Koronavirüs gölgesinde başlayan hac mevsiminde Kabe'de sosyal mesafeli tavaf yapıldı

Suudi Arabistan'da, hac vazifesini yerine getiren kafilelerin Kabe'deki tavafı koronavirüs tedbirleri altında gerçekleştiriyor.

Hac kafileleri Mekke'ye ulaşmaya başlarken, hacı adayları kutsal mekanda koronavirüs tedbirlerine sıkı sıkıya uyuyor. Kabe'yi tavaf etmeye başlayan hacı adaylarının da sosyal mesafe kuralına uydukları gözlemlendi.

İLGİNÇ GÖRÜNTÜLER

Daha önce yoğun bir insan kalabalığı altında yapılan tavafın bu yıl, koronavirüs tedbirleri altında yapılması ilginç görüntüler oluşturdu.

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı, izin almadan hac yapılamayacağı uyarısında bulunurken, bir hafta içinde bu kuralı ihlal eden 16 kişinin yakalandığını bildirmişti.

HAC, ÜLKEDE YAŞAYANLARLA SINIRLANDIRILDI

Bakanlık, koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl hac ibadetini sadece ülkede yaşayanlarla sınırlı tutacağını, yurt dışından hacı adayı kabul etmeyeceğini duyurmuştu.

Sağlık Bakanı Tevfik er-Rabia da hacı adaylarının 65 yaş altında olması ve kronik rahatsızlığı bulunmaması gerektiğini söylemişti.

29 Temmuz 2020 Çarşamba 13:59
YORUMLAR (14)
  • Esra : Samed sus da bari cahilligin örtülsünBu kafa ancak bu kadarına basabilirj
  • Doğrusu : En güzel haber yıllardır düşünüp dururum neden kadin erkek bu denli temas halinde tamam aklına gelmiyor ama şeytan her yerde
  • .. : Açık havada bile maskeli mesafe buyken bir sınıfın içinde bu mevcutla nasıl olacak.
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika