SON DAKİKA DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Diyanet İşleri Başkanlığı Haberleri

 • 06 Ocak 2018 17:05 Bandırma'da CHP'lilerin 'Diyanet' Eleştirilerine Tepki Eylemi Erdem ÖZCAN-Tufan DALGIÇ/ BANDIRMA(Balıkesir), (DHA )- BALIKESİR'in Bandırma ilçesinde geçen Cuma günü CHP'li bir grubun ilçe müftülüğü önünde eylem yaparak Diyanet İşleri Başkanlığı'na tepki göstermesi ardından, ilçede faaliyet gösteren Diyanet Sen, Bandırma Din Görevlileri Derneği ve Türk...
 • 06 Ocak 2018 16:15 Bandırma'da CHP'lilerin 'Diyanet' Eleştirilerine Tepki Eylemi Erdem ÖZCAN-Tufan DALGIÇ/ BANDIRMA(Balıkesir), (DHA )- BALIKESİR'in Bandırma ilçesinde geçen Cuma günü CHP'li bir grubun ilçe müftülüğü önünde eylem yaparak Diyanet İşleri Başkanlığı'na tepki göstermesi ardından, ilçede faaliyet gösteren Diyanet Sen, Bandırma Din Görevlileri Derneği ve Türk...
 • 06 Ocak 2018 16:13 Başbakan Yıldırım Gelecekten Umutlu Dolayısıyla biz gençlerimize bu vatanı vatan kılmak için verilen şehitleri yapılan mücadeleleri hatırlatmaya devam edeceğiz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ-Bakanlar ve protokol kardan heykeller üzerindeki bayrağı kaldırışı-Açılışı yapılan kardan heykeller üzerine karanfil bırakılması-Vatandaşlarla ve askerlerle hatıra fotoğrafları çekilmesi-Bakan Ahmet Arslan'ın konuşması-Bakan Osman Aşkın Bak'ın konuşması-Heykellerden ve alandan genel detay görüntüler(Haber-Kamera: Bedir ALTUNOK / KARS, =============================================================3)BANDIRMA'DA CHP'LİLERİN EYLEMİNE KARŞI EYLEM BALIKESİR'in Bandırma ilçesinde geçtiğimiz Cuma günü CHP'li bir grubun İlçe Müftülüğü önünde eylem yaparak Diyanet İşleri Başkanlığına tepki göstermesinin ardından, ilçede faaliyet gösteren Diyanet Sen, Bandırma Din Görevlileri Derneği ve Türk Diyanet Vakıf Sen üyeleri bugün bir araya gelerek CHP'lilerin açıklamalarını eleştirdi
 • 06 Ocak 2018 15:23 Ortaca'da Diyanet'e Tepki MUĞLA'nın Ortaca ilçesinde bir araya gelen Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Ortaca Temsilciliği üyeleri, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi internet sitesindeki buluğ çağı tanımlamasına tepki gösterdi.
 • 06 Ocak 2018 14:46 Başbakan Yıldırım: Kimse Bu Ülkeyi Dize Getiremez Görüntü Dökümü--------------------------Olayın yaşandığı evden genel görüntüPolis ve itfaiye ekiplerinin makine içine giren cesedi çıkarma çalışmalarıDiğer DetaylarHaber- Kamera: Yasin DALKILIÇ/ KAYSERİ-DHADV 1 DOSYA, 1 dakika 15 saniye /40MB========================================================4)ORTACA'DA DİYANET'E BULUĞ ÇAĞI TANIMLAMASI TEPKİSİ MUĞLA'nın Ortaca ilçesinde bir araya gelen Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Ortaca Temsilciliği üyeleri, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi internet sitesindeki buluğ çağı tanımlamasına tepki gösterdi
 • 06 Ocak 2018 14:29 Muğla Ortaca'da Diyanet'e Tepki Muğla Ortaca'da Diyanet'e Tepki Muğla'nın Ortaca ilçesinde bir araya gelen Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Ortaca Temsilciliği üyeleri, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi internet sitesindeki buluğ çağı tanımlamasına tepki gösterdi.
 • 06 Ocak 2018 11:33 Kadın' ile İlgili Söylemlere Denetim İstediler Kamuoyunda tartışmalara neden olan Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesindeki Dini Kavramlar Sözlüğü'nde yer alan "İslam hukukçularınca bülüğ çağının alt sınırı erkekler için 12, kızlar için 9 yaş olarak belirlenmiştir" ifadelerine bir tepki de Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği İzmir Şubesi'nden geldi
 • 06 Ocak 2018 11:18 Dha Yurt Bülteni-5 Görüntü Dökümü---------------------Kasım ayında hırsızlık yaşanan kuyumcudan çekilen görüntü (arşiv)Çelik kasadan görüntüHırsızlık zanlılarının adliyeye çıkarılmasıHaber-Kamera: Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, ================================================4)ORTACA'DA DİYANET'E TEPKİMUĞLA'nın Ortaca ilçesinde bir araya gelen Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Ortaca Temsilciliği üyeleri, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi internet sitesindeki buluğ çağı tanımlamasına tepki gösterdi
 • 05 Ocak 2018 21:20 İzmir'de Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin Dava Bu programdan bilgisi olmadığını iddia eden Özcan, kapatılan Kimse Yok mu Derneğinden cep telefonuna gelen SMS'lerle ilgili, "Adı geçen dernek, Diyanet İşleri Başkanlığı veya Türk Kızılayına yaptığım bağışlar nedeniyle telefon numaramı bularak bana SMS atmış olabilir
 • 05 Ocak 2018 17:56 Diyanet İşleri Başkanlığı Hakkında Suç Duyurusu Diyanet İşleri Başkanlığı Hakkında Suç Duyurusu Haber- Kamera Özden ATİK - Ümit TÜRK İstanbul DHAKamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK) Kadın Meclisi üyesi bir grup kadın, Diyanet İşleri Başkanlığı hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • 05 Ocak 2018 17:46 Diyanet İşleri Başkanlığı Hakkında Suç Duyurusu KAMU Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK) Kadın Meclisi üyesi bir grup kadın, Diyanet İşleri Başkanlığı hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • 05 Ocak 2018 17:35 Diyanet İşleri Başkanlığı Hakkında Suç Duyurusu KAMU Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK) Kadın Meclisi üyesi bir grup kadın, Diyanet İşleri Başkanlığı hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • 05 Ocak 2018 17:35 Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Cuma Hutbesi... Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Cuma Hutbesi... "Rüştüne Erişmemiş Bir Kızın Evlendirilmeye... Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Cuma hutbesi... "Rüştüne erişmemiş bir kızın evlendirilmeye çalışılması asla kabul edilemez bir durumdur"ANKARA - Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr.
 • 05 Ocak 2018 17:34 Fotoğraflar//diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Çocukları Türlü İstismarlara Maruz Bırakmak Dinimizde...
 • 05 Ocak 2018 17:05 Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Cuma Hutbesi Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde “Dünyadaki Cennetimiz: Aile” başlıklı cuma hutbesinde, “Kendine, Rabbine ve çevresine karşı henüz sorumluluk bilincinde olmayan bir çocuğun evliliğe zorlanmasının dinî ve ilmî hiçbir meşruiyeti, hiçbir temeli yoktur.
 • 05 Ocak 2018 17:05 Diyanette "Cami Planlama ve Tasarımı Projesi" Değerlendirme Toplantısı Diyanet İşleri Başkanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü "Cami Planlama ve Tasarımı Projesi" değerlendirme toplantısı yapıldı.
