SON DAKİKA DİKKAT EKSİKLİĞİ HİPERAKTİVİTE BOZUKLUĞU HABERLERİ

Son Dakika Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Haberleri

 • 17 Ocak 2017 11:05 Obezite Çocukları Vuruyor Obezite Çocukları Vuruyor Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu olan çocuklarda obezitenin yaygın olarak görülmektedir
 • 16 Ocak 2017 23:40 Milas'ta 'Çocuklarımız Her Haliyle Güzeldir' Projesi Hayata Geçirildi Milas'ta 'Çocuklarımız Her Haliyle Güzeldir' Projesi Hayata Geçirildi Muğla’nın Milas İlçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü ile Toplum Sağlığı Müdürlüğü arasında iş birliği yapılarak dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu ve özgül öğrenme güçlüğü eğitimi verilmesini sağlamak, toplumu ve en önemlisi velileri bilgilendirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla...
 • 12 Ocak 2017 20:35 Sertifikalı Acces Bars Eğitimi Sertifikalı Acces Bars Eğitimi Acces Bars Yaşamımızda anlam yüklediğimiz, önem verdiğimiz şeyler beynimizde depolanır ve duygularımız, düşüncelerimiz ve hislerimiz bir elektrik yükü oluştururlar.
 • 10 Ocak 2017 16:13 Hiperaktivite Tedavi Edilebilir Bir Hastalık Hiperaktivite Tedavi Edilebilir Bir Hastalık Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Onur Burak Dursun, ilköğretim okulu öğrencilerinin velilerine yönelik, “Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu” konulu bir seminer verdi.
 • 29 Aralık 2016 09:58 Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Yaşam Kalitesini Etkiliyor Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Yaşam Kalitesini Etkiliyor" Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesinden Psikolog Süreyya Kitapçıoğlu, "Dikkat eksikliği hiperaktivite, kişinin yaşam kalitesini, çevresiyle ilişkilerini, işini ve okul başarısını birinci dereceden etkiliyor" ifadesini kullandı.
 • 10 Aralık 2016 12:34 Senin İçin Neler Mümkün? Senin İçin Neler Mümkün? Eğitimin AmacıAccess'in hedefi bizleri, kendimizi değiştirerek hayatımızdaki dramaları, travmaları değiştirebilme olasılığını artıracak kadar yeterli bilinçte olabileceğimiz bir alana getirmektir.
 • 26 Kasım 2016 15:49 Erkek Çocuklarında Daha Sık Görülüyor! Erkek Çocuklarında Daha Sık Görülüyor! Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu olan çocukların yaklaşık %20-30'unda davranım bozukluğu belirtileri görülür
 • 20 Kasım 2016 10:59 Balığın Vücuda 10 Faydası Balığın Vücuda 10 Faydası Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı, balığın vücuda çok faydalı olduğunu belirterek faydaları hakkında bilgi verdi,Uzman Diyetisyen Kandıralı, balığın vücuda olan 10 faydasını şöyle sıraladı:"1- Kalp sağlığına faydalıdır: Balık doymamış yağ asidi içerir, beslenmede etin içerdiği gibi doymuş...
 • 14 Kasım 2016 10:32 Evdeki böceği öldürürken çocuğunuz kanser olmasın Böcek ilaçlarına maruz kalmak, çocukluk dönemi kanserlerinin gelişmesine ve IQ düşüklüğüne sebep oluyor.
 • 31 Ekim 2016 21:03 Fatma Can ile Access Bars Uluslararası Sertifikalı Uygulayıcılık Eğitimi Fatma Can ile Access Bars Uluslararası Sertifikalı Uygulayıcılık Eğitimi Access Consciousness®, Access The Bars Uygulayıcısı ve Eğitmeni (BF), Facelift, Görüş Gücü Uygulayıcısı, Eğitimci danışman, Enerji Teknikleri Uzmanı Fatma Can ile bu çok özel eğitim için lütfen kaydınızı yaptırınız.
 • 14 Ekim 2016 18:45 Gaziosmanpaşa Belediyesi 15 Temmuz'un Psikolojik Yaralarını Sarıyor Gaziosmanpaşa Belediyesi 15 Temmuz'un Psikolojik Yaralarını Sarıyor Gaziosmanpaşa Belediyesi 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ilçe halkına psikolojik destek sağlamaya devam ediyor.
 • 28 Eylül 2016 16:12 Hiperaktif Şampiyon Hiperaktif Şampiyon HİPERAKTİVİTE bozukluğu nedeniyle küçük yaşta doktorlar tarafından spora yönlendirilen İzmirli Gültigin Er, Türkiye Triatlon Şampiyonası'nın beşinci ve son ayağı olan Kuşadası Triatlonu'nu birinci bitirerek genç erkeklerde üst üste ikinci kez Türkiye şampiyonu olmayı başardı.
 • 28 Eylül 2016 11:32 Dikkat eksikliği okul başarısını olumsuz etkiliyor! Uzmanlar, okul döneminde çocukları başarısızlığa sürükleyen Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu'nun okul döneminden önce tedavi edilmesini öneriyor.
 • 28 Eylül 2016 10:16 Oyun Terapisi Çocukları Depresyondan Kurtarıyor Oyun Terapisi Çocukları Depresyondan Kurtarıyor Nişantaşı Psikiyatri Merkezinden Çocuk-Ergen Psikoterapisti Uzman Klinik Psikolog Merve Demir, oyun terapisinin etkili olduğu durumları şöyle sıraladı: "Kaygılar, Korkular, Öfke Kontrolü, Özgüven sorunları, çekingenlik, Davranış bozuklukları, Boşanma sürecindeki problemler, aile içi sorunlar, Okul Fobisi, Kardeş Kıskançlığı, Sınır problemleri, dürtüsellik, Yakın kaybı, yas süreci, Sarsıcı yaşam olayları, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu, Uyum sorunları, Takıntılar, Depresyon, Diyabet gibi kronik hastalıklar yaşayan çocuklar" - İSTANBUL
 • 25 Eylül 2016 00:01 Özel Gereksinimli Çocuklar ve Aileleri İçin Mira'nın Sihirli Dolabı Tiyatro Gösterisi Özel Gereksinimli Çocuklar ve Aileleri İçin Mira'nın Sihirli Dolabı Tiyatro Gösterisi Algı Özel Eğitim Kurumları, Gerçek Sanat Atölyesi, Özel Çocuklar Eğitim ve Dayanışma Derneği ve Beşiktaş Belediyesi işbirliği ile sahneye konan tiyatro gösterisi Mira'nın Sihirli Dolabı Bilal Çatalçekiç öncülüğünde gerçekleşecek.
 • 17 Eylül 2016 12:02 Aileden Ayrılma Kaygısı 'Okul Reddine' Yol Açabiliyor Aileden Ayrılma Kaygısı 'Okul Reddine' Yol Açabiliyor Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Çocuk ve Ergen Psikiyatri Kliniği Eğitim ve İdari Sorumlusu Doç. Dr. Gül Karaçetin, okulların açılmasıyla en sık karşılaşılan sorunlardan birinin "okul reddi" olduğunu söyledi.
 • 28 Haziran 2016 10:23 Medicalpark Antalya Hastanesi Hekim Kadrosuna Taze Kan Medicalpark Antalya Hastanesi Hekim Kadrosuna Taze Kan Medical Park Antalya Hastane Kompleksi, hekim kadrosuna Uzm. Dr. Nehir Kürklü’yü ekledi.
 • 05 Haziran 2016 11:24 Hiperaktivite Yetişkinleri de Tehdit Ediyor "Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu"nun yetişkinlerin en az yüzde 3'ünde aile ve iş yaşamındaki bozukluklarla kendini gösterdiği ancak çoğunlukla tespit edilemediği bildirildi.
 • 23 Mayıs 2016 12:44 Çocuklar Kavga Eden Anne Baba İstemiyor Çocuklar Kavga Eden Anne Baba İstemiyor Nöroloji Uzmanı Uzm. Dr. Mehmet Yavuz, Ev içerisinde yaşanan stres ve gerginliklerin, yalnızca eşleri değil çocukları da etkisi altına aldığını söyledi.
 • 20 Mayıs 2016 16:31 İnsanı insan yapan yüzde 4'lük fark! İnsanı insan yapan yüzde 4'lük fark! Van Grunsven ''Beyin Disfonksiyonunun Nörolojik Belirtileri Olarak Arkaik Hareketler'', Barış Metin, ''Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu'ndaki Ödül Değerlendirme Bozuklukları Üzerine Yapılan Nörogörüntüleme Çalışmaları'' başlıklı sunum gerçekleştirildi
 • 25 Ocak 2016 11:14 Dr. Aydın: Dr. Aydın: "Karne ve Sınav Sonuçları Başarı Göstergesi Değildir" Aydın Tabip Odası Başkanı Dr. Metin Aydın, “Karne ve sınav sonuçları tek başına başarı göstergesi değildir” dedi.
 • 20 Ocak 2016 14:58 Dr.armağan: "Bırakın Çocuklar Tatilin Keyfini Çıkarsın" Hisar İntercontinental Hospital Çocuk ve Ergen Psikiyatri Bölümü Uzmanı Dr. Asya Armağan, sömestr tatilinde çocukların, tatilin keyfini çıkarması yönünde ebeveynleri uyardı.
 • 19 Ocak 2016 17:15 Öğretmen ve Velilere Konferans Öğretmen ve Velilere Konferans Gaziantep’te karne tatili öncesinde öğrenci velilerine kaygı, stres, dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu konularında konferans verildi.
 • 25 Kasım 2015 10:22 Ana Baba Okulu ile Bilinçlendiler Beylikdüzü Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü Aile ve Kadın Akademisi Birimi’nin düzenlediği Ana Baba Okulu 2’nci Dönem Eğitim Programı 5 hafta süren eğitimin ardından sona erdi.
 • 23 Kasım 2015 16:59 Dikkat Eksikliğinde Bilimsel Çözüm Nöroterapi Dikkat Eksikliğinde Bilimsel Çözüm Nöroterapi Nöroterapi beyin eğitimi ''dikkat eksikliği'' ve '' hiperaktivite bozukluğu'' sorunlarını ilaçsız bir şekilde ortadan kaldırıyor.
 • 21 Ekim 2015 11:43 Bunları Yapıyorsanız Siz de İnternete Bağımlısınız Bunları Yapıyorsanız Siz de İnternete Bağımlısınız Cep telefonunuzun veya bilgisayarınızın interneti kesildiğinde huzursuzluk, ruhsal çöküntü hatta kızgınlık hissediyorsanız internet bağımlısı olabilirsiniz.
 • 21 Ekim 2015 10:34 Kontrol Edilemeyen Alışkanlık: İnternet Kontrol Edilemeyen Alışkanlık: İnternet Cep telefonunuzun veya bilgisayarınızın interneti kesildiğinde huzursuzluk, ruhsal çökkünlük, hattâ kızgınlık hissediyorsanız, internet bağımlısı olabilirsiniz.
 • 07 Ekim 2015 16:29 Uzm. Dr. Büber: Çocuktaki Dikkat Eksikliği Kontrol Edilebilir Uzm. Dr. Büber: Çocuktaki Dikkat Eksikliği Kontrol Edilebilir Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatri Ana Bilim Dalı Öğretim Görevlisi Uzm. Dr. Ahmet Büber, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğunun (DEHB) dikkat süresinin kısalığı, hareketlilik ve huzursuzlukla seyreden, bu belirtiler sebebiyle bilişsel, akademik, davranışsal, duygusal ve sosyal işlevsellik alanlarında bozulmaların görülebildiği bir rahatsızlık olduğunu söyledi.
 • 05 Ekim 2015 10:30 Hiperaktif Çocuklar Okulda Daha Başarısız Olabilir Hiperaktif Çocuklar Okulda Daha Başarısız Olabilir Çocuğunuzun öğretmeninden 'dersi dinlemiyor, sürekli dalıyor, çok hareketli' gibi şikayetler işitiyorsanız çocuğunuzda hiperaktivite bozukluğu olabilir.
