SON DAKİKA YUSUFELİ HABERLERİ

Son Dakika Yusufeli Haberleri

 • 14:01Yusufeli'nde İki Asırlık Ramazan GeleneğiYusufeli'nde İki Asırlık Ramazan GeleneğiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Cami önünde oturanlardan detay, - Röportajlar, - Ezan okunması, - Cemaatin orucunu açması, - Cemaatin namaz kılması ve dua etmesi, Yusufeli'nde iki asırlık ramazan geleneği- Artvin'in Yusufeli ilçesinde 200 yıllık ramazan geleneğini sürdüren vatandaşlar, cami avlusunda yöresel meyvelerle oruçlarını açıp akşam namazını kıldıktan sonra evlerine dönerek yemek yiyor- İlçe sakinlerinden İbrahim Korkmaz: -"Bu gelenek akrabalarımızla komşularımızla ve mahalle sakinleriyle birlik ve beraberliğimizi pekiştiriyor"- Dursun Ali Boyacı: - "Çocuklarımız ve torunlarımızı da cami avlusuna getirip bu geleneği öğretiyoruz" BAYRAM SARAYOĞLU -Yusufeli ilçesinde iki asırlık ramazan geleneğini sürdüren vatandaşlar, cami avlusunda yöresel meyvelerle oruçlarını açıp akşam namazını kıldıktan sonra evlerine dönerek yemek yiyor.
 • 11:37Yusufeli'nde İki Asırlık Ramazan GeleneğiYusufeli ilçesinde iki asırlık ramazan geleneğini sürdüren vatandaşlar, cami avlusunda yöresel meyvelerle oruçlarını açıp akşam namazını kıldıktan sonra evlerine dönerek yemek yiyor.
 • 13:19Yeni Yusufeli'nin Altyapısı İçin İmzalar AtıldıOrman ve Su İşleri Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından yapımı devam eden Yusufeli Barajı’nın faaliyete geçmesi ile sular altında kalacak olan Yusufeli ilçesinin taşınacağı yeni yerin altyapı çalışmaları için imzalar atıldı.
 • 09:03Karayollarında DurumKarayollarının yenileme ve yapım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor.
 • 14:48Yusufeli İlçesinin Doğa Güzelliği İnstagramda YarışıyorYusufeli İlçesinin Doğa Güzelliği İnstagramda YarışıyorArtvin'in Yusufeli İlçesinin doğa güzelliği Yusufeli kaymakamlığının başlattığı instagram da paylaşılan Özçekim (Selphie) fotoğraflarıyla yarışıyor.
 • 16:20Artvin'de Yaban Keçisi Çelik Tel Örgünün Arkasında Mahsur KaldıArtvin'de Yaban Keçisi Çelik Tel Örgünün Arkasında Mahsur KaldıArtvin'de yaban keçisi çelik tel örgünün arkasında mahsur kaldı Adem GÜNGÖR/ARTVİN, (DHA) - ARTVİN'de taş düşmesini önlemek için yamaçlara çekilen çelik tel örgüler yaban hayatına zarar veriyor.
 • 16:12Artvin'de Yaban Keçisi Çelik Tel Örgünün Arkasında Mahsur KaldıArtvin'de Yaban Keçisi Çelik Tel Örgünün Arkasında Mahsur KaldıArtvin'de taş düşmesini önlemek için yamaçlara çekilen çelik tel örgüler yaban hayatına zarar veriyor.
 • 13:52Yaban Hayatında 'Tel Örgü Hapsi' YaşanıyorYaban Hayatında 'Tel Örgü Hapsi' YaşanıyorArtvin'in doğal şartları nedeniyle sürekli taş düşmesini önlemek için çekilen teller, yaban hayvanlarının tel örgülerde hapis kalmasına sebep oluyor.
 • 18:22Artvin Derelerinin Doğal Alabalığı Artık İzleniyorArtvin Derelerinin Doğal Alabalığı Artık İzleniyorOrman ve Su İşleri Bakanlığı ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından 2005 yılında başlatılan 'Doğal Alabalık Üretilmesi ve Orman İçi Suların Balıklandırılması' uygulama projesi kapsamında Artvin Yusufeli Barhal deresine 1.000 adet markalanmış kırmızı benekli doğal alabalık yavruları bırakıldı.
 • 17:55Barhal Çayı'na Kırmızı Benekli Alabalık BırakıldıDoğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünce 2005 yılında başlatılan "Doğal Alabalık Üretilmesi ve Orman İçi Suların Balıklandırılması" projesi kapsamında Yusufeli ilçesinin Altıparmak köyündeki Barhal Deresi'ne markalanmış bin kırmızı benekli alabalık yavrusu bırakıldı.
 • 12:08Yusufeli'nin Yeni Yerleşim Yeri Altyapı Çalışmaları İşi Sözleşmesi İmzalandıYusufeli ilçesinin yeni yerleşim yeri altyapı çalışmaları işinin sözleşmesi imzalandı.
 • 12:02Karadeniz Yaylaları ŞenlenecekTürkiye'nin önemli doğa ve yayla turizm merkezlerinden Doğu Karadeniz'de, haziran ve ekim ayları arasında 150'nin üzerinde yayla şenliği ve festival gerçekleştirilecek.
 • 17:25Yusufeli'nde Elektrik KesintisiYusufeli ilçesinde elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 09:53Yusufeli'nde Yabancı Dil Çalıştayı YapıldıYusufeli Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce Yabancı Dil Eğitimi konulu çalıştaş gerçekleştirildi.
 • 03:28HSYK Yaz Kararnamesi'ni Yayımladı (2)…HSYK Yaz Kararnamesi'ni Yayımladı (2)…Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), yaz kararnamesini açıkladı.
 • 16:09Artvin ili seçim sonuçları - Artvin 2015 genel seçim sonuçlarıArtvin ili seçim sonuçları - Artvin 2015 genel seçim sonuçları7 Haziran 2015 Artvin genel seçim sonuçları. Artvin ili seçim sonuçları ve bölgeden seçim sonuçları sonrası yaşanan önemli gelişmeler. Önceki seçimlerde alınanan sonuçlar..
 • 20:39Bakan Çelik Artvin'deBakan Çelik Artvin'deÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, “Tehdit bol, şantaj bol, ondan sonra haydi Meclis’e. Yok böyle bir şey. Silahla millet iradesini susturamazsınız. Bu memleketi vatan yaptık. Şehitler olmasın dedik.
 • 19:22Hamzaoğlu'nun Cenaze Namazı KılındıHamzaoğlu'nun Cenaze Namazı KılındıArtvin'de kızlarının mezuniyet törenine giden ailenin bulunduğu otomobilin elektrik direğine çarpması sonucu hayatını kaybeden emekli banka memuru Servet Hamzaoğlu, gözyaşları arasında toprağa verildi.
 • 18:55Mezuniyet Törenine Beklediği Babasını Toprağa VerdiMezuniyet Törenine Beklediği Babasını Toprağa VerdiErzurum Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nde öğrenim gören kızı İpek Hamzaoğlu'nun mezuniyet törenine katılmak için eşi, kızları ve akrabaları ile yola çıkan ancak geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybeden 56 yaşındaki Servet Hamzaoğlu'nun cenazesi Artvin'de toprağa verildi.
 • 15:56Mezuniyet Törenine Beklediği Babasını Toprağa VerdiMezuniyet Törenine Beklediği Babasını Toprağa VerdiErzurum'da öğrenim gören kızının mezuniyet töreni için yola çıkan Servet Hamzaoğlu, trafik kazasında hayatını kaybetti. Genç kız, gözyaşları içinde babasını toprağa verdi.
 • 14:10Kızlarının Mezuniyetine Giderken Direğe ÇarptılarArtvin'de kızlarının mezuniyetine giden ailenin bulunduğu otomobilin elektrik direğine çarpması sonucu hayatını kaybeden Servet Hamzaoğlu'nun cenazesi toprağa verildi.
 • 09:376. İspir Boğa Güreşleri Festivali Sona Erdiİspir Kaymakamlığı, İspir Belediyesi ve İspir Gelenek ve Göreneklerini Yaşatma Derneği tarafından düzenlenen 6. İspir Boğa Güreşleri Festivali tamamlandı.
 • 13:59Artvin'de Kaza: 1 Ölü, 5 YaralıArtvin'de Kaza: 1 Ölü, 5 YaralıErzurum'daki Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nde öğrenim gören kızı İpek Hamzaoğlu'nun mezuniyet törenine katılmak için eşi, kızları ve akrabaları ile yola çıkan 56 yaşındaki Servet Hamzaoğlu'nun kullandığı otomobil demir direğe çarptı.
