SON DAKİKA ZEKERİYA ÖZ HABERLERİ

Son Dakika Zekeriya Öz Haberleri

 • 10:08 Zirve Yayınevi Davası'nda Gizli Tanık 'Kumpası' İtiraf Etti. Zirve Yayınevi Davası'nda Gizli Tanık 'Kumpası' İtiraf Etti. Kamuoyunda 'Zirve Yayınevi Davası' olarak bilinen Malatya'da 2007 yılında 3 misyonerin öldürüldüğü davada verdiği ifadeleriyle Emekli Orgeneral Hurşit Tolon ile birlikte Jandarma personeli olan emekli 1 albay, muvazzaf olan 1 binbaşı, 3 astsubay, 2 uzman çavuş ve 1 öğretim görevlisinin "terör örgütü" suçlamasıyla yargılanmasına ve uzun süre tutuklu kalmalarına neden olan 'Gizli Tanık İlker Çınar', HSYK Müfettişlerine verdiği ifadesinde, "Zirve cinayetinde gülen cemaatinin rolü vardır, bu işten sıyrıldılar.
 • 20:02 Zirve Yayınevi'ndeki Cinayetlere İlişkin Dava Malatya'daki Zirve Yayınevi'nde biri Alman uyruklu 3 kişinin boğazının kesilerek öldürülmesine ilişkin davanın hem tanığı hem de sanığı İlker Çınar, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) müfettişine "şikayetçi" sıfatıyla ifade verdi.
 • 19:03 Zekeriya Öz, Galatasaray'dan İhraç Edildi Zekeriya Öz, Galatasaray'dan İhraç Edildi Galatasaray, eski savcı Zekeriya Öz'ün kulüp üyeliğinden çıkarılması konusunda disiplin kuruluna yapılan başvuruyu onayladı.
 • 20:11 Tahliye Olan Astsubay Silahlarını Almak İçin Mahkeme Kararını Bekliyor Zirve Yayınevi davasında 3 yıl 3 ay tutuklu yargılanarak Haziran 2014'te tahliye edilen astsubay, göreve dönüp emekli olduktan sonra el konulan silahlarını alabilmek için mahkemenin esas hakkındaki kararını vermesini bekliyor.
 • 14:36 Tahliye Olan Astsubay Silahlarını Almak İçin Mahkeme Kararını Bekliyor Zirve Yayınevi davasında 3 yıl 3 ay tutuklu yargılanarak Haziran 2014'te tahliye edilen astsubay, emekli olduktan sonra el konulan silahlarını alabilmek için mahkemenin esas hakkındaki kararını vermesini bekliyor.
 • 18:10 TBMM Genel Kurulu AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, "Zekeriya Öz'ü savcı olarak görüyorduk, ancak onun militan olduğunu anladığımızda her şey değişti.
 • 18:51 AK Parti Grup Başkanvekili Turan Açıklaması AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Ergenekon davasına "kumpas" diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 17-25 Aralık davalarını sahiplendiğini belirterek, "Yurt dışına kaçan Savcı Zekeriya Öz'ü sahipleniyor.
 • 12:26 Eski Savcı Zekeriya Öz'e "Haksız Mal Edinme" Davası Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesince meslekten ihraç edilen eski savcı Zekeriya Öz'ün 2009-2013 yılları arasında gelir ve giderleri arasındaki orantısızlık nedeniyle "haksız mal edinme" gerekçesiyle yargılanmasına başlandı.
 • 19:59 Zekeriya Öz, Galatasaray Kulübünden İhraç Ediliyor Eski Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesi'nin meslekten ihraç ettiği eski savcı Zekeriya Öz'ün Galatasaray Kulübü genel kurul üyeliğinden ihraç edilmesi için dilekçe verdi.
 • 12:33 Galatasaray, Eski Savcı Zekeriya Öz'ü Üyelikten Atıyor Galatasaray'ın eski 2. başkanı Adnan Öztürk bir dönem Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı olan ve halen yurt dışında kaçak olarak bulunan Zekeriya Öz'ün sarı kırmızılı kulübün üyeliğinden çıkarılması için disiplin kuruluna resmen başvurdu.
 • 11:14 Adnan Öztürk, Zekeriya Öz'ün Üyelikten Çıkarılması İçin Kulübe Başvurdu Adnan Öztürk, Zekeriya Öz'ün Üyelikten Çıkarılması İçin Kulübe Başvurdu Galatasaray eski 2. başkanı Adnan Öztürk, Adnan Polat'ın kulübe üye yaptığı Zekeriya Öz'ün üyelikten çıkarılması için kulübe dilekçe verdi.
