Son Dakika: ABD'den küstah çıkış: S-400'ler için Türkiye'ye uygulayacağımız yaptırımları hala değerlendiriyoruz

Son dakika: ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Türkiye'ye uygulamayı planladıkları S-400 yaptırımları için "Nasıl bir karşılık vereceğimizi hala değerlendiriyoruz" dedi.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Senato Dış İlişkiler Komitesi'nde Demokrat Senatör Bob Menendez'in sorularını yanıtladı. Pompeo, S-400'lele ilgili Türkiye'yi yakından ilgilendiren kritik bir açıklama da yaptı.

"YAPTIRIMLARI HALA DEĞERLENDİRİYORUZ"

Pompeo, Türkiye'nin Rus yapımı S-400 hava savunma sistemini satın almasına ilişkin "Türk hükümetinin S-400'leri satın almasına yanıt olarak dikkate değer adımlar attık. Nihai hedefimize ulaşmak için Türkiye'ye yaptırımlarla nasıl bir karşılık vereceğimizi hala değerlendiriyoruz" dedi.

TÜRKİYE'YE YAPTIRIM ÖNGÖREN TASARI ONAYLANDI

S-400 alımı nedeniyle Türkiye'ye yaptırım uygulanmasını öngören tasarı geçen hafta ABD Temsiler Meclisi tarafından onaylanmıştı. Tasarının yasalaşması için Senato'dan geçip ABD Başkanı Donald Trump tarafından imzalanması gerekiyor.

30 Temmuz 2020 Perşembe 16:22
YORUMLAR (53)
  • Mehmet Üzümcü : Türkiyenin elinde daha büyük koz var mesela incirlik üssünü devre dişi birakirsak ne olur
  • vatan: : Bunlar saniyor eski Tüekiye var karsisinda vizzzzzz gelir tehtidleriniz
  • sevimsiz : Kendi seçmenine şirin görünmek isteyenler dalları meyve ile dolmaya başlayan Türkiye'yi hedef alıyor. Bizde f35 parçalarının üretimini gözden geçirelim, ağırdan alalım. Birde utanmadan s400 leri bize satın diyorlar, çok istiyorsan rusyadan al. Ne de olsa sizden istedik vermediniz.
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika