SON DAKİKA ZAMAN GAZETESİ HABERLERİ

Son Dakika Zaman Gazetesi Haberleri

18:05
Avrupa Gazeteciler Federasyonu İngiltere Temsilcisi Barry White: Gazetecilere Baskı Kabul... Dünyanın en büyük ve köklü gazeteci platformlarından biri olan Avrupa Gazeteciler Federasyonu'nun (EFJ) İngiltere Temsilcisi Barry White, "Gazetecilere baskı ve tutuklamaların, demokratik olduğunu ileri süren bir ülke için kabul edilebilir değil. Halkın bilgi alma hakkını engelleyerek, demokrasileri hakkında karar alabilmelerinin önüne geçiyor.
Avrupa Gazeteciler Federasyonu İngiltere Temsilcisi Barry White: Gazetecilere Baskı Kabul...
19:55
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi: Basın Özgürlüğünde Türkiye Kötüye Gidiyor Türkiye'nin de üye olduğu Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi, “Avrupa’da basın özgürlüğünün korunması” başlıklı raporu 19 'hayır' oyuna karşı 77 'evet' ile kabul etti.
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi: Basın Özgürlüğünde Türkiye Kötüye Gidiyor
10:02
Erzurum Milletvekili Dr.cengiz Yavilioğlu Açıklaması Erzurum ve ilçelerinde gezi ve incelemelerde bulunan AK Parti Erzurum Milletvekili Dr. Cengiz Yavilioğlu, İHA Erzurum Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti.
Erzurum Milletvekili Dr.cengiz Yavilioğlu Açıklaması
20:19
Başbakan Davutoğlu'nun Programlarında Basına Ayrımcılık Yapıldı Diyarbakır ve Batman'da konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, yasakları kaldırdıklarını belirterek, "Biz bütün yasakları kaldırdık.
16:43
Jandarma, Ogün Samast Yakalanmadan Üzerindeki Silahla İlgili Rapor Hazırlamış 8 yıldır aydınlatılamayan Hrant Dink cinayeti ile ilgili her gün yeni bilgi ve belgeler ortaya çıkıyor.
Jandarma, Ogün Samast Yakalanmadan Üzerindeki Silahla İlgili Rapor Hazırlamış
17:31
Turgay Olcayto: Ekrem Kardeşimizin Sıkıntılı Döneminde Elbette Yanında Olacaktık Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı, medyayı hedef alan 14 Aralık operasyonundaki tutumu nedeniyle Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Turgay Olcayto’ya teşekkür ziyaretinde bulundu.
16:42
Tgf Genel Başkanı Sertel'den Hidayet Karaca'ya Anlamlı Mektup Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Atilla Sertel, demokrasi ve medyaya darbe operasyonu sonucu hukuksuz olarak tutuklanan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’ya bir mektup gönderdi.
16:34
Zaman Yazarı Günseli Özen Ocakoğlu'nun Acı Günü Zaman Gazetesi Yazarı Günseli Özen Ocakoğlu'nun hayatını kaybeden 85 yaşındaki annesi Adile Özen, son yolculuğuna uğurlandı.
19:44
Çekilişten Para Kazandınız, Noter Masrafını Gönderin' Diye Dolandırıyorlar Türkiye’de sık sık gündeme gelen telefonla dolandırma yönteminin Almanya’da da yaşanmaya başladı.
08:41
AK Parti Bozüyük Gençlik Kolları 4. Olağan Kongresi AK Parti Bilecik İl Başkanı Ramazan Kurtulmuş, "Bu bilinçle, kararlılıkla, birlik ve beraberlik içinde yürüdüğümüz sürece AK Parti ülke gündeminden asla düşmeyecek ve bu milletin partisi yoluna güçlenerek devam edecek" dedi.
AK Parti Bozüyük Gençlik Kolları 4. Olağan Kongresi
17:41
Peygamber Efendimize Hakarete Hoşgörüye Trabzon'dan Ortak Tepki Trabzon’da 26 kurum ve kuruluşun imzasıyla birlikte yayınlanan ortak açıklamada Cumhuriyet ve Zaman Gazeteleri kınandı.
17:53
AP Başkan Yardımcısı Lambsdorff: Erdoğan Anlamıyorsa Müzakereler Askıya Alınmalı Avrupa Birliği’ne üyelik müzakereleri yürüten Türkiye‘de basına yönelik muamelenin kabul edilemez olduğunu söyleyen Avrupa Parlamentosu Başkan Yardımcısı Alexander Lambsdorff, "Eğer Cumhurbaşkanı Erdoğan bunu anlamıyorsa, onun hükümetiyle üyelik müzakerelerini devam ettirmenin bir anlamı yok. Müzakereler askıya alınmalı." çağrısı yaptı.
15:29
Başkan Gökçek'in İddiası Açıklaması Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Rabbim dilemedikçe kimse bana bir şey yapamaz ama benim başıma bir şey gelirse şayet bu MOSSAD’tan gelmiştir.
12:48
CHP'li Öztürk: Ap, Özgür Basına Yapılan Darbeye Cevabını Net Bir Şekilde Verdi Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Öztürk, siyasi iktidarın, özgür basının susturulmasına yönelik girişimlerine en güzel cevabı Fransa'nın Strasbourg şehrindeki Avrupa Parlamentosu'nda(AP) Genel Kurul'nda yapılan oylamayla ortak metne atılan kınama yazısıyla verildiğini söyledi.
10:25
16 OCAK GÜNCEL GAZETE MANŞETLERİ, EN ÇOK SATAN GAZETELER 16 Ocak Cuma gününden gazete manşetleri. Türkiye'nin önde gelen gazeteleri gündemi nasıl ele aldılar ? Yüksek tirajlı gazetelerden manşetler.
16 OCAK GÜNCEL GAZETE MANŞETLERİ, EN ÇOK SATAN GAZETELER
10:15
16.01.2015 Gazeteler, Çok Okunan Gazetelerin Manşetleri 16 Ocak Cuma gününden gazete manşetleri. Türkiye'nin önde gelen gazeteleri gündemi nasıl ele aldılar ? Yüksek tirajlı gazetelerden manşetler.
16.01.2015 Gazeteler, Çok Okunan Gazetelerin Manşetleri
10:14
Gazete Manşetleri, En Yüksek Tirajlı Gazeteler 16 Ocak Cuma gününden gazete manşetleri. Türkiye'nin önde gelen gazeteleri gündemi nasıl ele aldılar ? Yüksek tirajlı gazetelerden manşetler.
Gazete Manşetleri, En Yüksek Tirajlı Gazeteler
23:14
AK Partili Vekiller Dumanlı'nın Yolladığı Dergiyi Çöpe Attı AK Partililer, Ekrem Dumanlı'nın gönderdiği mizah dergisini çöpe attı. Derginin kapağında yer alan resim ise oldukça manidar ve dikkat çekiciydi.
AK Partili Vekiller Dumanlı'nın Yolladığı Dergiyi Çöpe Attı
18:15
Avrupa Parlamentosu 14 Aralık'ı Kınadı, Türkiye'yi Sert Şekilde Uyardı Avrupa Parlamentosu, Türkiye'de 14 Aralık'ta gazeteciler ve medya temsilcilerine yönelik polis baskını ve gözaltıları kınadı.
17:30
Dersi Öğretmenler Değil Gazeteciler Verdi Zonguldak'ın Ereğli İlçesi Özel Fatih Koleji 11. sınıf öğrencileri geleneksel hale getirilen 4. gazete yarışması öncesinde Ereğli ve Zonguldak'tan gelen usta gazetecilerle bir araya geldi.
