19:4700
SON DAKİKA YUMURTALIK HABERLERİ

Son Dakika Yumurtalık Haberleri

  Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: "(ABD ile Türkiye'de Rüzgar Enerjisinin Geliştirilmesine İlişkin Mutabakat) 3 bin megavat gücünde rüzgar enerji santralinin kurulmasına ve karşılığında ülkemizde rüzgar enerjisi ile alakalı ekipmanın üretilmesine dair mutabakat olacak" "Irak'ta Kerkük Yumurtalık Ham Petrol Boru Hattı ile oluşturmaya çalıştığımız sistem hamdolsun çalışır vaziyete gelmiştir. (20 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Bakan Yıldız: 'Rusya'dan Gelen Gaz 27 Milyon Metreküpe Düştü'

  Bakan Yıldız: "Rusya'dan Gelen Gaz 27 Milyon Metreküpe Düştü"

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve ABD Enerji Bakanı Ernest Moniz arasında rüzgar enerjisinin geliştirilmesine ilişkin mutabakat zaptı imzalandı. (20 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Yumurtalık'ta Üreticiye Doğru İlaçlama Eğitimi

  Yumurtalık'ta Üreticiye Doğru İlaçlama Eğitimi

  Adana Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim Şubesi uzmanlarından Ziraat Mühendisi Gürkan Yaşar, "Bahçe Bitkileri ve Tarla Bitkilerinde Doğru Zirai İlaçlama Yapılması" konusunda Yumurtalık’taki üreticileri bilgilendirdi. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Taner Yıldız: 'Irak Merkezi Hükümetinin Petrolü Mart'tan Beri İlk Kez Sevk Edilecek'

  Taner Yıldız: "Irak Merkezi Hükümetinin Petrolü Mart'tan Beri İlk Kez Sevk Edilecek"

  Esma ÇAKIR - ROMA / DHA - ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, merkezi Irak hükümetiyle Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) petrol konusunda anlaşmaya varmasının ardından, merkezi hükümetin petrolünün Mart ayından beri yapılmayan sevkiyatının ilk kez bu günlerde başlayacağını söyledi. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Irak Petrolü Sevkiyatı Yeniden Başlıyor

  Irak Petrolü Sevkiyatı Yeniden Başlıyor

  Enerji Bakanı Yıldız, merkezi Irak hükümetiyle IKBY'nin anlaşmasının ardından merkezi hükümetin petrolünün marttan beri ilk kez bu günlerde başlayacağını söyledi. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Pirinç, Kadın Sağlığında Önemli Rol Oynuyor

  Folik Asit, Demir ve Lif: Pirinç Sağlığa Şaşırtıcı Yararlar Sunuyor (18 Kasım 2014 Salı )

   

 

  AK Parti Feke İlçe Başkanı Salim Gür Güven Tazeledi

  AK Parti Feke İlçe Başkanı Salim Gür Güven Tazeledi

  Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Feke İlçe Başkanlığına yeniden Salim Gür seçildi. (12 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Yapay Tatlandırıcılara Dikkat!

  Yapay Tatlandırıcılara Dikkat!

  Doç. Dr. Hakan Çoksüer, yapay tatlandırıcıların kadın ve erkeklerde kısırlığa neden olduğunu söyledi. (12 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Işid Havan Saldırılarını Sıklaştırdı

  Işid Havan Saldırılarını Sıklaştırdı

  IŞİD, Kobani’nin Cerablus yolu üzerindeki ÖSO ve peşmergenin bulunduğu noktaya saldırı düzenledi. (11 Kasım 2014 Salı )

   

  Adana'da Sertifikalı Çoban Yetiştirilecek

  Adana’da, çobanlık mesleğine ’sürü yönetimi elemanı’ adıyla mesleki bir statü kazandırmak ve bu alandaki eleman sıkıntısını çözmek için 115 kişiye eğitim verilecek. (09 Kasım 2014 Pazar )

   

