SON DAKİKA YYÜ HABERLERİ

Son Dakika Yyü Haberleri

 • 10:16Yyü'den Öğrencilere YardımYüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Peyami Battal, Işıkpınar İlköğretim Okulu'nu ziyaret ederek, öğrencilere kırtasiye yardımında bulundu.
 • 09:49Yyü'den Işıkpınar İlköğretim Okulu'na ZiyaretYyü'den Işıkpınar İlköğretim Okulu'na ZiyaretVan Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Peyami Battal ve Gürpınar Kaymakamı Metin Yılmaz, Işıkpınar İlköğretim Okulu’nu ziyaret ederek öğretmenlerle bir araya geldi.
 • 22:19Eski Ahlat Şehri KazılarıEski Ahlat Şehri Kazıları" BaşladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Selçuklu Mezarlığı genel - Mezarlıktaki çalışmalar- Detaylar- Prof. Dr. Recai Karahan ile röportaj "Eski Ahlat Şehri Kazıları" başladı- Dünyanın en büyük İslam mezarlığı ve Anadolu'nun Orhun Abideleri olarak nitelendirilen Ahlat Selçuklu Mezarlığı'nda yürütülen kazı çalışmalarının bu yılki bölümü başladı Bitlis'in Ahlat ilçesinde bulunan ve Anadolu'nun Orhun Abideleri olarak nitelendirilen Ahlat Selçuklu Mezarlığı'nda kazı çalışmaları başladı.
 • 18:17Eski Ahlat Şehri Kazıları" BaşladıBitlis'in Ahlat ilçesinde bulunan ve Anadolu'nun Orhun Abideleri olarak nitelendirilen Ahlat Selçuklu Mezarlığı'nda kazı çalışmaları başladı.
 • 17:43Türk-İslam Mezarlığı'nda Kazı ve Temizleme Çalışması BaşladıTürk-İslam Mezarlığı'nda Kazı ve Temizleme Çalışması BaşladıBitlis'in Ahlat İlçesi'nde bulunan, dünyanın en büyük Türk-İslam mezarlığı olarak bilinen Selçuklu Mezarlığında kazı ve temizleme çalışmaları başladı.
 • 15:10Eski Ahlat ŞehriEski Ahlat Şehri" Kazıları BaşladıDünyanın en büyük İslam Mezarlığı olan ve Anadolu’nun Orhun Abideleri olarak ta nitelendirilen Bitlis’in Ahlat ilçesinde ki Selçuklu Meydan Mezarlığı’nda kazı çalışmaları başladı.
 • 15:131915 Olayları Van'da Tartışılacak1915 Olayları Van'da TartışılacakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - "100. Yılında Ermeni Meselesi ve Gerçekler" Sempozyumu tabelası - YYÜ Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdulaziz Kardaş konuşması - Öğretim Üyesi Kardaş'ın bilgisayardan resimler göstermesi 1915 olayları Van'da tartışılacak- Yüzüncü Yıl Üniversitesince gerçekleştirilecek "Birinci Dünya Savaşında Ermeniler" Sempozyumu'nda, tarihçiler 1915 olaylarını yeni belge ve bilgilerle ele alacak- YYÜ Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Kardaş: - "Ermeni olaylarıyla ilgili dünyada söz sahibi olan hocalarımız, Ermenilerin yaptığı katliamı belgeler ışığında dile getirecek ve anlatacak"- "Ermeni olaylarının başladığı vilayetler arasında en büyük tahribata uğrayan yer Van'dır, yakılıp yıkılmış, yerle bir edilmiştir.
 • 12:31Van'da 1. Ulusal Yaban Hayvanları KongresiVan Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Yaban Hayvanları Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Doç. Dr. Lokman Aslan, 27-30 Mayıs 2015 tarihinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Yüzüncü Yıl Üniversitesi tarafından yaban hayvanlarının sorunlarının paylaşılacağı 1. Ulusal Yaban Hayvanları Kongresi’ni Van’da düzenleyeceklerini söyledi.
 • 11:581915 Olayları Van'da TartışılacakYüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) tarafından yapılacak "100. Yılında Ermeni Meselesi ve Gerçekler" Sempozyumu'na katılacak tarihçiler, Ermenilerin iddialarıyla ilgili gerçekleri ve Ermeni isyanları sonucu Müslümanların katledilmesini belgeleriyle ortaya koyacak.
 • 11:30Rektör Battal Hemşirelerle Bir Araya GeldiRektör Battal Hemşirelerle Bir Araya GeldiVan Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, üniversitede çalışan yaklaşık 300 hemşireyle yemekte bir araya gelerek, uzun yıllar hizmet etmiş olanlara teşekkür plaketi verdi.
 • 14:58Vişad Van Şubesi'nin 1. Olağan KongresiVişad Van Şubesi'nin 1. Olağan KongresiVan İş Adamları Derneği (VİŞAD) Van Şubesi 1. Olağan Kongresi yapıldı.
 • 17:58Yyü'de Erasmus Bilgilendirme ToplantısıYüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (YYÜ) Erasmus Yükseköğretim Hareketlilik Proje Yönetim Toplantısı yapıldı.
 • 15:42Yyü'de Başarılı Öğrencilere Yemek VerildiYüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) "Bu Benim Eserim" Proje Yarışmalarında başarılı olan öğrencilere yemek verdi.
 • 15:25Rektör Battal'dan Başarılı Öğrencilere Moral YemeğiRektör Battal'dan Başarılı Öğrencilere Moral YemeğiVan Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) proje yarışmalarında başarılı olan öğrencilere moral yemeği verdi.
 • 13:24Yyü'de Erasmus Yükseköğretim Hareketlilik ToplantısıYyü'de Erasmus Yükseköğretim Hareketlilik ToplantısıVan Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde (YYÜ) Erasmus Yükseköğretim Hareketlilik Proje Yönetim Toplantısı yapıldı.
 • 13:15Van Türk Musıki Derneği'nden Muhteşem KonserVan Türk Musıki Derneği'nden Muhteşem KonserVan Türk Musıki Derneği tarafından düzenlenen ‘Sanat Müziği Konseri’ izleyenleri adeta mest etti.
 • 12:01Yyü'de Sergi ve KonserYüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (YYÜ), 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde sergi açıldı ve konser düzenlendi.
 • 11:41Yyü'de Sergi ve KonserVan Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Eğitim Fakültesi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle gerçekleştirilen ulusal katılımlı “Gençlik Buluşması” isimli karma sergi ile Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Koro ve Oda Müziği Konserleri’ne ilgi büyük oldu.
 • 17:25MHP Adayı Çavuşoğlu Seçim Çalışmalarına Devam EdiyorMHP Adayı Çavuşoğlu Seçim Çalışmalarına Devam EdiyorMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Van Milletvekili Adayı Gültekin Çavuşoğlu, seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini sürdürüyor.
 • 14:59Yyü Öğrencileri Arıtma Tesislerini İncelediYyü Öğrencileri Arıtma Tesislerini İncelediVan Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) öğrencileri, Van Su ve Kanalizasyon İdaresi’ne (VASKİ) ait arıtma tesislerinde incelemede bulundu.
 • 11:54Yaralı Almaya Giden Ambulas Kaza Yaptı; 1 YaralıVan’da yaralı almaya giden ambulans, bir otomobil çarpışması sonucu 1 kişi hafif şekilde yaralandı.
 • 16:26Vali Taşyapan, Yyü Mezuniyet Törenine KatıldıVali İbrahim Taşyapan, Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nin (YYÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) Spor Salonu'nda düzenlenen mezuniyet törenine katıldı.
 • 09:28Yyü'de Resim SergisiYyü'de Resim SergisiVan Yüzüncü Yıl Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü 4. Sınıf öğrencisi Murat Bayad, ilk kişisel resim sergisini açtı.
 • 09:18Vali İbrahim Taşyapan, Şerefiye TOKİ Kura Çekimine KatıldıVali İbrahim Taşyapan, Şerefiye TOKİ Kura Çekimine KatıldıBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından kentsel dönüşüm projesiyle hak sahiplerine dağıtımı yapılan Şerefiye Mahallesi’ndeki 179 konutun kura çekimine Vali İbrahim Taşyapan’ın katılımıyla gerçekleşti.
 • 19:44Yyü'de Mezuniyet TöreniYyü'de Mezuniyet TöreniVan Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde (YYÜ) mezuniyet töreni düzenlendi.
 • 18:59TOKİ Evlerinin Sahipleri Kurayla BelirlendiBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından kentsel dönüşüm uygulaması kapsamında satışa çıkarılan 226 konutun hak sahipleri kurayla belirlendi.
 • 17:10Erciş Meslek Yüksek Okulu'nda Mezuniyet HeyecanıVan Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Erciş Meslek Yüksek Okulu'nda mezuniyet heyecanı yaşandı.
 • 16:43Sınırdan Geçen Kaçakların Donarak ÖlmesiSınırdan Geçen Kaçakların Donarak ÖlmesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hastaneden genel görüntü- Battal'ın yoğun bakım ziyareti ve doktorun bilgi vermesi- Battal'ın servise geçmesi ve servisteki çocukları görmesi- Batta'ın Suanna'yı alıp sevmesi- Battal'ın konuşması- Doç. Dr. Murat Doğan'ın açıklaması- Hemşirelerin Suanna'ya yemek yedirmesi Sınırdan donma tehlikesi geçiren Afganistanlı kaçaklar- Van'ın Çaldıran ilçesinde donmak üzereyken bulunan 33 Afganistan uyruklu kaçak göçmenden durumu ciddi olan 4'ü çocuk 5 kişinin tedavilerine, YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezinde devam ediliyor- Tedavi gören çocukları ziyaret eden YYÜ Rektörü Prof. Dr. Battal: "Bir kez daha şunu gördük, ülkemiz her türlü sıkıntı yaşayan insanlara kucağını açıyor.
 • 15:31Sınırdan Donma Tehlikesi Geçiren Afganistanlı Kaçaklarİran'dan çıktıkları umut yolculuğunda, Çaldıran ilçesi sınırında donmak üzereyken bulunan 33 Afgan uyruklu kaçak göçmenden, durumları ciddi olan 4'ü çocuk 5 kişinin tedavilerine devam ediliyor.
 • 12:11Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tuşba Belediyesi'ni Ziyaret EttiCumhurbaşkanı Erdoğan, Tuşba Belediyesi'ni Ziyaret EttiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün katıldığı miting ve toplu açılış sonrası Tuşba Belediyesi’ni ziyaret etti, Cumhurbaşkanları’nın yer aldığı karakalem sergisini gezdi.
 • 09:55Yyü'de Bağlama KonseriYyü'de Bağlama KonseriVan Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Hüseyin Yükrük’ün 4. sınıf bağlama öğrencileriyle yıl boyu yaptıkları çalışmalarının bir özeti niteliğindeki “Bağlama Konseri" izleyicilere güzel dakikalar yaşattı.
 • 09:49Yyü'de Bağlama KonseriYyü'de Bağlama KonseriYüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Müzik Eğitimi Bölümü öğrencilerinin verdiği “Bağlama Konseri" izleyicilere güzel dakikalar yaşattı.
 • 13:04Öğrenciler Van Gölü İçin Seferber OlduÖğrenciler Van Gölü İçin Seferber OlduYüzüncü Yıl Üniversitesi Van Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Van gölünün kirlilik sorununa dikkat çekmek için Van gölü suyunda elbiselerle halay çekip misket oynadılar.
 • 10:17Yyü'de Geleneksel Aşıklar ŞöleniYyü'de Geleneksel Aşıklar ŞöleniVan Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörlüğü tarafından geleneksel olarak organize edilen ve bu yıl dördüncüsü düzenlenen “YYÜ Âşıklar Şenliği” büyük ilgi gördü.
 • 17:59Tatvan'da "Van Gölü Kirlenmesin" KampanyasıVan Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Van Meslek Yüksek Okulu tarafından başlatılan ve Tatvan Kaymakamlığı ile Tatvan Belediye Başkanlığı'nca desteklenen "Van Gölü Kirlenmesin" kampanyası çerçevesinde, Tatvan sahilinde temizlik çalışması yapıldı.
 • 16:24Öğrencilerden 'Vangölü Kirlenmesin' KampanyasıÖğrencilerden 'Vangölü Kirlenmesin' KampanyasıVan Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Van Meslek Yüksekokulu tarafından başlatılan ve Tatvan Kaymakamlığı ile Tatvan Belediye Başkanlığı tarafından da desteklenen "Van Gölü Kirlenmesin" kampanyası çerçevesinde Tatvan sahilinde temizlik çalışması yapıldı.
 • 15:30Tatvan'da Tatvan'da "Vangölü Kirlenmesin" KampanyasıVan Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Van Meslek Yüksekokulu tarafından başlatılan ve Tatvan Kaymakamlığı ile Tatvan Belediye Başkanlığı tarafından da desteklenen "Van Gölü Kirlenmesin" kampanyası çerçevesinde Van Gölü sahilinde temizlik çalışması yapıldı.
