SON DAKİKA A.B.D HABERLERİ

Son Dakika A.b.d Haberleri

 • 02 Mayıs 2017 11:31 Merkel Putin'le Görüşüyor: Gündem Suriye ve Kırım Merkel Putin'le Görüşüyor: Gündem Suriye ve Kırım Almanya Başbakanı Angela Merkel bugün Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Soçi kentinde bir araya geliyor.
 • 02 Mayıs 2017 11:22 Macaristan'da Binlerce Kişi Yönetime AB Mesajı Verdi Macaristan'da Binlerce Kişi Yönetime AB Mesajı Verdi Macaristan'ın Avrupa Birliği'ne kabul edilişinin 13. yıl dönümünde başkent Budapeşte'de yönetim karşıtı gösteri düzenlendi.
 • 02 Mayıs 2017 10:59 Erdoğan'ın AK Parti'ye Üye Olmasına Bahçeli'den Yorum: Hayırlı Olsun Erdoğan'ın AK Parti'ye Üye Olmasına Bahçeli'den Yorum: Hayırlı Olsun Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Lideri Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti'ye üye olmasıyla ilgili olarak, "Buna 'Hayırlı olsun' demekten başka sözümüz olmayacaktır." dedi.
 • 02 Mayıs 2017 10:45 Diyarbakırlı Kızlar Çamura Hayat Veriyor Diyarbakırlı Kızlar Çamura Hayat Veriyor Diyarbakırlı kızlar çamura hayat veriyor Düşten Gülüşe Mutlu Bir Hayata İlk Adım projesi kapsamında açılan seramik işlemeciliği kursuna katılan kadınlar, boş vakitlerini değerlendirme fırsatı buluyor Seramik işlemeciliğinin her anında aktif olarak bulunan kursiyer kadınlar, yaptıkları...
 • 02 Mayıs 2017 10:25 Diyarbakırlı Kızlar Çamura Hayat Veriyor Diyarbakırlı Kızlar Çamura Hayat Veriyor Mesleki Eğitim ve Küçük Sanayi Destekleme Vakfı (MEKSA) tarafından Avrupa Birliği’ne sunulan ve kabul edilen Düşten Gülüşe Mutlu Bir Hayata İlk Adım projesi kapsamında açılan seramik işlemeciliği kursuna kadınlar yoğun ilgi gösterdi.
 • 02 Mayıs 2017 10:19 Aydın Kestanesi Zirvede Aydın Kestanesi Zirvede Aydın Ticaret Borsası, 1. Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesinde başta kestane olmak üzere Aydın’a özgü yöresel ürünleri tanıttı.
 • 02 Mayıs 2017 09:42 Macaristan'da Avrupa Birliği Eylemi Macaristan'da Avrupa Birliği Eylemi Macaristan'ın Rusya yerine AB ile bağlarını kuvvetlendirmesini talep eden Momentum Partisinin düzenlediği eyleme binlerce kişi katıldı.
 • 02 Mayıs 2017 09:40 Yunanistan, Kreditörleri ile Ön Anlaşmaya Vardı Yunanistan, Kreditörleri ile Ön Anlaşmaya Vardı Yunanistan ve uluslararası kreditörleri, 3'üncü kurtarma programı kapsamında yeni kredi diliminin serbest bırakılması için gerekli kemer sıkma tedbirleri üzerinde anlaştı.
 • 02 Mayıs 2017 08:41 Başkent'te Polise Silahlı Saldırı: 1 Polis Yaralı Başkent'te Polise Silahlı Saldırı: 1 Polis Yaralı Ankara'da polis ekiplerine uzun namlulu silahlarla ateş açılması sonucu çıkan çatışmada 1 polis yaralandı.
 • 02 Mayıs 2017 07:50 Başkentte Polise Silahlı Saldırı (2) Başkentte Polise Silahlı Saldırı (2) Ankara'da polisin "dur" ihtarına uymayan otomobildeki üç kişinin kalaşnikof silahlarla ateş açması sonucu bir polis yaralandı.
 • 02 Mayıs 2017 07:37 Güncelleme - Başkentte Polise Silahlı Saldırı Güncelleme - Başkentte Polise Silahlı Saldırı Ankara'da polisin "dur" ihtarına uymayan otomobildeki üç kişinin kalaşnikof silahlarla ateş açması sonucu bir polis yaralandı.
 • 02 Mayıs 2017 04:20 Başkentte Polise Silahlı Saldırı : 1 Yaralı Başkentte Polise Silahlı Saldırı : 1 Yaralı Ankara'da polisin "dur" ihtarına uymayan otomobildeki üç kişinin kalaşnikof silahlarla ateş açması sonucu bir polis ağır yaralandı.
 • 02 Mayıs 2017 04:12 Başkentte Polise Silahlı Saldırı Başkentte Polise Silahlı Saldırı Ankara'da polisin "dur" ihtarına uymayan otomobildeki üç kişinin kalaşnikof silahlarla ateş açması sonucu bir polis ağır yaralandı.
 • 02 Mayıs 2017 04:05 Başkent'te Polise Silahlı Saldırı: 1 Polis Yaralı Başkent'te Polise Silahlı Saldırı: 1 Polis Yaralı Başkent'te polise silahlı saldırı: 1 polis yaralıANKARA - Ankara'da polis ekiplerine uzun namlulu silahlarla ateş açılması sonucu çıkan çatışmada 1 polis yaralandı.
 • 02 Mayıs 2017 04:05 Başkent'te Polise Silahlı Saldırı: 1 Polis Yaralı Başkent'te Polise Silahlı Saldırı: 1 Polis Yaralı Ankara’da polis ekiplerine uzun namlulu silahlarla ateş açılması sonucu çıkan çatışmada 1 polis yaralandı.
 • 02 Mayıs 2017 01:48 Macaristan'da Avrupa Birliği Eylemi Macaristan'da Avrupa Birliği Eylemi Macaristan'ın Rusya yerine Avrupa Birliği (AB) ile bağlarını kuvvetlendirmesini talep eden Momentum Partisinin düzenlediği eyleme binlerce kişi katıldı.
 • 02 Mayıs 2017 01:02 Macaristan'da Avrupa Birliği Eylemi Macaristan'da Avrupa Birliği Eylemi Macaristan'ın Rusya yerine Avrupa Birliği (AB) ile bağlarını kuvvetlendirmesini talep eden Momentum Partisinin düzenlediği eyleme binlerce kişi katıldı.
 • 02 Mayıs 2017 00:06 Bakanlar Kurulu Toplantısı Bakanlar Kurulu Toplantısı Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, "Siyasetin gerektiği durumlar ortaya çıktığında Bakanlar Kurulu revizyonu gündeme gelir ama bugün itibarıyla böyle bir revizyon söz konusu değildir.
 • 01 Mayıs 2017 23:54 Numan Kurtulmuş: Dostlarımızın ve Müttefiklerimizin Görüntü Vermesi, Türkiye'nin Hoşuna Giden Bir... Numan Kurtulmuş: Dostlarımızın ve Müttefiklerimizin Görüntü Vermesi, Türkiye'nin Hoşuna Giden Bir... ABD zırhlılarının YPG unsurları ile birlikte Türkiye sınırına çok yakın noktalarda olmasına ilişkin Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş," Türkiye'ye karşı faaliyet içerisinde olan terör grubuyla dostlarımızın ve müttefiklerimizin görüntü vermesinin çok şık olmadığını, Türkiye'nin hoşuna giden bir...
 • 01 Mayıs 2017 23:48 Numan Kurtulmuş: Dostlarımızın ve Müttefiklerimizin Görüntü Vermesi, Türkiye'nin Hoşuna Giden Bir... Numan Kurtulmuş: Dostlarımızın ve Müttefiklerimizin Görüntü Vermesi, Türkiye'nin Hoşuna Giden Bir... Numan Kurtulmuş: Dostlarımızın ve müttefiklerimizin görüntü vermesi, Türkiye'nin hoşuna giden bir durum değilABD zırhlılarının YPG unsurları ile birlikte Türkiye sınırına çok yakın noktalarda olmasına ilişkin Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş," Türkiye'ye karşı faaliyet içerisinde olan terör...
 • 01 Mayıs 2017 23:44 Numan Kurtulmuş: Dostlarımızın ve Müttefiklerimizin Görüntü Vermesi, Türkiye'nin Hoşuna Giden Bir... Numan Kurtulmuş: Dostlarımızın ve Müttefiklerimizin Görüntü Vermesi, Türkiye'nin Hoşuna Giden Bir... ABD zırhlılarının YPG unsurları ile birlikte Türkiye sınırına çok yakın noktalarda olmasına ilişkin Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş," Türkiye'ye karşı faaliyet içerisinde olan terör grubuyla dostlarımızın ve müttefiklerimizin görüntü vermesinin çok şık olmadığını, Türkiye'nin hoşuna giden bir...
 • 01 Mayıs 2017 23:43 Dha Ankara Numan Kurtulmuş: Dostlarımızın ve Müttefiklerimizin Görüntü Vermesi, Türkiye'nin Hoşuna... Dha Ankara Numan Kurtulmuş: Dostlarımızın ve Müttefiklerimizin Görüntü Vermesi, Türkiye'nin Hoşuna... ABD zırhlılarının YPG unsurları ile birlikte Türkiye sınırına çok yakın noktalarda olmasına ilişkin Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş," Türkiye'ye karşı faaliyet içerisinde olan terör grubuyla dostlarımızın ve müttefiklerimizin görüntü vermesinin çok şık olmadığını, Türkiye'nin hoşuna giden bir...
 • 01 Mayıs 2017 23:36 Bakanlar Kurulu'nda Revizyon Söz Konusu Değil Bakanlar Kurulu'nda Revizyon Söz Konusu Değil" Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, kabine değişikliği iddialarıyla ilgili, "Siyasetin gerektirdiği durumlar ortaya çıktığında Bakanlar Kurulu revizyonu gündeme gelir. Ama bugün itibariyle böyle bir durum söz konusu değil" dedi.
 • 01 Mayıs 2017 23:32 Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: "Bakanlar Kurulu'nda Revizyon Söz Konusu Değil" Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, kabine değişikliği iddialarıyla ilgili, “Siyasetin gerektirdiği durumlar ortaya çıktığında Bakanlar Kurulu revizyonu gündeme gelir. Ama bugün itibariyle böyle bir durum söz konusu değil” dedi.
 • 01 Mayıs 2017 22:58 Numan Kurtulmuş, Numan Kurtulmuş, "Kabinede Revizyon Söz Konusu Değil" Numan Kurtulmuş, "Kabinede revizyon söz konusu değil" -"Avrupa'da şimdiye kadar Türkiye aleyhtarı bir akımın, İslam ve Türkiye düşmanı tavrın gelişmekte olduğunu ifade ettik. Topyekün hepsini aynı kategoriye katmadık.
 • 01 Mayıs 2017 21:36 May'den Alman Gazetesinin Haberine Yanıt May'den Alman Gazetesinin Haberine Yanıt İngiltere Başbakanı Theresa May, Alman gazetesinde yayımlanan, AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker'in, görüşmelerinin ardından kendisi hakkında "başka galakside yaşadığı"nı söylediği iddia edilen haberi, "Brüksel dedikodusu" olarak nitelendirdi.
 • 01 Mayıs 2017 19:47 Dünyada 1 Mayıs Kutlamaları Dünyada 1 Mayıs Kutlamaları - Kutlamalardan detaylar Yürüyüşten detaylar Dünyada 1 Mayıs kutlamaları Atina'da binlerce kişi, 1 Mayıs kutlamaları kapsamında hükümetin "kemer sıkma" politikalarına karşı gösteri yaptı Sofya'da eski komünist partinin devamı BSP ve diğer sol gruplar gösteri düzenlediSOFYA - Bulgaristan'da 1...
 • 01 Mayıs 2017 18:20 Macaristan'dan AB Komisyonuna Tepki Macaristan'dan AB Komisyonuna Tepki Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Komşuluk ve Genişleme Müzakerelerinden Sorumlu Komiser Johannes Hahn'ın, Macaristan Başbakanı Victor Orban'ın Avrupa'nın değerlerine zarar verdiği yönündeki açıklamalarına tepki gösterdi.
 • 01 Mayıs 2017 17:10 Dünyada 1 Mayıs Kutlamaları ATİNA/ Yunanistan'ın başkenti Atina'da işçi ve memurlar, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kapsamında hükümetin "kemer sıkma" politikalarını protesto etti.
 • 01 Mayıs 2017 16:27 Ağız ve Diş Sağlığı Sektörü 1 Milyar Dolarlık Hedefe Koşuyor Ağız ve Diş Sağlığı Sektörü 1 Milyar Dolarlık Hedefe Koşuyor Ağız ve diş sağlığında yeni nesil teknoloji ve hizmetlere ev sahipliği yapan IDEX İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Malzemeleri Fuarı yoğun ilgi gördü.
 • 01 Mayıs 2017 16:24 Erdoğan'dan BM'ye Sert Eleştiri: Sadece Elma Şekeri Dağıtıyorlar Erdoğan'dan BM'ye Sert Eleştiri: Sadece Elma Şekeri Dağıtıyorlar Hindistan'da Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyine eleştirilerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Niye birbirimizi aldatıyoruz, sadece elma şekeri dağıtıyorlar." dedi.
 • 01 Mayıs 2017 16:17 1 Mayıs Meydanlarında İşçilerin Çözüm Aradığı 5 Sorun 1 Mayıs Meydanlarında İşçilerin Çözüm Aradığı 5 Sorun Türkiye'nin dört bir yanından emekçiler bugün 1 Mayıs'ı kutlamak için meydanları doldurdu. Meydanlarda işçilerin dile getirdiği en önemli sorunların başında ise yeni kıdem tazminatı planı yer alıyor.
 • 01 Mayıs 2017 15:12 Bakan Özlü, Safranbolu'da Bakan Özlü, Safranbolu'da Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, bazı bölgelerde yer alan Organize Sanayi Bölgelerinde ki arazilerin Singapur’dan daha pahalı olduğunu söyleyerek, “ Bizde sanayicilerimizin paralarını arsaya ve binaya değil, işletme sermayesi olarak harcamalarını arzuluyoruz, o...
 • 01 Mayıs 2017 14:52 Güneydoğulu ihracatçılar ihracatta vites yükseltti Güneydoğulu ihracatçılar ihracatta vites yükseltti GAİB Koordinatör Başkanı Çıkmaz: "Dünyanın dört bir yanında ihracatı arttırmak için çalışan ihracatçılarımızın çalışmaları sonuç verdi.
 • 01 Mayıs 2017 13:51 Memur-Sen: Memur-Sen: "Gelin Memura Siyaset Hakkını Verelim" Memur-Sen: "Gelin memura siyaset hakkını verelim" Memur-Sen 1 mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü Kütahya'da kutladı Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Kadroya geçiş vaadini imza altına alacağızKÜTAHYA - Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Amalı, fakatlı cümlelere tahammülümüz yok artık.
 • 01 Mayıs 2017 13:28 Güneydoğulu İhracatçılar Vites Yükseltti Güneydoğulu İhracatçılar Vites Yükseltti Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Koordinatör Başkanı Abdülkadir Çıkmaz, ihracatın arttırılmasına yönelik çabaların sonuç verdiğini ve 2017 yılının ilk dört ayında Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden 2 milyar 652 milyon 116 bin dolarlık ihracat yapıldığını söyledi.
 • 01 Mayıs 2017 13:26 Kadroya Geçiş Vaadini Imza Altına Alacağız Kadroya Geçiş Vaadini Imza Altına Alacağız" Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Amalı, fakatlı cümlelere tahammülümüz yok artık. Kamuda görev yapan taşeron işçilerin, memur işi yapıp, işçi kadrosunda bulunanların, beklentilerinin zamana yayılmasını, üzerinde çalışılmasını değil, atılan imzaya sadık kalınmasını, kadroya geçiş vaadinin...
 • 01 Mayıs 2017 13:24 Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: "Kadroya Geçiş Vaadini İmza Altına Alacağız" Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Amalı, fakatlı cümlelere tahammülümüz yok artık. Kamuda görev yapan taşeron işçilerin, memur işi yapıp, işçi kadrosunda bulunanların, beklentilerinin zamana yayılmasını, üzerinde çalışılmasını değil, atılan imzaya sadık kalınmasını, kadroya geçiş vaadinin...
 • 01 Mayıs 2017 13:17 Güneydoğulu İhracatçılar İhracatta Vites Yükseltti Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB), 4 ayda 182 ülkeye 2 milyar 652 milyon 116 bin dolarlık ihracat yaptı.
 • 01 Mayıs 2017 12:39 İhracat Rakamı Açıklandı İhracat Rakamı Açıklandı Nisan ayı ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4 artışla 11 milyar 866 milyon dolar oldu.