 • 01 Eylül 2015 16:54 Çocuklarda Diş Gıcırdatmasını Hafife Almayın! Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Şeyda Eren, Bruksizmin tedavi edilmediğinde uyku bozuklukları ve dişlerde çürümeye neden olabileceğini söyledi.
 • 26 Ağustos 2015 16:11 Manavgat'ta 100 Kişilik Otel Çalışanlarına Manavgat'ta 100 Kişilik Otel Çalışanlarına "Çocuk İstismarı" Semineri Antalya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, eğitim seminerlerine hız kesmeden devam ediyor.
 • 25 Ağustos 2015 19:07 Hiç Bir Şey Anne ve Babanın Verdiği Sevgiyi Çocuğa Veremez' Hiç Bir Şey Anne ve Babanın Verdiği Sevgiyi Çocuğa Veremez' Anne babalığın emekliliği ve istifa etmek gibi bir durumunun olmadığını belirten psikolog Nevzat Özer, "Günümüzde çok meşgul bir hayat sürdürdüğümüz için çocuklarımıza yeterli vakit ayıramıyoruz.
 • 30 Temmuz 2015 20:44 20. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi Bir Değişim Öyküsü Psikoterapi 20. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi Bir Değişim Öyküsü Psikoterapi Mücahit Öztürk de Psikolojinin konusu olan Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu'na değinerek, şöyle konuştu: Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) başta bireyin kendisi olmak üzere aileyi ve toplumu ilgilendiren yönleriyle çocukluk çağının en önemli psikiyatrik sorunlarından biridir
 • 12 Haziran 2015 15:17 Karneye Değil Okul Dönemi Süresince Olan Çabalara Bakılmalı Karnenin aslında bir sonuç olduğunu, karnedeki notların her zaman çocuğun çabasını ve kapasitesini yansıtmadığını ifade eden Doç. Dr. Gül Karaçetin karneler alındığında anne-babalara nasıl davranmaları gerektiğine dair şu bilgileri verdi
 • 03 Mayıs 2015 15:27 Bilgisayarlar Bilgisayarlar "Rüyaları" Görüntülemeye Başladı Bilkent Üniversitesi araştırmacıları, rüyada, hayal sırasında ya da uyanıkken beyin verilerini kullanarak görülen nesneleri bilgisayar ortamında görüntüleyebilen bilgisayar yazılımı geliştirdi.
 • 03 Mayıs 2015 13:20 Bilgisayarlar "Rüyaları" Görüntülemeye Başladı Bilkent Üniversitesi araştırmacıları, rüyada, hayal sırasında ya da uyanıkken beyin verilerini kullanarak görülen nesneleri bilgisayar ortamında görüntüleyebilen bilgisayar yazılımı geliştirdi.
 • 15 Nisan 2015 16:05 7. Uluslararası Psikofarmakoloji Kongresi 7. Uluslararası Psikofarmakoloji Kongresi ve 3. Ergen Çocuk Psikofarmakolojisi Sempozyumu, Antalya'nın Serik ilçesinde başladı.
 • 13 Nisan 2015 15:14 Dünyaca Ünlü Psikiyatrlar Antalya'da Bir Araya Gelecek 7. Uluslararası Psikofarmakoloji ve 3. Ergen Çocuk Psikofarmakolojisi Kongresi Antalya'da 15-19 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
 • 10 Mart 2015 13:39 Refleksoloji Ayak Masajımıdır? Refleksoloğ Gamze Arslandoğan Sağlık Bakanlığının tedaviler arasında refleksolojinin destekleyici ve tamamlayıcı olarak ta yer verdiğini ve yukarıdaki halk arasındaki sorulan sorulara cevap veriyor.
