SON DAKİKA ZEYTİNDAĞ HABERLERİ

Son Dakika Zeytindağ Haberleri

 • 15:23 Ege Haritasını Ege Haritasını "Sıvı Altın" ile Çizdiler Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği, Kuzey ve Güney Ege’den üyesi olan 32 kooperatifin kendine has zeytinyağını özel tasarlanmış 32 ayrı özel şişede koleksiyon haline getirerek bir ilke imza attı.
 • 11:12 İzmir - Bergamalı Avukatın Çevre Zaferi İzmir - Bergamalı Avukatın Çevre Zaferi Bergamalı avukatın çevre zaferiİzmir'in Bergama ilçesinde yaşayan genç avukat Hasan Cihan Erdem (30), özel bir firmanın çimento fabrikası kurmaya hazırlandığı Zeytindağ mahallesindeki zeytin üreticileri adına başlattığı mücadeleyi kazandı.
 • 09:59 Bergamalı Avukatın Çevre Zaferi Bergamalı Avukatın Çevre Zaferi İzmir'in Bergama İlçesi'nde oturan avukat 30 yaşındaki Hasan Cihan Erdem, özel bir firmanın çimento fabrikası kurmaya hazırlandığı Zeytindağ Mahallesi'ndeki zeytin üreticileri adına başlattığı mücadeleyi kazandı.
 • 16:46 Zeytindağ'a Çimento Fabrikasına Çed Süreci Freni Zeytindağ'a Çimento Fabrikasına Çed Süreci Freni Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Karbeyaz Çimento Madencilik Şirketi'nin İzmir'in Bergama İlçesi Zeytindağ Mahallesi'ne çimento fabrikası ile 11 ayrı taş ocağı kurmak için yaptığı Çevresel Etki Değerlendirilmesi (ÇED) raporu başvurusu sürecini, Bergama Belediyesi ve çevrecilerin yaptığı itirazlar üzerine durdurdu.
 • 15:54 İzmir'de 592 Sığınmacı Yakalandı, 17 Organizatör Gözaltında İzmir'de 592 Sığınmacı Yakalandı, 17 Organizatör Gözaltında İzmir İl Jandarma ve Aliağa İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin operasyonuyla son iki gün içerisinde 592 sığınmacı yakalanırken, insan kaçakçısı 17 kişi gözaltına alındı.
 • 15:43 İzmir Antik Kayıp Ada Bulundu İzmir Antik Kayıp Ada Bulundu İzmir'in Dikili İlçesi'nde eski kaynaklarda bahsedilen Bademli Mahallesi'ndeki Kane antik kentininin de yer aldığı kayıp ada, jeoarkeologlar tarafından bulundu.
 • 14:44 İzmir'de Antik Kayıp Adanın Yeri Belirlendi Dikili ilçesinde, varlığı kabul edilen ancak bulunamayan bir antik adanın yeri bulundu.
 • 09:46 İzmir'de Antik Kayıp Ada Bulundu İzmir'de Antik Kayıp Ada Bulundu İzmir'in Dikili ilçesinde jeoarkeologlar, eski kaynaklarda bahsedilen Bademli Mahallesindeki Kane antik kentinin de yer aldığı kayıp adayı buldu.
 • 09:11 Bisikletli Gezginler Aliağa'da Mola Verdi Bisikletli Gezginler Aliağa'da Mola Verdi Yaklaşık 10 gün önce Ege kıyılarını gezmek üzere bisikletleriyle Çanakkale'den yola çıkan bir grup gezgin Aliağa'da mola verdi.
 • 17:17 Bergamalı Çiftçi Pamuğu Tercih Etti Bergama Ziraat Odası Başkanı Nuri Taşkıranoğulları, ilçedeki çiftçilerin bu yıl 100 bin dekar alana pamuk ektiğini bildirdi.
 • 16:40 Belediye Başkanları Derneği' Nden Edremit' E Ziyaret Belediye Başkanları Derneği' Nden Edremit' E Ziyaret İzmir Belediye Başkanları Birliği Derneği Başkanı, Bornova eski Belediye Başkanı Cengiz Bulut ve dernek üyesi önceki dönem Belediye Başkanları Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’yı ziyaret ettiler.
 • 12:41 Burhaniye Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifinden Alım Rekoru Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği verilerine göre, Burhaniye Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifi, 463 ton 821 kilogram zeytinyağı alımı gerçekleştirerek, 10 yıllık rekoru elinden bırakmadı.
 • 10:45 Herkes İzleyebilsin Diye Herkes İzleyebilsin Diye Farklı dallardaki sanat etkinlikleriyle İzmir’in yaz gecelerine ayrı bir renk katan İzmir Büyükşehir Belediyesi, ücretsiz konser ve film gösterimleri ile her gelir grubundan İzmirliyi ortak paydada buluşturuyor.
 • 13:37 Selvitopu, Eski Başkanları Ağırladı Selvitopu, Eski Başkanları Ağırladı İzmir’de eski belediye başkanları tarafından kurulan ve Ege Bölgesi’ndeki bazı illerden de üyeleri olan İzmir Belediye Başkanları Birliği Derneği’nin başkan ve yönetim kurulu üyeleri Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nu makamında ziyaret etti.
 • 23:43 Prof. Dr. Ercan'dan Soma Faciasıyla İlgili Deprem İddiası Prof. Dr. Ercan'dan Soma Faciasıyla İlgili Deprem İddiası AYDIN (İHA) – Jeofizik mühendisi Prof. Dr. Ahmet Ercan, Soma’da meydana gelen facianın depremle ilişkisine değinerek, Zeytindağ ve Kırkağaç bölgelerindeki kırıkların ocağın bulunduğu yerden geçtiğine dikkati çekti.
 • 19:27 Prof. Dr. Ercan; Prof. Dr. Ercan; "Soma Faciasının Nedeni Kırıklar ve Depremcikler" Bayram tatili için Kuşadası'nda bulunan İTÜ Maden Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet Ercan, Soma'daki maden faciasının yaşandığı bölgede araştırmalar yaptıklarını belirtip, bu bölgede iki ayrı kırık olduğunu kaydetti.
 • 19:03 Prof. Dr. Ercan; Prof. Dr. Ercan; "Soma Faciasının Nedeni Kırıklar ve Depremcikler" Deprem uzmanı, jeofizik mühendisi Prof. Dr. Ahmet Ercan, Manisa'nın Soma İlçesi'nde geçen 13 Mayıs'ta meydana gelen ve 301 kişinin yaşamını yitirdiği maden faicasının ana nedeninin oradaki kırıklar (fay) ve depremcikler olduğunu öne sürdü.
 • 00:26 Dikili AK Parti'den Miting Gibi Seçim Bürosu Açılışı Dikili AK Parti'den Miting Gibi Seçim Bürosu Açılışı AK Parti’den Dikili Belediye Başkanlığı’na aday gösterilen Çandarlı Belediye Başkanı Ahmet Dağdelen, Çandarlı’daki seçim bürosunun açılışını yaptı.
 • 13:21 Başkan Kocaoğlu, MHP ve AK Parti'li Başkanları da Ziyaret Etti Başkan Kocaoğlu, MHP ve AK Parti'li Başkanları da Ziyaret Etti Izmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Bergama ilçesinin CHP’li Belediye Başkanı Mehmet Gönenç’ten sonra Yenikent beldesinin MHP’li Başkanı Fikret Çam ve Zeytindağ beldesinin AK Parti’li Başkanı Feriduh Ergün’ü de ziyaret etti.
 • 12:09 Başkan Kocaoğlu, MHP ve Ak Partili Başkanları Ziyaret Etti Başkan Kocaoğlu, MHP ve Ak Partili Başkanları Ziyaret Etti Bergama’nın CHP’li Başkanı Mehmet Gönenç’ten sonra Yenikent beldesinin MHP’li Belediye Başkanı Fikret Çam ve Zeytindağ beldesinin AK Parti’li Başkanı Feriduh Ergün’ü de ziyaret eden Başkan Aziz Kocaoğlu, alt yapı eksiklerinin giderilmesi konusunda gereken desteği vereceklerini söyledi.
 • 14:53 Hasan Şahin : Hasan Şahin : " Zeytindağ Hayali İşlerle İşimiz Olmaz" Hasan Şahin, vatandaşların sorunlarını dinleyerek "Bizim ciddi görevlerimiz var diğer siyasi partiler gibi boş hayalle işimiz olmaz" dedi.
 • 12:09 Buse İçin Hatıra Ormanı Oluşturuldu Buse İçin Hatıra Ormanı Oluşturuldu Geçtiğimiz yıl Mart ayında Bursa'da talihsiz bir trafik kazasında hayatının baharında aramızdan ayrılan 17 yaşındaki Buse Karakurum için İzmir Zeytindağ’da 10 bin fidanlık bir hatıra ormanı oluşturuldu.
