SON DAKİKA DİKKAT EKSİKLİĞİ HİPERAKTİVİTE BOZUKLUĞU HABERLERİ

Son Dakika Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Haberleri

 • 01 Şubat 2019 11:18 Yarıyıl tatili bitiyor, uzmanlar uyum için uyarıyor! Üsküdar Üniversitesi NP Feneryolu Tıp Merkezinden Uzman Klinik Psikolog Aynur Sayım, yarıyıl tatilinin bitmesine sayılı günler kala, ailelere önerilerde bulundu.
 • 16 Ocak 2019 08:48 Kötü Karne Çocuğu Tüm Alanlarda Başarısız Yapmaz! 'Başarılı' veya 'Başarısız' nitelendirmesi çoğu zaman çocuğun etiketlenmesine neden olmaktadır" diyen Çocuk ve Ergen Psikolojisi Uzmanı Kln. Psk. Emel Güler, ebeveynlere tavsiyelerde bulundu.
 • 21 Aralık 2018 16:45 Çocuklarda Öğrenme Sorunu" Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı Trakya Üniversitesinde "Çocuklarda Öğrenme Sorunu" bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
 • 21 Aralık 2018 12:54 Trakya Üniversitesi Hastanesinde, Trakya Üniversitesi Hastanesinde, "Çocuklarda Öğrenme Sorunu" Toplantısı Trakya Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde "Çocuklarda Öğrenme Sorunu" konulu toplantı düzenlendi.
 • 17 Kasım 2018 12:12 Prematüre Doğum, 5 Yaş Altı Çocuk Ölüm Nedenleri Arasında İkinci Sırada' Prematüre Doğum, 5 Yaş Altı Çocuk Ölüm Nedenleri Arasında İkinci Sırada' DÜNYADA prematüre doğum oranının yüzde 11'lerde olduğunun tahmin edildiğini söyleyen Medicana Bursa Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Mesut Arslan, "Prematüre doğum, 5 yaş altı çocuk ölümlerinde zatürreden sonra ikinci sırada yer alıyor" dedi.
 • 05 Kasım 2018 13:48 Ailelere Teknoloji Bağımlılığı Anlatıldı Ailelere Teknoloji Bağımlılığı Anlatıldı Sakarya Büyükşehir Belediyesi Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Aile ve Çocuk’ seminerleri tüm ilçeler de devam ediyor.
 • 10 Ekim 2018 13:36 Yozgat'ta Gençlere Ruh Sağlığı Konferansı Yozgat Sağlık Müdürlüğünce, "10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü" dolayısıyla, 14-22 yaş grubu öğrencilere, "Değişen Dünyada Gençler ve Ruh Sağlığı" konferansı verildi.
 • 14 Eylül 2018 18:27 Okullar Açıldı Ama Çocuğunuz Okula Hazır Mı? Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu, öğrenme güçlükleri, depresyon, sosyal fobi gibi psikiyatrik sorunlar da çocuğun okula uyumunu zorlaştırıyor
 • 13 Eylül 2018 09:16 Okula Yeni Başlayacak Öğrencilerin Uyum Sorunlarına Dikkat Okula Yeni Başlayacak Öğrencilerin Uyum Sorunlarına Dikkat Çocuk Psikiyatri Uzmanı Dr. Sezai Üstün Aydın, eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte okula yeni başlayacak öğrencilerde yaşanabilecek uyum sorunlarıyla ilgili uyarılarda bulundu.
 • 06 Ağustos 2018 17:19 Nöhü'de Okul Olgunluk Testi Hizmette Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk ve Ergen Psikiyatri Polikliniği'nde, metropolitan okul olgunluk testi yapıldığı bildirildi.
 • 25 Temmuz 2018 11:41 Otizm ve Diğer Nörogelişimsel Bozukluklar İstanbul'da Tartışılacak Özel Çocuklar Eğitim ve Dayanışma Derneği (ÖÇED) tarafından düzenlenecek "1. Uluslararası Uygulamalı Davranış Analizi Konferansı Türkiye", 22-23 Eylül 2018'de, Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek.
 • 10 Mayıs 2018 19:01 Türkiye'de Çocuk Ruh Sağlığı Bozukluklarının Sıklığı" Türkiye Çocuk ve Genç Psikiyatrisi Derneği Genel Sekreteri ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gül Karaçetin, Türkiye'de 8-10 yaş arasındaki çocuklarda depresyonun yüzde 1.6 görüldüğünü belirterek, "Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu yüzde 12,4.