 • 13:17Artvin'de Mezuniyet Töreni Yolunda Kaza: 1 Ölü, 5 YaralıArtvin'de kızlarının mezuniyet törenine giden ailenin bulunduğu otomobilin elektrik direğine çarpması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, 5 kişi yaralandı.
 • 11:10Artvin'de Kaza: 1 Ölü, 5 YaralıArtvin'de Kaza: 1 Ölü, 5 YaralıArtvin-Yusufeli yolunda kızlarının mezuniyet törenine giderken aracını mıcıra kaptıran bir kişi hayatını kaybetti.
 • 22:20Metin Lokumcu, Hopa'da AnıldıMetin Lokumcu, Hopa'da AnıldıArtvin'in Hopa ilçesinde 31 Mayıs 2011'de polisin kullandığı biber gazının etkisi ile rahatsızlanıp, kaldırıldığı Hopa Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybeden Metin Lokumcu, Hopa CHP İlçe Başkanlığı tarafından Cumhuriyet Meydanında düzenlenen programla anıldı.
 • 14:32Kılıçkaya Köyünde Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi AçıldıKılıçkaya köyünde Halk Eğitim Merkezi tarafından yıl sonu sergisi açıldı.
 • 13:47Artvin Valisi Cirit, Yusufeli Baraj İnşaatında İncelemelerde BulunduArtvin Valisi Kemal Cirit, Yusufeli Barajı ve HES inşaatında incelemelerde bulundu.
 • 15:10AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu Konya'daAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu Konya'daAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Konya’nın Seydişehir ilçesinde partisinin düzenlediği mitinge katıldı.
 • 18:34Soylu: Soylu: "Bugün Mgk'da Vesayetin Borusu Ötmüyor, Milletin Sözü Geçiyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti Arsin Mitingi- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu'nun vatandaşları selamlaması- Soylu'nun konuşması- Soylu'nun çiçek dağıtması AK Parti Arsin Mitingi- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu: - "Yatırımlarımızın önemli bir bölümünü tamamladık, şimdi insanımıza dokunma zamanıdır.
 • 17:42AK Parti Arsin MitingiAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, yatırımları tamamladıklarını ve şimdi insana dokunma zamanının geldiğini belirterek, "Nasıl yetime, dula, 65 yaş üzerine bu ülkenin insanı sahip çıkıyorsa emeklimize de asgari ücretlimize de esnafımıza da insanımıza da istihdamımıza da sahip çıkan bir Türkiye tablosu ortaya koyacağız" dedi.
 • 10:58Sebze ve Meyvelerini Balkonda YetiştiriyorSebze ve Meyvelerini Balkonda YetiştiriyorGörüntü dökümü: - Apartman dış detay, - Balkondaki sebze meyve detayları, - Makbule Cellat röportaj, Sebze ve meyvelerini balkonda yetiştiriyor Sarıkamış ilçesinde yaşayan yaşlı kadın, ihtiyacı olan sebze ve meyveleri balkonunda yetiştiriyor.
 • 10:28Sebze ve Meyvelerini Balkonda YetiştiriyorSarıkamış ilçesinde yaşayan yaşlı kadın, ihtiyacı olan sebze ve meyveleri balkonunda yetiştiriyor.
 • 10:39Oltu'da Dereceye Giren Hafızlar ÖdüllendirildiOltu'da Dereceye Giren Hafızlar ÖdüllendirildiOltu Birlik ve Beraberlik Vakfı 116 Hafızı altınla taçlandırdı.
 • 11:14Türkiye'deki Kelebek Türlerinin Yaklaşık Yüzde 45'i Artvin'de"Muhteşem doğasıyla görenleri kendine hayran bırakan Artvin, Türkiye'deki kelebek türlerinin yaklaşık yüzde 45'ine ev sahipliği yapıyor.
 • 18:231979'da Yanan Evlerine 2015'te Kavuştular1979'da Yanan Evlerine 2015'te KavuştularArtvin Merkez ve Yusufeli ilçesinde 1979 ve 2013 yıllarında meydana gelen afet olayları sonucu evleri kullanılamaz duruma gelen 48 aileye Artvin Valiliği Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nce yaptırılan afet konutları törenle teslim edildi.
 • 18:21Artvin'de 48 Aileye 'Afet Konutları' Teslim EdildiArtvin'de 48 Aileye 'Afet Konutları' Teslim EdildiArtvin merkez ve Yusufeli ilçesinde 1979 ve 2013 yıllarında meydana gelen çeşitli afet olaylarında evleri kullanılamaz hale gelen 48 aileye, Artvin Valiliği Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nce yaptırılan “Seyitler Afet Konutları” teslim edildi.
 • 14:30Kitap Tanıtım Yarışması Artvin İl Finali YapıldıKitap Tanıtım Yarışması Artvin İl Finali YapıldıArtvin'de İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği yarışmalarda birinci olan öğrencilerin katılımıyla İl Geneli Kitap Tanıtım Finali yapıldı.
 • 18:10İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı YapıldıArtvin İl Koordinasyon Kurulu 2015 yılı 2. dönem toplantısı gerçekleştirildi.
 • 16:03Başarı'nın Ardından Başkan Kasap'ı Ziyaret EttilerBaşarı'nın Ardından Başkan Kasap'ı Ziyaret Ettiler Artvin 'de yapılan U-19 Türkiye Şampiyonasında birinci olan Rize Belediyespor Rafting Takımı büyük başarı gösterdi.
 • 12:15Artvinli Tiyatro ve Dizi Oyuncusu Al AçıklamasıSon olarak TRT 1'de yayımlanan "Diriliş Ertuğrul" dizisinde rol alan tiyatro oyuncusu Celal Al, "Başta Türkiye'mizin ve Artvin'imizin zengin değerlerini tüm dünyaya tanıtmayı kendimize görev bilip Artvin ve Yusufeli insanımızın dünyaya mal olmuş çalışkanlığını, dürüstlüğünü bütün coğrafyaya ulaştırmak asli vazifemizdir" dedi.
 • 19:18Rafting: Türkiye ŞampiyonasıGelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu tarafından Artvin'de organize edilen Türkiye Rafting Şampiyonası'nın 1. ayak yarışları tamamlandı.
 • 14:23TOBB Genel KuruluBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Aşılmaz sanılan dağları aşacağız, geçilmez sanılan boğazları aşacağız ve Çanakkale şehitlerinden aldığımız emaneti, inşallah 2023'te dünyanın en büyük 10 ekonomisi haline gelerek, gelecek nesillere tevdi edeceğiz" dedi.
 • 17:08AK Parti'nin Artvin MitingiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Fizibilite çalışmalarını tamamlıyoruz.
 • 16:02Başbakan Davutoğlu Artvin'deBaşbakan Davutoğlu Artvin'deBaşbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun iktidara gelmeleri halinde Suriye’den gelenleri en kısa sürede ülkelerine geri gönderecekleri ile ilgili açıklamasına tepki göstererek “Nereden gelirse gelsin biz mazlumları bağrımızı açtık, açmaya da devam ediyoruz.
 • 12:33Acılı Aile 4 Yıldır Nehirde Kaybolan Oğullarını ArıyorAcılı Aile 4 Yıldır Nehirde Kaybolan Oğullarını ArıyorArtvin'de 4 yıl önce Çoruh Nehri'ne düşen otomobilde kaybolan mühendis Orhan Kemal Ulusoy'un anne ve babası, her gün Çoruh Nehri Havzası'ndaki 60 kilometrelik alanda arama yaparak oğullarından geriye bir iz bulmanın umuduyla yaşıyor.
 • 11:28Acılı Aile 4 Yıldır Nehirde Kaybolan Oğullarını ArıyorArtvin'de 2011 yılında otomobiliyle Çoruh Nehri'ne düşerek kaybolduktan sonra bir daha haber alınamayan mühendis Orhan Kemal Ulusoy'un acılı ailesi, aradan geçen zamana rağmen her gün kazanın olduğu bölgeyi tarayarak oğullarından bir iz bulmaya çalışıyor.
 • 03:11Geleneksel Derekapı Boğa Güreşleri Sona ErdiGeleneksel Derekapı Boğa Güreşleri Sona ErdiArtvin'in Yusufeli ilçesinde düzenlenen Geleneksel Derekapı Boğa Güreşleri sona erdi.
 • 19:29Geleneksel Derekapı Boğa Güreşleri Sona ErdiArtvin'in Yusufeli ilçesinde düzenlenen Geleneksel Derekapı Boğa Güreşleri sona erdi.
 • 17:23Artvin'de Trafik Kazası: 1 Ölü, 3 YaralıArtvin'deki trafik kazasında bir kişi öldü, 3 kişi hafif yaralandı.