 • 16:36 Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz Meslekten İkinci Kez İhraç Edildi Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, eski savcı Zekeriya Öz'ün Cumhurbaşkanı Erdoğan'a twitter'den hakaret ettiği gerekçesiyle ikinci kez meslekten ihracına karar verdi.
 • 15:43 Zekeriya Öz, İkinci Kez İhraç Edildi HSYK 2. Dairesi, meslekten ihraç edilen savcı Zekeriya Öz hakkında attığı tweetler nedeniyle yürütülen soruşturmada, ikinci kez ihracına karar verdi.
 • 14:44 Eski Savcı Öz Hakkındaki "Hakaret ve Tehdit" Davası Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunca (HSYK) meslekten ihraç edilen eski Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz hakkında, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a başbakanlığı döneminde hakaret ve tehditte bulunduğu" iddiasıyla açılan kamu davasının görülmesine devam edildi.
 • 11:24 Zekeriya Öz Hakkında Yeni Dava Ergenekon ve yolsuzluk soruşturmalarıyla Türkiye gündeminde yer alan eski İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Zekeriya Öz hakkında 'haksız mal edindiği' iddiasıyla dava açıldı.
 • 11:13 Eski Savcı Zekeriya Öz'ün 5 Yıl Hapsi İsteniyor Eski Savcı Zekeriya Öz'ün 5 Yıl Hapsi İsteniyor HSYK 2. Dairesince meslekten ihraç edilen eski savcı Zekeriya Öz hakkında "haksız mal edinme" suçundan 5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istemiyle dava açıldı.
 • 10:52 Zekeriya Öz'e "Haksız Mal Edinme" Davası Meslekten ihraç edilen ve hakkında yakalama kararı bulunan eski İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Zekeriya Öz hakkında, "Haksız mal edinme" suçundan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
 • 23:22 Gezi Parkı Olaylarına İlişkin Dava Antalya'da yapılan Gezi Parkı odaklı eylemlere katıldıkları iddia edilen ve tutuksuz yargılanan 175 sanıktan 148'i hakkında beraat kararı verildi.
 • 17:57 Beraat 'Selfie'si Beraat 'Selfie'si Antalya'da 2.5 yıldır süren Gezi davasında yargılanan 175 sanıktan 147'si beraat ederken, 27 sanığa ceza verildi ancak hükmün açıklanması geri bırakıldı.
 • 17:49 Antalya Beraat 'Selfie'si Antalya Beraat 'Selfie'si Beraat 'selfie'si Antalya'da 2.5 yıldır süren Gezi davasında yargılanan 175 sanıktan 147'si beraat ederken, 27'si hakkında verilen hapis cezasının hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına, 1 sanık hakkında ise suç duyurusunda bulunulmasına karar verildi.
 • 18:04 Hakim ve Savcılara İhraç Kararının Gerekçesi Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesi'nin, eski savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş, Mehmet Yüzgeç ile hakim Süleyman Karaçöl'ün meslekten ihraçlarına yönelik kararının gerekçesinin yazımı tamamlandı.
 • 17:48 Meslekten İhraç Edilen Savcıların İtirazının Reddedilmesi Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesi Başkanı Mehmet Yılmaz, "HSYK, namuslu, dürüst hakim ve savcının teminatı.
 • 14:08 Zekeriya Öz, 17-25 Aralık Savcıları ve Hakiminin Meslekten İhracı Kesinleşti Zekeriya Öz, 17-25 Aralık Savcıları ve Hakiminin Meslekten İhracı Kesinleşti HSYK, Zekeriya Öz, Celal Kara, Mehmet Yüzgeç, Muammer Akkaş ve Süleyman Karaçöl'ün meslekten ihraçlarına karşı yapılan itirazı reddetti, meslekle ilişkilerini tümden kesti.
 • 14:04 Hsyk, Meslekten İhraçlara Yapılan İtirazları Reddetti Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Genel Kurulu; savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara, Mehmet Yüzgeç ve hakim Süleyman Karaçöl'ün, meslekten ihraçlarına yapılan itirazları reddetti.
 • 08:27 Amirallere Suikast Davasında Beraat Eden 9 Teğmene Terfi Yolu Açılıyor Amirallere Suikast Davasında Beraat Eden 9 Teğmene Terfi Yolu Açılıyor Amirallere suikast yapacakları iddiasıyla 6 yıl boyunca yargılanıp beraat eden ancak bu süre zarfında hiç terfi almayan 9 teğmen için Genelkurmay Başkanlığı harekete geçti.
