Türkiye ile Irak arasındaki uçuşlar yeniden askıya alındı

Irak Havacılık Kurumu'ndan yapılan açıklamada Türkiye'deki vakaların artması nedeniyle uçuşların askıya alındığı bildirildi.

Komşu Irak'a aylar sonra başlayan uçuşlar yeniden askıya alındı. Irak Sivil Havacılık İdaresi, 'Türkiye'deki koronavirüs vakalarında görülen artış' nedeniyle uçuşların yeniden askıya alındığını duyurdu.

Irak Hava Yolları'ndan yapılan açıklamadaysa, 'Türkiye'nin Irak'a tüm uçuşları 1 Eylül 2020'ye kadar durdurması' nedeniyle böyle bir karar alındığı belirtildi.

DÜN AYLAR SONRA İLK KEZ ERBİL UÇUŞU YAPILMIŞTI

Irak'ın başkenti Bağdat ve güney kentlerindeki havalimanları, geçtiğimiz hafta uluslararası uçuşlara yeniden açılmıştı. Türk Hava Yolları da, 1 Ağustos itibarıyla uçuş listesine Irak'ın da eklendiğini açıklamıştı. Dün, aylar sonra ilk kez Erbil-Ankara ve İstanbul-Erbil uçuşları yapılmıştı.

03 Ağustos 2020 Pazartesi 16:39
YORUMLAR (12)
  • Salih. Daşkın :
  • by_x : bu şeytanın vuku bulmuş ülkesi mücadele için bizim ülkeden günde iki uçak dolusu medikal malzeme alıpda ne saçma açıklama yapmış... halleri perişan köfte akıllarınca bizi mi düşürme peşindeler embesil embriyolar
  • Gimgim : Bunlarin Tek dertleri türkiyeyi bitirmektir kim ne derse Desin bu Benim düsüncemdir herkese. Saygilar. Ve. Sevgiler
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika