SON DAKİKA YYÜ HABERLERİ

Son Dakika Yyü Haberleri

 • 10:27Kamyonun Altında Kalan Kişi YaralandıVan'ın Çaldıran ilçesinde kamyon altında kalan bir kişi yaralandı.
 • 20:47Van Gölü'nde Kirlilik Tespit EdilmediVan Gölü'nde Kirlilik Tespit EdilmediGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Projenin sonuçlarının sunumu Yrd. Doç. Dr. Erdal Öğün'ün açıklamaları Doç. Dr. Harun Aydın'ın açıklamaları Van Gölü'nden detay Van Gölü'nde kirlilik tespit edilmedi YYÜ tarafından Van Gölü'nde yürütülen çalışmalarda, mikrobiyolojik ve kimyasal kirlilik açısından herhangi bir alarm durumunun söz konusu olmadığı belirlendi Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nce (YYÜ) yürütülen çalışmalarda, Van Gölü'nde kirlilik tespit edilmedi.
 • 17:41Yyü Kendi Balını Kendisi ÜretiyorYyü Kendi Balını Kendisi ÜretiyorYüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Arıcılık Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü tarafından geliştirilen ‘Kendi Balını Kendin Üret Hobi Arıcılık’ projesi ile öğretim üyeleri kendi ballarını kendileri üretecek.
 • 17:08Öğretim Üyeleri Bal ÜretecekYüzüncü Yıl Üniversitesinde (YYÜ) başlatılan "kendi balını kendin üret" projesi kapsamında, öğretim üyeleri bal üretimi yapacak.
 • 14:38Tuşba Belediyesi ve Van Fotoğrafçılar Derneğin'den Anlamlı YarışmaTuşba Belediyesi ve Van Fotoğrafçılar Derneğin'den Anlamlı YarışmaVan merkez Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Van Fotoğrafçılar Derneği ’’Kardeşlik Temalı’’ fotoğraf yarışması düzenliyor.
 • 14:10Van Gölü'nde Kirlilik Tespit EdilmediYüzüncü Yıl Üniversitesi'nce (YYÜ) yürütülen çalışmalarda, Van Gölü'nde kirlilik tespit edilmedi.
 • 14:04Van Gölü'nde Alarm Düzeyinde Bir Kirlilik YokYüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) tarafından yürütülen “Van Gölünün Mikrobiyolojik, Kimyasal Ve Radyoaktif Kirlilik Düzeyinin Araştırılması” konulu projenin ilk sonuçları açıklandı.
 • 10:57Geleceğin Girişimcileri Yyü Teknoken'te YetiştiriliyorGeleceğin Girişimcileri Yyü Teknoken'te YetiştiriliyorVan Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) bünyesinde 2013 yılından faaliyetlerine başlayan YYÜ Teknokent, verdiği kurslarla geleceğin girişimcilerini yetiştiriyor.
 • 13:58Yyü'den "Semaverde Çaylar Bizden" EtkinliğiYüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Bilgisayar Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından "iftardan sonra buluşalım, semaverde çaylar bizden" etkinliği düzenlendi.
 • 17:00Yaralı Mısır Akbabası Tedavi Altına AlındıYaralı Mısır Akbabası Tedavi Altına AlındıŞırnak’ın Uludere Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekipleri tarafından yaralı bir şekilde bulunan Mısır Akbabası (Neophron percnopterus) Van’da tedavi altına alındı.
 • 13:57Van'da İlk Kez 21 Projeden 10'u Ar-Ge Desteği AldıVan'da İlk Kez 21 Projeden 10'u Ar-Ge Desteği AldıVan’da 2013 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) bünyesinde kurulan Teknokent çalışmalarını aralıksız olarak devam ettiriyor.
 • 18:18Yyü Bbaum'dan Yyü Bbaum'dan "Semaverde Çaylar Bizden"EtkinliğiYüzüncü Yıl Üniversitesi’nde (YYÜ) Bilgisayar Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi (BBAUM) tarafından birlik ve dayanışmayı geliştirmek için “BBAUM’da İftardan Sonra Buluşalım-Semaverde Çaylar Bizden” etkinliği düzenlenecek.
 • 12:38Van'da Demir Çağı'na Ait Kızıl Geyik İskeleti BulunduUrartu Kralı II. Sardur tarafından inşa edilen Çavuştepe Kalesi'nde yapılan kazı çalışmalarında, 2 bin 800 yıl öncesine ait kızıl geyik iskeleti bulundu.
 • 20:15Van Güç Birliği Platformu Toplantısı YapıldıVan Güç Birliği Platformu Toplantısı YapıldıVan Güç Birliği Platformu Toplantısı AK Parti Van Milletvekili Beşir Atalay’ın başkanlığında gerçekleştirilirken, eğitimdeki sorun ve sıkıntılar masaya yatırıldı.
