SON DAKİKA ZEKERİYA ÖZ HABERLERİ

Son Dakika Zekeriya Öz Haberleri


ZEKERİYA ÖZ

Zekeriya Öz (d. 1968; Bursa), Türk hukukçu, CMK 250. madde ile özel yetkili İstanbul cumhuriyet savcısı.
Bulgaristan göçmeni bir ailenin çocuğu olarak Dünya'ya geldi. İlk, orta ve lise öğretimini Bursa'da tamamladı. Babası Bursa'da esnaflık yapan Öz, 1986 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi... Devamı

16:17
Duygun Yarsuvat: Oda Tv Davası Çökmüştür Oda TV davası, özel yetkili mahkemelerin kapatılmasının ardından 414 gün sonra yeniden görülmeye başlandı.
14:44
Odatv Davasına Devam Ediliyor Odatv davasında söz alan sanık Barış Terkoğlu, paralel yapıya değindiği savunmasında, “Dünyanın en alçak adamı devletin üzerine giysin diye verdiği üniformayı kendi cemaati ve çetesi için kullanan kişidir” dedi.
16:37
Başdenetçi Ömeroğlu Hakkındaki İddialar Başdenetçi Ömeroğlu'nun, 17 Aralık soruşturmasının, görevden uzaklaştırılan Savcı Celal Kara'dan alınmasını istediği yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığı bildirildi.
15:05
Avukat Turgut Kazan "Ergenekon Üyeliği" Suçlamasıyla İfade Verdi Eski istanbul Barosu Başkanı Avukat Turgut Kazan, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelerek, hakkında 10 Mart 2011 tarihinde Oda Tv soruşturması kapsamında Ergenekon üyeliği suçlamasıyla başlatılan soruşturma kapsamında Cumhuriyet Savcısı Mesut Erdinç Bayhan'a ifade verdi.
Avukat Turgut Kazan 'Ergenekon Üyeliği' Suçlamasıyla İfade Verdi
14:10
Avukat Turgut Kazan "Ergenekon Üyeliği" Suçlamasıyla İfade Verdi * Turgut Kazan: "Demirtaş'la görüşmem birileri tarafından şüpheli bulunarak, Ergenekon örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılmış.
Avukat Turgut Kazan 'Ergenekon Üyeliği' Suçlamasıyla İfade Verdi
13:53
Turgut Kazan 'Odatv' Soruşturmasında 'Şüpheli' Olarak İfade Verdi "Odatv" soruşturmasında, Ergenekon örgütü üyesi olduğu iddiasıyla İstanbul Barosu eski Başkanı Turgut Kazan, “şüpheli” sıfatıyla ifade verdi.
Turgut Kazan 'Odatv' Soruşturmasında 'Şüpheli' Olarak İfade Verdi
13:15
Turgut Kazan "Odatv" Soruşturmasında 'Şüpheli' Olarak İfade Verdi "Odatv" soruşturmasında, Ergenekon örgütü üyesi olduğu iddiasıyla İstanbul Barosu eski Başkanı Turgut Kazan, “şüpheli” sıfatıyla ifade verdi.
Turgut Kazan 'Odatv' Soruşturmasında 'Şüpheli' Olarak İfade Verdi
10:42
17 Aralık'ın Savcısı Celal Kara: 1 Numara Erdoğan'dı 17 Aralık soruşturmasının savcısı Celal Kara, elinden alınan iddianameyle ilgili konuştu. Kara, "Soruşturmada 1 numaralı isim Erdoğan'dı." dedi.
17 Aralık'ın Savcısı Celal Kara: 1 Numara Erdoğan'dı
18:44
Denizli'de CHP'li Tuncay Özkan İzdihamı Denizli'de söyleşiye katılan CHP Parti Meclisi Üyesi Tuncay Özkan için 400 kişilik salona kapasitesinin çok üstünde kişinin akın etmesi üzerine izdiham yaşandı.
Denizli'de CHP'li Tuncay Özkan İzdihamı
18:31
Denizli'de Tuncay Özkan'ın Söyleşisine Büyük İlgi CHP Parti Meclisi Üyesi Tuncay Özkan'ın Denizli'de söyleyişe katıldığı 400 kişilik salona, kapasitesinin çok üstünde kişinin akın etmesi üzerine izdiham meydana geldi.
Denizli'de Tuncay Özkan'ın Söyleşisine Büyük İlgi
19:55
Şike Savcısı Mehmet Berk, İstanbul Dışına Atandı HSYK, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığında görev yapan "Şike Davası" savcısı Mehmet Berk'i, Balıkesir Cumhuriyet Savcısı olarak atadı.
Şike Savcısı Mehmet Berk, İstanbul Dışına Atandı
17:41
Tuncay Özkan: "Ben Teröristim, 'Yok' Diyene Mahkeme Kararını Gösteririm" CHP Parti Meclis (PM) Üyesi Tuncay Özkan, ‘Ergenekon terör örgütüne üye olmak’ suçundan tutuklandığını ifade ederek, "Ben teröristim. ’Yok’ diyene mahkeme kararını gösteririm. Benimle bu konuda kimse iddiaya girmesin" dedi.
Tuncay Özkan: 'Ben Teröristim, 'Yok' Diyene Mahkeme Kararını Gösteririm'
00:30
Ahmet Hakan'dan İlginç Darbe Çıkışı Tarafsız Bölge programı sunucusu Ahmet Hakan, Yeni Şafak Ankara Temsilcisi Abdülkadir Selvi'nin yolsuzluk soruşturmalarına "darbe" demesi üzerine 'bu nasıl darbe' dedi.
Ahmet Hakan'dan İlginç Darbe Çıkışı
23:01
"İktidar Koro Halinde İstediği Şekilde Yayın Yapıyor" DGP Genel Başkanı İdris Bal, "Büyük bir kesime yönelik, dedikodu mantığı ile soykırım yapılmaya çalışılmaktadır." dedi.
16:15
Zekeriya Öz: Mutluyum HSYK 2. Dairesi tarafından görevinden uzaklaştırılan Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz, adliyede kalan eşyalarını toplayarak personelle vedalaştı.
Zekeriya Öz: Mutluyum
16:11
Zekeriya Öz: Yolsuzlukları Görmezden Gelmediğim İçin Hukuksuz İşlemlere Maruz Kaldım Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2'nci Dairesi'nce görevden uzaklaştırılan Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz, 17 Aralık soruşturması nedeniyle açığa alındığını söyleyerek, "Tarihimizin en büyük yolsuzluklarını barındıran soruşturmaları görmezden gelmediğim için bu haksız ve hukuksuz işlemlere ve linç kampanyalarına maruz kaldığımı biliyorum" dedi.
Zekeriya Öz: Yolsuzlukları Görmezden Gelmediğim İçin Hukuksuz İşlemlere Maruz Kaldım
16:09
Zekeriya Öz Bolu'dan Ayrıldı HSYK 2. Dairesi tarafından görevinden uzaklaştırılan Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz, adliyede kalan eşyalarını toplayarak personelle vedalaştı.
Zekeriya Öz Bolu'dan Ayrıldı
16:01
Erdoğan'ın Zekeriya Öz'ü Destekleyen Konuşması Ortaya Çıktı Dün görevden alınan Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'e 5 yıl önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın destek veren konuşması ortaya çıktı.
Erdoğan'ın Zekeriya Öz'ü Destekleyen Konuşması Ortaya Çıktı
15:52
Bolu Zekeriya Öz Yolsuzlukları Görmezden Gelmediğim İçin Hukuksuz İşlemlere Maruz Kaldım HSYK 2'nci Dairesi'nce görevden alınan Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz, 17 Aralık soruşturması nedeniyle açığa alındığını belirterek, "Tarihimizin en büyük yolsuzluklarını barındıran soruşturmaları görmezden gelmediğim için bu haksız ve hukuksuz işlemlere ve linç kampanyalarına maruz kaldığımı biliyorum" dedi.
Bolu Zekeriya Öz Yolsuzlukları Görmezden Gelmediğim İçin Hukuksuz İşlemlere Maruz Kaldım
15:34
Sakarya Baro Başkanı: Bu İş Birkaç Savcı ile Kalmayacak Sakarya Baro Başkanı Zafer Kazan, yolsuzlukları soruşturan savcıların görevden alınmasının vahim, endişe verici olduğunu, bu karanlık tablonun birkaç savcı ile sınırlı kalmayacağını belirtti.
15:03
Kahramanmaraş Görevden Uzaklaştırılan Savcı Yüzgeç Tüm Haklarımı Kullanacağım Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından Zekeriya Öz, Celal Kara ve Muammer Akkaş ile birlikte Kahramanmaraş Cumhuriyet Savcılığı görevinden uzaklaştırılan Mehmet Yüzgeç, hakkındaki kararla ilgili yazılı açıklama yaptı.
Kahramanmaraş Görevden Uzaklaştırılan Savcı Yüzgeç Tüm Haklarımı Kullanacağım
14:18
Savcı Zekeriya Öz?ün Ruanda'da Soykırım Müzesi'ni Ziyaret Etmesinin Arşiv Görüntüleri Savcı Zekeriya Öz 19 Mayıs 2012 yılında Ruanda'da Soykırım Müzesi'ni ziyaret etmişti.
Savcı Zekeriya Öz?ün Ruanda'da Soykırım Müzesi'ni Ziyaret Etmesinin Arşiv Görüntüleri
14:14
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Savcı Zekeriya Öz'e Verdiği Destek Konuşmasının Arşiv Görüntüleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başbakan olduğu dönemde 19 Ocak 2009 yılında, Belçika'da Türk sivil toplum örgütü temsilcilerine hitaben yaptığı konuşmada Savcı Zekeriya Öz'e destek vermişti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Savcı Zekeriya Öz'e Verdiği Destek Konuşmasının Arşiv Görüntüleri
14:08
Dört Savcının Görevden Uzaklaştırılması Dört savcının görevden uzaklaştırılması- Savcı Yüzgeç: "Yaşadığım tüm bu hukuksuzluklarla ilgili hukuk içerisinde ulusal ve uluslararası yargı mercilerinde gerekli tüm haklarımı kullanacağım" Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesince görevden uzaklaştırılan cumhuriyet savcılarından Mehmet Yüzgeç, karara ilişkin, "Yaşadığım tüm bu hukuksuzluklarla ilgili hukuk içerisinde ulusal ve uluslararası yargı mercilerinde gerekli tüm haklarımı kullanacağım" ifadelerini kullandı.
Dört Savcının Görevden Uzaklaştırılması
13:52
Dört Savcının Görevden Uzaklaştırılması Savcı Yüzgeç: "Yaşadığım tüm bu hukuksuzluklarla ilgili hukuk içerisinde ulusal ve uluslararası yargı mercilerinde gerekli tüm haklarımı kullanacağım"
12:42
Açığa Alınan Savcı Mehmet Yüzgeç Kararı Değerlendirdi Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesi’nin savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş ile haklarındaki soruşturma sonuçlanıncaya kadar görevlerinden uzaklaştırılan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Yüzgeç, "Yaşadığım tüm bu hukuksuzluklarla ilgili hukuk içerisinde ulusal ve uluslararası yargı mercileri önlerinde gerekli tüm haklarımı kullanacağım" dedi.
Açığa Alınan Savcı Mehmet Yüzgeç Kararı Değerlendirdi
11:24
Anayasa Hukuku Profesörü Tunç: Yargıyla Oynayanlar Bunun Altında Kalır Anayasa Hukuku Profesörü Hasan Tunç, yargıyla oynanmaması gerektiğini aksi halde yargıyla oynayanların dahi bunun altında kalacağı uyarısında bulundu.
Anayasa Hukuku Profesörü Tunç: Yargıyla Oynayanlar Bunun Altında Kalır
00:51
Abdullah Gül'den Twitter'da Zekeriya Öz Açıklaması Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ergenekon eski savcısı Zekeriya Öz ile görüştüğü iddialarını yalanladı.
Abdullah Gül'den Twitter'da Zekeriya Öz Açıklaması
19:35
Dört Savcı Görevinden Uzaklaştırılması - Savcı Zekeriya Öz Dört savcının görevden uzaklaştırılması- Görevinden uzaklaştırılan savcılardan Öz: "Bu karar bence kurulda alınmadı, bence başka bir yerde alındı ve kurulda uygulamaya konuldu" Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesince görevden uzaklaştırılan cumhuriyet savcılarından Zekeriya Öz, kararla ilgili, "Bu karar bence kurulda alınmadı, bence başka bir yerde alındı ve kurulda uygulamaya konuldu" dedi.
Dört Savcı Görevinden Uzaklaştırılması - Savcı Zekeriya Öz
19:30
"Milletimin Hakkını Yedirmediğim İçin Görevden Alınmam Şereftir" Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz görevden alınmasının ardından Bolu Adliyesindeki odasına gelen mesai arkadaşlarıyla vedalaştı.
'Milletimin Hakkını Yedirmediğim İçin Görevden Alınmam Şereftir'
19:16
Dört Savcının Görevden Uzaklaştırılması Görevinden uzaklaştırılan savcılardan Öz: "Bu karar bence kurulda alınmadı, bence başka bir yerde alındı ve kurulda uygulamaya konuldu"
18:51
Dört Savcının Görevden Uzaklaştırılması CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan: "Hükümetin ortağı olduğu hak ihlalleri ve haksız soruşturmalara seyirci kalan HSYK, 17 25 Aralık yolsuzluk soruşturmalarında hükümeti rahatsız edecek uygulamalar nedeniyle bu soruşturmayı açmıştır"
18:43
Bolu Zekeriya Öz: Milletimin Hakkını Yedirmediğim İçin Görevden Alınmam Şereftir Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz görevden alınmasına attığı tweetlerle tepki gösterdi.
Bolu Zekeriya Öz: Milletimin Hakkını Yedirmediğim İçin Görevden Alınmam Şereftir
18:38
Bolu "Zekeriya Öz: Milletimin Hakkını Yedirmediğim İçin Görevden Alınmam Şereftir" Haberine Ek Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz görevden alınmasının ardından Bolu Adliyesi'ndeki odasına gelen mesai arkadaşlarıyla vedalaştı.
Bolu 'Zekeriya Öz: Milletimin Hakkını Yedirmediğim İçin Görevden Alınmam Şereftir' Haberine Ek
18:30
Öz Görevden Alınmasını Değerlendirdi: Karar Kurul'da Alınmadı HSYK tarafından görevden uzaklaştırma kararı verilen Savcı Zekeriya Öz, bu kararın Kurul'da alınmadığını söyledi. Görevden uzaklaştırılan diğer Savcı Akkaş ise, "beklenen karar" dedi.
Öz Görevden Alınmasını Değerlendirdi: Karar Kurul'da Alınmadı
18:29
Zekeriya Öz Adliye Çıkışında Konuştu Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesi tarafından görevden uzaklaştırma kararı verilen Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz, adliye çıkışında, “Bu karar bence kurulda alınmadı.
Zekeriya Öz Adliye Çıkışında Konuştu
18:24
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Atalay Açıklaması "Şahsi görüşüm, komisyon (4 eski bakanla ilgili Meclis Soruşturma Komisyonu) üyelerinin kendi vicdanlarıyla karar vermelidir.
18:22
Dört Savcının Görevden Uzaklaştırılması Görevinden uzaklaştırılan savcılardan Akkaş: "Beklenen bir süreç"
Dört Savcının Görevden Uzaklaştırılması
18:17
CHP Grup Başkanvekili Gök Açıklaması "Savcıların görevden uzaklaştırılması, iktidarın yolsuzluklarla ilgili karartma ve yolsuzlukların üzerine gidenlere bir tehdit, baskı aracı oluşturmaktan başka bir anlam taşımamaktadır" "Cumhurbaşkanı aklındaki başkanlık modelini Anayasa'da yer almamasına rağmen fiilen uygulamak istiyor"
18:02
Açığa Alınan Savcı Yüzgeç: "Kararı Medyadan Öğrendim" Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesi’nin savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş ile haklarındaki soruşturma sonuçlanıncaya kadar görevlerinden uzaklaştırma kararı verdiği Cumhuriyet Savcısı Mehmet Yüzgeç, kararı medyadan öğrendiğini söyledi.
17:55
Zekeriya Öz: Milletimin Hakkını Yedirmediğim İçin Görevden Alınmam Şereftir (2) "karara İTİRAZ EDECEĞİM" Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz görevden alınmasının ardından Bolu Adliyesi'ndeki odasına gelen mesai arkadaşlarıyla vedalaştı.
Zekeriya Öz: Milletimin Hakkını Yedirmediğim İçin Görevden Alınmam Şereftir (2)
17:10
Görevden Uzaklaştırılan Savcı Muammer Akkaş: "Mitinglerde Bir Yıl Önce Söylenenler Gerçekleşti" 17-25 Aralık soruşturmasını yürüttükten sonra özel yetkileri alınarak Tekirdağ’a savcı olarak atanan Muammer Akkaş, görevden uzaklaştırma kararı sürecinin başbakan tarafından mitinglerde söylendiğini ve bunların gerçekleştiğini söyledi.
Görevden Uzaklaştırılan Savcı Muammer Akkaş: 'Mitinglerde Bir Yıl Önce Söylenenler Gerçekleşti'
17:01
Dört Savcının Görevden Uzaklaştırılması Dört savcının görevden uzaklaştırılması- Görevinden uzaklaştırılan savcılardan Akkaş: "Beklenen bir süreç" Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesince görevinden uzaklaştırılan cumhuriyet savcılarından Muammer Akkaş, karara ilişkin, "Beklenen bir süreç" dedi.
Dört Savcının Görevden Uzaklaştırılması
16:53
Savcı Muammer Akkaş: 'Mitinglerde Bir Yıl Önce Söylenenler Gerçekleşti' 17-25 Aralık soruşturmasını yürüttükten sonra özel yetkileri alınarak Tekirdağ’a savcı olarak atanan Muammer Akkaş, görevden uzaklaştırma kararı sürecinin dönemin başbakanı tarafından mitinglerde söylendiğini ve bunların gerçekleştiğini söyledi.
Savcı Muammer Akkaş: 'Mitinglerde Bir Yıl Önce Söylenenler Gerçekleşti'
15:14
Dört Savcıya Görevden Uzaklaştırma HSYK 2. Dairesi, savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş ve Mehmet Yüzgeç'in, görevde kalmalarının, "yargı erkinin nüfuz ve itibarına zarar vereceği" sonucuna vararak, savcıları soruşturma sonuçlanıncaya kadar görevden uzaklaştırdı HSYK 2. Dairesi Başkanı Yılmaz: "Kararımız, savcıların yaptıkları.
15:08
4 Savcı Hangi Soruşturmaları Başlatmıştı? Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesi, savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş ve Mehmet Yüzgeç'i haklarındaki soruşturma tamamlanıncaya kadar görevlerinden uzaklaştırdı.
14:50
Zekeriya Öz: Milletimin Hakkını Yedirmediğim İçin Görevden Alınmam Şereftir Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz görevden alınmasına attığı tweetlerle tepki gösterdi.
Zekeriya Öz: Milletimin Hakkını Yedirmediğim İçin Görevden Alınmam Şereftir
14:33
Zekeriya Öz Eşyalarını Toplamaya Başladı Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz, eşyalarını toplamak üzere Bolu Adliyesi’ne geldi.
14:33
Zekeriya Öz: Milletimin Hakkını Yedirmediğim İçin Görevden Alınmam Şereftir Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz görevden alınmasına attığı tweetlerle tepki gösterdi.
Zekeriya Öz: Milletimin Hakkını Yedirmediğim İçin Görevden Alınmam Şereftir
14:23
Görevden Uzaklaştırılan Zekeriya Öz, Karara Twitterdan Cevap Verdi HSYK İkinci Dairesi’nin aldığı kararla görevden uzaklaştırılan savcı Zekeriya Öz, twitter sayfasından açıklamalarda bulundu.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 30.01.2015 17:30:16. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ZEKERİYA ÖZ HABERLERİ
[Hata Bildir]