02:0500
SON DAKİKA YÜKSEK SEÇİM KURULU HABERLERİ

Son Dakika Yüksek Seçim Kurulu Haberleri

   

  Aym'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimine İlişkin Kararı

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek: "Sonuçtan hiçbir şey çıkmayacağını bildikleri halde hem CHP'nin adayı hem CHP tabanını ayakta tutmak için böyle bir yönteme başvurmuştu" "Karar Ankaramız için hayırlı olsun" (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Emrullah İşler - Yurt dışındaki vatandaşların oy kullanabilmesi -

  Emrullah İşler - Yurt dışındaki vatandaşların oy kullanabilmesi -

  Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, "Gümrük kapılarında, limanlarda ve gümrüklü havalimanlarında 26 Temmuz'da sandıklar açılıyor ve 10 Ağustos'a kadar açık kalacak" dedi. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Emrullah İşler BM Sistemi İflas Etmiş Durumda

  Emrullah İşler BM Sistemi İflas Etmiş Durumda

  1)gurbetçiler 26 TEMMUZ'DAN İTİBAREN OY KULLANABİLİR BAŞBAKAN Yardımcısı Emrullah İşler, batı dünyası, uluslararası camia destek verdiği sürece İsrail'in öldürmeye devam ettiğini söyleyerek, Çünkü kendisini kınayan, eleştiren, 'dur' diyen bir BM sistemi bulunmamakta. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Adalet Bakanı Bozdağ: Özal'da Başbakanken Cumhurbaşkanı Seçildi

  Adalet Bakanı Bozdağ: Özal'da Başbakanken Cumhurbaşkanı Seçildi

  Adalet Bakanı Bozdağ, "Özal ve Demirel de başbakanken Cumhurbaşkanı seçildi." dedi. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Rtük: Yayın Kayıtlarının ve Ysk Kararlarının Gizlenmesi Söz Konusu Değil

  Radyo Televizyon ve Üst Kurulu (RTÜK), TRT kanallarının Başbakanın mitinglerine ait yayın kayıtlarının ve Yüksek Seçim Kurulu kararlarının Üst Kurul tarafından gizlendiğine veya kaybedildiğine ilişkin iddia ve yorumların gerçeği yansıtmadığını belirtti. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  RTÜK Açıklaması

  RTÜK Açıklaması

  "Üst Kurul çalışanlarının maksatlı olarak TRT kanallarına ait yayın kayıtlarını gizlemesi söz konusu olmadığı gibi, bu nedenle açılmış bir soruşturma da bulunmamaktadır" "Bazı Üst Kurul Üyelerine atfen medyada yer alan, YSK'nın yerel seçim sürecindeki yayınlarla ilgili kararlarının 'buharlaştırıldığı' (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Erdoğan Açıklaması

  “Benim bu konudaki düşüncem Türkiye’yi başkanlık sistemine geçirmektir, arzum budur. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

 

  İngiltere, cumhurbaşkanlığı seçimlerine hazırlanıyor -

  İngiltere, cumhurbaşkanlığı seçimlerine hazırlanıyor -

  Türk vatandaşlarının yurt dışında ilk kez oy kullanabileceği cumhurbaşkanlığı seçimi için İngiltere'nin başkenti Londra'da hazırlıklar başladı. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Adaylara "Bağışları ve Harcamaları da Açıklayın" Çağrısı

  Uluslararası Şeffaflık Derneği'nden, cumhurbaşkanı adaylarına, malvarlıklarından sonra, "bağşları ve seçim harcamalarını" da açıklayın çağrısı geldi. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  İngiltere, Cumhurbaşkanlığı Seçimlerine Hazırlanıyor

  İngiltere'nin başkenti Londra'ya gönderilen oy pusulaları, mühürler ve seçim malzemeleri 5 kişilik heyetin gözetiminde açıldı İngiltere, Kuzey İrlanda, Galler ve İskoçya'da yaşayan Türk vatandaşları, İngiltere'nin başkenti Londra'nın batısında bulunan Olympia merkezine giderek oylarını 2 3 Ağustos tarihlerinde verebilecek. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Atalay: 'Adayımız Seçimlerde Galip Gelecektir'

  Atalay: "Adayımız Seçimlerde Galip Gelecektir"

  CHP İl Başkanı Mehmet Atalay, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde destekledikleri adayın galip geleceğini söyledi. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  MHP Seçmenlere Yardımcı Olması İçin Vekillerini Yurt Dışına Gönderiyor

  MHP'li Yalçın, MHP'nin Avrupa ülkelerinde yaşayan vatandaşların oy kullanması için kalabalık bir milletvekili grubunu yurt dışında görevlendirme kararı aldığını açıkladı. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Yeni Cumhurbaşkanı 28 Ağustos'ta Yemin Edecek

  TBMM Başkanı Cemil Çiçek, seçilecek yeni cumhurbaşkanın Ağustos'un 28'inde mazbatasını Meclis'ten alacağını söyledi. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Aranan Şahıslar Oy Kullanırken Yakalanmayacak

  Aranan Şahıslar Oy Kullanırken Yakalanmayacak

  YSK, jandarmanın aranan şahısların oy kullanacağı mahalle isminin ve sandık numarasının tespit edilerek bildirilmesi talebini reddetti. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Cumhurbaşkanı Seçimine Doğru

  Cumhurbaşkanı Seçimine Doğru

  Yurt dışındaki seçmenler, bugün Türkiye saati ile 08.00'den itibaren YSK'nın "www.ysk.gov.tr" internet adresinden oy verecekleri gün ve saat aralığını belirlemeye başlıyor Sistemden oy verme gün ve saat aralığını belirleme işlemi, 25 Temmuz 2014 Cuma günü saat 17.00'de sona erecek Belirlenen oy verme gününde oyunu kullanmayan seçmenler, sadece gümrük kapılarında kurulan sandıklarda oyunu kullanabilecek. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Köse, Basın Mensupları ile Bir Araya Geldi

  Köse, Basın Mensupları ile Bir Araya Geldi

  Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki çalışma komisyonunda yer alan 23. dönem Adıyaman Milletvekili Şevket Köse, Adıyaman’da basın mensupları ile bir araya geldi. (20 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Ayhan, Erdoğan'ın Urfa'daki Seçim Mitingini Sordu

  Ayhan, Erdoğan'ın Urfa'daki Seçim Mitingini Sordu

  HDP'li Vekil Ayhan, Başbakan Erdoğan'ın Urfa mitinginde kamu imkanlarını kullandığı yönündeki iddiaları soru önergesiyle Meclis'e taşıdı. (20 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Chp, Erdoğan'ın Seçim Kampanyasında Devletin İmkanlarını Kullanmasından Rahatsız

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim kampanyasında Başbakanlığa tahsis edilmiş "ANA" uçağı ile birçok devlet imkanını kullanmasına, "Seçim kampanyasında kullandıkları her devlet aracının maliyeti günü geldiğinde onlara zimmet olarak çıkartılacaktır" sözleriyle tepki gösterdi. (20 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Ysk'dan 'Da Dahil' Yerine 'Hariç' Düzenlemesi

  Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı (YSK) ilân ve reklam malzemelerinin 09 Ağustos tarihi saat 18.00’e kadar asılabileceğine ilişkin 'da dahil' yerine 'hariç' düzenlemesi getirdi. (20 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Muhalefet ABD'deki Seçmenleri Dinliyor

  CHP İstanbul Milletvekili Faik Tunay ve Bursa Milletvekili Aykan Erdemir, Türk seçmenlerin görüşlerini almak, akıllarındaki soru işaretlerini gidermek amacıyla ABD'de cumhurbaşkanlığı seçimi için Türk vatandaşlarının oy kullanacağı altı kentte temaslarda bulunuyor. (20 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Cumhurbaşkanlığı Seçimine Doğru

  AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin Hollanda’da seçim bilgilendirme toplantısına katıldı Bilgin: “Türkiye güçlü olduğunda yurt dışındaki insanlarımız da güçlü olur” (19 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  YSK'dan TRT'ye Uyarı Cezası: Yayınlarda Eşit Ol

  YSK'dan TRT'ye Uyarı Cezası: Yayınlarda Eşit Ol

  YSK, İhsanoğlu'nun konuşmasından 2, Demirtaş'ın 8, Erdoğan'ın konuşmasının ise tamamını yayınlayan TRT Haber'e uyarı cezası verdi. (19 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Cumhurbaşkanı Adayları 3-9 Ağustos Tarihleri Arasında Propaganda Yapacak

  Yüksek Seçim Kurulu, cumhurbaşkanı seçiminde, adayların radyo ve televizyondaki konuşma veya görüntülü propagandalarını, 3 - 9 Ağustos tarihleri arasında yapılmasına karar verdi. (19 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Cumhurbaşkanı Adaylarının Propaganda Süreleri Belirlendi

  YSK, cumhurbaşkanı adaylarının radyo ve televizyonda yapacakları propagandaların, 3 Ağustos'dan 9 Ağustos saat 18.00'e kadar gerçekleştirilmesine karar verdi. (19 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Cumhurbaşkanı Adaylarının Propaganda Tarihleri Belli Oldu

  Cumhurbaşkanı Adaylarının Propaganda Tarihleri Belli Oldu

  Yüksek Seçim Kurulu, cumhurbaşkanı seçimine ilişkin adayların radyo ve televizyonda yapacakları propagandaların 3-9 Ağustos tarihleri arasında yapılmasına karar verdi. (19 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Sınır Kapılarında Seçim Çalışmaları Başlatıldı

  Sınır Kapılarında Seçim Çalışmaları Başlatıldı

  Cumhurbaşkanlığı seçimi için sınır kapılarındaki oy verme için hazırlıklar başladı. (18 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Sınır Kapıları Seçime Hazırlanıyor

  Sınır Kapıları Seçime Hazırlanıyor

  Cumhurbaşkanlığı seçimi nedeniyle sınır kapılarında yapılacak oy verme için hazırlıklar başladı. (18 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Gurbetçiler İçin Havalimanında Seçim Broşürü Dağıtıldı

  Gurbetçiler İçin Havalimanında Seçim Broşürü Dağıtıldı

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Atatürk Havalimanı’nda yurt dışı ve gümrük kapılarında cumhurbaşkanı seçiminde nasıl oy kullanılacağına dair broşür dağıttı. (18 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Cumhurbaşkanlığı Seçimleri Öncesi Güvenlik Toplantısı

  Cumhurbaşkanlığı Seçimleri Öncesi Güvenlik Toplantısı

  Cumhurbaşkanın ilk kez halk oylamasıyla belirleneceği 10 Ağustos seçimleri öncesi Sivas’ta güvenlik toplantısı yapıldı. (18 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Seçim Güvenliği Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

  Seçim Güvenliği Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

  2014 yılı Ağustos ayı içerisinde gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde alınacak güvenlik tedbirleri konusunda, “Seçim Güvenliği Bilgilendirme Toplantısı” düzenlendi. (17 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Diyarbakır'da İşadamlarından Demirtaş'a Destek

  Diyarbakır'da İşadamlarından Demirtaş'a Destek

  Diyarbakır'da bir grup işadam Cumhurbaşkanı adayı olan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a, maddi ve manevi destek vereceklerini açıkladı. (17 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  AKPM Heyeti, Cumhurbaşkanı Seçimi Öncesi Türkiye'ye Gidiyor

  Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisinden bir heyet, cumhurbaşkanı seçimi öncesi 21-22 Temmuz tarihlerinde Türkiye'yi ziyaret edecek. (17 Temmuz 2014 Perşembe )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
26.07.2014 02:05:38. #1.12#