 • 17:55 Bergama Belediyesi İş Sahibi Yapıyor Bergama Belediyesi İş Sahibi Yapıyor Bergama Belediyesi’nin işgücüne ve istihdama katkı sağlamaya yönelik mesleki eğitimleri devam ediyor.
 • 09:37 Karayollarında Durum Karayollarında Durum Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
 • 11:00 Beldelere Başkan Güvence Verdi Beldelere Başkan Güvence Verdi Başkan Kocaoğlu, Mart seçimlerinden sonra kapatılacak beldelerin belediye başkanlarıyla görüştü; hizmet desteklerinin artarak süreceğini konusunda kimsenin tereddüt etmemesini istedi.
 • 10:11 Başkan Kocaoğlu Kapatılacak Beldelerin Başkanlarıyla Görüştü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, önümüzdeki yerel seçimlerden sonra kapatılacak beldelerin belediye başkanlarıyla biraraya geldi.
 • 09:55 İzmirli Belde Başkanları'na İzmirli Belde Başkanları'na "Kocaoğlu" Güvencesi! İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 30 Mart yerel seçimlerinden sonra kapatılacak beldelerin belediye başkanlarıyla görüştü; hizmet desteklerinin artarak süreceğini konusunda kimsenin tereddüt etmemesini istedi.
  İzmir Büyükşehir...
 • 15:10 Çandarlı Limanı'na Lojistik Uzmanları Yetişiyor Çandarlı Limanı'na Lojistik Uzmanları Yetişiyor İzmir'in Dikili ilçesine bağlı Çandarlı beldesinde Nebiye Kavalalı Kız Teknik ve Meslek Lisesi bünyesinde açılan Anadolu Lojistik Meslek Lisesi'nde Kuzey Ege Çandarlı Konteynır limanına uzmanlar yetişecek.
 • 11:42 Başkan Kocaoğlu, Kuzey Aksı Muhtarlarına İftar Verdi Başkan Kocaoğlu, Kuzey Aksı Muhtarlarına İftar Verdi Geleneksel iftar yemeklerinde İzmir'in Kuzey Aksında yer alan 13 ilçenin muhtarlarıyla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bugün itibariyle kentteki tüm şantiyelerde 1 milyar 50 milyonluk yatırımla çalıştıklarını, yeni...
 • 10:00 "Halktan Büyük Güç Yoktur" Aziz Kocaoğlu, kentteki tüm şantiyelerde 1 milyar 50 milyonluk yatırımla çalıştıklarını, yeni bağlanan ilçelerde de hizmet üretmeye devam edeceklerini söyledi.
 • 16:04 Bergama'da Eğlenceli Ramazan Coşkusu Bergama'da Eğlenceli Ramazan Coşkusu Bergama Belediyesi Ramazan'ı tüm kentte yaşatıyor.
 • 11:13 77. Uluslararası Bergama Kermesi Tüm Coşkusuyla Sona Erdi 77. Uluslararası Bergama Kermesi Tüm Coşkusuyla Sona Erdi Atatürk'ün Bergama'yı ziyareti sırasında tavsiyesi üzerine düzenlenmeye başlanan ve o günden bu yana aralıksız düzenlenen, Türkiye'nin ilk yerel festivali Bergama Kermesi, dans gösterileri, şiir dinletileri, paneller, tiyatro ve konserlerle kente...
 • 14:10 77'nci Uluslararası Bergama Kermesi Başladı 77'nci Uluslararası Bergama Kermesi Başladı Türkiye'nin ilk yerel festivali Bergama Kermesi'nin 77'ncisi, coşkulu bir açılış töreniyle başladı.
 • 13:58 Bergama Kermesi, 77'nci Kez Coşkuyla Başladı Bergama Kermesi, 77'nci Kez Coşkuyla Başladı Türkiye'nin ilk yerel festivali, Bergama Kermesi'nin 77'ncisi, coşkulu bir açılış töreniyle başladı.
 • 11:36 Başkan Gönenç'ten Zeytindağ Beldesine Ziyaret Başkan Gönenç'ten Zeytindağ Beldesine Ziyaret Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, önümüzdeki yıl yürürlüğe girecek olan Büyükşehir Yasası kapsamında ilçenin mahallesi haline gelecek Zeytindağ Beldesi'ni ziyaret etti.
 • 09:07 İzmir'de Santral İçin Kamulaştırma İzmir'in Bergama ilçesinde tesis edilecek Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali için bazı taşınmazlar kamulaştırılacak.
 • 14:23 Tariş, Kapılarını Basına Açtı Tariş, Kapılarını Basına Açtı Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği, İzmir'de bulunan tesislerinin kapılarını, Balıkesir'in Edremit Körfezi'nde görev yapan basın mensuplarına açtı.
 • 12:04 İkinci İpekyolu İzmir'den Başlayacak Tolga Albay - Türkiye'yi deniz taşımacılığında iddialı hale getirecek Kuzey Ege Limanı projesinde ilk etap olan mendirek inşaatında tamamlanma oranı yüzde 78'e ulaştı.
 • 16:13 Ayvalıklı Avcılar Federasyona Katılacak Ayvalıklı Avcılar Federasyona Katılacak Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Sakarya Avcılar Derneği ile Ayvalık Avcılık Atıcılık İhtisas Derneği Ege bölgesinde oluşturulmaya çalışılan Uluslar arası Ege Avcılık Dağcılık Federasyonu'na katılmaya hazırlanıyor.
 • 10:34 Şengül: Körfez'e Hala Atık Su Deşarj Ediliyor Şengül: Körfez'e Hala Atık Su Deşarj Ediliyor Şengül: Sayın Kocaoğlu artık bu konuları alışkanlık haline getirdi.
 • 12:08 Bergama'da Bergama'da "Bütünşehir" Hazırlığı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Bütünşehir Yasası ile büyükşehir sınırlarına bağlanacak Bergama'da bir toplantı düzenledi.
 • 09:08 Köylüye Arka Çıktı Köylüye Arka Çıktı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, köy tüzel kişiliğine ait arazilerin köylünün kullanımında kalması gerektiğini söyledi.
 • 16:03 İçme Suyundan 100 Kişi Zehirlendi İddiası İçme Suyundan 100 Kişi Zehirlendi İddiası İzmir'in Bergama İlçesi Zeytindağ Beldesi'nde, içtikleri sudan zehirlendiği öne sürülen 100 kişi, ishal, karın ağrısı ve yüksek ateş şikayetiyle hastaneye başvurdu.
 • 10:24 Eski Başkanlara Vefa Eski Başkanlara Vefa İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, merkezi İzmir'de bulunan Belediye Başkanları Birliği Derneği'ni ziyaret etti.
 • 10:10 Başkan Kocaoğlu İzmir'in Eski Başkanlarıyla Biraraya Geldi Başkan Kocaoğlu İzmir'in Eski Başkanlarıyla Biraraya Geldi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, merkezi İzmir'de bulunan Belediye Başkanları Birliği Derneği'ni ziyaret etti.
 • 17:15 73 Yaşında 7 Yaşındaki Kızı Taciz Etti İddiasıyla Cezaevinde 73 Yaşında 7 Yaşındaki Kızı Taciz Etti İddiasıyla Cezaevinde İzmir'in Bergma ilçesi Kurfallı köyünde yaşayan 73 yaşındaki H.E.7 yaşındaki kız çocuğu S.Bergama Cezaevi'ne gönderildi.
 • 15:18 CHP Milletvekili Mehmet Ali Susam'dan Başkan Gönenç'e Ziyaret CHP Milletvekili Mehmet Ali Susam'dan Başkan Gönenç'e Ziyaret CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam, Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç'i makamında ziyaret etti.
 • 16:33 Bergama'nın İl Olması İçin Harekete Geçildi Bergama'nın İl Olması İçin Harekete Geçildi Bergama'nın il olması yönünde verilen yasa teklifi belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum örgütü temsilcileri biraraya gelerek konuyu masaya yatırdı.
 • 10:00 İzmir'de Bazı Kavşaklarda Azami Hız Sınırı Düşürüldü İzmir'de şehirlerarası bölünmüş yollarda trafik güvenliği açısından hız limiti 110 kilometreden, 90 kilometreye düşürüldü.
 • 17:27 Vanlı Çocuklardan Başkan Özgüven'e Barış Sözü Vanlı Çocuklardan Başkan Özgüven'e Barış Sözü Dikili Belediyesi tarafından Dikili'de konuk edilen ve geçen gün çevre belediye başkanları ile Midillili konukların ziyaret ettiği Vanlı depremzede çocuklar 'Barış' sözü verdi.