03:0000
SON DAKİKA YÜKSEK SEÇİM KURULU HABERLERİ

Son Dakika Yüksek Seçim Kurulu Haberleri

  Hakim ve Savcılar Sandık Başında

  HSYK üyeliği için seçim devam ediyor. (12 Ekim 2014 Pazar )

   

  Hakim ve Savcılar Sandık Başında - İbrahim Okur

  Hakim ve Savcılar Sandık Başında - İbrahim Okur

  Hakim ve savcılar sandık başındaHSYK'nın 10 asıl 6 yedek üyesini belirlemek için seçim yapılıyor. (12 Ekim 2014 Pazar )

   

  Hakim ve Savcılar Sandık Başında

  Hakim ve Savcılar Sandık Başında

  Hakim ve savcılar sandık başında-HSYK'nın 10 asıl 6 yedek üyesini belirlemek için yapılan seçim başladı-Adli yargıdan 45, idari yargıdan 16 adayın yarışacağı seçimde, 12 bin 520'si adli, bin 474'ü idari yargıdan olmak üzere 13 bin 994 hakim ve savcı oy kullanacakANKARA (AA) - Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun (HSYK) 10 asıl 6 yedek üyesini belirlemek için yapılan seçim başladı. (12 Ekim 2014 Pazar )

   

  Hakim ve Savcılar, HSYK'ya Üyelik Seçimi İçin Oy Kullanıyor

  Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK) 10 asıl, 6 yedek üyesini belirlemek için hâkim ve savcılar sandık bugün başına gidiyor. (12 Ekim 2014 Pazar )

   

  Hakim ve Savcılar Sandık Başında

  HSYK'nın 10 asıl 6 yedek üyesini belirlemek için yapılan seçim başladı Adli yargıdan 45, idari yargıdan 16 adayın yarışacağı seçimde, 12 bin 520'si adli, bin 474'ü idari yargıdan olmak üzere 13 bin 994 hakim ve savcı oy kullanacak. (12 Ekim 2014 Pazar )

   

  HSYK'da Kritik Seçim Bugün

  HSYK'da Kritik Seçim Bugün

  HSYK 3. tur seçimleri için 13 bin 994 hakim-savcı bugün sandık başında oy veriyor. (12 Ekim 2014 Pazar )

   

  HSYK Seçimi

  HSYK Seçimi

  HSYK üyeliği için yarışacak 61 adayın isimlerinin yer aldığı oy pusulaları YSK tarafından tanıtıldı. (11 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  HSYK Üyeliği Seçimi Yarın Yapılacak

  HSYK Üyeliği Seçimi Yarın Yapılacak

  HSYK üyeliği seçimi yarın yapılacakHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun (HSYK) 10 asıl 6 yedek üyesini belirlemek üzere 12 bin 520'si adli, bin 474'ü idari yargıdan olmak üzere 13 bin 994 hakim ve savcı yarın sandık başına gidecek. (11 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  HSYK Üyeliği Seçimi Yarın Yapılacak

  HSYK'nın 10 asıl 6 yedek üyesini belirlemek için yarın yapılacak seçimde, 45'i adli, 16'sı idari yargıdan 61 aday yarışacak Seçimde, 12 bin 520'si adli, bin 474'ü idari yargıdan olmak üzere 13 bin 994 hakim ve savcı oy kullanacak. (11 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  HSYK Üyeliği Seçimi

  Kurulun 10 asıl ve 6 yedek üyesini belirlemek üzere 13 bin 994 hakim ve savcının oy kullanacağı seçimin İstanbul ayağı, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda gerçekleştirilecek. (10 Ekim 2014 Cuma )

   

  Tillo'da Seçimler Yine Ertelendi

  Tillo'da Seçimler Yine Ertelendi

  Siirt'te belediye meclis üyelerinin toplu olarak istifa etmesi üzerine 26 Ekim'de yapılması kararlaştırılan seçim takvimi iptal edildi. (10 Ekim 2014 Cuma )

   

  Tillo'da Seçimler 14 Aralık'a Ertelendi

  Siirt'te yerel seçimlerden bir gün sonra bir kişinin öldürülmesinden sonra, belediye meclis üyelerinin toplu olarak istifa etmesi üzerine Tillo İlçesi'nde 26 Ekim'deki seçim takvimi iptal edildi. (10 Ekim 2014 Cuma )

   

  Brezilya'da Seçimin İkinci Turu İçin Adaylar Çalışmalara Başladı

  Brezilya'da Seçimin İkinci Turu İçin Adaylar Çalışmalara Başladı

  Brezilya’da Pazar günü yapılan devlet başkanlığı seçiminin ikinci tura kalmasıyla, koltuğun iki adayı mevcut Devlet Başkanı Dilma Rousseff ve rakibi Aecio Neves vakit kaybetmeden propaganda çalışmalarına başladı. (06 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Brezilya'da Devlet Başkanı Seçimi

  Brezilya'da dün yapılan devlet başkanı seçimi ikinci tura kaldı. (06 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Siyasi Partilerde Bayramlaşma

  Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Karaman: "Herkesin, adaletli, eşit bir şekilde hazineden pay alarak seçime girmesi için ilginizi bekliyoruz. (05 Ekim 2014 Pazar )

   

  Soydaşların Seçim Heyecanı

  Soydaşların Seçim Heyecanı

  Türkiye'de yaşayan yaklaşık 400 bin soydaştan oy kullanma hakkına sahip 150 bini yarın sandık başına gidiyor. (04 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Vodafone Cep Avantaj Sinema Bileti Kampanya

  Kampanyadan faydalanmak için Vodafone Cep Avantaj Uygulamasını indirmeniz da için BILET yazıp 6666'ya SMS göndererek kampanyaya katılım şifrenizi alabilirsiniz. (02 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Ankara'daki HSYK Seçimi Adliyede Yapılacak

  Ankara'daki HSYK Seçimi Adliyede Yapılacak

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeliği seçimleri için Ankara'daki oy kullanma işleminin Ankara Adliyesi’nde yapılmasını karar verdi. (02 Ekim 2014 Perşembe )

   

  HSYK Seçimine Doğru

  YSK, Ankara'daki oy kullanma işleminin Ankara Adliyesinde yapılmasına karar verdi. (01 Ekim 2014 Çarşamba )

   

 

  Yeni Yasama Yılı Başladı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Cumhurbaşkanı" sıfatıyla ilk kez yasama yılı açış konuşması yaptı. (01 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Romanya'da Cumhurbaşkanlığı Seçiminde Oy Pusulaları Hazır

  Romanya'da Kasım ayındaki cumhurbaşkanlığı seçimi için resmi süreç başladı. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  HSYK İçin 61 Aday Yarışacak

  HSYK İçin 61 Aday Yarışacak

  .YSK seçim takvimine göre, kesinleştirilen aday listesi ''www.ysk.gov.tr'' adresli internet sitesinde yayımlandı. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  YSK, HSYK Üyeliği İçin Başvuran 61 Adayın Başvurusunu Kabul Etti

  Yüksek Seçim Kurulu, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyeliği seçimi için başvuruda bulunan 61 adayın başvurusunu kabul etti. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  TBMM Başkanı Çiçek Açıklaması

  TBMM Başkanı Çiçek Açıklaması

  "Siyaset hukukunun yeni baştan ele alınması gerekiyor" "Yaşadığımız sorunlar Anayasa ile irtibatlı olduğuna göre, yeni Anayasa ihtiyacı bugünden çok daha fazla 2015 Haziran'ı itibarıyla Türkiye'nin gündemine gelecektir" "Ama ortaya çıkan metne bakıldığında, dört siyasi partinin biraraya gelerek uzlaşamayacağı, üzerinde ittifak edemeyeceği çok madde var" "Meclis'te tüm siyasi partilerin 'evet' diyebileceği bir Anayasayı bu yöntemle yapmanın mümkün olamayacağı, belki ileride değişik yöntemler (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  TBB Yönetim Kurulu'ndan Açıklama

  "(Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilişkin suç duyurusunda bulunan öğretim üyesine kınama cezası verilmesi) Prof. Dr. Hayrettin Ökçesiz'in şahsında, aslında tüm yurttaşların savunma ve hak arama özgürlüğüne yöneltilmiş bu saldırıyı kınadığımızı ve bilimsel özgürlük ve çağdaş üniversite kavramıyla bağdaştıramadığımızı. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  YSK'dan Adaylara Özgeçmiş Sansürü

  YSK'dan Adaylara Özgeçmiş Sansürü

  Yüksek Seçim Kurulu'ndan, seçime ortak liste ile giren YARSAV ve Yargıçlar Sendikası'nın desteklediği adaylara özgeçmiş sansürü geldi. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sözleri Ysk'ya Şikayet Edildi

  Yargıçlar Sendikası Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeliği seçimine ilişkin "Herhalde hükümetin de devletin başı olarak şahsımın da bu tabloya göre bir B plânı, C plânı olacaktır. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Mahir Ünal ile Kurtulmuş'un HSYK İfadeleri TBMM Gündeminde

  CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal ile Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un HSYK seçimleriyle ilgili yaptığı açıklamaları Meclis gündemine taşıdı. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  HSYK 1. Daire Başkanı ve HSYK Üyelik Seçimi Adayı Okur Açıklaması

  Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 1. Daire Başkanı İbrahim Okur, "HSYK seçimlerinin usulen gayrimeşru sayılması mümkün değil. Şu andaki mevzuat çerçevesinde yapılan bir seçim var. Bu seçim meşru bir seçimdir. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Erdoğan Hakkında Suç Duyurusunda Bulunan Profesöre Kınama

