Son dakika: Araç sahiplerine müjde! Benzine büyük indirim geldi

22 Eylül 2020 Salı 16:43

Son dakika: Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzine 19 kuruş indirim geldi. Söz konusu fiyat değişikliği pompaya yansıyacak.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'ndan (EPGİS) yapılan açıklamaya göre, benzine 19 kuruş indirim geldi. Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak indirim, pompa fiyatlarına yansıyacak.

BENZİNİN LİTRESİ KAÇ LİRA OLACAK?

İndirimin ardından İstanbul'da ortalama 6,85'ten satılan benzinin litresi 6,66'ya inecek. Benzinin litresi Ankara ve İzmir'de 6,94'ten 6,75'e düşecek.

AKARYAKIT FİYATLARININ HESAPLANMASI

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

YORUMLAR (42)
  • Hoşgörlü : Eskiden Benzin 70 sent idi şimdi 86 sent. Demek ki artık 86 sente muhtacız!(Doların yüzde biri=cent)
  • ziya : ZATEN 25 KURUŞ ZAM GELMİŞTİ 4 GÜN ÖNCE. ŞİMDİ DE İNDİRİM GELDİ 19 KURUŞ. YANİ BİRAZ FAZLA ZAM. AZ MİKTARDA İNDİRİM. MİLLETTE NE YAPSIN HEMEN İNDİRİM GELDİ DERLER. ZAM OLUNCA KİMSEDE SES SEDA YOK
  • ANKARA : BİR KAÇ GÜN SONRA YİNE ZAM GELİR ÇOKTA SEVİNDİRİCİ BİR HABER DEĞİL BENCE
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika