları Yozgat'ta Protesto EdildiArtan Terör Saldırıları Yozgat'ta Protesto EdildiSon günlerde güvenlik güçlerine yönelik artan terör saldırıları Yozgat’ta protesto edildi.
 • 16:18Yozgatlılardan Lütfullah Kayalar'a 'Aday Ol' BaskısıYozgatlılardan Lütfullah Kayalar'a 'Aday Ol' BaskısıYozgat’a bakanlıkları döneminde yaptığı hizmetlerle her kesim tarafından büyük sevgiyle karşılanan eski bakanlardan Lütfullah Kayalar’a Yozgatlılardan “aday ol artık baskısı” geldi.
 • 14:56Nilüferli Bisikletçiler Yozgat'tan Ödülle DöndüNilüferli Bisikletçiler Yozgat'tan Ödülle DöndüNilüfer Belediyespor bisikletçileri Yozgat’ta katıldıkları Uluslararası Dağ Bisikleti C3 yarışından yine ödülle döndü.
 • 17:09Yozgat'ta 1. Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışması DüzenlendiYozgat'ta 1. Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışması DüzenlendiTürkiye Bisiklet Federasyonu ve Yozgat Belediyesi işbirliği ile 1. Uluslararası Yozgat Dağ Bisikleti Yarışması düzenlendi.
 • 15:17Dağ Bisikleti Yarışları Yozgat'ta YapıldıDağ Bisikleti Yarışları Yozgat'ta YapıldıTürkiye Bisiklet Federasyonu 2015 faaliyet programında yer alan Yozgat C-3 Dağ Bisikleti Yarışları, Yozgat kent merkezinde başlatıldı.
 • 12:04Eğitimin Gizli Kahramanları: Acil Onarım EkibiEğitimin Gizli Kahramanları: Acil Onarım EkibiYozgat Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 2003 yılında oluşturulan "acil onarım ekibi", yaz ve kış ayrımı gözetmeksizin fedakarca çalışarak okulların tamir ve tadilat ihtiyacını karşılıyor.
 • 21:45Gurbetçi İş Adamı Doğduğu Beldeye Spor Kompleksi YaptırıyorGurbetçi İş Adamı Doğduğu Beldeye Spor Kompleksi YaptırıyorAlmanya'nın Berlin kentinde ticaretle uğraşan gurbetçi İş Adamı Remzi Kaplan, doğup büyüdüğü Yozgat'ın Sorgun ilçesine bağlı Bahadın beldesine spor kompleksi yaptırıyor.
 • 21:08Yozgat'ta 127 Kilo Esrar Ele GeçirildiYozgat'ta 127 Kilo Esrar Ele GeçirildiYozgat'ta 127 kilo esrar ele geçirildi Yozgat Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından E-88 karayolu güzergahında takibe alınan ve durdurulan 3 otomobilde yapılan aramalarda 127 kilo esrar maddesi ele geçirildi.
 • 20:19Yozgat'ta Uyuşturucu OperasyonuYozgat'ta Uyuşturucu OperasyonuÜç otomobilde yapılan aramada 127 kilo 916 gram kubar esrar ele geçirildi, olayla ilgili 3 kişi tutuklandı.
 • 15:56AKP'li Vekillerin 2. Osb Kuracağız Söylemleri Yozgat Osb'ye Zarar Veriyor'AKP'li Vekillerin 2. Osb Kuracağız Söylemleri Yozgat Osb'ye Zarar Veriyor'AK Parti Yozgat milletvekillerinin seçim dönemlerinde gündeme getirdiği '2. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kuracağız' söylemleri, mevcut Yozgat OSB’de faaliyetini sürdüren firmaların tepkisini çekiyor.
 • 12:34Patateste Sözleşmeli Ekim TuttuPatateste Sözleşmeli Ekim TuttuNevşehir ve Niğde'deki depo sahiplerinin Yozgatlı çiftçilerle ürün sözleşmesi imzalayıp, ürünün tamamını ekim öncesinde satın alması, bölgede patates üretimini artırdı.
 • 21:00Yozgat Yaz Kur'an Kursu, Final Programı ile TamamlandıYozgat Yaz Kur'an Kursu, Final Programı ile TamamlandıYozgat İl Müftülüğü tarafından düzenlenen Yaz Kur’an Kursları, yapılan final programı ile sona erdi.
 • 19:17MHP'li Sedef: Bir Tane Dahi Terörist Kalmayıncaya Kadar PKK'nın Kökü KazınmalıMHP'li Sedef: Bir Tane Dahi Terörist Kalmayıncaya Kadar PKK'nın Kökü KazınmalıMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat İl Başkanı Ethem Sedef, PKK terör örgütünün Siirt-Şirvan karayolunda askeri aracın geçişi sırasında yola döşenen mayının patlatılması sonucu 8 askerin şehit edilmesine sert tepki göstererek “Bir tane dahi terörist kalmayıncaya kadar PKK’nın kökü kazınmalıdır.
 • 12:27Şehit Koçak'ın Ailesine Şehadet Belgesi VerildiŞehit Koçak'ın Ailesine Şehadet Belgesi VerildiYozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı ve İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, 25 Temmuz'da Diyarbakır'ın Lice ilçesinde PKK terör örgütünün yola döşediği mayının patlatılmasının ardından yapılan silahlı saldırıda şehit düşen Uzman Çavuş Mehmet Koçak’ın eşi Dilek Koçak ve ağabeyi Satılmış Koçak’a şehadet belgesini verdi.
 • 18:43Mahallede Çıkan Ot Yangını KorkuttuMahallede Çıkan Ot Yangını KorkuttuYozgat’ın Yenicami Mahallesi'nde çıkan ot yangını mahallle sakinlerini korkuttu.
 • 15:20Yozgat Esk'nun Süt Kurumu Çürümeye Terk EdildiYozgat Esk'nun Süt Kurumu Çürümeye Terk EdildiYozgat Et ve Süt Kurumu (ESK) Et Kombinası çalışırken, süt kısmı çürümeye terk edildi.
 • 18:30Kurbanlık Hayvan Fiyatları Et Kesim Fiyatları ile Aynı Oranda Seyreder'Yozgat Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hacı Selvi, Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte kurbanlık hayvan fiyatlarının oluşmaya başladığını belirterek, bayramda kurbanlık hayvan fiyatlarının et kesim fiyatları ile aynı oranda seyredeceğini tahmin ettiklerini söyledi.
 • 09:35Yurtta Hava DurumuYurtta Hava DurumuMeteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey, iç ve doğu kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, Edirne, Kırklareli, Ordu çevreleri ile Tekirdağ’ın batısı, Kastamonu’nun güneyi, Sivas ve Yozgat’ın kuzeyi, Çankırı’nın kuzey ve doğu kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
 • 08:55Yozgat'ta İlk Uranyum 2016'da ÇıkarılacakYozgat'ta İlk Uranyum 2016'da ÇıkarılacakUranyumun varlığı bilinen Yozgat Temrezli'de ilk maden 2016 sonunda açılacak. Madenin ömrü 12 yıl olacak, toplam 4.600 ton çıkartılacak.
 • 08:33Yozgat'ta Meydana Gelen Trafik Kazasında 4 Kişi Öldü 2 Kişi YaralandıYozgat'ta Meydana Gelen Trafik Kazasında 4 Kişi Öldü 2 Kişi YaralandıYozgat'ın Yerköy İlçesinde meydana gelen trafik kazasında 4 hayatını kaybederken, 2 kişi de yaralandı.
 • 23:19Yozgat'ta Kaza 4 Ölü, 2 YaralıYozgat'ta Kaza 4 Ölü, 2 YaralıYozgat'ta sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil şarampole yuvarlanarak takla attı. Kazada biri çocuk 4 kişi öldü, 2 kişi de yaralandı.
 • 22:43Yozgat'ta Otomobil Devrildi: 4 Ölü, 2 YaralıYozgat'ta Otomobil Devrildi: 4 Ölü, 2 YaralıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Yozgat'ta otomobil devrildi- 4 ölü- 2 yaralı- Kaza yerinden detaylar Yozgat'ta otomobil devrildi: 4 ölü, 2 yaralı Yozgat'ın Yerköy ilçesinde otomobilin devrilmesi sonucu 4 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.
 • 21:51Yozgat'ta Trafik Kazası: 3 Ölü, 2 YaralıYozgat’ın Yerköy ilçesi Karacaahmetli köy yakınlarında meydana gelen trafik kazasında 3 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.
 • 21:03Milli Güreşçi Kayaalp, Yozgat'ta Mahkumlarla BuluştuMilli Güreşçi Kayaalp, Yozgat'ta Mahkumlarla BuluştuMilli güreşçi Rıza Kayaalp, memleketi Yozgat'ta E Tipi Açık Ceza İnfaz Kurumunda kalan mahkumlarla bir araya geldi.
 • 15:05Trafik KazalarıYozgat, Antalya ve Uşak'ta meydana gelen trafik kazalarında 2 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.