 • 18:39Van'da "Güçbirliği Platformu" Toplantısı YapıldıVan'da gerçekleştirilen "Güçbirliği Platformu" toplantısında kentin eğitim, gençlik ve spor alanındaki sorunları masaya yatırıldı.
 • 15:14Üniversite Personeli İftarda Bir Araya GeldiÜniversite Personeli İftarda Bir Araya GeldiVan Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, akademik ve idari personelle iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • 10:55Van'da 18. Madde ve Çevre Yolu TartışmalarıVan’da 2011 yılında yaşanan depremlerin ardından bir türlü rayına oturtulamayan imar planı ve 18. Madde uygulamaları ile çevre yolu tartışmaları devam ediyor.
 • 12:09Kavram Köy Okullarına 'Umut' OluyorKavram Köy Okullarına 'Umut' OluyorVan’daki Kavram Temel Lisesi, ‘Bir umut için geliyoruz, köy okullarına koşuyoruz’ projesi kapsamında köy okullarına yardımda bulunuyor.
 • 11:50Van Kedisine Van Kedisine "Takip Sistemi" GeliyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Van Kedisi Evi Van kedilerinden detaylar Yavru Van kedileri Tellere tırmanan kedi Merkez Müdürü Doç. Dr. Abdullah Kaya ile röportaj Kedi bahçesindeki kediler Van kedisine "takip sistemi" geliyor YYÜ Van Kedisi Araştırma ve Uygulama Merkezi, ülke genelindeki Van kedilerini, özellikleri ve sahiplerinin iletişim bilgilerinin yer aldığı sistem sayesinde yakından izleyecek Merkez Müdürü Doç. Dr. Kaya: "Van kedisi, dünyada müstesna bir yere sahip. Bu güzelliğin mutlaka korunması, korumanın da süreklilik arz etmesi gerekiyor" SITKI YILDIZ - Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Van Kedisi Araştırma ve Uygulama Merkezi, hayata geçirdiği "Van Kedisi Takip Sistemi" ile ülke genelindeki bu hayvanları yakından izleme olanağı bulacak.
 • 11:13Van Kedisine "Takip Sistemi" GeliyorYüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Van Kedisi Araştırma ve Uygulama Merkezi, hayata geçirdiği "Van Kedisi Takip Sistemi" ile ülke genelindeki bu hayvanları yakından izleme olanağı bulacak.
 • 10:10Van'da Tıbbi Genetik Polikliniği AçıldıVan'da Tıbbi Genetik Polikliniği AçıldıVan Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Dursun Odabaş Tıp Merkezi bünyesinde yeni açılan ve bölgede tek olan Tıbbi Genetik Polikliniği hizmete başladı.
 • 09:02Gündem/ 15 Haziran 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, güven mektubu sunacak Irak'ın Ankara Büyükelçisi Hisham Ali Akbar İbrahim Al-Alawi ve Estonya'nın Ankara Büyükelçisi Marin Mottus'u Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ayrı ayrı kabul edecek.
 • 12:30Van Kedilerini Koruma ÇalışmalarıVan Kedilerini Koruma ÇalışmalarıYüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Van Kedisi Araştırma Merkezi’nde koruma altında bulunan kedilerin saf ırkının elde edilmesi ve neslinin korunması için alınan koruma tedbirleri arttırıldı.
 • 12:03Hakk-der'den 'Kardeşlik' İftarHakk-der'den 'Kardeşlik' İftarHak ve Kardeşlik Derneği (HAKK-DER) tarafından iftar yemeği verildi.
 • 10:03Uluslararası 'Kayfor' İlk Kez Van'da DüzenleniyorUluslararası 'Kayfor' İlk Kez Van'da DüzenleniyorHer yıl farklı üniversitelerde yapılan Uluslararası Kamu Yönetimi Forumu’nun (KAYFOR) 14.’sü bu yıl ilk kez ‘Nasıl Bir Kamu Yönetimi?’ temasıyla Van’da düzenlenecek.
 • 13:33Van'daki Beş Hastane Cezadan KurtulduVan'daki Beş Hastane Cezadan KurtulduVan Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Op. Dr. Heybet Semur, 5 yıl boyunca çözüm bekleyen tıbbi atık idari para cezalarının hastaneler lehine sonuçlandığını belirtti.
 • 13:01Vali Taşyapan Şehit Yakınları ve Gazilerle Bir Araya GeldiVali Taşyapan Şehit Yakınları ve Gazilerle Bir Araya GeldiVan Valisi İbrahim Taşyapan ve eşi Nesibe Taşyapan, terör operasyonlarında hayatlarını kaybeden şehitlerin yakınları ile operasyonlarda yaralanan gaziler ve aileleriyle iftar sofrasında bir araya geldi.
