SON DAKİKA ZEYTİNDAĞ HABERLERİ

Son Dakika Zeytindağ Haberleri

 • 08:29Çocukluk Arkadaşları Motosiklet Kazasında ÖldüÇocukluk Arkadaşları Motosiklet Kazasında Öldüİzmir'in Dikili ilçesinde, bayramlaşma sonrası motosiklet ile yola çıkan 2 çocukluk arkadaşı, geçirdikleri trafik kazasında hayatlarını kaybetti.
 • 23:17Çocukluk Arkadaşları Ölüme Birlikte GittiÇocukluk Arkadaşları Ölüme Birlikte Gittiİzmir'in Dikili İlçesi'nde, otomobille çarpışan motosikletin sürücüsü 19 yaşındaki Egemen Demir ile yanındaki aynı yaştaki arkadaşı Mert Dirik hayatını kaybetti.
 • 15:23Ege Haritasını Ege Haritasını "Sıvı Altın" ile ÇizdilerTariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği, Kuzey ve Güney Ege’den üyesi olan 32 kooperatifin kendine has zeytinyağını özel tasarlanmış 32 ayrı özel şişede koleksiyon haline getirerek bir ilke imza attı.
 • 11:12İzmir - Bergamalı Avukatın Çevre Zaferiİzmir - Bergamalı Avukatın Çevre ZaferiBergamalı avukatın çevre zaferiİzmir'in Bergama ilçesinde yaşayan genç avukat Hasan Cihan Erdem (30), özel bir firmanın çimento fabrikası kurmaya hazırlandığı Zeytindağ mahallesindeki zeytin üreticileri adına başlattığı mücadeleyi kazandı.
 • 09:59Bergamalı Avukatın Çevre ZaferiBergamalı Avukatın Çevre Zaferiİzmir'in Bergama İlçesi'nde oturan avukat 30 yaşındaki Hasan Cihan Erdem, özel bir firmanın çimento fabrikası kurmaya hazırlandığı Zeytindağ Mahallesi'ndeki zeytin üreticileri adına başlattığı mücadeleyi kazandı.
 • 16:46Zeytindağ'a Çimento Fabrikasına Çed Süreci FreniZeytindağ'a Çimento Fabrikasına Çed Süreci FreniÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, Karbeyaz Çimento Madencilik Şirketi'nin İzmir'in Bergama İlçesi Zeytindağ Mahallesi'ne çimento fabrikası ile 11 ayrı taş ocağı kurmak için yaptığı Çevresel Etki Değerlendirilmesi (ÇED) raporu başvurusu sürecini, Bergama Belediyesi ve çevrecilerin yaptığı itirazlar üzerine durdurdu.
 • 15:54İzmir'de 592 Sığınmacı Yakalandı, 17 Organizatör Gözaltındaİzmir'de 592 Sığınmacı Yakalandı, 17 Organizatör Gözaltındaİzmir İl Jandarma ve Aliağa İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin operasyonuyla son iki gün içerisinde 592 sığınmacı yakalanırken, insan kaçakçısı 17 kişi gözaltına alındı.
 • 15:43İzmir Antik Kayıp Ada Bulunduİzmir Antik Kayıp Ada Bulunduİzmir'in Dikili İlçesi'nde eski kaynaklarda bahsedilen Bademli Mahallesi'ndeki Kane antik kentininin de yer aldığı kayıp ada, jeoarkeologlar tarafından bulundu.
 • 14:44İzmir'de Antik Kayıp Adanın Yeri BelirlendiDikili ilçesinde, varlığı kabul edilen ancak bulunamayan bir antik adanın yeri bulundu.
 • 09:46İzmir'de Antik Kayıp Ada Bulunduİzmir'de Antik Kayıp Ada Bulunduİzmir'in Dikili ilçesinde jeoarkeologlar, eski kaynaklarda bahsedilen Bademli Mahallesindeki Kane antik kentinin de yer aldığı kayıp adayı buldu.
 • 09:11Bisikletli Gezginler Aliağa'da Mola VerdiBisikletli Gezginler Aliağa'da Mola VerdiYaklaşık 10 gün önce Ege kıyılarını gezmek üzere bisikletleriyle Çanakkale'den yola çıkan bir grup gezgin Aliağa'da mola verdi.
 • 17:17Bergamalı Çiftçi Pamuğu Tercih EttiBergama Ziraat Odası Başkanı Nuri Taşkıranoğulları, ilçedeki çiftçilerin bu yıl 100 bin dekar alana pamuk ektiğini bildirdi.