 • 12:10Lise Öğrencileri YYÜ'yü GezdiÖzalp Kaymakamlığı SYDV bağlı Gençlik Merkezi, ilçede öğrenim gören 12. sınıf öğrencilerine üniversite ortamını tanıtmak amacıyla YYÜ'ne gezi düzenledi.
 • 11:34YYÜ Teknokent, İlk Toplantısını YaptıYYÜ Teknokent Anonim Şirketi, yeni hizmet binasında ilk yönetim kurulu toplantısını Rektör Prof. Dr. Peyami Battal başkanlığında gerçekleştirdi.
 • 20:22Van Gölü KirlenmesinVan Gölü Kirlenmesin" KampanyasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Öğrencilerin müzik aleti çalıp halay çekmesi - Van MYO Öğretim Üyesi Erdoğan Özel'in röportajı - Öğrencilerin ellerinde pankartlar ile görüntüleri- Göle karşı tuvale resim yapan öğrenciler "Van Gölü Kirlenmesin" kampanyası Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Van Meslek Yüksekokulu tarafından başlatılan "Van Gölü Kirlenmesin" kampanyası çerçevesinde Erciş sahilinde temizlik çalışması yapıldı.
 • 19:42Van Gölü Kirlenmesin" KampanyasıVan Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Van Meslek Yüksekokulu tarafından başlatılan "Van Gölü Kirlenmesin" kampanyası çerçevesinde Bitlis'in Adilcevaz sahilinde temizlik çalışması yapıldı.
 • 17:45Van'da 'Gölümüzü Kirletmeyelim' EtkinliğiVan'da 'Gölümüzü Kirletmeyelim' EtkinliğiVan'da 'Gölümüzü kirletmeyelim' etkinliği VAN'ın Erciş İlçesi'nde üniversite ve lise öğrencileri tarafından 'Gölümüzü Kirletmeyelim' etkinliği düzenlendi.
 • 16:40Van Gölü Kirlenmesin" KampanyasıVan Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Van Meslek Yüksekokulu tarafından başlatılan "Van Gölü Kirlenmesin" kampanyası çerçevesinde Erciş sahilinde temizlik çalışması yapıldı.
 • 15:49Van'da 'Gölümüzü Kirletmeyelim' EtkinliğiVan'da 'Gölümüzü Kirletmeyelim' EtkinliğiVan'ın Erciş İlçesi'nde üniversite ve lise öğrencileri tarafından 'Gölümüzü Kirletmeyelim' etkinliği düzenlendi.
 • 15:48Van'da 'Gülümüzü Kirletmeyelim' EtkinliğiVan'da 'Gülümüzü Kirletmeyelim' EtkinliğiVan'ın Erciş İlçesi'nde üniversite ve lise öğrencileri tarafından 'Gülümüzü Kirletmeyelim' etkinliği düzenlendi.
 • 15:02Van'da "8'inci Uluslararası Öğrenci Buluşması"Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) ile Yediiklim Derneği tarafından Van'da, "8'inci Uluslararası Öğrenci Buluşması" etkinliği düzenlendi.
 • 13:20Van'da Pet-bt SempozyumuVan'da Pet-bt SempozyumuVan Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Nükleer Tıp Ünitesi’nin kuruluşunun birinci yılı nedeniyle PET-BT Sempozyumu düzenlendi.
 • 16:26Yyü, Yaşar Kemal'in Adını YaşatacakYüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, "Yaşar Kemal, bizim bir değerimiz, bir yerlere mutlaka ismini vereceğiz.
 • 16:25Yyü Rektörü Battal, Basına Çalışmalar Hakkında Açıklama YaptıYyü Rektörü Battal, Basına Çalışmalar Hakkında Açıklama YaptıVan Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, basınla bir araya gelerek üniversite ile ilgili çalışmaları anlattı.
 • 17:46Yyü'de Din, Bilim ve Felsefe İlişkisi, Risale-i Nur Yaklaşımı SempozyumuYyü'de Din, Bilim ve Felsefe İlişkisi, Risale-i Nur Yaklaşımı SempozyumuVan Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ), Van İlim ve Kültür Vakfı ve İstanbul İlim ve Kültür Vakfı tarafından “Din, Bilim ve Felsefe İlişkisi: Risale-i Nur Yaklaşımı” sempozyumu düzenlendi.