 • 10:38Van Kedilerine Soy KütüğüVan Kedilerine Soy KütüğüVan kedilerine soy kütüğüOsman BEKLEYEN-Murat ÇAĞLAR/VAN, (DHA)- VAN'daki Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) kedi evinde koruma altında bulunan Van Kedileri'nin soy kütüğü oluşturulacak.
 • 09:36Van Kedilerine Soy KütüğüVan Kedilerine Soy KütüğüVan'daki Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) kedi evinde koruma altında bulunan Van Kedileri'nin soy kütüğü oluşturulacak.
 • 09:53Van Gölü'nde Kirlilik AlarmıVan Gölü'nde Kirlilik AlarmıVAN (İHA) – Van Gölü’nün kirlilik alarmı verdiğini belgeleriyle ortaya koyan Sualtı Görüntü Yönetmeni Dalgıç Tahsin Ceylan, “Kirlilikte bir numara Bitlis’in Ahlat ilçesi, Daha sonra Tatvan geliyor.
 • 13:10Vali Taşyapan'dan Vali Taşyapan'dan "112'ye Asılsız İhbar" UyarısıVan Valisi İbrahim Taşyapan, katıldığı ambulans dağıtım töreninde 112 merkezine gelen çağrıların büyük bölümünün asılsız olduğunu belirterek, insanların canını kurtarmaya çalışanların bu şekilde meşgul edilmemesini istedi.
 • 16:15Yyü Üç Üniversiteyle Protokol İmzaladıYüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, üç üniversite ile işbirliği ve öğrenci-akademisyen değişimi protokolü imzaladı.
 • 15:08Van Gölü'nde 20 Metrelik Dikitler BulunduVan Gölü'nde 20 Metrelik Dikitler BulunduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Göl altında mikrobiyalit görüntüsü Göl üstündeki teknenin görüntüsü Su Altı Görüntü Yönetmeni Tahsin Ceylan'ın teknedeki görüntüsü Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Sarı'nın açıklaması Van Gölü'nde 20 metrelik dikitler bulundu Van Gölü'nde 4 kilometrelik alanı kaplayan ve "su altı peribacaları" olarak bilinen 20 metre uzunluğunda dikitler belirlendi YYÜ Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Sarı: "Boyu 20 metreyi bulan dikitler (mikrobiyalit) tespit ettik. Yani dünyanın bilinen en büyük mikrobiyalitleri Van Gölü'nde yer alıyor" Su Altı Görüntü Yönetmeni Ceylan: "Van Gölü'nün mercanları artık literatüre girdi.
 • 14:33Uçan Balıkların Muhteşem Göçü Su Altı KamerasındaUçan Balıkların Muhteşem Göçü Su Altı KamerasındaVan Gölü'nün sodalı suyunda yaşayan inci kefali balıkları yumurtalarını bırakmak için tatlı su yataklarına yaptıkları muhteşem göç, su altı kamerasıyla görüntülendi.
 • 14:28Yyü'den 3 Üniversiteyle İşbirliğiYyü'den 3 Üniversiteyle İşbirliğiVan Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, gerçekleştirdiği yurt dışı gezilerde 3 üniversite ile işbirliği ve öğrenci-akademisyen değişimi protokolü imzaladı.
 • 13:53Van Gölü'nde 20 Metrelik Dikitler BulunduVan Gölü'nde 4 kilometrelik alanı kaplayan ve "su altı peribacaları" olarak bilinen yaklaşık 20 metre uzunluğundaki dikitler (mikrobiyalit) görüntülendi.
 • 12:22Van Gölü 6 Bin 500 Yılda 30 Metre ÇekilmişVan Gölü 6 Bin 500 Yılda 30 Metre ÇekilmişYüzüncü Yıl Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Su Ürünleri Avlama ve İşleme Teknolojisi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Mustafa Sarı ve Sualtı Görüntü Yönetmeni Dalgıç Tahsin Ceylan'ın iki yıldır Van Gölü'nde yaptığı araştırmada, su seviyesinin 6 bin 500 yıl önce 30 metre daha yüksek olduğu belirlendi.
 • 11:27İnci Kefalinin Zorlu Yolculuğu Su Altında Görüntülendiİnci Kefalinin Zorlu Yolculuğu Su Altında GörüntülendiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Su altı kamerasından balık göçü Balık göçünden görüntüler Balık bendinden detay İnci kefalinin zorlu yolculuğu su altında görüntülendi Van Gölü'nde yaşayan inci kefallerinin, üreme dönemlerinde suyun tersine yüzerek tatlı sulara yaptığı göç, su altı kamerasıyla görüntülendi Yüzüncü Yıl Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Sarı: "İnci kefalinin yaşam döngüsündeki tüm aşamalarını görüntülemeyi hedefledik" Van'da inci kefallerinin, üreme dönemlerinde tuzlu ve sodalı gölden tatlı sulara yaptığı göç, su altı kamerasıyla kayıt altına alındı.
 • 11:11İnci Kefalinin Zorlu Yolculuğu Su Altında GörüntülendiVan'da inci kefallerinin, üreme dönemlerinde tuzlu ve sodalı gölden tatlı sulara yaptığı göç, su altı kamerasıyla kayıt altına alındı.
 • 10:45Dünyanın Bilinen En Büyük Mikrobiyalitleri Van Gölü'ndeDünyanın Bilinen En Büyük Mikrobiyalitleri Van Gölü'ndeVan Gölü’nde iki yıldır devam eden dalış programının sonuncusunda Gevaş, Tatvan, Ahlat ve Adilcevaz ilçe sınırları içinde yeni mikrobiyalit alanları bulunduğu bildirildi.
 • 10:12Van Gölü 6 Bin 500 Yılda 30 Metre ÇekilmişVan Gölü 6 Bin 500 Yılda 30 Metre ÇekilmişYüzüncü Yıl Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Su Ürünleri Avlama ve İşleme Teknolojisi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Mustafa Sarı ve Sualtı Görüntü Yönetmeni Dalgıç Tahsin Ceylan'ın iki yıldır Van Gölü'nde yaptığı araştırmada, su seviyesinin 6 bin 500 yıl önce 30 metre daha yüksek olduğu belirlendi.
 • 14:34Denizcilik Lisesi 6. Mezunlarını VerdiDenizcilik Lisesi 6. Mezunlarını VerdiVan’ın Tuşba ilçesindeki Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Denizcilik Lisesi) 6. mezunlarını verdi.
 • 15:28Van'da 'Dünya Çevre Günü Etkinliği'Van'da 'Dünya Çevre Günü Etkinliği'Van Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘5 Haziran Dünya Çevre Günü’ kapsamında bir etkinlik düzenledi.
 • 13:16Van Doç. Dr. Dülger: Delta Virüsü, Van Şehir Merkezinde YoğunlaştıVan Doç. Dr. Dülger: Delta Virüsü, Van Şehir Merkezinde YoğunlaştıDoç. Dr. Dülger: Delta virüsü, Van şehir merkezinde yoğunlaştıVAN Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Tıp Fakültesi Gastroentereloji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Cumhur Dülger, yaptığı araştırmayla Van için önemli sonuçlar ortaya çıkardı.
 • 10:48Doç. Dr. Dülger: Delta Virüsü, Van Şehir Merkezinde YoğunlaştıDoç. Dr. Dülger: Delta Virüsü, Van Şehir Merkezinde YoğunlaştıVan Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Tıp Fakültesi Gastroentereloji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Cumhur Dülger, yaptığı araştırmayla Van için önemli sonuçlar ortaya çıkardı.
 • 20:077. Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali Başladı7. Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali BaşladıVan’ın Erciş ilçesinde bu yıl 7’ncisi düzenlenen Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali yoğun bir katılımla başladı.
 • 19:33Van - Erciş'te İnci Kefali Festivali BaşladıVan - Erciş'te İnci Kefali Festivali BaşladıErciş'te İnci Kefali Festivali başladıVAN Gölü'nde yaşayabilen tek canlı türü olan İnci Kefali'nin üreme yolculuğuna dikkat çekmek için bu yıl 7'ncisi düzenlenen Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali, bugün başladı.
 • 15:38Yyü Diş Hekimliği Fakültesi'nde Mezuniyet TöreniYyü Diş Hekimliği Fakültesi'nde Mezuniyet TöreniVan Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Diş Hekimliği Fakültesi’nde 2015-2016 akademik yılı mezuniyet töreni yapıldı.
 • 15:05Yyü Kampusundeki Başıboş Köpekler KısırlaştırılıyorYyü Kampusundeki Başıboş Köpekler KısırlaştırılıyorVan Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Kampus alanında tehlike saçan başıboş köpekler, Rektörlükçe oluşturulan timle bayıltılarak toplanıp kısırlaştırılıyor.
 • 15:01Muradiye'de Gençlik Merkezi AçıldıMuradiye'de Gençlik Merkezi AçıldıVan Valisi İbrahim Taşyapan’ın katılımıyla Muradiye ilçesinde gençlik merkezinin açılışı yapıldı.