Cizre'de Esnafa İhtiyaç Molası Verildi

Şırnak’ın Cizre ilçesinde esnafa kepenk açma konusunda ihtiyaç molası verildi.

Şırnak’ın Cizre ilçesinde esnafa kepenk açma konusunda ihtiyaç molası verildi. Dün Silopi’de kepenkler açılırken, bugün Cizre’de açıldı ve yarın Şırnak il merkezinde kepenklerin açık olacağı öğrenildi.
    Suriye'de PYD'nin kontrolünde bulunan Kobani kentine IŞİD saldırılarını protesto eden grupların yurt genelinde başlattığı gösteriler, 37 kişinin hayatına mal oldu. Kobani eylemlerinden dolayı güneydoğu illerinde günlerdir kepenkler açılmadı. Diğer iller gibi Şırnak’ta da 5 gündür kepenkler açılmadı. Ancak dün Silopi’de esnafa ihtiyaç molası verildi. Dün ilçe de esnaflar kepenklerini açtı ve vatandaşlar ihtiyaçlarını gidermek için marketlere koştu. Bugün Silopi’de kepenkler tekrar kapandı, bu sefer Cizre’de esnaf kepenk açtı. Cizre’de esnafa ihtiyaç molası verilirken, vatandaşlarda çarşıya çıkıp ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor. İlçede yarın tekrar kepenklerin kapalı olacağı öğrenilirken, Şırnak il merkezinde yarın esnafın kepenk açacağı ifade ediliyor. Aynı şekilde Şırnak’ta da esnafa ihtiyaç molası verileceği belirtilirken, vatandaşların kepenklerin kapalı olduğu günlerde çok sıkıntılar çektiği kaydedildi.
Cizre’de bugün kepenkleri açan esnaflar, güler yüzlerle dükkanın önlerini temizledi, kaç gündür evlerine kapılan bazı vatandaşlarda açık halk kahvehanelerde oturmaya başladı. Diğer taraftan belediyenin çöp araçlarının da yeni bugün çöpleri topladığı ifade edildi.

Kaynak: CİHAN
11 Ekim 2014 Cumartesi 13:58

Son Dakika