SON DAKİKA ZEKERİYA ÖZ HABERLERİ

Son Dakika Zekeriya Öz Haberleri

 • 11:28Eski Savcı Öz'ün Dubai Masrafları Şirketin Reklam Bütçesinden KarşılanmışEski Savcı Öz'ün Dubai Masrafları Şirketin Reklam Bütçesinden KarşılanmışEski savcı Zekeriya Öz, Dubai tatilinin masraflarına ilişkin belge almaları için Ağaoğlu'nun ofisine yolladığı 2 kişi ile şirket yetkilileri arasındaki tartışmanın ayrıntıları ortaya çıktı.
 • 11:13Zekeriya Öz'ün Dubai Tatili DavasıEski Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz hakkında, Dubai tatili masraflarının kendisi tarafından karşılandığına dair belge verilmesi için 7 Ocak 2014 tarihinde Ali Ağaoğlu'nun Ataşehir'deki bürosuna giderek Ali Demirhan ve Halil İbrahim Demirhan'ı tehdit edenleri azmettirdiği iddiasıyla 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.
 • 11:07Eski Savcı Öz Hakkındaki DavaBakırköy 5. Ağır Ceza Mahkemesi, meslekten ihraç edilen eski savcı Zekeriya Öz hakkında, Dubai'de yaptığı tatilin masraflarını kendisinin ödediğine ilişkin belge vermesi için 2 kişiyi azmettirdiği iddiasıyla "basit tehdit" suçundan açılan davayı yetkisizlik kararıyla Anadolu Ağır Ceza Mahkemesine gönderdi.
 • 13:15Eski Savcı Öz Hakkında DavaMeslekten ihraç edilen Zekeriya Öz hakkında, Dubai'de yaptığı tatilin masraflarını kendisinin ödediğine ilişkin belge vermesi için 2 kişiyi azmettirdiği iddiasıyla "basit tehdit" suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
 • 14:29Zekeriya Öz'ün Davası, Savunmasının Alınması İçin ErtelendiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında Twitter'dan hakaret içerikli paylaşımlar yaptığı iddiasıyla hakkında hakaret ve iftira davası açılan eski Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'ün yargılanmasına devam edildi.
 • 12:19Zekeriya Öz Hakkındaki Hakaret ve İftira DavasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında Twitter’dan hakaret içerikli paylaşımlar yapan eski Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz hakkında açılan hakaret ve iftira davasının görülmesine devam edildi.
 • 12:07Öz Mahkemede Kendini SavunacakÖz Mahkemede Kendini SavunacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Twitter hesabından hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun görevden ihraç ettiği Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz, 2-6 yıl hapis istemiyle yargılandığı davada savunma yapma isteğinde bulundu.
 • 13:14Zekeriya Öz'e 'Cumhurbaşkanına Hakaret' Davasına Devam EdildiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sosyal medya hesabından hakaret ettiği iddiası ile hakkında dava açılan Savcı Zekeriya Öz'le ilgili duruşmaya bugün devam edildi.
 • 12:59Zekeriya Öz'ün Davalarına Bilal Erdoğan ve Abdullah Kadı'nın Davaları da EklendiZekeriya Öz'ün Davalarına Bilal Erdoğan ve Abdullah Kadı'nın Davaları da EklendiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a twitter'dan hakarette bulunduğu gerekçesiyle, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu kararıyla Cumhuriyet Savcılığı görevinden ihraç edilen Zekeriya Öz hakkındaki davaya, Necmettin Bilal Erdoğan ve Yassen Abdullah Kadı'nın açtığı dava da eklendi.
 • 12:37Zekeriya Öz'ün Erdoğan'a Hakaret ve İftira DavasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Twitter’dan yaptığı paylaşımlar ve kendisiyle ilgili hakaret içeren tweetleri retweetlemesi nedeniyle şikayetçi olduğu, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun meslekten ihraç ettiği eski Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz hakkında açılan hakaret ve iftira davasına devam edildi.
 • 20:25Zekeriya Öz Hakkındaki İkinci "Hakaret" DavasıHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından meslekten ihraç edilen cumhuriyet savcısı Zekeriya Öz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a başbakanlığı döneminde "hakaret" ettiği iddiasıyla hakkında açılan ikinci dava kapsamında Anadolu Adalet Sarayı'nda talimatla ifade verdi.
 • 14:59İktidar İntikam Alma Duygusuyla Savcıları ve Yargıcı İhraç Etti'İktidar İntikam Alma Duygusuyla Savcıları ve Yargıcı İhraç Etti'Adana Barosu Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık, 17-25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet operasyonunu soruşturan savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara, Mehmet Yüzgeç ve Muammer Akkaş ile Hakim Süleyman Karaçöl'ün meslekten ihraç edilmesine tepki gösterdi.
 • 16:07Kılıçdaroğlu: Yargı ile İlgili Hiçbir Siyasal Kararın Arkasında DeğilizKılıçdaroğlu: Yargı ile İlgili Hiçbir Siyasal Kararın Arkasında DeğilizCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 17-25 Aralık rüşvet yolsuzluk operasyonunu yürüten savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş, Mehmet Yüzgeç ile hakim Süleyman Karaçöl’ün ihraç edilmesine karşı çıktı.
 • 12:25TBB Başkan Yardımcısı: Yargıda Bağımsızlık ve Tarafsızlık Ortadan KaldırılmıştırTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkan Yardımcısı Berra Besler, 17-25 Aralık yolsuzluk soruşturmalarını yürüten savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş, Mehmet Yüzgeç ile hakim Süleyman Karaçöl'ün meslekten ihraç edilmesine tepki gösterdi.
 • 18:18HSYK'nın İhraç Kararı Verdiği Savcı Zekeriya Öz ve Muammer AkkaşHSYK'nın İhraç Kararı Verdiği Savcı Zekeriya Öz ve Muammer AkkaşDha ARŞİV- HSYK'nın ihraç kararı verdiği savcı Zekeriya Öz ve Muammer Akkaş'ın arşiv görüntüleri.
 • 16:47Sakarya Barosu Başkanı Kazan: Her Şeyin Bittiği NoktadayızSakarya Barosu Başkanı Avukat Zafer Kazan, 17-25 Aralık büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonunu soruşturan savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara, Mehmet Yüzgeç ve Muammer Akkaş ile Hakim Süleyman Karaçöl meslekten ihraç edilmesine sert tepki gösterdi.
 • 16:46Savcı Muammer Akkaş: Bu Kararın Ne Hukukta Ne de Vicdanlarda Yeri VarHakim ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonlarını yapan savcılar Zekeriya Öz, Muammer Akkaş, Celal Kara, Mehmet Yüzgeç ve hâkim Süleyman Karaçöl’ün meslekten ihraç edilmesine karar verdi.
 • 16:11Hikmet Sami Türk: Savcıları Görevlerini Yaptıkları İçin Görevden AlındıAdalet eski Bakanı Hikmet Sami Türk, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesi, savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş, Mehmet Yüzgeç ile hakim Süleyman Karaçöl'ün meslekten ihracı ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.
 • 16:11CHP İl Başkanı Çavuşoğlu: HSYK Talimat Doğrultusunda Hareket EtmiştirCHP İl Başkanı Çavuşoğlu: HSYK Talimat Doğrultusunda Hareket EtmiştirCHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının savcıları Zekeriya Öz, Celal Kara, Mehmet Yüzgeç ve Muammer Akkaş ile Hakim Süleyman Karaçöl'ü meslekten ihraç eden HSYK’nın, birilerinin talimatıyla hareket ettiğini söyledi.
 • 15:52Kocaeli Barosu: Bu Karar, Türk Hukuk Tarihine Kara Bir Leke Olarak GeçecekKocaeli Barosu: Bu Karar, Türk Hukuk Tarihine Kara Bir Leke Olarak GeçecekKocaeli Barosu Başkanı Sertif Gökçe, 17-25 Aralık büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonunu soruşturan savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara, Mehmet Yüzgeç ve Muammer Akkaş ile Hakim Süleyman Karaçöl'ün meslekten ihraç edilmesine tepki gösterdi.
