SON DAKİKA ZEKERİYA ÖZ HABERLERİ

Son Dakika Zekeriya Öz Haberleri

 • 07:07Ali Ağaoğlu: Paralel İntikam İçin Projemizi EngellediAli Ağaoğlu: Paralel İntikam İçin Projemizi EngellediAli Ağaoğlu, "Bugün Zekeriya Öz, yurt dışında kaçaksa ve vatan haini ise bunda bizim de katkımız var. Onlar da intikam için Bakırköy projemizi durdurdular." dedi.
 • 11:33Türkiye, Almanya'dan Öz ve Kara'yı İstediTürkiye, Almanya'dan Öz ve Kara'yı İstediTürkiye, Almanya'ya kaçan Fethullahçı Terör Örgütünün savcıları olan Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın iadesi için diplomasi trafiğini arttırdı.
 • 10:46Eski Savcı Öz Hakkındaki "Hakaret ve Tehdit" DavasıHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunca (HSYK) meslekten ihraç edilen eski Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz hakkında, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a başbakanlığı döneminde hakaret ve tehditte bulunduğu" iddiasıyla açılan kamu davasının görülmesine devam edildi.
 • 14:07Zekeriya Öz İhraç EdildiYurt dışında kaçak olarak yaşadığı belirtilen eski özel yetkili savcı Zekeriya Öz, Galatasaray Kulübü üyeliğinden resmen ihraç edildi.
 • 13:15Zekeriya Öz'ün Galatasaray'dan İhracı Resmiyet KazandıZekeriya Öz'ün Galatasaray'dan İhracı Resmiyet KazandıGalatasaray Kongre üyeliğinden ihraç edilen Zekeriya Öz'le ilgili alınan kararı yönetim de onayladı.
 • 10:08Zirve Yayınevi Davası'nda Gizli Tanık 'Kumpası' İtiraf Etti.Zirve Yayınevi Davası'nda Gizli Tanık 'Kumpası' İtiraf Etti.Kamuoyunda 'Zirve Yayınevi Davası' olarak bilinen Malatya'da 2007 yılında 3 misyonerin öldürüldüğü davada verdiği ifadeleriyle Emekli Orgeneral Hurşit Tolon ile birlikte Jandarma personeli olan emekli 1 albay, muvazzaf olan 1 binbaşı, 3 astsubay, 2 uzman çavuş ve 1 öğretim görevlisinin "terör örgütü" suçlamasıyla yargılanmasına ve uzun süre tutuklu kalmalarına neden olan 'Gizli Tanık İlker Çınar', HSYK Müfettişlerine verdiği ifadesinde, "Zirve cinayetinde gülen cemaatinin rolü vardır, bu işten sıyrıldılar.
 • 20:02Zirve Yayınevi'ndeki Cinayetlere İlişkin DavaMalatya'daki Zirve Yayınevi'nde biri Alman uyruklu 3 kişinin boğazının kesilerek öldürülmesine ilişkin davanın hem tanığı hem de sanığı İlker Çınar, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) müfettişine "şikayetçi" sıfatıyla ifade verdi.
 • 19:03Zekeriya Öz, Galatasaray'dan İhraç EdildiZekeriya Öz, Galatasaray'dan İhraç EdildiGalatasaray, eski savcı Zekeriya Öz'ün kulüp üyeliğinden çıkarılması konusunda disiplin kuruluna yapılan başvuruyu onayladı.
 • 20:11Tahliye Olan Astsubay Silahlarını Almak İçin Mahkeme Kararını BekliyorZirve Yayınevi davasında 3 yıl 3 ay tutuklu yargılanarak Haziran 2014'te tahliye edilen astsubay, göreve dönüp emekli olduktan sonra el konulan silahlarını alabilmek için mahkemenin esas hakkındaki kararını vermesini bekliyor.
 • 14:36Tahliye Olan Astsubay Silahlarını Almak İçin Mahkeme Kararını BekliyorZirve Yayınevi davasında 3 yıl 3 ay tutuklu yargılanarak Haziran 2014'te tahliye edilen astsubay, emekli olduktan sonra el konulan silahlarını alabilmek için mahkemenin esas hakkındaki kararını vermesini bekliyor.
 • 18:10TBMM Genel KuruluAK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, "Zekeriya Öz'ü savcı olarak görüyorduk, ancak onun militan olduğunu anladığımızda her şey değişti.
 • 18:51AK Parti Grup Başkanvekili Turan AçıklamasıAK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Ergenekon davasına "kumpas" diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 17-25 Aralık davalarını sahiplendiğini belirterek, "Yurt dışına kaçan Savcı Zekeriya Öz'ü sahipleniyor.
 • 12:26Eski Savcı Zekeriya Öz'e "Haksız Mal Edinme" DavasıHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesince meslekten ihraç edilen eski savcı Zekeriya Öz'ün 2009-2013 yılları arasında gelir ve giderleri arasındaki orantısızlık nedeniyle "haksız mal edinme" gerekçesiyle yargılanmasına başlandı.
 • 19:59Zekeriya Öz, Galatasaray Kulübünden İhraç EdiliyorEski Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesi'nin meslekten ihraç ettiği eski savcı Zekeriya Öz'ün Galatasaray Kulübü genel kurul üyeliğinden ihraç edilmesi için dilekçe verdi.
 • 12:33Galatasaray, Eski Savcı Zekeriya Öz'ü Üyelikten AtıyorGalatasaray'ın eski 2. başkanı Adnan Öztürk bir dönem Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı olan ve halen yurt dışında kaçak olarak bulunan Zekeriya Öz'ün sarı kırmızılı kulübün üyeliğinden çıkarılması için disiplin kuruluna resmen başvurdu.
 • 11:14Adnan Öztürk, Zekeriya Öz'ün Üyelikten Çıkarılması İçin Kulübe BaşvurduAdnan Öztürk, Zekeriya Öz'ün Üyelikten Çıkarılması İçin Kulübe BaşvurduGalatasaray eski 2. başkanı Adnan Öztürk, Adnan Polat'ın kulübe üye yaptığı Zekeriya Öz'ün üyelikten çıkarılması için kulübe dilekçe verdi.
 • 16:36Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz Meslekten İkinci Kez İhraç EdildiHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, eski savcı Zekeriya Öz'ün Cumhurbaşkanı Erdoğan'a twitter'den hakaret ettiği gerekçesiyle ikinci kez meslekten ihracına karar verdi.
 • 15:43Zekeriya Öz, İkinci Kez İhraç EdildiHSYK 2. Dairesi, meslekten ihraç edilen savcı Zekeriya Öz hakkında attığı tweetler nedeniyle yürütülen soruşturmada, ikinci kez ihracına karar verdi.
 • 14:44Eski Savcı Öz Hakkındaki "Hakaret ve Tehdit" DavasıHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunca (HSYK) meslekten ihraç edilen eski Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz hakkında, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a başbakanlığı döneminde hakaret ve tehditte bulunduğu" iddiasıyla açılan kamu davasının görülmesine devam edildi.
 • 11:24Zekeriya Öz Hakkında Yeni DavaErgenekon ve yolsuzluk soruşturmalarıyla Türkiye gündeminde yer alan eski İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Zekeriya Öz hakkında 'haksız mal edindiği' iddiasıyla dava açıldı.
 • 11:13Eski Savcı Zekeriya Öz'ün 5 Yıl Hapsi İsteniyorEski Savcı Zekeriya Öz'ün 5 Yıl Hapsi İsteniyorHSYK 2. Dairesince meslekten ihraç edilen eski savcı Zekeriya Öz hakkında "haksız mal edinme" suçundan 5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istemiyle dava açıldı.
 • 10:52Zekeriya Öz'e "Haksız Mal Edinme" DavasıMeslekten ihraç edilen ve hakkında yakalama kararı bulunan eski İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Zekeriya Öz hakkında, "Haksız mal edinme" suçundan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
 • 23:22Gezi Parkı Olaylarına İlişkin DavaAntalya'da yapılan Gezi Parkı odaklı eylemlere katıldıkları iddia edilen ve tutuksuz yargılanan 175 sanıktan 148'i hakkında beraat kararı verildi.
 • 17:57Beraat 'Selfie'siBeraat 'Selfie'siAntalya'da 2.5 yıldır süren Gezi davasında yargılanan 175 sanıktan 147'si beraat ederken, 27 sanığa ceza verildi ancak hükmün açıklanması geri bırakıldı.
 • 17:49Antalya Beraat 'Selfie'siAntalya Beraat 'Selfie'siBeraat 'selfie'si Antalya'da 2.5 yıldır süren Gezi davasında yargılanan 175 sanıktan 147'si beraat ederken, 27'si hakkında verilen hapis cezasının hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına, 1 sanık hakkında ise suç duyurusunda bulunulmasına karar verildi.
 • 18:04Hakim ve Savcılara İhraç Kararının GerekçesiHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesi'nin, eski savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş, Mehmet Yüzgeç ile hakim Süleyman Karaçöl'ün meslekten ihraçlarına yönelik kararının gerekçesinin yazımı tamamlandı.
 • 17:48Meslekten İhraç Edilen Savcıların İtirazının ReddedilmesiHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesi Başkanı Mehmet Yılmaz, "HSYK, namuslu, dürüst hakim ve savcının teminatı.
 • 14:08Zekeriya Öz, 17-25 Aralık Savcıları ve Hakiminin Meslekten İhracı KesinleştiZekeriya Öz, 17-25 Aralık Savcıları ve Hakiminin Meslekten İhracı KesinleştiHSYK, Zekeriya Öz, Celal Kara, Mehmet Yüzgeç, Muammer Akkaş ve Süleyman Karaçöl'ün meslekten ihraçlarına karşı yapılan itirazı reddetti, meslekle ilişkilerini tümden kesti.
 • 14:04Hsyk, Meslekten İhraçlara Yapılan İtirazları ReddettiHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Genel Kurulu; savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara, Mehmet Yüzgeç ve hakim Süleyman Karaçöl'ün, meslekten ihraçlarına yapılan itirazları reddetti.
 • 08:27Amirallere Suikast Davasında Beraat Eden 9 Teğmene Terfi Yolu AçılıyorAmirallere Suikast Davasında Beraat Eden 9 Teğmene Terfi Yolu AçılıyorAmirallere suikast yapacakları iddiasıyla 6 yıl boyunca yargılanıp beraat eden ancak bu süre zarfında hiç terfi almayan 9 teğmen için Genelkurmay Başkanlığı harekete geçti.
 • 14:41Şike Sürecinde Adnan Polat'ı 9 Ay Boyunca 24 Saat DinlemişlerGalatasaray'ın eski başkanlarından Adnan Polat, şike döneminde savcının kendisini ve yöneticilerini 9 ay 24 saat boyunca dinlediğini söyledi.
 • 10:40Türkiye'de 2015 Böyle Geçti (5)Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun (HSYK), savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş, Mehmet Yüzgeç ile hakim Süleyman Karaçöl'ü meslekten ihraç ettiği mayıs ayında, Adana ve Hatay'da MİT'e ait tırların durdurulmasına ilişkin soruşturmada gözaltına alınan eski Adana İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Özkan Çokay ve eski Adana Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Bağrıyanık ile savcılar Aziz Takçı, Özcan Şişman ve Ahmet Karaca tutuklandı.
 • 16:28Zekeriya Öz'ün Suç Duyurusuna TakipsizlikMeslekten ihraç edilen eski savcı Zekeriya Öz'ün, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarla kendisine hakaret ettiği iddiasıyla Sedat Peker hakkında yaptığı suç duyurusu, takipsizlikle sonuçlandı.
 • 16:17Zekeriya Öz'ün Şikayetine TakipsizlikMeslekten ihraç edilen eski savcı Zekeriya Öz'ün, kendisine twitter üzerinden hakaret ettiği gerekçesiyle Sedat Peker hakkında yaptığı suç duyurusu takipsizlikle sonuçlandı.
 • 18:01Gezi Parkı Olaylarını Adliyede Protesto Eden Avukatların DavasıTaksim Gezi Parkı odaklı eylemlerde yaşanan olayları, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda protesto eden ve polislerce zor kullanılarak dağıtılan 41'i avukat 44 kişinin, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet suçundan 6 aydan 3 yıla kadar hapisle cezalandırılması talebiyle yargılanmasına başlandı.
 • 17:57Adliyede Gezi Eylemi Yapan Avukatlar Hakim Karşısına ÇıktıGezi olayları sırasında İstanbul Adalet Sarayı içinde eylem yapan 41’i avukat 44 kişi hakkındaki davanın görülmesine başlandı.
 • 17:08Gezi Protestosu Avukatlar Davası Başladı...Gezi eylemleri sırasında Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı içerisinde eylem yaparken müdahale edilerek gözaltına alınan 41'i avukat 44 kişi hakkında 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davanın görülmesine başlandı.
 • 16:06Adliyede Eylem Yapan 41 Avukatın Yargılanmasına BaşlandıGezi Eylemeleri sırasında İstanbul Adliyesi içerisinde protesto gösterisinde bulunan 41’i avukat 44 kişi hakkında 3 yıla kadar hapis istemiyle açılan davanın görülmesine başlandı.
 • 15:53Paralel Yapı'nın FirarileriParalel Devlet Yapılanması'na ilişkin yürütülen soruşturmalar ve açılan davalar nedeniyle yurtdışına kaçan şüphelilere, geçici olarak görevden uzaklaştırıldığı tarihte 20 gün rapor olarak Hollanda'ya giden savcı Fikret Seçen de eklendi.
 • 16:01Beşiktaş Kulübünden Kayyımın Yönettiği Bugün Gazetesine YalanlamaBeşiktaş Kulübü, kulübün yönetim kurulu üyesi Me­lih Sa­mi Esen'in, Savcı Ze­ke­ri­ya Öz'ün re­fe­ran­sıy­la yö­ne­ti­me girdiği ve kulüp pa­ra­la­rıy­la or­ta­dan kaybol­duğu yönündeki iddiayı yalanladı.
 • 14:06Çorum Savcısı Fikret Seçen Görevden UzaklaştırıldıHSYK 2. Dairesi, İstanbul'daki Askeri Casusluk Davası'nda, sanıklar lehine verilen TÜBİTAK raporunu dosyaya koymayan eski İstanbul Başsavcıvekili, Çorum Savcısı Fikret Seçen'i geçici olarak görevden uzaklaştırdı.
 • 13:51Ergenekon" Davası Temyiz Duruşması"Ergenekon" soruşturmasında el bombaları bulunduğu iddia edilen Ümraniye'deki gecekondunun sahibi olduğu belirtilen sanık Mehmet Demirtaş, "Bu davanın özü, Zekeriya Öz'dür ve davanın özü kaçmıştır.
 • 18:58Ergenekon" Davası Temyiz DuruşmasıEmekli Albay, avukat Mustafa Levent Göktaş, teröristlerle ülkesi ve ülkesinin güvenliği için savaştığını belirterek, "Ülkesini korumak için teröristlerle savaşan bir kişinin terörist olması ya da adını ilk kez bir dava vesilesiyle duyduğu bir terör örgütüne üye olması, hayatın olağan akışına ve mantığa uygun değildir" dedi.
 • 14:15Zirve Yayınevi Davası'nın 108. Duruşması GörülüyorZirve Yayınevi Davası'nın 108. Duruşması GörülüyorZirve Yayınevi’nde biri Alman uyruklu 3 kişinin boğazları kesilerek öldürülmesine ilişkin davanın 108’inci duruşması Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülüyor.
 • 16:07Ergenekon" Davası Temyiz Duruşması"Ergenekon" davasının temyiz duruşmasında sekizinci gün, salonda savunma yapacak başka sanık bulunmaması nedeniyle erken tamamlandı.
 • 10:40Kaçak Savcı Zekeriya Öz'den 7 Milyon Liralık PaylaşımKaçak Savcı Zekeriya Öz'den 7 Milyon Liralık PaylaşımEski savcı Zekeriya Öz, yurtdışına çıktıktan sonra sosyal medya hesabından ilk kez fotoğraf paylaştı. Öz, 7 milyon liralık otomobille çektirdiği kareyi bir süre sonra sildi.
 • 14:10Ergenekon Davası 3. Temyiz Duruşması Devam EdiyorErgenekon Davası’nda sanık olarak bulunan Bekir Öztürk, Zekeriya Öz’e 2008 yılında yazdığı yazıda, “Çıkın yanılmışım, hata yapmışım diyin.
 • 13:21Ergenekon" Davası Temyiz DuruşmasıYargıtay 16. Ceza Dairesinde yapılan "Ergenekon" davasının temyiz incelemesinin üçüncü duruşması, sanıkların savunmalarının alınmasıyla sürüyor.
 • 13:36Zekeriya Öz'ün Nedim Şener'e Açtığı Davaya Ret.....Eski savcı Zekeriya Öz'ün, "Utanmasını Bilmeyen Savcı" başlıklı bir yazı kaleme alan gazeteci Nedim Şener aleyhine açtığı 30 bin TL'lik tazminat davası reddedildi.
 • 21:34'25 Aralık Kumpas" Soruşturması İddianamesi (11)"Paralel Devlet Yapılanması'nın 25 Aralık kumpas soruşturması" iddianamesinde, "Türkiye Cumhuriyeti, teröre yardım eden bir ülke haline getirilmek istenmektedir.