  Işid Geri Çekiliyor

  Işid Geri Çekiliyor

  Kobani’de IŞİD ile YPG, peşmerge ve Özgür Suriye Ordusu arasında doğu ve güney cephelerinde şiddetli çatışmalar yaşandı. (09 Kasım 2014 Pazar )

   

  Göç Yolunda 130 Bin Yırtıcı Kuş Sayıldı

  Göç Yolunda 130 Bin Yırtıcı Kuş Sayıldı

  Adana'da, Balkanlar'dan Afrika'ya göç eden yırtıcı kuşları gözlemleyen Doğa Derneği gönüllüleri, en az 20 türden 130 bin yırtıcı kuş saydı. (09 Kasım 2014 Pazar )

   

  Belediyeler Suriyeli Kürtleri Unutmadı

  Türkiye, Kobani'den (Ayn el Arap) IŞİD tehdidi nedeniyle kaçan yaklaşık 200 bin Suriyeli Kürt'e kucak açarken, birçok belediye, sığınmacıların yaralarına merhem olabilmek için yardım çalışmaları yürütüyor Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 15 bin kişiye günlük sıcak çorba veriyor, Van Büyükşehir Belediyesi de 10 yaşam çadırında yaşlı ve hastalara ücretsiz sağlık hizmetinde bulunuyor. (07 Kasım 2014 Cuma )

   

  Endüstrileşme, Obezite ve Stres, Üremeyi Engelliyor

  TSRM Üreme Sağlığı ve İnfertilite Derneği Başkanı Prof. Dr. Uncu: "Kadınlarda en ideal gebelik yaşı 25 28'dir. (07 Kasım 2014 Cuma )

   

  Laktoz Hassasiyeti ve Kanser Arasında Bağlantı Olabilir

  Laktoz Hassasiyeti ve Kanser Arasında Bağlantı Olabilir

  Süt ve süt ürünlerini çok az tüketenlerin, meme, yumurtalık ve akciğer kanserine yakalanma riski daha az. (07 Kasım 2014 Cuma )

   

  Cari Açığın "Enerjisi" Düşecek

  Güneş ve rüzgar enerjisinden elektrik enerjisi üreten tesislerde kullanılan mekanik veya elektro mekanik teçhizatın 2018 yılında yüzde 45'inin yurt içinde üretilmesi hedefleniyor Toryumun nu¨kleer enerji u¨retiminde kullanılmasına do¨nu¨k uluslararası c¸alıs¸malara aktif katılım sagˆlanacak, bu yo¨nde Ar Ge faaliyetleri o¨ncelikle desteklenecek Ceyhan Yumurtalık bölgesinde, petrol rafineri ve petrokimya tesisleri kurulması yönünde çalışmalar yürütülecek. (06 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Peşmerge Güçlerine Ait İki Araç Kobani'ye Geçti

  Peşmerge Güçlerine Ait İki Araç Kobani'ye Geçti

  Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde bekletilen lojistik malzeme yüklü 2 araç Suriye'ye geçti. (06 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Şanlıurfa'da Petrol Boru Hattından Hırsızlığa 1 Tutuklama

  Şanlıurfa'da Petrol Boru Hattından Hırsızlığa 1 Tutuklama

  Şanlıurfa'da, petrol boru hattından ham petrol çaldığı sırada suçüstü yakalanan 1 kişi tutuklandı. (06 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Karın İçi Sıcak Kemoterapi Kanserde Yeni Umut

  Karın İçi Sıcak Kemoterapi Kanserde Yeni Umut

  Medical Park Samsun Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği'nden Prof. Dr. Koray Topgül son dönemde adı sıkça duyulan “sıcak kemoterapi” hakkında bilgi verdi. (04 Kasım 2014 Salı )

   

  Pankreas Kanseri Önlenebilir mi ?

