SON DAKİKA YUSUFELİ HABERLERİ

Son Dakika Yusufeli Haberleri

 • 15:46Cumhurbaşkanlığında Muhtarlar ToplantısıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'de yaşanan Atatürk resminin kaldırılması tartışmalarına ilişkin "50 günde fotoğrafı kimin indirdiği meselesini çözemeyenlerden ülkenin sorunlarının çözümüne katkı sağlamasını beklemek elbette hayalcilik olur" dedi.
 • 15:2820. Muhtarlar Buluşması20. Muhtarlar BuluşmasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler’in mülteciler konusundaki tavrını eleştirerek, "Ne diyor Birleşmiş Milletler, ’Kapınıza dayananları içeri alın.
 • 19:46Yusufeli 'Bal Evi' Hizmete AçıldıYusufeli 'Bal Evi' Hizmete AçıldıArtvin'in Yusufeli Belediyesi tarafından yaptırılarak, belediye meclisi kararıyla Yusufeli Bal Üreticileri Birliğine tahsis edilen 'Bal Evi', hizmete açıldı.
 • 15:01Doğu Karadeniz'deki KarDoğu Karadeniz'de üç gün etkili olan karın ardından Rize'de 50, Artvin'de 30 ve Giresun'da 155 olmak üzere toplam 235 köyle ulaşım sağlanamıyor.
 • 13:19Doğu Karadeniz'deki Kar YağışıDoğu Karadeniz'de etkili olan kar yağışı nedeniyle 5 ildeki 611 köy ve mahallenin yolunun ulaşıma kapalı bulunduğu bildirildi.
 • 08:49Karayollarında DurumKarayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
 • 15:52Yurtta KışDoğu Karadeniz'de kar yağışı sebebiyle Rize'de 233, Giresun'da 359, Artvin'de 115, Gümüşhane'de 69, Bayburt'ta 6 köye, Ordu'da 150, Trabzon'da ise 143 mahalleye ulaşım gerçekleştirilemiyor.
 • 17:44Yoğun Kar Yağışı Etkisini SürdürüyorGörüntü Dökümü: Otoyoldan genel görüntü Kent merkezinden detaylar Kaldırımları temizleyen vatandaşlar Genel görüntü ve detaylar Doğu Karadeniz'de etkili olan kar yağışı nedeniyle Rize'de 348, Giresun'da 460, Artvin'de 153, Gümüşhane'de 225, Bayburt'ta 60 köy yolu, Trabzon'da 226 mahalle yolu ulaşıma kapandı.
 • 13:25Yurtta KışDoğu Karadeniz'de etkili olan kar yağışı nedeniyle Rize'de 348, Giresun'da 460, Artvin'de 153, Gümüşhane'de 225, Bayburt'ta 60 köy yolu, Trabzon'da 226 mahalle yolu ulaşıma kapandı.
 • 11:55Karayollarında DurumYurdun büyük bi·r bölümünde etki·li· olan kar yağışı ve kuvvetli· buzlanma nedeni·yle sürücüleri·n di·kkatli· ve tedbi·rli· olmaları, kış şartlarına uygun yolculuk yapmaları gerekiyor.
 • 08:45Karayollarında DurumKarayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları ile yurdun büyük bölümünde etkili olan kar yağışı ve buzlanma nedeniyle sürücülerin dikkatli ve tedbirli olmaları, kış şartlarına uygun yolculuk yapmaları istendi.
 • 14:40İşçiler, Yusufeli Barajı'nda Metrelerce Yükseklikte Çalışıyorİşçiler, Yusufeli Barajı'nda Metrelerce Yükseklikte ÇalışıyorArtvin'de yapımı devam eden gövde yüksekliği bakımından Türkiye'nin en yüksek, dünyanınsa 3. büyük barajı olacak Yusufeli Barajı'nda inşaat çalışmaları devam ediyor.
 • 11:18Yurtta KışDoğu Karadeniz'de etkisini sürdüren kar dolayısıyla Gümüşhane, Bayburt, Artvin ve Rize'de 265 köy yolu ulaşıma kapandı.
 • 19:01Dört Mevsim ArtvinDört Mevsim Artvin" Konulu Foto Safari EtkinliğiGörüntü Dökümü: -Şavşat ilçesi Maden Köyü'nden detaylar -Köyde büyükbaş hayvanların çektiği kızak -Fotoğrafçılardan detaylar -Dernek başkanı Süleyman İnan açıklama -Fotoğraf tutkunu Sare Ekinci açıklama -Fotoğraf tutkunu Fahrettin Akdaş açıklama - Valilik ve Artvin Fotoğraf ve Sanatı Derneğince, Şavşat ilçesinde bu yıl ikincisi gerçekleştirilen etkinliğine çeşitli illerden 80 fotoğraf tutkunu katıldı Artvin'in Şavşat ilçesinde "Dört Mevsim Artvin" konulu foto safari etkinliği düzenlendi.
 • 15:0199 Baraj ve Hidroelektrik Santralinin Toplu Açılış Merasimi99 Baraj ve Hidroelektrik Santralinin Toplu Açılış MerasimiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Doğalgazda dışa bağımlı olmamız, karşımıza hiç beklenmedik zamanlarda hiç ummadık sorunlar çıkartabiliyor.
 • 14:5199 Baraj ve Hidroelektrik Santralinin Toplu Açılış TöreniOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, açılışı yapılan baraj ve hidroelektrik santrallerinin tamamının Türk mühendisler ve müteahhitlerce öz kaynaklarla inşa edildiğini bildirdi.
 • 14:4699 Baraj ve Hidroelektrik Santrali'nin Toplu Açılış TöreniCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Nükleer santral başta olmak üzere enerjide dışa bağımlılığımızı asgariye indirecek diğer imkanları da kararlılıkla hayata geçirmeliyiz" dedi.
 • 11:48Çoruh Nehri Bir "Gerdanlık" Daha TakıyorÇoruh Nehri'nin ana kolu üzerinde bulunan 10 baraj ve hidroelektrik santrali (HES) projelerinden biri olan ve yaklaşık 5 yılda yapımı tamamlanan Artvin Barajı, yarın törenle hizmete girecek.
 • 15:52Baretleri Takan Gazeteciler Yeni Yusufeli'ni GezdiBaretleri Takan Gazeteciler Yeni Yusufeli'ni GezdiYusufeli Belediyesi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile Yusufeli'nde bir etkinlik düzenledi.
 • 11:30Yusufeli'deki Baraj ve Hes ÇalışmasıYusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, ilçede göçü önlemek zorunda olduklarını belirterek, "Bunun için tarımdan hayvancılığa kadar çeşitli alanlarda alternatif çalışmalarımız devam ediyor" dedi.
 • 10:30Yusufeli'deki Baraj ve Hes ÇalışmasıYusufeli Belediyesindeki Toplantı Salonunda konuklarını ağırlayan Başkan Aytekin, burada yaptığı konuşmada, "Gazetecilik, insanların haber alma hakkı anayasal haktır ve aynı zamanda bir kamu görevidir.
 • 14:43Artvin'de 39 Köy Yolu Ulaşıma KapandıArtvin'de etkili olan kar yağışı nedeniyle 39 köy yolu ulaşıma kapandı.
 • 21:55Yusufeli'nde Çalışan İş Makinelerinin Havadan Taşınırken Çekilen GörüntüleriYusufeli'nde Çalışan İş Makinelerinin Havadan Taşınırken Çekilen GörüntüleriGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Yusufeli Barajı'ndaki inşaat çalışmalarından detaylar Yusufeli Barajı'nda inşaat çalışmaları devam ediyor- Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: - "Vatanımıza ve milletimize karşı hizmet aşkımız var. Yusufeli Barajı'nda inşaat çalışmaları süratle devam ediyor" Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, twitter hesabından, kış koşullarına rağmen çalışmaların devam ettiği Artvin Yusufeli Barajı inşaatından çekilen yeni görüntüleri paylaştı.
 • 12:34Yurtta KışTüm yurdu etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle Rize'de 42, Artvin'de 52, Giresun'da 72, Gümüşhane'de ise 126 köye ulaşım sağlanamıyor.
 • 23:575 Ocak Salı Günü Okulların Tatil Olduğu İl ve İlçeler5 Ocak Salı Günü Okulların Tatil Olduğu İl ve İlçelerYoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle bazı il ve ilçelerde okullar tatil edildi. İşte yarın tatil olan tüm il ve ilçeler...
 • 21:21Artvin'in 3 İlçesinde Eğitime Kar EngeliArtvin'in 3 ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.
 • 20:54Artvin'in Beş İlçesinde Okullar Tatil EdildiArtvin'in Beş İlçesinde Okullar Tatil EdildiArtvin'in beş ilçesinde, kar yağışı ve aşırı buzlanma sebebiyle, okullar bir gün tatil edildi.
 • 16:48Trabzon ve Artvin'de Eğitime Kar EngeliTrabzon'un Of ve Artvin'in Yusufeli ve Şavşat ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi.
 • 10:31Türkiye'nin En Yüksek Barajı Bitiyor, 150 Yıllık Tarih TaşınıyorTürkiye'nin En Yüksek Barajı Bitiyor, 150 Yıllık Tarih TaşınıyorDünyanın ise 3. büyük barajı olacak Yusufeli Barajı'nın bitmesiyle 150 yıllık tarihi bulunan Yusufeli ilçesi taşınacak. Yeni yerleşim yerindeki çalışmalar tam gaz sürüyor.
 • 16:21Yusufeli'de, Gönüllü İtfaiyeciler Birliği KurulacakYusufeli Belediyesi itfaiye birimi bünyesinde, Gönüllü İtfaiyeciler Birliği kurulacak.
 • 17:48Nur Damlaları Kuran Kursu Öğrencilerinden Başkan Aytekin'e ZiyaretNur Damlaları Kuran Kursu Öğrencilerinden Başkan Aytekin'e ZiyaretYusufeli İlçe Müftülüğüne bağlı Nur Damlaları Kuran Kursu öğretmen ve öğrencileri, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin'i ziyaret etti.
 • 15:50Yusufeli'nin Ahalt Mahallesi'nin Ara Yolları BetonlanıyorYusufeli'nin Ahalt Mahallesi'nin Ara Yolları BetonlanıyorYusufeli Belediyesi, ilçe merkezine bağlı Ahalt Mahallesi'nin ara yollarında betonlama çalışması başlattı.
 • 14:38Yusufeli Off Road Kulübünden Safari TuruYusufeli Off Road Kulübü, ilçe merkezine 56 kilometre uzaklıktaki Yaylalar köyüne günübirlik safari turu düzenledi.
 • 14:58Yusufeli'nde Muhtar Odası YapılıyorYusufeli'nde Muhtar Odası YapılıyorYusufeli Belediyesi, ilçe merkezi ve köylerindeki tüm muhtarların kullanımı için muhtar odası yapıyor.
 • 15:45Kar Yağışı Çocukları Mutlu EttiKar Yağışı Çocukları Mutlu EttiArtvin'de önceki gün akşam başlayan kar yağışı nedeniyle okulları tatil olan çocuklar hem kartopu oynadı hem de kardan adam yaptı.
 • 15:39Yusufeli'nde Fırınlar DenetlendiYusufeli'nde Fırınlar DenetlendiArtvin'in Yusufeli Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekibi, ilçe merkezindeki fırınlarda denetleme yaparak, yasal mevzuata uyulup uyulmadığını kontrol etti.
 • 15:45Yöre Halkı Yeni Yusufeli Alanındaki Patlamalardan Şikayetçi: Sanki Gök YarıldıYöre Halkı Yeni Yusufeli Alanındaki Patlamalardan Şikayetçi: Sanki Gök YarıldıArtvin'in Yusufeli ilçesi için hazırlanmakta olan yeni yerleşim yeri alanında patlatılan dinamitler, bölge sakinlerine korkulu anlar yaşatıyor.
 • 11:30Oflu Gençlerden Bakan Çelik'e Kemençeli TürküOflu Gençlerden Bakan Çelik'e Kemençeli TürküOflu gençlerin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik için besteleyerek seslendirdiği kemençeli türkü dinleyenlere tebessüm ettiriyor.
 • 12:48Keçi Boynuzundan Yapılan Bıçaklara Yoğun İlgiKeçi Boynuzundan Yapılan Bıçaklara Yoğun İlgiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Keçi boynuzundan yapılan bıçaklar- Bıçak ustası Ali Tamyürek- Bıçakların yapım aşaması- Yusufeli Kaymakamı Ömer Dereci Keçi boynuzundan yapılan bıçaklara yoğun ilgi- Yaban keçilerinin boynuzundan üretilen "Yusufeli bıçağı" turistlerden ilgi görüyor- Artvin Valisi Cirit: "Yaban keçilerinin boynuzları değerlendirilerek elde edilen bıçaklar, ilçenin tanıtımının yanı sıra gençlerimize de gelir kapısı olacak" BAYRAM SARAYOĞLU - Türkiye'nin yaban hayatı açısından en önemli bölgelerinden olan Artvin'in Yusufeli ilçesinde çeşitli sebeplerle telef olan veya yasal olarak avlanan yaban keçilerinin boynuzundan üretilen "Yusufeli bıçağı" turistlerden rağbet görüyor.
 • 11:37Keçi Boynuzundan Yapılan Bıçaklara Yoğun İlgiTürkiye'nin yaban hayatı açısından en önemli bölgelerinden olan Artvin'in Yusufeli ilçesinde çeşitli sebeplerle telef olan veya yasal olarak avlanan yaban keçilerinin boynuzundan üretilen "Yusufeli bıçağı" turistlerden rağbet görüyor.
 • 16:46Güler Öğretmen, Öğretmenler Günü'nde Son Yolculuğuna UğurlandıGüler Öğretmen, Öğretmenler Günü'nde Son Yolculuğuna UğurlandıFen Bilgisi Öğretmeni Güler Genç, yıllardır tedavi gördüğü kanser hastalığına yenik düşerek, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde toprağa verildi.
 • 15:26Yeni Kabine Onaylandı...(2)Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 64. hükümet listesini onayladı.
 • 09:08Baraj İnşaatı İnekleri Depresyona SoktuBaraj İnşaatı İnekleri Depresyona SoktuArtvin'de yeniden inşa edilen Yusufeli ilçesinin inşaatında kullanılan patlayıcılar, ilçedeki inekleri strese soktu. Morali bozulan ineklerin süt verimi azaldı.
 • 18:04Artvin'deki Sel ve HeyelanArtvin Valisi Kemal Cirit, kentte sel ve heyelan sonrasında yaklaşık 60 köye elektrik verilemediğini, 30'u aşkın köye de ulaşımın sağlanamadığını bildirdi.
 • 13:05Mevsimin İlk Karı Ağaçları Devirdi, Köye 3 Gündür Elektrik VerilemiyorArtvin'in Yusufeli ilçesine bağlı Erenköy'de mevsimin ilk kar yağışı, ağaçların devrilmesine ve enerji nakil hatlarında hasara neden oldu.
 • 12:58Artvin'de Heyelanın Yaraları SarılıyorArtvin'de Heyelanın Yaraları SarılıyorArtvin ve çevresinde meydana gelen sağanak yağışlar sonucu sele maruz kalan vatandaşların ilk günden bu yana yanında olan Türk Kızılayı, Artvin ve Borçka belediyelerinin Borçka’daki ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek desteği, kurulan çadırlarda verilmeye devam ediliyor.
 • 21:07Artvin'deki Sel ve HeyelanArtvin'deki Sel ve HeyelanGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Artvin'deki sel ve heyelan, - Sel ve heyelandan detay görüntüler, - Sel mağduru olan vatandaşlar ile röportaj, - Artvin Valisi Kemal Cirit'in ilçelerde incelemesi ve açıklaması, Artvin'deki sel ve heyelan- Vali Cirit, sel ve heyelan nedeniyle hasar oluşan Murgul ve Borçka ilçesinde incelemede bulundu- Cirit: - "Borçka'da 80'i aşkın binayı boşalttık. 100'ü aşkın aile çeşitli yerlere yerleştirildi" Artvin Valisi Kemal Cirit, 11-12 Kasım'da etkili yağışın ardından sel ve heyelan meydana gelen Murgul ve Borçka ilçesinde inceleme yaptı.
 • 18:07Artvin'deki Sel ve HeyelanArtvin Valisi Kemal Cirit, 11-12 Kasım'da etkili yağışın ardından sel ve heyelan meydana gelen Murgul ve Borçka ilçesinde inceleme yaptı.
 • 20:48Artvin'deki Sel ve HeyelanArtvin'de meydana gelen sel ve heyelan sonucu bölgede mahsur kalan 31 kişi tahliye edildi.
 • 19:49Afad: Artvin Borçka'da Sel ve Su Baskınları Sonucu Bölgede Mahsur Kalan 31 Kişi Tahliye EdildiBaşbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, (AFAD) Artvin Borçka'da aşırı yağışların sebep olduğu sel ve su baskınlarına ilişkin açıklama yaptı.