 • 14:14HSYK'nın İhraç Kararına Zekeriya Öz'den İlk Tepki: Yazıklar OlsunHSYK'nın İhraç Kararına Zekeriya Öz'den İlk Tepki: Yazıklar OlsunHSYK'nın Zekeriya Öz'le birlikte savcılar Celal Kara, Muammer Akkaş, Mehmet Yüzgeç ile hakim Süleyman Karaçöl'ün meslekten ihraçlarına kararına ilk tepki Zekeriya Öz'den geldi.
 • 13:59Hsyk; Savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş, Mehmet Yüzgeç ile Hakim Süleyman Karaçöl'ün...IHAAW134659-GEN/12-05-2015 - HSYK; savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş, Mehmet Yüzgeç ile hakim Süleyman Karaçöl’ün meslekten ihraçlarına karar verdi.
 • 14:24Zekeriya Öz: Hakim ve Savcılar Düğüne Gider Gibi Cezaevine GidiyorMeslekten uzaklaştırılan savcı Zekeriya Öz, Twitter hesabı üzerinden MİT'e ait TIR soruşturması kapsamında 4 savcı ve albay hakkında çıkarılan karara tepki gösterdi.
 • 11:43Zekeriya Öz'ün Davasında Duruşma ErtelendiZekeriya Öz'ün Davasında Duruşma ErtelendiHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nca görevden uzaklaştırılan Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'ün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret içeren tweet'leri retweet'lemesi (paylaşması) nedeniyle hakkında 'Kamu görevlisine hakaret' suçundan açılan ikinci davanın bugün yapılan duruşması ertelendi.
 • 11:34Zekeriya Öz'e "Retweet" DavasıHSYK kararıyla meslekten uzaklaştırılan Savcı Zekeriya Öz hakkında, Twitter hesabı üzerinden başkalarına ait bazı tweetleri retweetleyerek dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla Düzce 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan ikinci bir davanın görülmesine başlandı.
 • 11:30Zekeriya Öz'e Retweet DavasıZekeriya Öz'e Retweet DavasıMeslekten uzaklaştırılan savcı Zekeriya Öz, Twitter'dan başkalarına ait bazı tweetleri retweetleyerek Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla yargılanmaya başladı.
 • 19:36Savcı Öz Hakkındaki "Hakaret ve Tehdit" DavasıHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nca (HSYK) görevden uzaklaştırılan Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Başbakanlığı döneminde "hakaret ve tehditte bulunduğu" iddiasıyla yargılandığı dava kapsamında, talimatla ifadesinin alınacağı mahkemeye yazılı savunma sundu.
 • 19:23Erdoğan'a 'Hakaret' ve 'Tehdit' Davası) - Zekeriya Öz Mahkemeye Yazılı Savunmasını SunduHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nca (HSYK) görevden uzaklaştırılan Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Başbakanlığı döneminde "Hakaret" ve "Tehdit" ettiği gerekçesiyle yargılandığı davada, talimatla ifadesinin alınacağı mahkemeye 8 sayfalık yazılı savunma sundu.
 • 14:36Zekeriya Öz: 25 Aralık'ı Engelleyen Güç, İsteseydi Başbuğ'u TutuklatmazdıTürkiye’yi sarsan yolsuzluk ve Ergenekon soruşturmalarıyla gündeme gelen Savcı Zekeriya Öz, “İnternet andıcı davasında sanık askerler İlker Başbuğ’u suçlamasalardı Başbuğ dosyaya girmezdi.
 • 10:02Zekeriya Öz: Ünlü Bir Gazeteciyi Ergenekon'a Ekle DedilerTürkiye'yi sarsan yolsuzluk soruşturmalarının ardından görevinden uzaklaştırılan Savcı Zekeriya Öz, ünlü bir gazetecinin Ergenekon soruşturmasına eklenmesi için üst düzey baskı yapıldığını söyledi.
