SON DAKİKA YYÜ HABERLERİ

Son Dakika Yyü Haberleri

11:15
Deprem Van'ı Terk Ediyor YYÜ Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Yer Fiziği Anabilim Dalı Başkanı Mustafa Toker, Van'da meydana gelen depremin ili terk ettiğini söyledi.
Deprem Van'ı Terk Ediyor
15:06
Lokman Hekim'den Avcılara Uyarı Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Yaban Hayvanları Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Doç. Dr. Lokman Aslan, özellikle kış mevsiminde yiyecek bulamayan yabani hayvanların yerleşim alanlarına geldiğini ve buralarda avcılar tarafından vurulduğunu belirterek, “Avcılar, eti yenmeyen ve avlanması yasak olan hayvanlara ateş etmesinler ve çok büyük cezası olduğunu bilsinler” dedi.
Lokman Hekim'den Avcılara Uyarı
18:30
Van - 18 Yıllık Şeker Hastası Sağlığına Kavuştu 18 yıllık şeker hastası sağlığına kavuştu Van'da Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Dursun Odabaş Tıp Merkezi Obezite ve Diyabet Cerrahisi Merkezi'ne başvuran 18 yıllık şeker hastası, 40 yaşındaki Gül Oğuzhan Merkez Başkanı Doç. Dr. Aziz Sümer ve ekibinin gerçekleştirdiği operasyonla sağlığına kavuştu.
Van - 18 Yıllık Şeker Hastası Sağlığına Kavuştu
18:04
Rektör Battal, Kobanili Aileleri Ziyaret Etti Yüzüncü Yıl üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal ve beraberindeki heyet, Van Büyükşehir Belediyesi tarafından Kobani'den gelen Suriyeli mülteciler için oluşturulan prefabrik kenti ziyaret etti.
18:00
18 Yıllık Diyabetten Kapalı Ameliyatla Kurtuldu 18 yıllık diyabetten kapalı ameliyatla kurtuldu- Ağrı'da yaşayan ve 18 yıldır diyabet hastası olan kadın, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezinde yapılan kapalı ameliyatla sağlığına kavuştu- YYÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sümer: "Hastalarımızın ve başarılı ameliyatlarımızın sayısı her geçen gün artıyor.
18 Yıllık Diyabetten Kapalı Ameliyatla Kurtuldu
17:41
18 Yıllık Şeker Hastası Sağlığına Kavuştu Van'da 18 yıllık şeker hastası, 40 yaşındaki Gül Oğuzhan yapılan operasyonla sağlığına kavuştu.
18 Yıllık Şeker Hastası Sağlığına Kavuştu
17:14
18 Yıllık Diyabetten Kapalı Ameliyatla Kurtuldu Ağrı'da yaşayan ve 18 yıldır diyabet hastası olan kadın, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezinde yapılan kapalı ameliyatla sağlığına kavuştu YYÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sümer: "Hastalarımızın ve başarılı ameliyatlarımızın sayısı her geçen gün artıyor.
11:49
Tavuklara "Kuşburnu" Takviyesi Soğuk hava ve yüksek rakım nedeniyle et tavukçuluğu yapılamayan Doğu Anadolu Bölgesi'nde araştırma yürüten YYÜ'den bilim adamları, "kuşburnu" meyvesi takviye ettikleri tavuklardan verim almayı başardı Yrd. Doç. Dr. Tekeli: "Özellikle kuşburnu meyvesini, C vitamini olarak kullandığımızda, tavuklardaki.
10:14
Anadolu Aslanları İş Adamları Derneğinden Bilgilendirme Toplantısı Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği Van Şube Başkanlığı, düzenlediği toplantıyla Teknokent ve KOSGEB yetkilileriyle iş adamları ve girişimcileri bir araya getirdi.
Anadolu Aslanları İş Adamları Derneğinden Bilgilendirme Toplantısı
20:15
Van'ın 2023 Stratejik Eylem Planı Açıklandı Vali Doğan: "Henüz iç barışımızı gerçekleştiremedik, bu uğurda gayret gösteriyoruz" AK Parti Van Milletvekili Kayatürk: "Van, gölüyle, sahip olduğu tarihi ve kültürel değerleriyle bölgenin cazibe merkezi olmalı"
Van'ın 2023 Stratejik Eylem Planı Açıklandı
19:18
Van'ın 2023 Stratejik Eylem Planı Açıklandı Van Valisi Aydın Nezih Doğan, "Henüz iç barışımızı gerçekleştiremedik, bu uğurda gayret gösteriyoruz." dedi.