 • 24 Nisan 2018 12:15 Yoganın Çocuklar İçin 10 Faydası Yoganın Çocuklar İçin 10 Faydası Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) olan çocuklar yoga eğitimi sonucunda okulda derslere daha iyi odaklanır
 • 27 Mart 2018 21:00 Mecliste Down Sendromlu Gençlerden Dans Gösterisi Mecliste Down Sendromlu Gençlerden Dans Gösterisi Down Sendromu Derneği "Dans+1" ekibi, down sendromlu bireyler ve ailelerinin sorunlarının belirlenmesi amacıyla araştırma komisyonu kurulan Mecliste milletvekillerine dans gösterisi sundu.
 • 27 Mart 2018 20:23 Mecliste Down Sendromlu Gençlerden Dans Gösterisi İstanbul Down Sendromu Derneği "Dans+1" ekibi, down sendromlu bireyler ve ailelerinin sorunlarının belirlenmesi amacıyla araştırma komisyonu kurulan Mecliste milletvekillerine dans gösterisi sundu.
 • 20 Mart 2018 07:03 İlgisizlik, Dikkat Bozukluğuna Neden Oluyor İlgisizlik, Dikkat Bozukluğuna Neden Oluyor Psikolog Ceren Yağcıköseoğlu, çoğu çocukta görülen Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu'nun (DEHB) nasıl meydana geldiği hakkında önemli açıklamalarda bulundu
 • 27 Şubat 2018 11:19 Çocuklarda Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Kader Değil Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi (DÜ) Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr.
 • 07 Şubat 2018 10:26 Yenimahalle'de "Çocuklarda Dikkat Eksikliği" Konuşuldu Yenimahalle Belediyesi ve Medical Park Ankara Hastanesi işbirliğinde Demetevler Şehit Jandarma Üstçavuş Mehmet Uygun Gençlik Merkezi’nde “Çocuklarda Dikkat Eksikliği, Hiperaktivite ve Başarısızlık” konulu seminer düzenlendi.
 • 02 Şubat 2018 15:00 Babadan Alınan Özellikler Babadan Alınan Özellikler Bir bebek doğduğunda "kime benziyor" tartışması kaçınılmazdır. Bebeği gören herkesin bu konuda bir fikri vardır. Fiziksel özellikler gibi karakter özelliklerinin de bir kısmı anneden bir kısmı babadan alınıyor. İşte bilim insanlarına göre babadan alınan özellikler:
 • 17 Ocak 2018 16:49 Öğrenciler Tatilde Ödev Yapmak Yerine Deneyim Yaşamalı" İz Koçluk Kurucusu, Eğitim, Öğrenci ve Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) Koçu Elgiz Henden, tatil döneminde öğrencilerin ödev yapmaları yerine farklı deneyimler yaşamasının daha yararlı olduğunu bildirdi.
 • 11 Ocak 2018 11:54 Çok Seyahat Etmek İstemenizin Sebebi: Çok Seyahat Etmek İstemenizin Sebebi: "Wanderlust Geni" Doç. Dr. Korkut Ulucan, "Yolculuk Tutkusu Geni" olarak da bilinen Wanderlust Geni taşıyan kişiler için seyahat etme ve yeni keşiflerin büyük önem taşıdığını söyledi.
 • 10 Ocak 2018 14:00 Zayıf Karne Ne Anlama Geliyor? Zayıf Karne Ne Anlama Geliyor? Psikiyatrik rahatsızlıklar başarıyı etkiliyorAkademik başarıyı etkileyen nedenlerden ilkinin çocuktan kaynaklı birtakım psikiyatrik rahatsızlıklar ve öğrenme kapasitesi olduğunu ifade eden Sayım, "Zeka engeli, zekanın sınırda veya yüksek olması, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB), özel öğrenme güçlüğü, davranım bozukluğu, sosyal fobi, fiziksel engel gibi faktörler çocuğun akademik başarısını etkileyebilir" dedi
 • 31 Aralık 2017 09:51 Çocuklarda İnternet Bağımlılığı Artıyor Çocuklarda İnternet Bağımlılığı Artıyor DÜNYA Sağlık Örgütü (WHO) tarafından en son 1990 yılında güncellenen Hastalıkların Uluslararası Sınıflaması (The International Classification of Diseases) teşhis kılavuzunun 2018 yılında yenileneceği ve bilgisayar oyunu bağımlılığının da kılavuzda 'akıl hastalığı' başlığı altında yer...
 • 11 Aralık 2017 14:15 Dehb Sorununu Hafifletecek Dekorasyon Önerileri Dehb Sorununu Hafifletecek Dekorasyon Önerileri Siz veya sevdiğiniz biri “dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu” (DEHB) sorunu yaşıyorsa, evinizde bu sorunu hafifletmenin yolları var. DEHB'li insanların genel olarak, yaşama ortamlarında bir şey kaybedip stres altında kalıyor. DEHB sorununu günlük yaşantınızda nasıl kolaylaştırabilirsiniz?