 • 05 Ocak 2018 16:43 Cami Planlama ve Tasarımı Projesi Cami Planlama ve Tasarımı Projesi" Değerlendirme Toplantısı Diyanet İşleri Başkanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü “Cami Planlama ve Tasarımı Projesi” kapsamında değerlendirme toplantısı yapıldı.
 • 05 Ocak 2018 16:16 Başbakan Yıldırım'dan Hazinedar Açıklaması Başbakan Yıldırım'dan Hazinedar Açıklaması "Başbakan Yıldırım, Diyanet İşleri Başkanlığının internet sitesinde yer alan "Buluğ çağına giren kişiler evlenebilir" açıklamasına yönelik şu ifadeleri kullandı: "Ergenlik işi ayrı bir iştir ama evlenme yaşı Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında bellidir
 • 05 Ocak 2018 16:03 Başbakan Yıldırım'dan Abdullah Gül Açıklaması Başbakan Yıldırım'dan Abdullah Gül Açıklaması "Başbakan Yıldırım, Diyanet İşleri Başkanlığının internet sitesinde yer alan "Buluğ çağına giren kişiler evlenebilir" açıklamasına yönelik şu ifadeleri kullandı: "Ergenlik işi ayrı bir iştir ama evlenme yaşı Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında bellidir
 • 05 Ocak 2018 15:46 Başbakan Yıldırım Açıklaması ""Ergenlik, buluğa erme işi ayrı bir iştir""Diyanet İşleri Başkanlığının daha önceki bir yayınındaki ifadeler, '9 yaşındaki kız çocuklarının evlenebileceği' yorumlarına neden olmuştu
 • 05 Ocak 2018 14:21 Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Açıklaması Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Aile olmak, sevgi ve saygıyla, şefkat ve merhametle, ilgi ve hassasiyetle hayatı paylaşmaktır.
 • 05 Ocak 2018 14:17 84 Bin 684 Camide Aynı Hutbe Okundu: Kız Çocuklarının Evlendirilmesi Haramdır! 84 Bin 684 Camide Aynı Hutbe Okundu: Kız Çocuklarının Evlendirilmesi Haramdır! Kız çocuklarının evlendirilmesine karşı, cuma namazında Türkiye'deki 84 bin 684 camide hutbe okundu. Hutbede Küçük yaştaki çocuk evliliklerinin haram olduğu kesin bir dille ifade edildi.
 • 05 Ocak 2018 14:17 Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Çocukları Türlü İstismarlara Maruz Bırakmak Dinimizde Haram, Yasaktır-2 Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Çocukları Türlü İstismarlara Maruz Bırakmak Dinimizde Haram, Yasaktır-2 Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Çocukları türlü istismarlara maruz bırakmak dinimizde haram, yasaktır-2(Tür: Ankara)
 • 05 Ocak 2018 14:16 Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Çocukları Türlü İstismarlara Maruz Bırakmak Dinimizde Haram, Yasaktır... DİYANET İşleri Başkanı Ali Erbaş çocuk yaştaki evliliklere ilişkin, "Zaman zaman doğru ile yanlışı iyi ile kötüyü ayırt edebilme yetisine sahip olmayan çocuk yaştaki kızlarımız evlendirilebilmektedir.
 • 05 Ocak 2018 14:09 Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Çocukları Türlü İstismarlara Maruz Bırakmak Dinimizde Haram, Yasaktır... DİYANET İşleri Başkanı Ali Erbaş çocuk yaştaki evliliklere ilişkin, "Zaman zaman doğru ile yanlışı iyi ile kötüyü ayırt edebilme yetisine sahip olmayan çocuk yaştaki kızlarımız evlendirilebilmektedir.
 • 05 Ocak 2018 14:07 İslam Tarihi ve Medeniyetinde Şanlıurfa Sempozyumu Hazırlıkları Başladı İslam Tarihi ve Medeniyetinde Şanlıurfa Sempozyumu Hazırlıkları Başladı Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde bu yıl düzenlenecek olan 3.’Uluslararası İslam Tarihinde ve Medeniyetinde Şanlıurfa’ Sempozyumu, ’Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Geçiş Dönemi ve Milli Mücadele’de Urfa’ başlığı altında yapılacak.
