16:5700
SON DAKİKA ZONGULDAK HABERLERİ

Son Dakika Zonguldak Haberleri

   

  Taş Kömürü Havzasında "Su Baskını" Hiç Can Yakmadı

  Taş kömürü havzasında "su baskını" hiç can yakmadı- Zonguldak'ta 1848'den beri sürdürülen kömür üretimi sırasında göçük, grizu patlaması ve gaz zehirlenmesi gibi birçok kazada madencilerin hayatını kaybettiği havzada, "su baskını" gibi felaket hiç yaşanmadı- Bugüne kadar ocaklarda meydana gelen kazalarda 5 bine yakın madencinin öldüğü bölgede, işçilerin hayatını kaybetmesine en fazla göçük ve grizu neden olduZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ta 166 yıldır sürdürülen kömür üretimi sırasında göçük, (Dün 15:34)

   

  Ermenek'te Kömür Ocağında İşçilerin Mahsur Kalması

  Ermenek'te Kömür Ocağında İşçilerin Mahsur Kalması

  MHP Kütahya Milletvekili Işık: "Bu maden kazasında yeraltında kalan 18 vatandaşımızın ailelerine, geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. (Dün 15:17)

   

  Kadın Motosiklet Sürücüsünü Kaskı Kurtardı

  Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde 2 otomobil ve bir motosikletin karıştığı kazada bir kişi yaralandı. (Dün 15:07)

   

  Zonguldak'ta Suç Örgütü Operasyonu: 16 Gözaltı

  Zonguldak’ta polis ekipleri tarafından gerçekleştirile operasyonda 16 kişi gözaltına alındı. (Dün 14:41)

   

  Erdemir Genel Müdürü Orhan'dan Ziyaret

  Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (ERDEMİR) Genel Müdürü Sedat Orhan, ERDEMİR Mensupları Yardımlaşma Sandığı Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mücteba Bekcan ve bazı genel müdür yardımcılarıyla Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay’ı ziyaret etti. (Dün 14:41)

   

  Zonguldaklı Şehit Madenci Ailelerinin Acıları Tazelendi

  Zonguldaklı Şehit Madenci Ailelerinin Acıları Tazelendi

  Zonguldak'ta, 17 Mayıs 2010'da meydana gelen grizu faciasında ölen 30 madencinin ailelerinin acısı, Karaman'ın Ermenek İlçesi'ndeki maden ocağında su basması sonucu 18 işçinin mahsur kalmasıyla tazelendi. (Dün 14:40)

   

  Kaza Yapan Motosiklet Sürücüsünü Kaskı Kurtardı

  Kaza Yapan Motosiklet Sürücüsünü Kaskı Kurtardı

  Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde motosikletiyle kaza yapan kadın sürücü kadın sürücü, kaskı sayesinde kazayı hafif yaralı olarak atlattı. (Dün 14:37)

   

  Taş Kömürü Havzasında "Su Baskını" Hiç Can Yakmadı

  Zonguldak'ta 1848'den beri sürdürülen kömür üretimi sırasında göçük, grizu patlaması ve gaz zehirlenmesi gibi birçok kazada madencilerin hayatını kaybettiği havzada, "su baskını" gibi felaket hiç yaşanmadı Bugüne kadar ocaklarda meydana gelen kazalarda 5 bine yakın madencinin öldüğü bölgede, işçilerin hayatını kaybetmesine en fazla göçük ve grizu neden oldu. (Dün 14:05)

   

  257 Bin Kişi Enerji Sektöründe İş Arıyor

  Secretcv.com verilerine göre şu an 257 bin aday aktif olarak enerji sektöründe iş arıyor. (Dün 13:43)

   

  Ereğli'de Onbinlerce Kişi Cumhuriyet İçin Yürüdü

  Ereğli'de Onbinlerce Kişi Cumhuriyet İçin Yürüdü

  Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet yürüyüşü ve Fener alayı düzenlendi. (Dün 13:40)

   

  Diyanet-Sen Filyos Projesi'ne Sahip Çıkılmasını İstedi

  Diyanet-Sen Filyos Projesi'ne Sahip Çıkılmasını İstedi

  Diyanet-Sen Çaycuma İlçe başkanı Kenan Tunç, Zonguldak ekonomisi ve sosyo-kültürel hayatı için büyük önem taşıyan Filyos projesi hakkında siyasilere seslenerek projeye sahip çıkılması konusunda acele edilmesini istedi. (Dün 13:37)

   

  Benim Amcam Bir Kahramandır'

  Benim Amcam Bir Kahramandır"

  Karaman’ın Ermenek ilçesine bağlı Güneyyurt beldesindeki madende mahsur kalan işçilerden Recep Çiloğlu’nun Zonguldak’tan gelen yeğeni Savaş Çiloğolu, amcasının çok tecrübeli olduğunu belirterek, "Amcam daha önce birkaç kez göçükte kaldı. (Dün 12:42)

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
31.10.2014 16:57:36. #1.12#