SON DAKİKA YÜKSEK ÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMU HABERLERİ

Son Dakika Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu Haberleri

 • 15:09Aksu, 250 Yataklı Yurt İçin Çalışmalarını SürdürüyorAksu, 250 Yataklı Yurt İçin Çalışmalarını SürdürüyorKredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Sinan Aksu, Zonguldak’ın Alaplı ilçesine 250 yataklı yurt için çaba sarf ettiklerini açıkladı.
 • 14:02Yurttan Atılan Kızlar İçin KampanyaYurttan Atılan Kızlar İçin KampanyaKredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Akdeniz Kız Öğrenci Yurdu'nda, yemek fiyatlarındaki artış, ranzalarda korkuluk olmayışı, odaların bakımsızlığı, içeriye su dahi alınmaması gibi nedenlerle yemekhanede çatal kaşıkla masaya vurup protestoda bulunmaları nedeniyle yurttan atılan ve bursları kesilen 8 kız öğrencinin haklarının geri verilmesi için kampanya başlatıldı.
 • 10:47Karabayır Müftülük Hizmetlerini DeğerlendirdiKarabayır Müftülük Hizmetlerini DeğerlendirdiErzincan İl Müftüsü Yavuz Karabayır, basın mensupları ile bir araya İl Müftülüğü’nün çalışmalarını değerlendirdi.
 • 16:48Ng Kütahya Seramik ve KYK Satış Ekipleri Antalya'da BuluştuNG Kütahya Seramik ve KYK Yapı Kimyasalları tarafından düzenlenen ''6.Bizim Ekip Toplantısı'' Antalya Titanic Otel'de 28-31 Ocak tarihlerinde 650 kişinin katılımı ile gerçekleşti.
 • 14:02Sakarya'da Apartlar Yurt OluyorSakarya'da Apartlar Yurt OluyorSAKARYA Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun 70 apart daireyi alarak yurt yaptığını, 100 apart daire için de görüşmelerde bulunduğunu açıkladı.
 • 10:23Çatal-Kaşıklı Protestocu 8 Kız Öğrenci Yurttan AtıldıÇatal-Kaşıklı Protestocu 8 Kız Öğrenci Yurttan AtıldıKYK Akdeniz Kız Öğrenci Yurdu'nda, yemek fiyatlarındaki artış, ranzalarda korkuluk olmayışı, odaların bakımsızlığı gibi nedenlerle yemekhanede eylem yapan 8 kız öğrenci yurttan atıldı, öğrenim burs ve kredileri de kesildi.
 • 10:22Antalya Çatal- Kaşıklı Protestocu 8 Kız Öğrenci Yurttan AtıldıAntalya Çatal- Kaşıklı Protestocu 8 Kız Öğrenci Yurttan AtıldıAkdeniz Üniversitesi Kampusu'ndaki Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı Akdeniz Kız Öğrenci Yurdu'nda, 15 kasım günü çatal- kaşık eylemi yaptıkları gerekçesiyle 8 öğrenci yurttan atıldı.
 • 13:11Rektör Özdemir Görev Süresini DeğerlendirdiRektör Özdemir Görev Süresini DeğerlendirdiBalıkesir Üniversitesi Rektörü Kerim Özdemir, göreve geldiği sürede yapılan hizmetleri değerlendirdi.
 • 13:04Osmaniye'de Yol Yapım ÇalışmalarıOsmaniye'de Fakıuşağı Mahallesi'ni D-400 karayoluna bağlayan Prof. Dr. Alper Akınoğlu Caddesi'nin yapım çalışmaları başladı.
 • 15:31Fakıuşağı Bağlantı Yolunda 2. Etap Çalışmaları BaşladıFakıuşağı Bağlantı Yolunda 2. Etap Çalışmaları BaşladıOsmaniye Korkut Ata Üniversitesini, D-400 karayoluna bağlayan, belediyenin itfaiye ve kademe tesislerinin önünden geçen Prof. Dr. Alper Akınoğlu Caddesi’nin ikinci etap yapım çalışmaları başladı.
 • 15:29Bağlantı Yolunda Sona GelindiBağlantı Yolunda Sona GelindiOsmaniye Korkut Ata Üniversitesini, D-400 karayoluna bağlayan belediyenin itfaiye ve kademe tesislerinin önünden geçen Prof. Dr. Alper Akınoğlu Caddesi’nin ikinci etap yapım çalışmalarında sona gelindi.
 • 15:06Fakıuşağı Bağlantı Yolunda 2. Etap Çalışmaları Başladı Osmaniye Korkut Ata Üniversitesini, D-400 karayoluna bağlayan belediyenin itfaiye ve kademe tesislerinin önünden geçen Prof. Dr. Alper Akınoğlu Caddesi'nin ikinci etap yapım çalışmaları başladı.
 • 14:46Isparta'ya Dev Avm GeliyorIsparta'ya Dev Avm GeliyorIsparta İl Özel İdaresi mülkiyetindeki Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yanında bulunan 75 bin metrekarelik arazinin yatırıma kazandırılması için İl Genel Meclis mesai yapacak.
 • 16:53Kyk'da "Edebiyat Kampı"Konya'da Kredi Yurtlar Kurumu'nda (KYK) kalan öğrenciler için edebiyat kampı düzenlendi.
 • 00:01Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç TBMM'de KonuştuGençlik ve Spor Bakanı Kılıç TBMM'de Konuştugençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, hayata geçirdikleri projelerle gerek spor gerekse gençlik alanında önemli çalışmalara imza attıklarını belirtirken, "Milletimizin spora ilgisini arttırmak, uluslararası düzeyde sporcular yetiştirmek için gerekli çalışmaları yapıyoruz" dedi.
 • 20:40Bakandan Doping Açıklaması: 2 Bin 66 Örnekten 32'sinde Yasaklı Maddeye RastlandıBakandan Doping Açıklaması: 2 Bin 66 Örnekten 32'sinde Yasaklı Maddeye RastlandıGençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, dopinge karşı sıfır tolerans prensibinin taviz vermeksizin uygulanmakta olduğunu söyledi.
 • 18:39Malkoç: Malkoç: "4 Partinin Uzlaştığı Şey Anayasa Olmaz"Görüntü Dökümü: Şeref Malkoç'un açıklamaları Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç, yeni anayasa çalışmalarına ilişkin, "Bu partiler arası Uzlaşma Komisyonundan Türkiye'nin arzu ettiği yeni anayasa çıkmaz. Bir defa 4 partinin uzlaştığı şey anayasa olmaz, o olur aşure çorbası" dedi.
 • 15:25Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Malkoç AçıklamasıCumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç, yeni anayasa çalışmalarına ilişkin, "Bu partiler arası Uzlaşma Komisyonundan Türkiye'nin arzu ettiği yeni anayasa çıkmaz. Bir defa 4 partinin uzlaştığı şey anayasa olmaz, o olur aşure çorbası" dedi.
 • 14:55CHP'li Köksal: AK Parti'li Olmayan İşçiler Kapı Önüne KonuyorCHP'li Köksal: AK Parti'li Olmayan İşçiler Kapı Önüne KonuyorCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, AK Parti'nin seçim meydanlarında taşeron işçiler konusunda verdiği sözü tutmadığını söyledi.
 • 14:13Kotanlı: Kotanlı: "Yurt Kur Çalışanları 3 Yıl Süre ile İpotek Edilmiştir"Demokrat Eğitimciler Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Zülfikar Kotanlı; Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (Yurt Kur) Genel Müdürlüğü ile yetkili sendika tarafından Ocak ayında imzalanan promosyon anlaşmasında yetkili sendikanın kredisini bitirdiğini söyledi.
 • 12:07Yurtkur Banka Promosyon Anlaşmasına TepkiDemokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Zülfikar Kotanlı, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Genel Müdürlüğü ile yetkili sendika Eğitim Bir-Sen tarafından Ocak ayında imzalanan promosyon anlaşmasında yetkili sendikanın kredisini bitirdiğini belirtti.
 • 15:58Kyk Tematik Kış Kampı BaşladıGençlik ve Spor Bakanlığı, Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun düzenlediği "Tematik Kış Kampı" İzmir, Denizli, Aydın, Burdur, Antalya ve Muğla'dan 90 öğrencinin katılımı ile başladı.
 • 14:33Tematik Kış Kampı BaşladıTematik Kış Kampı BaşladıGençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun düzenlediği tematik kamplarından birisi olan İlahiyat Kampı İzmir, Denizli, Aydın, Burdur, Antalya ve Muğla’dan yaklaşık 90 öğrencinin katılımı ile başladı.
 • 11:06Üniversiteli Kızlar Minyatür Sergisine HazırlanıyorÜniversiteli Kızlar Minyatür Sergisine HazırlanıyorErdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Erdemli Kız Yurdu Müdürlüğü işbirliğinde minyatür kursu açıldı.
 • 15:48Okullararası Güreş Müsabakaları Sona ErdiOkullararası Güreş Müsabakaları Sona ErdiDha SPOR-Okullararası güreş müsabakaları sona erdi Burdur'da 3 gün süren 15- 16 Yaş Grubu Okullararası Serbest ve Grekoromen Grup Güreş Müsabakaları sona erdi.
 • 17:20Kredi ve Yurtar Kurumu Öğrencilerinden Anlamlı DavranışKredi ve Yurtar Kurumu Öğrencilerinden Anlamlı DavranışAlaplı Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencilerinden Ahmet Zeki Atalay ilkokulundaki minik kardeşlerine karne hediyesine ortak oldular.
 • 16:59Bakan Kılıç Hatay'daBakan Kılıç Hatay'daGençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, mahalle tipi spor tesisleri yatırımlarının Türkiye’nin dört bir yanında devam ettiğini belirtirken, bu yatırımları daha da yaygınlaştıracaklarını söyledi.
 • 16:18Kyk'da Mobbing SunumuKyk'da Mobbing SunumuYüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Balıkesir İl Müdürlüğü’nde "İşyerlerinde Psikolojik Taciz (Mobbing)" konulu sunum yapıldı.
 • 14:25Kbü ile Kyk Arasında ProtokolKarabük Üniversitesi (KBÜ) ile Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Karabük İl Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.
 • 18:30Kbü ile Kyk Karabük İl Müdürlüğü Arasında Protokol İmzalandıKbü ile Kyk Karabük İl Müdürlüğü Arasında Protokol İmzalandıKarabük Üniversitesi ile Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Karabük İl Müdürlüğü arasında, Tezsiz Lisansüstü Eğitim Programı İş Birliği protokolü imzalandı.
 • 15:05Kyk Tematik Kış Kampları Adana'da BaşlıyorGençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi Yurtlar Kurumu’nun (KYK) yarıyıl tatilinde düzenleyeceği, "Tematik Kış Kampları" kapsamında KYK yurtlarında kalan yüzlerce öğrenciyi ‘Psikoloji Kampı’ adıyla Adana’da buluşturacak.
 • 16:52Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık AçıklamasıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Ar-Ge Reform Paketi'nin yarın TBMM'de görüşüleceğini belirterek "Paketle en önemli hedefimiz şu, Türkiye sadece mal satan ülke olmasın, aynı zamanda bilgi satan bir ülke olsun. Bunu başarırsak o zaman Türkiye dünyada hak ettiği yeri çok daha hızlı bir şekilde alacak, bundan hiç tereddüdüm yok" dedi.
 • 09:30Bekir Develi ile Ünlü Mamüller Nevşehir'deBekir Develi ile Ünlü Mamüller Nevşehir'deGençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Merkezleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘’Hasbihal Gençlik Sohbetleri-Bekir Develi ile Ünlü Mamüller’’ adlı stand-up gösterisi Nevşehir’de yapıldı.
 • 13:45Kuşadası'nda Sağanak Yağmur ve Şiddetli Fırtına Etkili OluyorKuşadası'nda Sağanak Yağmur ve Şiddetli Fırtına Etkili Oluyor4 gün önce su baskınlarıyla gündeme gelen Kuşadası'nda sağanak yağmur ve fırtına gece saatlerinden itibaren etkili olmaya devam ediyor.
 • 13:0650 İlden Bin Genç Kyk Kampına GirecekKredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Tematik Kış Kampları'na, 50 ilden yurtlarda kalan bin genç katılacak.
 • 12:36Balıkesir Alperen Ocakları'ndan Mehterli ZiyaretBalıkesir Alperen Ocakları'ndan Mehterli ZiyaretBalıkesir Alperen Ocakları il başkanı Mesud Selim Erden, ocak yönetimi ile birlikte mehter eşliğinde Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) İl Müdürü Yakup Dönmez’i makamında ziyaret etti.
 • 11:39Kyk Tematik Kış Kampları BaşlıyorGençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi Yurtlar Kurumu’nun (KYK) yarı yıl tatilinde düzenleyeceği, "Tematik Kış Kampları" KYK yurtlarında kalan 50 ilden gelecek yüzlerce öğrencinin buluşacağı aralarında Antalya, Bursa, Konya, İzmir ve İstanbul’un da bulunduğu 10 ilde düzenlenecek.
 • 20:08Beü Rektörü Doğru'dan 2015 DeğerlendirmesiBeü Rektörü Doğru'dan 2015 DeğerlendirmesiBitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Doğru, 2015 yılı faaliyetlerini değerlendirdi.
 • 17:10Rektör Doğru 2015 Yılını DeğerlendirdiRektör Doğru 2015 Yılını DeğerlendirdiBitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Doğru, yıllık projelerini değerlendirdi.
 • 17:07Akyazı'ya 400 Yataklı Yurt GeliyorAkyazı'ya 400 Yataklı Yurt GeliyorAkyazı’da 12 bin 500 metrekare alanı bir hafta içerisinde TOKİ’ye devredecek olan Akyazı Belediyesi, yapımına başlanacak 400 yataklı Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) binasının yapımı için destek veriyor.
 • 16:26Doksan Bin Kar TanesiDoksan Bin Kar Tanesi" SahnelendiÇorum Belediyesi Sarıkamış Harekâtı’nın 101. Yıldönümünü nedeniyle düzenlenen “Doksan Bin Kar Tanesi” adlı tiyatro oyunu sahnelendi.
 • 15:27KYK borçları nasıl öğrenilir? KYK nereye ödenirKYK borçları nasıl öğrenilir? KYK nereye ödenirKYK borçları nasıl öğrenilir? KYK nereye ödenir. KYK borç sorgulama yapabileceğiniz bağlantıları adresleri ve KYK borçları hakkında detaylı bilgiler. Eğitim hayatı boyunca alınan KYK ücretlerinin geri ödemesi nasıl olacak?
 • 13:51Şahin, Kız Yurtlarını Ziyaret EttiŞahin, Kız Yurtlarını Ziyaret EttiGaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı Nilüfer ve Ümmü Gülsüm Kız Öğrenci Yurtlarını ziyaret etti.
 • 12:07Başkan Şahin, Kız Yurtlarını Ziyaret EttiBaşkan Şahin, Kız Yurtlarını Ziyaret EttiGaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı Nilüfer ve Ümmü Gülsüm Kız Öğrenci Yurtlarını ziyaret etti.
 • 17:00Osmancık Kyk Başarılı Öğrencileri ÖdüllendirdiOsmancık Kyk Başarılı Öğrencileri ÖdüllendirdiOsmancık Kredi Yurtlar Kurumu, düzenlenen sosyal ve kültürel faaliyetlerde başarı gösteren öğrencilerini ödüllendirdi.
 • 14:51KYK borç sorgulama, KYK borçları nasıl öğrenilir?KYK borç sorgulama, KYK borçları nasıl öğrenilir?KYK borç sorgulama, KYK borçları nasıl öğrenilir? KYK borç sorgulama yapabileceğiniz bağlantıları adresleri ve KYK borçları hakkında detaylı bilgiler. Eğitim hayatı boyunca alınan KYK ücretlerinin geri ödemesi nasıl olacak?
 • 14:01Kyk'lı Gençler Gönülleri FethettiKyk'lı Gençler Gönülleri FethettiGençlik ve Spor Bakanlığı, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun milli ve manevi değerlerle bütünleşmiş nesiller yetiştirdiğini belirterek, kurumun yüzbinlerce genci de sunduğu sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle daha güçlü yarınlara hazırladıklarını bildirdi.
 • 11:25KYK burs ve kredi sorgulama, 2016 KYK sorgulamaKYK burs ve kredi sorgulama, 2016 KYK sorgulamaKYK burs ve kredi sorgulama, 2016 KYK sorgulama işlemleri. KYK burs ve kredi sorgulama ile birlikte KYK bursu kazanan öğrencilerin merak ettiği bir diğer konuda kredi tutarının hesaplara ne zaman geçirileceği.
 • 17:25Sudan'da "Recep Tayyip Erdoğan Öğrenci Yurdu" AçılışıSudan Cumhurbaşkanı Ömer el-Beşir, başkent Hartum'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın adının verildiği kız öğrenci yurdunun açılışını yaptı.
 • 11:00KYK burs ve kredi sorgulama, 2016 KYK sorgulamaKYK burs ve kredi sorgulama, 2016 KYK sorgulamaKYK burs ve kredi sorgulama, 2016 KYK sorgulama işlemleri. KYK burs ve kredi sorgulama ile birlikte KYK bursu kazanan öğrencilerin merak ettiği bir diğer konuda kredi tutarının hesaplara ne zaman geçirileceği.