 • 08 Aralık 2017 10:56 Depresyonun Nedeni Huzursuz Bacak Sendromu Olabilir Depresyonun Nedeni Huzursuz Bacak Sendromu Olabilir Doç. Dr. Sevda İsmailoğulları, huzursuz bacak sendromunun, bireyin gün içindeki performansını olumsuz etkilediğini, depresyon ve anksiyeteyi tetiklediğini söyledi.
 • 27 Ekim 2017 12:41 Çocuklarınız Bu Hareketleri Yapıyorsa Dikkat Çocuklarınız Bu Hareketleri Yapıyorsa Dikkat Uzman Klinik Psikolog Pelin Su Uzun, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu (DEHB) konusunda ebeveynleri uyardı.
 • 10 Ekim 2017 10:05 Dönüşüm DEHB: "Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu" Sizde Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) varsa; faturaları ödemek, bir toplantıya vaktinde gitmek ya da alışveriş yapmak çok zorlayıcı olabilir.
 • 28 Eylül 2017 10:31 Balığın Vücuda 10 Faydası Balığın Vücuda 10 Faydası Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı Yıldırım, balığın vücuda çok faydalı olduğunu belirterek faydaları hakkında bilgi verdi.
 • 21 Eylül 2017 13:01 Çocukların Okul Fobisini Yenmek İçin Zamana İhtiyacı Var" Sağlık Bilimleri Üniversitesi Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi Çocuk ve Ergen Psikiyatri Kliniği Eğitim Sorumlusu Doç. Dr.
 • 11 Eylül 2017 13:02 Okula Başlayan Çocuk Neden Ağlar? Okula Başlayan Çocuk Neden Ağlar? Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB), öğrenme güçlükleri, depresyon, sosyal fobi gibi psikiyatrik sorunların da çocuğun okula uyumunu zorlaştırıldığını belirten Aynur Sayım, çocuğun bu süreci aile, okul ve tedavi ekibi birlikte çalışarak aşması gerektiğini söyledi
 • 10 Ağustos 2017 11:25 Bağımlılıkta Aşermeye Yeni Çözüm! Bağımlılıkta Aşermeye Yeni Çözüm! Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB), Erişkin Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu ve diğer bazı psikiyatrik hastalıklarda etkili olduğuna dair çalışma bulguları bulunmakta ve kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır
 • 08 Ağustos 2017 14:54 Kadınların Beyinleri Erkeklerinkinden Daha Aktif Kadınların Beyinleri Erkeklerinkinden Daha Aktif Bilim adamları, kadınların beyinlerinin erkeklerin beyinlerinden daha aktif çalıştığını belirledi.
 • 28 Haziran 2017 13:33 Tabletler Çocuklarda Kamburluk ve Asosyalliğe Neden Oluyor Tabletler Çocuklarda Kamburluk ve Asosyalliğe Neden Oluyor Her yaş grubundan milyonlarca insan akıllı telefon ve tabletleri yoğun şekilde kullanmaya devam ederken, bu cihazlarla aşırı etkileşim içinde olmak çocuklarda duruş bozukluğu, kamburluk ve asosyallik gibi birçok sağlık sorununa yol açıyor.
 • 28 Haziran 2017 11:32 Akıllı Cihazlar Çocuklarda Kamburluk ve Asosyalliğe Neden Oluyor Her yaş grubundan milyonlarca insan akıllı telefon ve tabletleri yoğun şekilde kullanmaya devam ederken, bu cihazlarla aşırı etkileşim içinde olmak çocuklarda duruş bozukluğu, kamburluk ve asosyallik gibi birçok sağlık sorununa yol açıyor.
 • 09 Haziran 2017 13:52 Düşük Notta Yıkıcı Eleştiriden Kaçınılmalı Düşük Notta Yıkıcı Eleştiriden Kaçınılmalı" Sağlık Bilimleri Üniversitesi Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi Çocuk ve Ergen Psikiyatri Kliniği Eğitim Sorumlusu Doç. Dr.
 • 27 Mayıs 2017 13:21 Hiperaktivite Türkiye'deki Çocuklarda Daha Fazla Hiperaktivite Türkiye'deki Çocuklarda Daha Fazla" Türkiye Çocuk ve Genç Psikiyatrisi Derneği'nin yaptığı araştırma, Türkiye'deki çocuklarda psikiyatrik hastalıkların görülme sıklığının dünya ortalamasının gerisinde olduğunu ancak dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu (Dehb) görülme sıklığının ortalamanın üzerine çıktığını ortaya koydu.
 • 18 Mayıs 2017 09:39 Bağırsak Diyeti Metabolik Hastalıklardan Koruyabilir Bağırsak Diyeti Metabolik Hastalıklardan Koruyabilir MEMORIAL Hastanesi Beslenme Danışmanı Uzman Diyetisyen Yeşim Temel Özcan ikinci beyin olarak da nitelendirilen bağırsakların metabolik hastalıklardan psikolojik rahatsızlıklara kadar etkili olabileceğini belirtti.