 • 25 Şubat 2015 14:32 Yrd. Doç. Dr. Alpaslan: Dikkat Eksiliği, Hiperaktivite Bir Hastalık Değildir Yrd. Doç. Dr. Alpaslan: Dikkat Eksiliği, Hiperaktivite Bir Hastalık Değildir AKÜ Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Hamdi Alpaslan, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğunun bir hastalık olmadığını söyledi.
 • 24 Şubat 2015 17:47 Çocuklar ve Ergenlerde Dikkat Eksikliği, Hiperaktivite Bozukluğu ve Öğrenme Güçlükleri" Konferansı Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Hamdi Alpaslan, gerek Türkiye'de gerekse dünyada yapılan bilimsel çalışmalar sonucunda her 10 çocuktan birinde dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğunun tıbbi olarak görüldüğünü bildirdi.
 • 24 Şubat 2015 15:43 Refleksoloji Ayak Masajımıdır? Gamze Arslandoğan Sağlık Bakanlığının tedaviler arasında refleksolojinin destekleyici ve tamamlayıcı olarak ta yer verdiğini ve yukarıdaki halk arasındaki sorulan sorulara cevap veriyor.
 • 06 Şubat 2015 10:43 Tik Deyip Geçmeyin ! Tik Deyip Geçmeyin ! Reem Nöropsikiyatri Merkezi'nden Nörolog Dr. Mehmet Yavuz  çocuklarda gözlemlenen tiklerin önemsenmesi gerektiğini belirtiyor.
 • 18 Ocak 2015 11:21 Koruyucu Ailenin Başarısı Konya'da dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu ve Asperger sendromu nedeniye yüzde 60 engelli raporu bulunan 13 yaşındaki Türkan'ın, sevgi evlerindeyken kendisinin koruyucu aileliğini üstlenen çift sayesinde engel durumu gerilemeye başladı Gösterilen ilgi ve sevgi sayesinde insanlarla iletişim kurmaya başlayan, korkularını yenen ve verilen görevlerden kaçmayan Türkan'ın en büyük destekçisi ise ailenin 16 yaşındaki kızı Rabia oldu.
 • 25 Aralık 2014 10:40 Doktor Seheryeli Yılmaz Kaynar Görevine Başladı Doktor Seheryeli Yılmaz Kaynar Görevine Başladı Dr. Seheryeli Yılmaz Kaynar, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak atandı.
 • 29 Ağustos 2014 14:33 Çocuklarda Değişken Ruh Halleri Neyin Habercisi? Çocuklarda Değişken Ruh Halleri Neyin Habercisi? Psikiyatri Uzmanı Uzm. Dr. Orhan Karaca konuyla ilgili görüşlerini aktarıyor.
 • 22 Mayıs 2014 17:12 2 Yaş Altı Çocuklara Çizgi Film İzletmek Konuşmasını Zorlaştırıyor' 2 Yaş Altı Çocuklara Çizgi Film İzletmek Konuşmasını Zorlaştırıyor' Rehber öğretmenler ve pedagoglar, 2 yaş atı çocuklara çizgi film seyrettirmenin konuşmalarını geciktirebileceğini belirtiyor.
 • 10 Nisan 2014 15:33 DEHB Çocuğa Özel Beslenme Yöntemleri DEHB Çocuğa Özel Beslenme Yöntemleri Emel Bellibaş, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu DEHB)'in nöro-psikiyatrik bir rahatsızlık olduğunu ve bu rahatsızlığın kendine has beslenme biçimi bulunduğunu açıkladı
 • 10 Nisan 2014 08:50 DEHB Çocuğa Özel Beslenme Yöntemleri DEHB Çocuğa Özel Beslenme Yöntemleri Acıbadem Kadıköy Hastanesi Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Dr. Emel Bellibaş, DEHB'nin rahatsızlığın kendine has beslenme biçimi bulunduğunu açıkladı.
 • 28 Mart 2014 13:44 Çocuklarda Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Çocuklarda Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu AİBÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bulut: "Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu bulunan çocuk, işe odaklanmış gibi gözükür fakat diğer uyarıcılar tarafından dikkati çok çabuk dağılır, bu yüzden yapmakta olduğu işi tamamlayamaz"