  Pankreas kanseri batı toplumlarında kansere bağlı ölüm nedenleri arasında üst sıralardadır.Bunun ağırlıklı nedeni de tanı anında hastalığın genellikle ileri evrede karşımıza gelmesidir. (04 Kasım 2014 Salı )

   

  Sıcak Kemoterapi ile Kanser Tedavisi

  Sıcak Kemoterapi ile Kanser Tedavisi

  Samsun'da Prof. Dr. Koray Topgül, karın içi organlardan kaynaklı kanserlerde kanser hücrelerinin karın içi zarını yaygın bir biçimde tutabildiğini söyledi. (04 Kasım 2014 Salı )

   

  Karın İçi Sıcak Kemoterapi, Umutsuz Hastalara Umut Oluyor

  Karın İçi Sıcak Kemoterapi, Umutsuz Hastalara Umut Oluyor

  30 yıl önce keşfedilen ve zamanla dünya ve Avrupa’da yaygın olarak kullanılan 'karın içi sıcak kemoterapi' kanserin tipine bağlı olmakla beraber 5 yıllık sağ kalım oranları yüzde 20 ila 60 arasında değişiyor. (04 Kasım 2014 Salı )

   

  Kürt Petrolü İsrail'de Depolanıyor

  Kürt Petrolü İsrail'de Depolanıyor

  Ceyhan'da Kürt petrolüne ayrılan depolar bir haftada doluyor. IKBY'ye yakın kaynaklar, petrolün bazen İsrail ve diğer ülkelerde depolandığını söylüyor. (03 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Savaşta Kaybettiğini Türkiye'de Yeniden Kazanmak İstiyor

  Halep'te düzenlenen saldırıda bacağını kaybeden Suriyeli kadın, IŞİD saldırılarının ardından sığındığı Türkiye'de kendisine protez bacak takılmasını istiyor Feluz Mahmud: "Burada bana protez bacak takarlarsa yeniden ayaklarımın üzerinde durabilirim. Bu da bana mutluluk verir" (02 Kasım 2014 Pazar )

   

  Hayvan Otlatan 2 Çocuk Yıldırım Çarpması Sonucu Yaralandı

  Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesi'nde, hayvan otlatırken yıldırım çarpan amca çocukları 15 yaşındaki Azad Özçakı ve 17 yaşındaki Şehmuz Özçakı yaralandı. (01 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Peşmerge Kobani'de İlk Ateşi Açtı

  Peşmerge Kobani'de İlk Ateşi Açtı

  Irak'tan gelen peşmerge güçleri, Kobani'ye girdikten sonra ilk ateşi IŞİD mevzilerine katyuşa füzesi atarak açtı. (01 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Peşmerge Konvoyu Suriye'ye Geçti

  Peşmerge Konvoyu Suriye'ye Geçti

  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi tarafından Halep'e bağlı Kobani'ye gönderilen peşmerge konvoyu, Suriye'ye geçti. (01 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Peşmerge Kobani'ye Geçti

  Peşmerge Kobani'ye Geçti

  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) tarafından Halep’e bağlı Kobani’ye gönderilen Peşmerge konvoyu, Suriye’ye geçti. (01 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Peşmerge Konvoyu Suriye'ye Geçti

  Peşmerge Konvoyu Suriye'ye Geçti

  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi tarafından Halep'e bağlı Kobani'ye gönderilen peşmerge konvoyu, Suriye'ye geçti. (31 Ekim 2014 Cuma )

   

  Çikolata Kisti Kısırlığa Yol Açıyor

  Çikolata Kisti Kısırlığa Yol Açıyor

  Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Ahmet Canbaz, üreme çağındaki kadınlarda görülen çikolata kistinin (endometriozisin) tedavi edilmemesi halinde kısırlığa neden olabileceğini söyledi. (31 Ekim 2014 Cuma )

   

  Limonlu Çay, Yumurtalık Kanseri Riksini Azaltabilir

  Limonlu çayın yumurtalık kanseri riskini azaltabileceği belirlendi. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
22.11.2014 19:47:28. #1.12#