 • 16:40Belediye Başkanları Derneği' Nden Edremit' E ZiyaretBelediye Başkanları Derneği' Nden Edremit' E Ziyaretİzmir Belediye Başkanları Birliği Derneği Başkanı, Bornova eski Belediye Başkanı Cengiz Bulut ve dernek üyesi önceki dönem Belediye Başkanları Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’yı ziyaret ettiler.
 • 12:41Burhaniye Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifinden Alım RekoruTariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği verilerine göre, Burhaniye Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifi, 463 ton 821 kilogram zeytinyağı alımı gerçekleştirerek, 10 yıllık rekoru elinden bırakmadı.
 • 10:45Herkes İzleyebilsin DiyeHerkes İzleyebilsin DiyeFarklı dallardaki sanat etkinlikleriyle İzmir’in yaz gecelerine ayrı bir renk katan İzmir Büyükşehir Belediyesi, ücretsiz konser ve film gösterimleri ile her gelir grubundan İzmirliyi ortak paydada buluşturuyor.
 • 13:37Selvitopu, Eski Başkanları AğırladıSelvitopu, Eski Başkanları Ağırladıİzmir’de eski belediye başkanları tarafından kurulan ve Ege Bölgesi’ndeki bazı illerden de üyeleri olan İzmir Belediye Başkanları Birliği Derneği’nin başkan ve yönetim kurulu üyeleri Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nu makamında ziyaret etti.
 • 23:43Prof. Dr. Ercan'dan Soma Faciasıyla İlgili Deprem İddiasıProf. Dr. Ercan'dan Soma Faciasıyla İlgili Deprem İddiasıAYDIN (İHA) – Jeofizik mühendisi Prof. Dr. Ahmet Ercan, Soma’da meydana gelen facianın depremle ilişkisine değinerek, Zeytindağ ve Kırkağaç bölgelerindeki kırıkların ocağın bulunduğu yerden geçtiğine dikkati çekti.
 • 19:27Prof. Dr. Ercan; Prof. Dr. Ercan; "Soma Faciasının Nedeni Kırıklar ve Depremcikler"Bayram tatili için Kuşadası'nda bulunan İTÜ Maden Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet Ercan, Soma'daki maden faciasının yaşandığı bölgede araştırmalar yaptıklarını belirtip, bu bölgede iki ayrı kırık olduğunu kaydetti.
 • 19:03Prof. Dr. Ercan; Prof. Dr. Ercan; "Soma Faciasının Nedeni Kırıklar ve Depremcikler"Deprem uzmanı, jeofizik mühendisi Prof. Dr. Ahmet Ercan, Manisa'nın Soma İlçesi'nde geçen 13 Mayıs'ta meydana gelen ve 301 kişinin yaşamını yitirdiği maden faicasının ana nedeninin oradaki kırıklar (fay) ve depremcikler olduğunu öne sürdü.
 • 00:26Dikili AK Parti'den Miting Gibi Seçim Bürosu AçılışıDikili AK Parti'den Miting Gibi Seçim Bürosu AçılışıAK Parti’den Dikili Belediye Başkanlığı’na aday gösterilen Çandarlı Belediye Başkanı Ahmet Dağdelen, Çandarlı’daki seçim bürosunun açılışını yaptı.
 • 13:21Başkan Kocaoğlu, MHP ve AK Parti'li Başkanları da Ziyaret EttiBaşkan Kocaoğlu, MHP ve AK Parti'li Başkanları da Ziyaret EttiIzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Bergama ilçesinin CHP’li Belediye Başkanı Mehmet Gönenç’ten sonra Yenikent beldesinin MHP’li Başkanı Fikret Çam ve Zeytindağ beldesinin AK Parti’li Başkanı Feriduh Ergün’ü de ziyaret etti.
 • 12:09Başkan Kocaoğlu, MHP ve Ak Partili Başkanları Ziyaret EttiBaşkan Kocaoğlu, MHP ve Ak Partili Başkanları Ziyaret EttiBergama’nın CHP’li Başkanı Mehmet Gönenç’ten sonra Yenikent beldesinin MHP’li Belediye Başkanı Fikret Çam ve Zeytindağ beldesinin AK Parti’li Başkanı Feriduh Ergün’ü de ziyaret eden Başkan Aziz Kocaoğlu, alt yapı eksiklerinin giderilmesi konusunda gereken desteği vereceklerini söyledi.