 • 14:41 Şike Sürecinde Adnan Polat'ı 9 Ay Boyunca 24 Saat Dinlemişler Galatasaray'ın eski başkanlarından Adnan Polat, şike döneminde savcının kendisini ve yöneticilerini 9 ay 24 saat boyunca dinlediğini söyledi.
 • 10:40 Türkiye'de 2015 Böyle Geçti (5) Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun (HSYK), savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş, Mehmet Yüzgeç ile hakim Süleyman Karaçöl'ü meslekten ihraç ettiği mayıs ayında, Adana ve Hatay'da MİT'e ait tırların durdurulmasına ilişkin soruşturmada gözaltına alınan eski Adana İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Özkan Çokay ve eski Adana Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Bağrıyanık ile savcılar Aziz Takçı, Özcan Şişman ve Ahmet Karaca tutuklandı.
 • 16:28 Zekeriya Öz'ün Suç Duyurusuna Takipsizlik Meslekten ihraç edilen eski savcı Zekeriya Öz'ün, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarla kendisine hakaret ettiği iddiasıyla Sedat Peker hakkında yaptığı suç duyurusu, takipsizlikle sonuçlandı.
 • 16:17 Zekeriya Öz'ün Şikayetine Takipsizlik Meslekten ihraç edilen eski savcı Zekeriya Öz'ün, kendisine twitter üzerinden hakaret ettiği gerekçesiyle Sedat Peker hakkında yaptığı suç duyurusu takipsizlikle sonuçlandı.
 • 18:01 Gezi Parkı Olaylarını Adliyede Protesto Eden Avukatların Davası Taksim Gezi Parkı odaklı eylemlerde yaşanan olayları, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda protesto eden ve polislerce zor kullanılarak dağıtılan 41'i avukat 44 kişinin, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet suçundan 6 aydan 3 yıla kadar hapisle cezalandırılması talebiyle yargılanmasına başlandı.
 • 17:57 Adliyede Gezi Eylemi Yapan Avukatlar Hakim Karşısına Çıktı Gezi olayları sırasında İstanbul Adalet Sarayı içinde eylem yapan 41’i avukat 44 kişi hakkındaki davanın görülmesine başlandı.
 • 17:08 Gezi Protestosu Avukatlar Davası Başladı... Gezi eylemleri sırasında Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı içerisinde eylem yaparken müdahale edilerek gözaltına alınan 41'i avukat 44 kişi hakkında 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davanın görülmesine başlandı.
 • 16:06 Adliyede Eylem Yapan 41 Avukatın Yargılanmasına Başlandı Gezi Eylemeleri sırasında İstanbul Adliyesi içerisinde protesto gösterisinde bulunan 41’i avukat 44 kişi hakkında 3 yıla kadar hapis istemiyle açılan davanın görülmesine başlandı.
 • 15:53 Paralel Yapı'nın Firarileri Paralel Devlet Yapılanması'na ilişkin yürütülen soruşturmalar ve açılan davalar nedeniyle yurtdışına kaçan şüphelilere, geçici olarak görevden uzaklaştırıldığı tarihte 20 gün rapor olarak Hollanda'ya giden savcı Fikret Seçen de eklendi.
 • 16:01 Beşiktaş Kulübünden Kayyımın Yönettiği Bugün Gazetesine Yalanlama Beşiktaş Kulübü, kulübün yönetim kurulu üyesi Me­lih Sa­mi Esen'in, Savcı Ze­ke­ri­ya Öz'ün re­fe­ran­sıy­la yö­ne­ti­me girdiği ve kulüp pa­ra­la­rıy­la or­ta­dan kaybol­duğu yönündeki iddiayı yalanladı.
 • 14:06 Çorum Savcısı Fikret Seçen Görevden Uzaklaştırıldı HSYK 2. Dairesi, İstanbul'daki Askeri Casusluk Davası'nda, sanıklar lehine verilen TÜBİTAK raporunu dosyaya koymayan eski İstanbul Başsavcıvekili, Çorum Savcısı Fikret Seçen'i geçici olarak görevden uzaklaştırdı.
 • 13:51 Ergenekon" Davası Temyiz Duruşması "Ergenekon" soruşturmasında el bombaları bulunduğu iddia edilen Ümraniye'deki gecekondunun sahibi olduğu belirtilen sanık Mehmet Demirtaş, "Bu davanın özü, Zekeriya Öz'dür ve davanın özü kaçmıştır.
 • 18:58 Ergenekon" Davası Temyiz Duruşması Emekli Albay, avukat Mustafa Levent Göktaş, teröristlerle ülkesi ve ülkesinin güvenliği için savaştığını belirterek, "Ülkesini korumak için teröristlerle savaşan bir kişinin terörist olması ya da adını ilk kez bir dava vesilesiyle duyduğu bir terör örgütüne üye olması, hayatın olağan akışına ve mantığa uygun değildir" dedi.