Van'ın 2023 Stratejik Eylem Planı Açıklandı
18:55
Vizyon 2023 Ortak Akıl Stratejik Eylem Planı Toplantısı Van İli ve İlçeleri Kalkınma Projesi çerçevesinde Vizyon 2023 Ortak Akıl Stratejik Eylem Planı toplantısı yapıldı.
Vizyon 2023 Ortak Akıl Stratejik Eylem Planı Toplantısı
16:49
Yyü Obezite Merkezi, Türkiye'nin Birçok İlinden Gelen Hastalara Umut Oluyor Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Dursun Odabaş Tıp Merkezi’nde faaliyete giren Obezite Merkezi, Türkiye’nin birçok ilinden gelen hastalara umut oluyor.
Yyü Obezite Merkezi, Türkiye'nin Birçok İlinden Gelen Hastalara Umut Oluyor
12:07
Battal, Rektörlük Adaylığını Açıkladı Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, yapılacak rektörlük seçimlerinde tekrar aday olacağını açıkladı.
Battal, Rektörlük Adaylığını Açıkladı
10:46
Paraların Üzerine Van Gölü Balığı ve Hoşap Kalesi Var Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tarafından bastırılan gümüş hatıra paraların üzerine Van'ın Gürpınar İlçesi'ndeki tarihi Hoşap Kalesi ve Van Gölü'nün endemik türü olan İnci Kefalı balığının göç fotoğraflı bırakıldı.
Paraların Üzerine Van Gölü Balığı ve Hoşap Kalesi Var
09:25
Anne Olmak İçin Bıçak Altına Yattı İstanbul’da yaşayan ve obezite hastası olduğu için anne olamayan Dilek İnci Yorgancıoğlu, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Dursun Odabaş Tıp Merkezi’nde yapılan ameliyatla hayaline kavuştu.
Anne Olmak İçin Bıçak Altına Yattı
13:02
Lokman Hekim Hastanesi'nde Zorlu Beyin Ameliyatı Sağlık alanında birçok yeniliğe imza atan Lokman Hekim Van Hastanesi, bir ilke daha imza atarak; zor ve riskli olan bir beyin ameliyatı gerçekleştirdi.
Lokman Hekim Hastanesi'nde Zorlu Beyin Ameliyatı
11:56
Urartular'da Statüye Göre Takı Kullanılmış YYÜ Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Başkanı Doç. Dr. Çavuşoğlu: "Bugün kullanılan küpe, bilezik, yüzük, halhal, gerdanlık gibi takı türlerini Urartular da kullanıyor ancak eski çağdaki kullanımda bir farklılık var. Urartu kültüründe takılar sınıfsal farklılığı da gösteriyordu"
16:45
İşsizliğe Karşı "Enerji Üniversitesi" Teklifi Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Muzaffer Ateş, artan işsizliğin bölgeye bir enerji üniversitesi kurularak çözülebileceğini söyledi.
23:32
Erciş'te Kavga: 1 Ölü, 3 Yaralı Van’ın Erciş ilçesinde iki aile arasında çıkan kavgada 1 kişi hayatını kaybederken, 3 kişi de çeşitli yerlerinden yaralandı.
13:42
Yyü'den Iğdır Üniversitesi'ne Ziyaret Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, beraberindeki 30 akademisyenle Iğdır Üniversitesi'ni ziyaret etti.
16:44
Yyü Heyetinden Iğdır Üniversitesi'ne Ziyaret Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, beraberindeki 30 akademisyenle Iğdır Üniversitesi’ni ziyaret etti.
Yyü Heyetinden Iğdır Üniversitesi'ne Ziyaret
13:25
Yılbaşı Kutlamak Günah mıdır ? Yılbaşı Haram mı ? İşte Cevaplar Her yılbaşı gecesi öncesi insanların birbirlerine sordukları Yılbaşı Haram mıdır ? Yılbaşı kutlamak günah mıdır ? soruları yine gündemde. Yılbaşı gecesinde kutlamak yapmakla ilgili soruların soruları Van Y.Y Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Dr Ferzence İdiz yanıtladı.
Yılbaşı Kutlamak Günah mıdır ? Yılbaşı Haram mı ? İşte Cevaplar
11:14
Doç. Dr. İdiz : Noel Maksadıyla Yılbaşı Kutlamak Haramdır YYÜ İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Anabilim Dalı öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr.Ferzende İdiz,yılbaşında Müslümanların Noel maksadıyla kutlama yapmasının haram olduğunu söyledi.
Doç. Dr. İdiz : Noel Maksadıyla Yılbaşı Kutlamak Haramdır
10:54
Doç. Dr. İdiz: Noel Maksadıyla Yılbaşı Kutlamak Haramdır Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Anabilim Dalı öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Ferzende İdiz, yılbaşında Müslümanların Noel maksadıyla kutlama yapmasının haram olduğunu söyledi.