 • 14:53Hasan Şahin: Hasan Şahin: " Zeytindağ Hayali İşlerle İşimiz Olmaz"Hasan Şahin, vatandaşların sorunlarını dinleyerek "Bizim ciddi görevlerimiz var diğer siyasi partiler gibi boş hayalle işimiz olmaz" dedi.
 • 12:09Buse İçin Hatıra Ormanı OluşturulduBuse İçin Hatıra Ormanı OluşturulduGeçtiğimiz yıl Mart ayında Bursa'da talihsiz bir trafik kazasında hayatının baharında aramızdan ayrılan 17 yaşındaki Buse Karakurum için İzmir Zeytindağ’da 10 bin fidanlık bir hatıra ormanı oluşturuldu.
 • 17:55Bergama Belediyesi İş Sahibi YapıyorBergama Belediyesi İş Sahibi YapıyorBergama Belediyesi’nin işgücüne ve istihdama katkı sağlamaya yönelik mesleki eğitimleri devam ediyor.
 • 09:37Karayollarında DurumKarayollarında DurumKarayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
 • 11:00Beldelere Başkan Güvence VerdiBeldelere Başkan Güvence VerdiBaşkan Kocaoğlu, Mart seçimlerinden sonra kapatılacak beldelerin belediye başkanlarıyla görüştü; hizmet desteklerinin artarak süreceğini konusunda kimsenin tereddüt etmemesini istedi.
 • 10:11Başkan Kocaoğlu Kapatılacak Beldelerin Başkanlarıyla Görüştüİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, önümüzdeki yerel seçimlerden sonra kapatılacak beldelerin belediye başkanlarıyla biraraya geldi.
 • 09:55İzmirli Belde Başkanları'na İzmirli Belde Başkanları'na "Kocaoğlu" Güvencesi!İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 30 Mart yerel seçimlerinden sonra kapatılacak beldelerin belediye başkanlarıyla görüştü; hizmet desteklerinin artarak süreceğini konusunda kimsenin tereddüt etmemesini istedi.
  İzmir Büyükşehir...
 • 15:10Çandarlı Limanı'na Lojistik Uzmanları YetişiyorÇandarlı Limanı'na Lojistik Uzmanları Yetişiyorİzmir'in Dikili ilçesine bağlı Çandarlı beldesinde Nebiye Kavalalı Kız Teknik ve Meslek Lisesi bünyesinde açılan Anadolu Lojistik Meslek Lisesi'nde Kuzey Ege Çandarlı Konteynır limanına uzmanlar yetişecek.
 • 11:42Başkan Kocaoğlu, Kuzey Aksı Muhtarlarına İftar VerdiBaşkan Kocaoğlu, Kuzey Aksı Muhtarlarına İftar VerdiGeleneksel iftar yemeklerinde İzmir'in Kuzey Aksında yer alan 13 ilçenin muhtarlarıyla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bugün itibariyle kentteki tüm şantiyelerde 1 milyar 50 milyonluk yatırımla çalıştıklarını, yeni...
 • 10:00"Halktan Büyük Güç Yoktur"Aziz Kocaoğlu, kentteki tüm şantiyelerde 1 milyar 50 milyonluk yatırımla çalıştıklarını, yeni bağlanan ilçelerde de hizmet üretmeye devam edeceklerini söyledi.
 • 16:04Bergama'da Eğlenceli Ramazan CoşkusuBergama'da Eğlenceli Ramazan CoşkusuBergama Belediyesi Ramazan'ı tüm kentte yaşatıyor.
 • 11:1377. Uluslararası Bergama Kermesi Tüm Coşkusuyla Sona Erdi77. Uluslararası Bergama Kermesi Tüm Coşkusuyla Sona ErdiAtatürk'ün Bergama'yı ziyareti sırasında tavsiyesi üzerine düzenlenmeye başlanan ve o günden bu yana aralıksız düzenlenen, Türkiye'nin ilk yerel festivali Bergama Kermesi, dans gösterileri, şiir dinletileri, paneller, tiyatro ve konserlerle kente...
 • 14:1077'nci Uluslararası Bergama Kermesi Başladı77'nci Uluslararası Bergama Kermesi BaşladıTürkiye'nin ilk yerel festivali Bergama Kermesi'nin 77'ncisi, coşkulu bir açılış töreniyle başladı.
 • 13:58Bergama Kermesi, 77'nci Kez Coşkuyla BaşladıBergama Kermesi, 77'nci Kez Coşkuyla BaşladıTürkiye'nin ilk yerel festivali, Bergama Kermesi'nin 77'ncisi, coşkulu bir açılış töreniyle başladı.
 • 11:36Başkan Gönenç'ten Zeytindağ Beldesine ZiyaretBaşkan Gönenç'ten Zeytindağ Beldesine ZiyaretBergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, önümüzdeki yıl yürürlüğe girecek olan Büyükşehir Yasası kapsamında ilçenin mahallesi haline gelecek Zeytindağ Beldesi'ni ziyaret etti.
 • 09:07İzmir'de Santral İçin Kamulaştırmaİzmir'in Bergama ilçesinde tesis edilecek Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali için bazı taşınmazlar kamulaştırılacak.
 • 14:23Tariş, Kapılarını Basına AçtıTariş, Kapılarını Basına AçtıTariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği, İzmir'de bulunan tesislerinin kapılarını, Balıkesir'in Edremit Körfezi'nde görev yapan basın mensuplarına açtı.
 • 12:04İkinci İpekyolu İzmir'den BaşlayacakTolga Albay - Türkiye'yi deniz taşımacılığında iddialı hale getirecek Kuzey Ege Limanı projesinde ilk etap olan mendirek inşaatında tamamlanma oranı yüzde 78'e ulaştı.
 • 16:13Ayvalıklı Avcılar Federasyona KatılacakAyvalıklı Avcılar Federasyona KatılacakBalıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Sakarya Avcılar Derneği ile Ayvalık Avcılık Atıcılık İhtisas Derneği Ege bölgesinde oluşturulmaya çalışılan Uluslar arası Ege Avcılık Dağcılık Federasyonu'na katılmaya hazırlanıyor.
 • 10:34Şengül: Körfez'e Hala Atık Su Deşarj EdiliyorŞengül: Körfez'e Hala Atık Su Deşarj EdiliyorŞengül: Sayın Kocaoğlu artık bu konuları alışkanlık haline getirdi.
 • 12:08Bergama'da Bergama'da "Bütünşehir" Hazırlığıİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Bütünşehir Yasası ile büyükşehir sınırlarına bağlanacak Bergama'da bir toplantı düzenledi.
 • 09:08Köylüye Arka ÇıktıKöylüye Arka Çıktıİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, köy tüzel kişiliğine ait arazilerin köylünün kullanımında kalması gerektiğini söyledi.
 • 16:03İçme Suyundan 100 Kişi Zehirlendi İddiasıİçme Suyundan 100 Kişi Zehirlendi İddiasıİzmir'in Bergama İlçesi Zeytindağ Beldesi'nde, içtikleri sudan zehirlendiği öne sürülen 100 kişi, ishal, karın ağrısı ve yüksek ateş şikayetiyle hastaneye başvurdu.
 • 10:24Eski Başkanlara VefaEski Başkanlara Vefaİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, merkezi İzmir'de bulunan Belediye Başkanları Birliği Derneği'ni ziyaret etti.
 • 10:10Başkan Kocaoğlu İzmir'in Eski Başkanlarıyla Biraraya GeldiBaşkan Kocaoğlu İzmir'in Eski Başkanlarıyla Biraraya Geldiİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, merkezi İzmir'de bulunan Belediye Başkanları Birliği Derneği'ni ziyaret etti.
 • 17:1573 Yaşında 7 Yaşındaki Kızı Taciz Etti İddiasıyla Cezaevinde73 Yaşında 7 Yaşındaki Kızı Taciz Etti İddiasıyla Cezaevindeİzmir'in Bergma ilçesi Kurfallı köyünde yaşayan 73 yaşındaki H.E.7 yaşındaki kız çocuğu S.Bergama Cezaevi'ne gönderildi.
 • 15:18CHP Milletvekili Mehmet Ali Susam'dan Başkan Gönenç'e ZiyaretCHP Milletvekili Mehmet Ali Susam'dan Başkan Gönenç'e ZiyaretCHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam, Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç'i makamında ziyaret etti.
 • 16:33Bergama'nın İl Olması İçin Harekete GeçildiBergama'nın İl Olması İçin Harekete GeçildiBergama'nın il olması yönünde verilen yasa teklifi belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum örgütü temsilcileri biraraya gelerek konuyu masaya yatırdı.