 • 14:15 Zirve Yayınevi Davası'nın 108. Duruşması Görülüyor Zirve Yayınevi Davası'nın 108. Duruşması Görülüyor Zirve Yayınevi’nde biri Alman uyruklu 3 kişinin boğazları kesilerek öldürülmesine ilişkin davanın 108’inci duruşması Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülüyor.
 • 16:07 Ergenekon" Davası Temyiz Duruşması "Ergenekon" davasının temyiz duruşmasında sekizinci gün, salonda savunma yapacak başka sanık bulunmaması nedeniyle erken tamamlandı.
 • 10:40 Kaçak Savcı Zekeriya Öz'den 7 Milyon Liralık Paylaşım Kaçak Savcı Zekeriya Öz'den 7 Milyon Liralık Paylaşım Eski savcı Zekeriya Öz, yurtdışına çıktıktan sonra sosyal medya hesabından ilk kez fotoğraf paylaştı. Öz, 7 milyon liralık otomobille çektirdiği kareyi bir süre sonra sildi.
 • 14:10 Ergenekon Davası 3. Temyiz Duruşması Devam Ediyor Ergenekon Davası’nda sanık olarak bulunan Bekir Öztürk, Zekeriya Öz’e 2008 yılında yazdığı yazıda, “Çıkın yanılmışım, hata yapmışım diyin.
 • 13:21 Ergenekon" Davası Temyiz Duruşması Yargıtay 16. Ceza Dairesinde yapılan "Ergenekon" davasının temyiz incelemesinin üçüncü duruşması, sanıkların savunmalarının alınmasıyla sürüyor.
 • 13:36 Zekeriya Öz'ün Nedim Şener'e Açtığı Davaya Ret..... Eski savcı Zekeriya Öz'ün, "Utanmasını Bilmeyen Savcı" başlıklı bir yazı kaleme alan gazeteci Nedim Şener aleyhine açtığı 30 bin TL'lik tazminat davası reddedildi.
 • 21:34 '25 Aralık Kumpas" Soruşturması İddianamesi (11) "Paralel Devlet Yapılanması'nın 25 Aralık kumpas soruşturması" iddianamesinde, "Türkiye Cumhuriyeti, teröre yardım eden bir ülke haline getirilmek istenmektedir.
 • 11:30 Zirve'de Paralel İzi Zirve'de Paralel İzi" İddiası GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Malatya Adliye'sinden detay,- Zirve Yayınevi Davasının tutuksuz sanıklarından İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Ruhi Abat'ın Malatya Adliyesinde gelişi, - Ruhi Abat'ın açıklamaları, - Detay, - Davanın tutuksuz sanıklarından emekli Orgeneral Ahmet Turşit Tolon'un avukatı İlkay Sezer'in açıklamaları, "Zirve'de paralel izi" iddiası- Zirve Yayınevi davasının tutuksuz sanıklarından İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Ruhi Abat ile avukatı Yasemin Hamamcı ve emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un avukatı İlkay Sezer, davaya ilişkin çeşitli iddialarda bulundu- Sanık Abat: - "Zirve Yayınevi cinayetleri dosyası, cinayeti açığa çıkarma davası değildir.
 • 15:05 Zekeriya Öz İçin Bir Yakalama Kararı Daha Zekeriya Öz İçin Bir Yakalama Kararı Daha Düzce Ağır Ceza Mahkemesi, Erdoğan'a hakaret suçundan yargılanan eski cumhuriyet savcısı Zekeriya Öz için savunmasının alınması amacıyla yakalama kararı çıkardı.
 • 14:55 Zekeriya Öz'e Yakalama Kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla Düzce 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan eski savcı Zekeriya Öz hakkında yakalama kararı verildi.
 • 17:19 PTT'den 'Zekeriya Öz' Açıklaması Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) Genel Müdürlüğü tarafından, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından hazırlanarak kapatılmış olan 548 gr ağırlığındaki tebliğ zarfı ile bu zarfa iliştirilmiş 1 sayfa halindeki tebliğ mazbatası bölümünün tespit edilemeyen bir nedenle birbirinden ayrılmış olduğu bildirildi.
 • 13:38 Meslekten İhraç Edilen Savcıların İtirazı Reddedildi Meslekten ihraç edilen eski savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş, Mehmet Yüzgeç ile hakim Süleyman Karaçöl'ün bu karara ilişkin yeniden inceleme talepleri, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesince reddedildi.