Doç. Dr. İdiz: Noel Maksadıyla Yılbaşı Kutlamak Haramdır
12:28
Yyü Öğrencilerinden Van'ın Tarihine Işık Tutacak Kitap Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Sosyoloji Bölümü öğrencileri, Van’ın yakın tarihine ışık tutan “Eski Van’a Doğru Bir Yolculuk (Bir Sözlü Tarih Çalışması)” isimli kitabı YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal’a takdim ettiler.
Yyü Öğrencilerinden Van'ın Tarihine Işık Tutacak Kitap
11:33
Van'da Ortaçağ Sığınağı Kaya Yerleşimleri Bulundu Gürpınar'a 70 kilometre uzaklıktaki Taşdönderen Mahallesi'ni çevreleyen yüksek tepelerde bulunan kaya yerleşimleri, labirent şeklindeki çok sayıda odasıyla dikkati çekiyor Vadiye hakim noktalara kayaların yontulmasıyla iç içe inşa edilen 3 katlı yapıda, yaklaşık 24 metrekare genişliğinde odalar bulunuyor.
14:11
Van M Tipi Cezaevi'nde Sertifika Töreni Düzenlendi Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü tarafından, eğitim ve iyileştirme faaliyetlerinde başarılı olan hükümlü ve tutuklular ile personelin belge dağıtım töreni düzenlendi.
Van M Tipi Cezaevi'nde Sertifika Töreni Düzenlendi
13:46
Yyü'den Açıklama Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğü, bazı basın yayın organları ve sosyal medyada yer alan “Yüzüncü Yıl Üniversitesi salonlarını yasa dışı toplantılara açıyor” mealindeki mesnetsiz haberler üzerine bir açıklama yaptı.
Yyü'den Açıklama
12:29
Van'da 3 Bin Yıllık Kale Bulundu Gürpınar ilçesine bağlı Yurtbaşı Mahallesi'nde tarihi 3 bin yıl öncesine dayandığı tahmin edilen tarihi bir kale tespit edildi YYÜ Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Top: "Yaptığım araştırmalar sonucu, buranın Erken Demir Çağı'na ait yaklaşık 3 bin yıllık bir kale olabileceği.
10:24
Ekonomi Bakanı Zeybekci, Van'da Yatırımları Değerlendirdi Açıklaması Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Tuşba İlçe Kongresi’ne katılmak üzere Van’a gelen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Van’da yatırım olmamasının ana sebebi güven, huzur, kardeşlik ortamının yeterince olmamasıdır" dedi.
Ekonomi Bakanı Zeybekci, Van'da Yatırımları Değerlendirdi Açıklaması
13:35
Yyü'de Akademik Gelişim Birimi Kuruldu Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde (YYÜ) Akademik Gelişim Birimi kurularak akademik personele yönelik kurslara başlandı.
Yyü'de Akademik Gelişim Birimi Kuruldu
13:09
Yyü, Akademik Gelişim Birimi'ni Kurdu Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (YYÜ) kurulan Akademik Gelişim Birimi, akademik personele yönelik kurslara başladı.
Yyü, Akademik Gelişim Birimi'ni Kurdu
18:19
Yyü, "İnce İstemci" Bilgisayar Laboratuvarlarına Kavuştu YYÜ, "ince istemci" bilgisayar laboratuvarlarına kavuştu- Yüzüncü Yıl Üniversitesinde, "ince istemci" sistemine sahip 7 bilgisayar laboratuvarının açılışı yapıldı- Merkez müdürü Doç. Dr. Çelik: "Gerek bilgi işlem gerekse uzaktan eğitimde öncü üniversite olma konumundayız" Yüzüncü Yıl Üniversitesinde (YYÜ), "ince istemci" sistemine sahip 7 bilgisayar laboratuvarının açılışı yapıldı.
Yyü, 'İnce İstemci' Bilgisayar Laboratuvarlarına Kavuştu
17:49
Yyü, "İnce İstemci" Bilgisayar Laboratuvarlarına Kavuştu Yüzüncü Yıl Üniversitesinde, "ince istemci" sistemine sahip 7 bilgisayar laboratuvarının açılışı yapıldı Merkez müdürü Doç. Dr. Çelik: "Gerek bilgi işlem gerekse uzaktan eğitimde öncü üniversite olma konumundayız"
17:11
Yyü'den Teknoloji Atağı Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Bilsayar Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi (BBAUM), 250 bilgisayarlı 7 sınıfı öğrencilerinin hizmetine sundu.
Yyü'den Teknoloji Atağı
15:36
Böbrek Nakliyle Hayata Bağlandılar YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Dursun Odabaş Tıp Merkezi Organ Nakil Merkezinde ilk defa yapılan nakille tekrar hayata bağlanan iki hastayı ziyaret etti.
Böbrek Nakliyle Hayata Bağlandılar
14:54
Başkonsolos Kılıçhan'dan Veda Ziyareti İran İslam Cumhuriyeti’nin Erzurum Başkonsolosu Rıza Kılıçhan, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal’a veda ziyaretinde bulundu.
Başkonsolos Kılıçhan'dan Veda Ziyareti
14:25
Böbrek Nakliyle Hayata Bağlandılar YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Dursun Odabaş Tıp Merkezi Organ Nakil Merkezinde ilk defa yapılan nakille tekrar hayata bağlanan iki hastayı ziyaret etti.
12:39
Van Gölünün Asil Ziyaretçileri Yüzlerce kuş türüne ev sahipliği yapan Van Gölü havzası, soğuk kış günlerinde saflığın ve asaletin sembolü kuğuları ağırlıyor.
11:07
Van Gölü'nün "Asil" Ziyaretçileri Yüzlerce kuş türüne ev sahipliği yapan Van Gölü havzası, soğuk kış günlerinde "saflığın ve asaletin sembolü" kuğuları ağırlıyor.
Van Gölü'nün 'Asil' Ziyaretçileri
17:08
Van Sanayi Envanteri Hazırlandı Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın (DAKA) desteğiyle Van Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan ’Van’ın Sanayi Envanterinin Oluşturulması ve Fizibilite Çalışması’ kamuoyuyla paylaşıldı.
Van Sanayi Envanteri Hazırlandı
15:12
Aziz Yıldırım Van'da Açılış Yaptı Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım faaliyete giren Fenerbahçe Spor Okulu ve Fenerbahçe Derneği açılışı için Van'a gitti.
Aziz Yıldırım Van'da Açılış Yaptı
14:46
Aziz Yıldırım Van'da Açılış Yaptı Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım faaliyete giren Fenerbahçe Spor Okulu ve Fenerbahçe Derneği açılışı için Van'a geldi.
Aziz Yıldırım Van'da Açılış Yaptı
14:36
Van'da Kaybolan Kızının İzini Arıyor Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi İİBF 1'inci öğrencisi olan kızı 19 yaşındaki Behi Kır'dan 6 Aralık'tan beri haber alamayan Ali Kır, Söke'de, araştırma başlattı.
Van'da Kaybolan Kızının İzini Arıyor
13:28
Aziz Yıldırım Van'da Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, çeşitli açılışlara katılmak ve ziyaretlerde bulunmak üzere Van’a geldi.
Aziz Yıldırım Van'da
12:38
Van'da Kaybolan Kızının İzini Arıyor Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi İİBF 1'inci öğrencisi olan kızı Behi Kır'dan 6 Aralık'tan beri haber alamayan Ali Kır, Söke'den kente gelip, araştırma başlattı.
Van'da Kaybolan Kızının İzini Arıyor
11:59
Van Kedilerine "Üreme" Bakımı Van kedilerine "üreme" bakımı- YYÜ Van Kedisi Araştırma ve Uygulama Merkezi, mart ayındaki çiftleşme sezonu öncesinde dişi Van kedilerini bakıma aldı- Merkez müdürü Doç. Dr. Kaya: "Anne kedilerin bakım ve beslenmelerini süratli bir şekilde yaparak ikinci bir doğuma kondisyonu yüksek şekilde başlamasını sağlıyoruz.
Van Kedilerine 'Üreme' Bakımı
11:25
Van Kedilerine "Üreme" Bakımı YYÜ Van Kedisi Araştırma ve Uygulama Merkezi, mart ayındaki çiftleşme sezonu öncesinde dişi Van kedilerini bakıma aldı Merkez müdürü Doç. Dr. Kaya: "Anne kedilerin bakım ve beslenmelerini süratli bir şekilde yaparak ikinci bir doğuma kondisyonu yüksek şekilde başlamasını sağlıyoruz.
Van Kedilerine 'Üreme' Bakımı
12:01
Erciş Bıyıklısı'nın Nesli Tehlikede Van Gölü'ne özgü inci kefalinden sonra, göle dökülen Ilıca, Zilan, Kömürcü ve Deliçay akarsularında yaşayan 'Erciş Bıyıklısı' balığı ile ilgili de araştırma yapılıyor.
Erciş Bıyıklısı'nın Nesli Tehlikede
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 02.02.2015 02:14:44. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA YYÜ HABERLERİ
[Hata Bildir]