 • 19:58Kamu Başdenetçisi Ömeroğlu AçıklamasıKamu Başdenetçisi Nihat Ömeroğlu, Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'ün kendisi hakkındaki iddialara ilişkin, "Başbakan tarafından görevlendirilmem, tehdit etmem, 'soruşturmayı kapatın' demem asla söz konusu değildir.
 • 10:39Savcı Zekeriya Öz: Ölüm Emrimi Benden GizledilerSavcı Zekeriya Öz: Ölüm Emrimi Benden Gizlediler17 ve 25 Aralık operasyonlarının koordinatör savcısı Zekeriya Öz, Ergenekon soruşturmasını yürütürken hakkında taşeron bir örgüte suikast siparişi verildiğini söyledi.
 • 11:04Savcı Zekeriya Öz: Ciğeri Kediye Teslim EdemezdikSavcı Zekeriya Öz: Ciğeri Kediye Teslim Edemezdik17 Aralık operasyonun başsavcıvekili Öz, soruşturma sürecinde bakanların asla takip edilmediğini söyledi ve "Ciğeri kediye teslim edemezdik." dedi.
 • 12:04Özel Röportaj: Zekeriya Öz - 3. BölümÖzel Röportaj: Zekeriya Öz - 3. BölümTürkiye Savcı Zekeriya Öz'ü Ergenekon davasıyla tanıdı.
 • 14:33Zekeriya Öz: Bakan Güler'in Zarrab'a 'Önüne Yatarım' Sözü Beni Derinden EtkilediSavcı Zekeriya Öz, 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmalarının şüphelilerinden İranlı Reza Zarrab ile dönemin İçişleri Bakanı Muammer Güler arasında geçen konuşmanın kendisini derinden etkilediğini söyledi.
 • 21:43Savcı Zekeriya Öz: Ergenekon Soruşturması Bana Tesadüfen GeldiSavcı Zekeriya Öz: Ergenekon Soruşturması Bana Tesadüfen GeldiTürkiye kamuoyunun Ergenekon davasıyla tanıdığı, 17-25 Aralık soruşturmalarını takip eden süreçte görevden alınan savcı Zekeriya Öz ilk mülakatını BBC Türkçe'ye verdi.
 • 13:18Zekeriya Öz: Ergenekon Soruşturması Bana Tesadüfen GeldiZekeriya Öz: Ergenekon Soruşturması Bana Tesadüfen GeldiErgenekon davasıyla tanınan, 17-25 Aralık soruşturmalarını takip eden süreçte görevden uzaklaştırılan savcı Öz, "Ergenekon soruşturması bana tesadüfen geldi" dedi.
 • 15:21Zekeriya Öz Hakkında Cumhurbaşkanı'na Hakaretten İkinci Dava AçıldıZekeriya Öz Hakkında Cumhurbaşkanı'na Hakaretten İkinci Dava AçıldıBolu Cumhuriyet Savcılığı görevinden alınan Zekeriya Öz hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret içeren tweetleri retweetlemesi nedeniyle kamu görevlisine hakaret suçundan ikinci dava açıldı.
 • 11:44Savcı Zekeriya Öz'e İkinci DavaHSYK kararıyla meslekten uzaklaştırılan Savcı Zekeriya Öz’e, Twitter hesabı üzerinden bazı tweetleri retweetleyerek dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a cumhurbaşkanlığı seçimleri sırasında hakaret ettiği iddiasıyla Düzce 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ikinci bir dava açıldı.
 • 13:26Savcı Öz Hakkındaki "Hakaret ve Tehdit" DavasıHSYK tarafından görevden uzaklaştırılan Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz hakkında "17 Aralık soruşturmasını gerekçe göstererek, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ve tehditte bulunduğu'' iddiasıyla açılan kamu davasının görülmesine devam edildi.