 • 18 Mayıs 2017 09:16 Gaps Diyeti Bağırsaklarınıza Sağlık Hayatınıza Enerji Katıyor Beslenme Danışmanı Uz. Dyt. Yeşim Temel Özcan, sindirim sisteminin daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan GAPS diyeti hakkında bilgi verdi.
 • 16 Mayıs 2017 20:04 Harika Nazlı Şöhret ile Sertifikalı Access Bars Eğitimi Access Bars Yaşamımızda anlam yüklediğimiz, önem verdiğimiz şeyler beynimizde depolanır ve duygularımız, düşüncelerimiz ve hislerimiz bir elektrik yükü oluştururlar.
 • 25 Nisan 2017 10:14 Çocuk Yaşlarda Kilo Problemine Dikkat ! Çocuk Yaşlarda Kilo Problemine Dikkat ! Uzman Psikolog Merve Demir, obezitenin tüm dünyada, her yaştan insanı etkileyen kronik bir hastalık haline geldiğini belirterek, çocuk yaşlarda kilo problemine dikkat çekti.
 • 24 Nisan 2017 18:09 Beyni Daha İyi Anlamak İçin Bilginin Paylaşımı Teması "Beyni Daha İyi Anlamak İçin Bilginin Paylaşımı" olarak belirlenen kongrede ayrıca, Türkiye'nin ve dünyanın gündemini meşgul eden konular bilimsel yaklaşımlarla tartışılacak.
 • 30 Mart 2017 11:18 Öğretmenler "Özel Öğrencilere Özel Materyal" İçin Yarışacak Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), görme, işitme, zihinsel, ortopedik engeli ya da özel öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu, otizmi olan öğrencilere yönelik "Özel Eğitim Materyal ve Etkinlik" yarışması düzenlendi.
 • 24 Mart 2017 21:34 Harika Nazlı Şöhret ile Sertifikalı Acces Bars Eğitimi Acces Bars Yaşamımızda anlam yüklediğimiz, önem verdiğimiz şeyler beynimizde depolanır ve duygularımız, düşüncelerimiz ve hislerimiz bir elektrik yükü oluştururlar.
 • 15 Mart 2017 11:42 Efeler Halkı 'Ana-Baba Okulu' ile Bilinçlendi Efeler Halkı 'Ana-Baba Okulu' ile Bilinçlendi Efeler Belediyesi ve Efeler Kent Konseyi işbirliği ile düzenlenen Ana-Baba Okulu geçtiğimiz hafta sonu yapılan ders ile son buldu.
 • 07 Mart 2017 13:36 Başa Alınan Darbeler, Genlerde Hasara Neden Oluyor Bilim adamları, başa alınan darbelerin beyinde binlerce gene zarar vererek kişide nörolojik ve psikiyatrik bozukluk riskini artırabileceğini bildirdi.
 • 03 Mart 2017 18:39 Dr. Çoban; Dr. Çoban; "Dikkat Etmezsek Çocuklarımız Huzur Bozan Yetişkinler Olabilir" Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk ve Ergen Psikiyatri Uzmanı Dr. Özge Gizli Çoban, çocuk ve gençlerdeki şiddet ve davranım bozukluğu konularında açıklamalarda bulundu.
 • 01 Mart 2017 08:04 Harika Nazlı Şöhret ile Sertifikalı Acces Bars Eğitimi Harika Nazlı Şöhret ile Sertifikalı Acces Bars Eğitimi Acces Bars Yaşamımızda anlam yüklediğimiz, önem verdiğimiz şeyler beynimizde depolanır ve duygularımız, düşüncelerimiz ve hislerimiz bir elektrik yükü oluştururlar.
 • 13 Şubat 2017 17:24 Özel Eğitim Materyal ve Etkinlik Yarışması Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, "Fikirler Yarışsın Engeller Aşılsın Özel Eğitim Materyal ve Etkinlik" yarışmasının ikincisi yapılacak.
 • 26 Ocak 2017 15:45 Otizmde Alternatif Tedavi Uyarısı Kayseri Tabip Odası tarafından Geriatri Merkezi Salonu'nda "Serebral Palsi, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) ve Otizmli Çocuklarda Erken Bulgular" konulu panel düzenlendi
 • 26 Ocak 2017 15:38 Otizmli Hastaları Kimse Kullanmaya Kalkmasın Otizmli Hastaları Kimse Kullanmaya Kalkmasın Kayseri Tabip Odası tarafından “Serebral Palsi, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) ve Otizmli Cocuklarda Erken Bulgular” konulu panel düzenlendi.