16:0200
SON DAKİKA YUMURTALIK HABERLERİ

Son Dakika Yumurtalık Haberleri

  Erken Menopoza 'Erken' Teşhis

  Erken Menopoza "Erken" Teşhis

  Dünyada her 100 kadından 3’ü erken menopoza giriyor. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Erken Menopoza "Erken" Teşhis

  18 Ekim Dünya Menopoz Günü'nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nuri Ceydeli erken menopoz hastalığına dikkat çekerek tedavideki gelişmeleri anlatıyor. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Aydın'ın 'Bebek Dostu' Eczaneleri Olacak

  Aydın'ın 'Bebek Dostu' Eczaneleri Olacak

  21. Bölge Aydın Eczacı Odası Başkanı Sefa Karaarslan, ‘Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programına katılan eczanelere "Bebek Dostu Eczane" unvanı verileceğini belirtti. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  IŞİD Kobani'de Kan Kaybediyor

  IŞİD Kobani'de Kan Kaybediyor

  IŞİD Terör örgütü Kobani'de ele geçirdiği tepeleri bir bir kaybediyor. Koalisyon güçlerinin dün 21 hava saldırısı düzenlediği Kobani'de YPG güçleri, kentin en önemli mevzilerinden Til Şeir tepesini geri aldı. (15 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Kobani'de Dengeler Değişiyor

  Kobani'de Dengeler Değişiyor

  Koalisyon güçlerinin dün 21 hava saldırısı düzenlediği Kobani'de YPG güçleri, kentin en önemli mevzilerinden Til Şeir tepesini geri aldı. (15 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  İskenderun Limanı'nda 'Hayalet Gemi'

  İskenderun Limanı'nda "Hayalet Gemi"

  İskenderun Limanı'nda "hayalet gemi"- Hatay'ın İskenderun Limanı'na 2012 yılında POPAX seferleri gerçekleştirmek üzere gelen 193 metre uzunluğundaki 33 bin grostonluk İngiltere bayraklı Aqua Hercules adlı gemi, şirketin alacaklıları tarafından bağlatılması üzerine 15 aydır İskenderun Körfezi açıklarında demir atmış halde bekliyor- İskenderun Körfezi'nde 15 aydır mürettebatsız bekleyen geminin tehlike oluşturduğunu savunan çevreciler duruma tepki gösteriyorHATAY (AA) - BURAK MİLLİ - İskenderun (14 Ekim 2014 Salı )

   

  İskenderun Limanı'nda "Hayalet Gemi"

  İskenderun Körfezi'nde 15 aydır mürettebatsız bekleyen geminin tehlike oluşturduğunu savunan çevreciler duruma tepki gösterdi. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  Yargıtay 3. Ceza Dairesinde Seçim

  Yargıtay Büyük Genel Kurulunca yapılan seçimde, Gökçen yeniden daire başkanı oldu. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Her 100 Erkekten 20'si Varikosel

  Op. Dr. Sarıer: "Bu rahatsızlık (varikosel), erkeklerde en sık görülen yumurtalık hastalığıdır. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Tüp Bebek Yönetmeliği Çocuksuz Çiftlere Kolaylık Sağlıyor'

  Tüp Bebek Yönetmeliği Çocuksuz Çiftlere Kolaylık Sağlıyor'

  Üreme Sağlığı ve İnfertilite Derneği (TSRM)Başkanı Prof. Dr. Gürkan Uncu, geçtiğimiz günlerde yürürlüğe giren tüp bebek yönetmeliği ile birlikte, artık kadınların doğurganlığının korunmasının sağlanacağını söyledi. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  TOBB İstişare Toplantısı

  Başbakan Davutoğlu: (3) "Türkiye'de yargının bağımsızlığı ve yargının herhangi bir grubun ipoteği altına girmemesi, bütün bu ekonomik kalkınma ve siyasi demokratikleşme çabalarının en önemli ayağıdır" "Yargı mensupları dün kullandıkları hür iradeleriyle bu konudaki en güzel mesajı toplumumuza vermişlerdir. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Yargıtay 3. Ceza Dairesi Başkanı, Erdal Gökçen Oldu

  Yargıtay Büyük Genel Kurulu'nca yapılan seçim sonucunda 3. Ceza Dairesi Başkanlığı’na aynı Daire Başkanı Erdal Gökçen seçildi. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Adana Yabancı Yatırımcının da Gözdesi

  Adana Yabancı Yatırımcının da Gözdesi

  Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanı Atila Menevşe, 7 yıl önce Financial Times Dergisi'nin düzenlediği 'Geleceğin Avrupa Şehirleri ve Bölgeleri Yarışması'nda 'Doğrudan Yabancı Yatırım İçin En Uygun Maliyetli Şehir' seçilen Adana'da yabancı firma sayısının 239'a ulaştığını, toplam 993.5 milyon dolar yatırım gerçekleştiğini söyledi. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Genelkurmay: Şanlıurfa'da 6 Terörist Yakalandı

  Genelkurmay: Şanlıurfa'da 6 Terörist Yakalandı

  Genelkurmay Başkanlığı, Şanlıurfa'da bölücü terör örgütü mensubu 6 teröristin yakalandığını açıkladı. (12 Ekim 2014 Pazar )

   

  Genelkurmay Başkanlığı Açıklaması

  "Şanlıurfa'da PKK/PYD bölücü terör örgütü mensubu 6 kişi yakalandı" "TCG GELİBOLU, Güney Kıbrıs Rum Yönetiminin Kıbrıs Adası güneyindeki sözde petrol doğalgaz arama ruhsat sahalarında sondaj çalışmaları yapan Bahama bayraklı SAIPEM 10000 isimli platform gemisini 5 deniz mili mesafeden izleme görevi icra. (12 Ekim 2014 Pazar )

   

  Temizlik Görevlisi Değil Muhtar!

  Temizlik Görevlisi Değil Muhtar!

  Adana'nın Sugözü mahallesinin muhtarı Kemal Özbenli, mahallenin sokaklarını temizledi. (11 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Düzenli Muayene, Meme Kanserine Yakalanma Riskini Azaltıyor

  Erkeklerde nadir olarak rastlanan genellikle kadınlarda sık görülen meme kanserinin ülkemizde en sık görülen kanser türleri arasında 3. sırada yer aldığı belirtildi. (09 Ekim 2014 Perşembe )

   

  TSRM'den Yeni 'Tüp Bebek' Yönetmeliğine Destek!

  Yeni yönetmelik tüp bebek konusunda SGK bazlı sorunların büyük kısmını çözecek. (09 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Genelkurmay: Sınırı Geçen Silahlı 5 Pyd'li Yakalandı (2)

  Genelkurmay: 11 TERÖRİST YAKALANDI Genelkurmay Başkanlığı, Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'ndeki Mürşitpınar Mahallesi Yumurtalık Mevkii'nde, Suriye'den yasa dışı yollarla Türkiye'ye giriş yapmak isteyen 11 örgüt üyesinin yakalandığı açıkladı. (08 Ekim 2014 Çarşamba )

   

 

  Önemli Yurt İçi Olaylar

  Suriye'den yasadışı yollarla Türkiye'ye giriş yapan, PKK/PYD mensubu terörist oldukları belirlenen ikisi kadın 11 kişi silahsız ve teçhizatsız yakalandı. (08 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Türkiye'ye Girmeye Çalışan 16 Terörist Yakalandı

  Türkiye'ye Girmeye Çalışan 16 Terörist Yakalandı

  Genelkurmay Başkanlığı, Suriye'den yasa dışı yollarla Türkiye'ye giriş yaptıkları tespit edilen 16 PKK/PYD'li teröristin yakalandığını açıkladı. (08 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Suriye Sınırında 11 Terörist Türkiye'ye Girmek İsterken Yakalandı

  Genelkurmay Başkanlığı, Suruç’ta Suriye tarafından Türkiye’ye girmeye çalışan PKK/PYD mensubu 11 teröristin yakalandığını açıkladı. (08 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Emzirme Anne ile Bebek Arasında Özel Bir Temas Sağlıyor

  Emzirme Anne ile Bebek Arasında Özel Bir Temas Sağlıyor

  Anne ve bebek sağlığı açısından büyük önem taşıyan emzirme işleminin anne ile bebek arasında özel bir temas sağladığı belirtildi. (08 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Yumurtalık'ta Şüpheli Ölüm

  Yumurtalık'ta Şüpheli Ölüm

  Yumurtalık'ta 47 yaşındaki Yaşar Kırmızı, bakkaldan sigara alıp eve geldikten bir süre sonra kardeşleri tarafından yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. (07 Ekim 2014 Salı )

   

  Yumurtalık'ta Kemal Yılmaza Ait Çiftlik Gece Soyuldu

  Yumurtalık'ta Kemal Yılmaza Ait Çiftlik Gece Soyuldu

  Adana’nın Yumurtalık ilçesinde Kemal Yılmaz’a ait çiftlik gece soyuldu. (07 Ekim 2014 Salı )

   

  Işid ile Bazı Kürt Gruplar Arasındaki Çatışmalar

  Kobani'deki çatışmalardan kaçan bir grup Suriyeli Kürt, Suruç ilçesine bağlı Küçük Kendirci köyünden zırhlı araçlar eşliğinde Türkiye'ye geçirildi. (06 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Mustafa Kutlu Anne Sütünün Önemine Dikkat Çekti

  Mustafa Kutlu Anne Sütünün Önemine Dikkat Çekti

  Adıyaman Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Kutlu, "Anne sütü bebeğimizin yaşamında doğumundan sonraki bekli de en büyük mucizedir. (06 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Türk Askeri Sınırda El Tetikte Bekliyor

  Türk Askeri Sınırda El Tetikte Bekliyor

  Sınır hattında yaşanan şiddetli çatışmaların Türkiye sınırına dayanması üzerine harekete geçen TSK, sınır birliklerine talimat gönderdi. (06 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Turnaların Hep Uçması İçin Proje

  Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile Doğal Hayatı Koruma Vakfı Türkiye Temsilciliğince gerçekleştirilen "Turnalar Hep Uçsun Projesi" kapsamında, tehlike altındaki turnalar koruma altına alınıyor Çukurova Deltası'nda yürütülen proje ile yasa dışı turna avcılığının da önüne geçilecek. (06 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Suruç'tan Girdiler, Ceylanpınar'dan Çıkacaklar

  IŞİD ile bazı Kürt gruplar arasındaki çatışmalardan kaçarak Türkiye'ye sığınan 22 kişilik Boze ailesi, Ceylanpınar'dan tekrar ülkelerine geçmeyi planlıyor Ailenin en yaşlı ferdi Abdo Boze: "Buradan Mardin Kızıltepe'ye gideceğiz, oradan da Ceylanpınar üzerinden tekrar kendi toprağımıza, Suriye'ye. (05 Ekim 2014 Pazar )

   

  Atmacalar' Suriye Sınırında 'Hazır Kıta'

  Atmacalar" Suriye Sınırında "Hazır Kıta"

  - Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki sınır birlikleri, Kobani'de (Ayn el Arap) IŞİD terör örgütü ile bazı Kürt grupların çatışmalarının yaşandığı sınır hattında her türlü tehlikeye karşı önlemini aldıŞANLIURFA (AA) - İBRAHİM ERİKAN - YASİN DİKME - Şanlıurfa'nın Suriye sınırında yer alan Türk Silahlı Kuvvetlerinin 20. Zırhlı Tugayının "Atmaca Alayı", sınır hattında her türlü tehlikeye karşı önlemini aldı. (05 Ekim 2014 Pazar )

   

  Atmacalar" Suriye Sınırında "Hazır Kıta"

  Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki sınır birlikleri, Kobani'de (Ayn el Arap) IŞİD terör örgütü ile bazı Kürt grupların çatışmalarının yaşandığı sınır hattında her türlü tehlikeye karşı önlemini aldı Çatışmaların giderek şiddetlendiği Kobani'ye hakim tepelere yerleştirilen çok sayıda tank 24 saat hazır bekliyor. (05 Ekim 2014 Pazar )

   

  Işid Tehdidi 6 Defa Göç Ettirdi

  Çatışmalar nedeniyle Suriye'de 5 kez yer değiştiren İbrahim ailesi, 6'ncı göçünü Türkiye'ye yaptı Anne İbrahim: "Günlerdir olaylar yatışır, savaş biter ve topraklarımıza geri döneriz düşüncesiyle Türkiye tarafına geçmedik. (05 Ekim 2014 Pazar )

   

  Hdp Milletvekilleri, Kobani'ye Gitti

  HDP İstanbul Milletvekili Tuncel ve Şırnak Milletvekili Sarıyıldız, Kobani'de ziyaretlerde bulundu. (04 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Türkiye'ye Sığınan Suriyeli Kürtler

  Türkiye'ye Sığınan Suriyeli Kürtler

  ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Kobani'de (Ayn el Arap) çok şiddetli çatışmaların yaşandığını belirterek şu anda bölgeden Türkiye'ye gelen kimse olmadığını bildirdi. (04 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Türkiye'ye Sığınan Suriyeli Kürtler

  Şanlıurfa Valisi Küçük: "(Kobani) Burada artık çok şiddetli çatışmalar var. Bölgeden gelişler bitti. (04 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Işid ile Bazı Kürt Grupları Arasındaki Çatışmalar

  Suriyeli Kürtlerin Türkiye'ye geçiş yaptığı Yumurtalık mevkisine yakın noktaya iki havan mermisi düştü. (03 Ekim 2014 Cuma )

   

  Çocuk Dostu Alanlar"Da Savaşın İzlerini Siliyorlar

  Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeli Kürt ailelerin çocukları, UNICEF tarafından oluşturulan alanlarda yaşadıkları travmalardan kurtulmaya çalışıyor UNICEF Alan Koordinatörü Ersoy: "Çadırlarda çeşitli aktiviteler düzenleyerek çocukları savaş atmosferinden uzaklaştırmaya. (03 Ekim 2014 Cuma )

   

  Suruç'ta Etkili Olan Yağış, Kayıt İşlemlerini Aksattı

  Suruç'ta Etkili Olan Yağış, Kayıt İşlemlerini Aksattı

  Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde etkili olan yağış, Suriyeli Kürtlerin kayıt işlemlerini aksattı. (02 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Emzirme Hem Bebek Hem Annenin Sağlığı İçin Faydalıdır'

  Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr. Osman Acar, emzirmenin çocuğa olduğa kadar anneye de faydaları olduğunu söyledi. (02 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Kobani'den Kaçışlar Bugün de Sürdü

  Kobani'den Kaçışlar Bugün de Sürdü

  Suriye’nin Kobani kentine saldırılarını aralıksız devam eden IŞİD’in ilerleyişi, Kobanililerin de Türkiye’ye geçişleri sürüyor. (02 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Işid Kapımıza Dayandı"

  Suriyeli Kürtler, Suruç ilçesindeki Yumurtalık mevkisinden Türkiye'ye giriş yapıyor Salih Kaddur: "IŞİD kapımıza dayandığı için kaçtık" (02 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Suriyeli Kürtlerin Geçişi Devam Ediyor

  Suriyeli Kürtlerin Geçişi Devam Ediyor

  ŞANLIURFA (AA) - Ülkelerindeki çatışmalardan kaçarak Türkiye'ye geçiş yapmak isteyen Suriyeli Kürtler, Suruç ilçesine bağlı Yumurtalık mevkisinde oluşturulan noktadan alınmaya başladı. (02 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Anne Sütü Alan Bebekler Alerji ve Astım Gibi Hastalıklara Daha Az Yakalanıyor

  Uzmanlar, bebeklerin doğduktan sonra da hayatlarına sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için yapı taşı olan anne sütünün önemli oduğunu vurgulayarak, anne sütü alan bebeklerin ileride alerji ve astım gibi hastalıklara yakalanma riskleri daha az olduğunu belirtti. (02 Ekim 2014 Perşembe )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
20.10.2014 16:02:25. #1.12#