  Erdoğan Hakkında Suç Duyurusunda Bulunan Profesöre Kınama

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunan hukuk profesörü Hayrettin Ökçesiz'e, görev yaptığı İstanbul Aydın Üniversitesi tarafından kınama cezası verildi. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  AK Parti'nin 'HSYK Seçimlerini Yok Sayarız' Sözü YSK'ya Taşındı

  AK Parti'nin "HSYK Seçimlerini Yok Sayarız" Sözü YSK'ya Taşındı

  Yargıçlar Sendikası, AK Partili Mahir Ünal'ın HSYK seçimlerine ilişkin "Bu seçimleri gayrimeşru sayarız" değerlendirmesini Yüksek Seçim Kurulu gündemine taşıdı. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Başbakan Yardımcısı Arınç Açıklaması

  Başbakan Yardımcısı Arınç Açıklaması

  "TRT'de, 21 Kasım 2007'den bugüne kadar yaklaşık 800 farklı firmadan program alındı" "Programların bölüm bedelleri, bazı programlarda tamamı sponsor firmalarca karşılanabildiği gibi bazı programlarda bölüm başı 500 lira ile 950 bin lira arasında farklı bedeller söz konusu olabilmektedir" "TRT'de televizyon. (24 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Dünya Kupasını Yorumlayan Fatih Terim, TRT'den Ücret Almamış

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun soru önergesini cevapladı. (24 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Tunus'ta Cumhurbaşkanlığı İçin 70 Aday Başvurdu

  Tunus'ta Cumhurbaşkanlığı İçin 70 Aday Başvurdu

  Tunus'ta 23 Kasım'da yapılması planlanan cumhurbaşkanlığı için 70 aday başvurdu. (24 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Eminağaoğlu: HSYK Üyelik Seçimi İçin Ortak Tarih Belirlenmeli

  Yargıçlar Sendikası Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeliği seçimi için Yargıtay, Danıştay ve Türkiye Adalet Akademisi’nde farklı tarihlerin belirlenmiş olmasını eleştirdi. (22 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Fiji'deki Seçimler

  Fiji'deki Seçimler

  Seçimin galibi, 2006'daki darbeyi yapan Bainimarama'nın Fiji First Partisi oldu. (22 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Avusturya'nın Vorarlberg Eyaletinde Seçim

  Avusturya'nın Vorarlberg Eyaletinde Seçim

  İktidar partisi Avusturya Halk Partisi (ÖVP) bir önceki seçime göre yüzde 9 oranında oy kaybederek birinci oldu. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Sivas Ziraat Odası'nda Çetindağ Dönemi

  Sivas Ziraat Odası'nda Çetindağ Dönemi

  İki yıl önce yönetimin görevden alınarak kayyum atanmasının ardından sessizliğe bürünen Ziraat Odası, Yüksek Seçim Kurulu’nun(YSK) seçim kararıyla genel kurula gidebildi. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Erdoğan'a Suç Duyusu Yapan Profesöre, Derslerden El Çektirildi

  Erdoğan'a Suç Duyusu Yapan Profesöre, Derslerden El Çektirildi

  İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Hayrettin Ökçesiz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunduğu için yeni öğretim yılında derslerden el çektirildiğini öne sürdü. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Erdoğan'a Suç Duyusu Yapan Profesöre, Derslerden El Çektirildi

  Erdoğan'a Suç Duyusu Yapan Profesöre, Derslerden El Çektirildi

  Prof. Dr. Hayrettin Ökçesiz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunduğu için yeni öğretim yılında kendisine ders görevlendirilmesi yapılmadığını iddia etti. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Sivas Ziraat Odası, 2 Yıl Aradan Sonra Seçime Gidiyor

  YSK'nın seçim yapılması kararıyla 2 yıldır genel merkezin belirlediği kayyum heyeti ile yönetilen Sivas Ziraat Odasında seçim heyecanı başladı. (17 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Adalet Bakanı Bozdağ - Yargıtay seçimi -

  Adalet Bakanı Bozdağ - Yargıtay seçimi -

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Basından öğrendiğimiz kadarıyla Yargıtay başkanımız Yargıtay'da yapılacak seçimi 22 Eylül olarak tarihlendirdi. (17 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Bozdağ: AİHM Kararı ile Değerlendirmeyi Ayrıca Yaparız

  Bozdağ: AİHM Kararı ile Değerlendirmeyi Ayrıca Yaparız

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) Aleviler'in başvurusu üzerine zorunlu din dersleriyle ilgili verdiği karara ilişkin, "Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri anayasa gereği zorunlu olarak okutulan dersler. (17 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Bozdağ AİHM Kararı ile Değerlendirmeyi Ayrıca Yaparız

  Bozdağ AİHM Kararı ile Değerlendirmeyi Ayrıca Yaparız

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) Alevi vatandaşların başvurusu üzerine zorunlu din dersleriyle ilgili verdiği karar üzerine, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri anayasa gereği zorunlu olarak okutulan dersler. (17 Eylül 2014 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
22.10.2014 03:00:45. #1.12#