 • 12:34Zekeriya Öz, İstanbul'da İfade VerecekZekeriya Öz, İstanbul'da İfade VerecekBolu Cumhuriyet Savcılığı görevinden alınan Zekeriya Öz, twitter'dan yaptığı paylaşımlar nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ve tehditte bulunduğu iddiasıyla Düzce Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı davanın ikinci duruşmasına da katılmadı.
 • 11:33Zekeriya Öz'ün Cumhurbaşkanına Hakaret DavasıZekeriya Öz'ün Cumhurbaşkanına Hakaret DavasıSavcı Zekeriya Öz hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla tehdit ve hakaret suçlamasıyla açılan davanın ikinci duruşması görüldü.
 • 14:10Avukat Turgut Kazan Avukat Turgut Kazan "Ergenekon Üyeliği" Suçlamasıyla İfade Verdi* Turgut Kazan: "Demirtaş'la görüşmem birileri tarafından şüpheli bulunarak, Ergenekon örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılmış.
 • 16:01Erdoğan'ın Zekeriya Öz'ü Destekleyen Konuşması Ortaya ÇıktıErdoğan'ın Zekeriya Öz'ü Destekleyen Konuşması Ortaya ÇıktıDün görevden alınan Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'e 5 yıl önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın destek veren konuşması ortaya çıktı.
 • 15:52Bolu Zekeriya Öz Yolsuzlukları Görmezden Gelmediğim İçin Hukuksuz İşlemlere Maruz KaldımBolu Zekeriya Öz Yolsuzlukları Görmezden Gelmediğim İçin Hukuksuz İşlemlere Maruz KaldımHSYK 2'nci Dairesi'nce görevden alınan Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz, 17 Aralık soruşturması nedeniyle açığa alındığını belirterek, "Tarihimizin en büyük yolsuzluklarını barındıran soruşturmaları görmezden gelmediğim için bu haksız ve hukuksuz işlemlere ve linç kampanyalarına maruz kaldığımı biliyorum" dedi.
 • 13:05Görevden Uzaklaştırılan Savcı Yüzgeç: Tüm Haklarımı KullanacağımGörevden Uzaklaştırılan Savcı Yüzgeç: Tüm Haklarımı KullanacağımHSYK tarafından görevinden alınan Mehmet Yüzgeç, "Kararın bizden önce medyaya sızdırılması manidar." diyerek hakkındaki kararla ilgili yazılı açıklama yaptı.
 • 12:42Açığa Alınan Savcı Mehmet Yüzgeç Kararı DeğerlendirdiAçığa Alınan Savcı Mehmet Yüzgeç Kararı DeğerlendirdiHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesi’nin savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş ile haklarındaki soruşturma sonuçlanıncaya kadar görevlerinden uzaklaştırılan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Yüzgeç, "Yaşadığım tüm bu hukuksuzluklarla ilgili hukuk içerisinde ulusal ve uluslararası yargı mercileri önlerinde gerekli tüm haklarımı kullanacağım" dedi.
 • 00:51Abdullah Gül'den Twitter'da Zekeriya Öz AçıklamasıAbdullah Gül'den Twitter'da Zekeriya Öz AçıklamasıEski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ergenekon eski savcısı Zekeriya Öz ile görüştüğü iddialarını yalanladı.
 • 19:35Dört Savcı Görevinden Uzaklaştırılması - Savcı Zekeriya ÖzDört Savcı Görevinden Uzaklaştırılması - Savcı Zekeriya ÖzDört savcının görevden uzaklaştırılması- Görevinden uzaklaştırılan savcılardan Öz: "Bu karar bence kurulda alınmadı, bence başka bir yerde alındı ve kurulda uygulamaya konuldu" Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesince görevden uzaklaştırılan cumhuriyet savcılarından Zekeriya Öz, kararla ilgili, "Bu karar bence kurulda alınmadı, bence başka bir yerde alındı ve kurulda uygulamaya konuldu" dedi.
 • 19:16Dört Savcının Görevden UzaklaştırılmasıGörevinden uzaklaştırılan savcılardan Öz: "Bu karar bence kurulda alınmadı, bence başka bir yerde alındı ve kurulda uygulamaya konuldu"