 • 01 Mayıs 2017 11:51 0 Dışındaki Kan Gruplarında 'Kalp Krizi Riski Daha Yüksek' 0 Dışındaki Kan Gruplarında 'Kalp Krizi Riski Daha Yüksek' Avrupa'da yapılan bir araştırma, 0 grubu dışındaki kan gruplarının kalp krizi ve inme riskinin daha yüksek olduğunu ortaya koydu.
 • 01 Mayıs 2017 11:50 Osmanlı Ocaklarının 'Milli İrade Mitingi'nde Fetö'ye Tepki Osmanlı Ocaklarının 'Milli İrade Mitingi'nde Fetö'ye Tepki Osmanlı Ocakları Erzurum İl Başkanlığının organize etiği ’Milli iradeye sahip çıkıyoruz’ mitinginde Osmanlı Ocaklarının Kurucusu ve Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat FETÖ’ye tepki gösterdi- Osmanlı Ocakları Erzurum İl Başkanlığı dün Erzurum’da ’Milli iradeye sahip çıkıyoruz’ mitingi düzenledi.
 • 01 Mayıs 2017 11:35 Datça Avrupa Gençliği Datça'da Buluştu Datça Avrupa Gençliği Datça'da Buluştu Avrupa gençliği Datça'da buluştuAVRUPA Birliği (AB) tarafından desteklenen 'Sporla Öğrenelim' (Learning Through Sports) projesi kapsamında, Türkiye ile birlikte Çekya, İtalya, Polonya ve Yunanistan'dan 100'e yakın genç, bir haftalık eğitim programı için Muğla'nın Datça İlçesi'nde bir araya geldi.
 • 01 Mayıs 2017 11:31 Nisan Ayı İhracat Rakamları Açıklandı (3) Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, halk oylamasının sona ermesi ile birlikte Türkiye olarak yönün ekonomiye çevrileceğini belirterek, Belirsizliğin ortadan kalkmasının ardından ertelenen yatırım ve tüketim kararlarının da devreye girmesiyle birlikte, ekonomimizde...
 • 01 Mayıs 2017 11:13 Dha Yurt Bülteni-3 Antalya'da 1 Mayıs kutlamalarıANTALYA'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü etkinlikleri, Atatürk Heykeli'ne çelenk sunulmasıyla başladı.
 • 01 Mayıs 2017 11:10 Mayıs 2017 Dünya Gündemi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya, Çin ve ABD'ye gerçekleştirmesi beklenen ziyaretler, Kazakistan'da düzenlenecek Suriye konulu Astana görüşmeleri, Fransa ve İran'daki cumhurbaşkanlığı seçimleri, NATO Liderler Zirvesi ve ramazan ayının başlaması mayıs ayının öne çıkan gündem...
 • 01 Mayıs 2017 11:09 Alman Vekil: Kırmızı Çizgi Referandumla Aşıldı Alman Federal Meclis Dışilişkiler Komisyonu Başkanı Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) milletvekili Norbert Röttgen, AB ve Alman yetkililer tarafından Türkiye ile üyelik müzakerelerinin kesilmesi için gösterilen "idam gelirse, müzakereler biter" şeklindeki kırmızı çizgi...
 • 01 Mayıs 2017 11:09 Alman Vekil: Kırmızı Çizgi Referandumla Aşıldı Alman Federal Meclis Dışilişkiler Komisyonu Başkanı Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) milletvekili Norbert Röttgen, AB ve Alman yetkililer tarafından Türkiye ile üyelik müzakerelerinin kesilmesi için gösterilen "idam gelirse, müzakereler biter" şeklindeki kırmızı çizgi...
 • 01 Mayıs 2017 11:03 Su Altında Sesin Yönünü Tespit Eden Sistem Geliştirildi Kocaeli'deki bir Ar-Ge firmasınca, su altında ortam şartlarına göre 100 kilometreye varan mesafeden denizaltı ve balinaların çıkardığı çok düşük frekanslardaki seslerinin yönünü tespit edebilen sistem geliştirildi.
 • 01 Mayıs 2017 11:00 Avrupa Gençliği Datça'da Buluştu Avrupa Gençliği Datça'da Buluştu AVRUPA Birliği (AB) tarafından desteklenen 'Sporla Öğrenelim' (Learning Through Sports) projesi kapsamında, Türkiye ile birlikte Çekya, İtalya, Polonya ve Yunanistan'dan 100'e yakın genç, bir haftalık eğitim programı için Muğla'nın Datça İlçesi'nde bir araya geldi.