Dersi Öğretmenler Değil Gazeteciler Verdi
17:24
Türkiye'ye Medya Özgürlüğü Uyarısı Avrupa Parlamentosu bugün Strasbourg'da kabul ettiği bir kararda, Türk hükümetine "medyaya baskıya son ver" çağrısında bulundu.
Türkiye'ye Medya Özgürlüğü Uyarısı
14:20
Orhan Kemal Cengiz: Bugün Cumhuriyet ile Zaman, Yan Yana Durmalıdır Gazeteci ve yazar Orhan Kemal Cengiz, bugün Cumhuriyet ile Zaman gazetesinin yan yana durması gerektiğini söyledi.
11:20
Güney Koreli Ünlü Yönetmenden Özgür Basına Destek Güney Kore'de çektiği belgesel filmlerle adından söz ettiren yönetmen Lim Ji-a, Türkiye'de gazetecilere ve dizi film yapımcılarına uygulanan baskıyı eleştirdi.
Güney Koreli Ünlü Yönetmenden Özgür Basına Destek
11:12
94 Gazetecinin Sürekli Basın Kartlarının Onaylanmaması Meclis Gündeminde Chp Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'a "BYEGM Genel Müdürü Cemalettin Haşimi, hangi mevzuata dayanarak Basın Kartı Komisyonunun sürekli basın kartı almaya hak kazanan 94 gazeteci ile ilgili kararını uygulamamıştır?
94 Gazetecinin Sürekli Basın Kartlarının Onaylanmaması Meclis Gündeminde
18:51
Tgc-Kas 2014 Yerel Gazetecilik Ödülleri'ne Başvurular Devam Ediyor Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Bursa Temsilcisi Kenan Sertalp, yaptığı açıklamada, “Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) ve Konrad AdenauerStiftung’un (KAS), 1998 yılında başlattığı Yerel Gazetecilik Ödülleri’ne başvurular devam ediyor.
18:07
Sürekli Basın Kartı Hakkı Kazanan 94 Gazeteciye Genel Müdür Engeli Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM), mesleklerinde 20 yılı dolduran ve sürekli basın kartı alma hakkı kazanan 94 gazetecinin kartlarını hiçbir gerekçe göstermeden engelledi.
18:23
Brezilya Eski Devlet Başkanı Cardoso'dan Zaman'a Destek Mektubu Brezilya eski Devlet Başkanı Fernando Henrique Cardoso, 14 Aralık’ta özgür basına yapılan polis baskını sebebiyle Zaman Gazetesi Genel Müdür Ekrem Dumanlı’ya destek mektubu yolladı.
Brezilya Eski Devlet Başkanı Cardoso'dan Zaman'a Destek Mektubu
15:01
Tgf Genel Başkanı Sertel: Gazeteciden Terörist Olmaz Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Başkanı Atila Sertel, Paris'teki terör saldırısını kınadı.
Tgf Genel Başkanı Sertel: Gazeteciden Terörist Olmaz
00:30
Zaman'ın Mizah Eki 'Püff' Pazartesi Okuyucusuyla Buluşuyor Zaman Gazetesinin mizah dergisi 'Püff' pazartesi günü okuyucuları ile buluşacak.
Zaman'ın Mizah Eki 'Püff' Pazartesi Okuyucusuyla Buluşuyor
18:06
Düzeltme- Göp: Meslektaşlarımız 'Terörist' İlan Ediliyor Sayın abonemiz...Çağdaş Gazeteciler Derneği Başkanı Ahmet Abakay'ın soyismi sehven yanlış yazılmıştır.
17:33
Gazetecilere Özgürlük Platformu: Meslektaşlarımız 'Terörist' İlan Ediliyor Gazetecilere Özgürlük Platformu'nun (GÖP) dönem sözcülüğünü yapan Çağdaş Gazeteciler Derneği Başkanı Ahmet Akabay, iktidarın, muhalif gördüğü gazeteci ve yazarları işten attırma talimatının Türkiye'de olağan hale geldiğine dikkat çekti.
12:44
Fildişi Genel Yayın Yönetmenleri Birliği Başkanı: Özgür Medya Susturulamaz Müslümanların yoğun olarak yaşadığı Batı Afrika ülkesi Fildişi Sahili Gazete Genel Yayın Yönetmenleri Birliği Başkanı Charles Lambert Tra Bi, özgür basına yönelik 14 Aralık operasyonlarına sert tepki gösterdi.
11:34
Medyaya Operasyon Teröristçe; Meclis Aklasa da Millet Hırsızları Aklamayacak' Zaman gazetesi ve Samanyolu TV’nin dürüst yayınlarından dolayı basıldığını belirten 'Doğu'nun Başbuğu' olarak bilinen Yılma Durak, "Medyaya teröristçe adlandıracağımız bu baskının sebebi; 17-25 Aralık yolsuzluklarının ortaya çıkmasından endişe duyan iktidarın gündemi değiştirmek istemesidir.
Medyaya Operasyon Teröristçe; Meclis Aklasa da Millet Hırsızları Aklamayacak'
10:43
Ukraynalı Diplomattan Erdoğan'ın Basın Özgürlüğü Sözlerini Eleştiri Ukrayna’nın eski İstanbul Başkonsolosu Bogdan Yaremenko, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 7. Büyükelçiler Konferansı’da yaptığı konuşmasında, Türkiye'de basın özgürlüğü ile ilgili sözlerini eleştirdi.
Ukraynalı Diplomattan Erdoğan'ın Basın Özgürlüğü Sözlerini Eleştiri
20:05
"Cumhurbaşkanına Hakaret Edildiği" İddiası Yozgat'ta, İstanbul'daki "paralel yapı"yla ilgili gözaltıların protesto edilmesi sırasında "Cumhurbaşkanına hakaret edildiği" iddiasıyla 4 kişi hakkında işlem başlatıldı.
15:02
Yozgat-Arşiv- Protestoya Gösterisi Yapanlara 'Hakaret' Soruşturması Protestoya gösterisi yapanlara 'hakaret' soruşturması YOZGAT Adalet Sarayı önünde, aralarında Zaman Gazetesi yöneticilerinin de bulunduğu 31 kişinin gözaltına alınmasını protesto eylemleri sırasında 'Cumhurbaşkanına hakaret edildiği' iddiasıyla 4 kişi hakkında işlem başlatıldı.
Yozgat-Arşiv- Protestoya Gösterisi Yapanlara 'Hakaret' Soruşturması
13:18
Protestoya Gösterisi Yapanlara 'Hakaret' Soruşturması Yozgat Adalet Sarayı önünde, aralarında Zaman Gazetesi yöneticilerinin de bulunduğu 31 kişinin gözaltına alınmasını protesto eylemleri sırasında 'Cumhurbaşkanına hakaret edildiği' iddiasıyla 4 kişi hakkında işlem başlatıldı.
Protestoya Gösterisi Yapanlara 'Hakaret' Soruşturması
18:59
Bruining: Geerdink'in Gözaltına Alınmasını Utanç Verici Buluyorum Hollanda Gazeteciler Derneği Genel Sekreteri (NJV) Thomas Bruining, Hollandalı gazeteci Frederike Geerdink'in Diyarbakır'da evine gelen polis tarafından gözaltına alınmasını kınadı.
18:56
Alman Gazetesi Faz, Ekrem Dumanlı ile Konuştu: Demokrasi Her Gün Kan Kaybediyor Özgür basına darbe operasyonlarına yurt içi ve yurt dışında tepkiler yükselmeye devam ederken dünya medyası da gelişmeleri yakından izliyor.
18:48
Üniversite Öğrencilerine Yönelik Büyük Gözaltı" Haberi İçişleri Bakanlığı: "Üniversite öğrencilerine yönelik büyük gözaltı' başlıklı yalan ve asılsız haberine kanıt olarak bugün aynı gazete, İçişleri Bakanlığı ile hiçbir ilgisi bulunmayan, başka bir kurumun il müdürlüğüne ait olduğunu iddia ettiği bir belge yayınlayarak kendi hayal ürünü, yalan ve üniversitelerde.
23:01
"İktidar Koro Halinde İstediği Şekilde Yayın Yapıyor" DGP Genel Başkanı İdris Bal, "Büyük bir kesime yönelik, dedikodu mantığı ile soykırım yapılmaya çalışılmaktadır." dedi.
10:04
İngiliz Yayın Kuruluşu Channel 4: Türk Basını Saldırı Altında İngiltere'nin önde gelen ulusal televizyon kanalı Channel 4'ün Ana Haber Bülteninde, 14 Aralık günü Türkiye'de özgür medyaya düzenlenen operasyon ele alındı.
23:43
İngiliz Yayın Kuruluşu Channel 4: Türk Basını Saldırı Altında İngiltere’nin önde gelen ulusal televizyon kanalı Channel 4’ün Ana Haber Bülteni’nde, 14 Aralık günü Türkiye’de özgür medyaya düzenlenen operasyon ele alındı.
19:43
Ekrem Dumanlı, Daily Times'a Anlattı Pakistan'ın önde gelen gazetelerinden Daily Times, Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı ile yaptığı röportajı yayınladı.
Ekrem Dumanlı,  Daily Times'a Anlattı
18:26
Hutbede İmamın Siyaset Yapmasına Cemaat Tepki Gösterdi' Demokratik Gelişim Partisi’nden (DGP), bugün Ankara’daki Hüdaverdi Camii’nde imamın, Cuma hutbesinde siyasi konulara değinerek, ‘İktidarın doğru işler yaptığını, medyaya yapılan baskı ve gözaltıların yerinde bir karar olduğunu’ sözleri üzerine cemaatin tepki gösterdiği açıklaması yapıldı.
18:13
"Medyanın Bağımsız Olması Gerekmez, Bu Bir Hikayedir" Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Prof. Dr. Atilla Yayla, 'bağımsız medya' olayına inanmadığını söyledi.
'Medyanın Bağımsız Olması Gerekmez, Bu Bir Hikayedir'
18:11
Özgür Basın Susturulursa Anadolu İnsanı Konuşamaz' Antalya'nın İbradı ilçesinde 30 yıldır İbradı Gazetesi'ni çıkaran gazeteci Yusuf Doğaroğlu, gazetecilik hayatı süresince Anadolu basının en fazla baskıyı 2014 yılında gördüğünü söyledi.
Özgür Basın Susturulursa Anadolu İnsanı Konuşamaz'
11:16
Rogmans: Türkiye'de Özgür Basına Müdahaleyi Kınıyorum Hollanda Gazeteciler Derneği'nin aylık dergisi Villa Media'nın Genel Yayın Editörü Dolf Rogmans, Türkiye'de özgür basına ve medyaya yapılan müdahaleyi şiddetle kınadı.
Rogmans: Türkiye'de Özgür Basına Müdahaleyi Kınıyorum
17:11
İstanbul Merkezli "Paralel Yapı" Soruşturması Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Dumanlı'nın da aralarında bulunduğu 8 şüphelinin serbest bırakılmalarına yapılan itiraz reddedildi.
17:07
Ekrem Dumanlı ve 7 Kişinin Serbest Kalmasına Yapılan İtiraz Reddedildi ‘Paralel yapı’ soruşturmasını yürüten savcı Hasan Yılmaz’ın, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı’nın da aralarında bulunduğu 8 kişinin serbest bırakılmasına yaptığı itiraz reddedildi.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.02.2015 07:39:47. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ZAMAN GAZETESİ HABERLERİ
[Hata Bildir]