 • 05 Ocak 2018 13:55 Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Çocukları Türlü İstismarlara Maruz Bırakmak Dinimizde Haram, Yasaktır DİYANET İşleri Başkanı Ali Erbaş çocuk yaştaki evliliklere ilişkin, "Zaman zaman doğru ile yanlışı iyi ile kötüyü ayırt edebilme yetisine sahip olmayan çocuk yaştaki kızlarımız evlendirilebilmektedir.
 • 05 Ocak 2018 13:54 Dha Ankara- Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Çocukları Türlü İstismarlara Maruz Bırakmak Dinimizde... Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş çocuk yaştaki evliliklere ilişkin, "Zaman zaman doğru ile yanlışı iyi ile kötüyü ayırt edebilme yetisine sahip olmayan çocuk yaştaki kızlarımız evlendirilebilmektedir.
 • 05 Ocak 2018 13:53 Diyanet'ten Evlilik Hutbesi Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi sitesindeki 'Dini Kavramlar Sözlüğü' bölümünde 'bulüğ' ve 'nikah' kelimelerine ilişkin açıklamalarına yönelik tartışmalar devam ederken, bu Cuma hutbesinde aile kavramına dikkat çekildi
 • 05 Ocak 2018 13:26 Diyanet Önünde Eylem Yapmak İsteyen CHP'li Gruba Polis İzin Vermedi (2) CHP Ankara Gençlik Kolları üyeleri, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi internet sitesinde yer alan nikah tanımında kızların 9 yaşında gebe kalabileceklerini, erkeklerin de 12 yaşına girdiklerinde baba olabileceklerini belirtmesine ilişkin açıklamalarına tepki göstermek için Diyanet İşleri Başkanlığının önüne geldi
 • 05 Ocak 2018 09:01 Gündem / 5 Ocak 2018 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Fransa ziyaretiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı'ndan resmi ziyarette bulanacağı Fransa'ya hareket edecek.
 • 05 Ocak 2018 00:03 Gündem Özeti / 5 Ocak 2018 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı'ndan resmi ziyarette bulanacağı Fransa'ya hareket edecek.
 • 04 Ocak 2018 19:30 Sarıkamış Harekatı'nın 103. Yılı Etkinlikleri İçin Hazırlıkları Sarıkamış Harekatı'nın 103. Yılı Etkinlikleri İçin Hazırlıkları Yılmaz, Türkiye'nin birçok yerinden binlerce genci yapılacak yürüyüş için şehitler diyarı Sarıkamış'a getirmek amacıyla birçok etkinlik hazırladıklarını ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü: "Bütün gençlerimiz, gençlik merkezlerimizdeki gençlik liderlerimiz, Diyanet İşleri Başkanlığımızdan manevi önderlerimiz, öğretmenlerimiz ve değerli antrenörlerimiz burada mihmandarlık yapacak
 • 04 Ocak 2018 19:24 CHP'den Bandırma Müftülüğü Önünde Eylem BALIKESİR'in Bandırma ilçesinde Müftülük önünde toplanan CHP üyesi yaklaşık 100 kişilik grup, son günlerde Diyanet İşleri Başkanlığı'na tepki gösterdi.
 • 04 Ocak 2018 18:24 Balıkesir CHP'den Bandırma Müftülüğü Önünde Eylem Balıkesir CHP'den Bandırma Müftülüğü Önünde Eylem CHP'den Bandırma Müftülüğü önünde eylemBalıkesir'in Bandırma ilçesinde Müftülük önünde toplanan CHP üyesi yaklaşık 100 kişilik grup, son günlerde Diyanet İşleri Başkanlığı'na tepki gösterdi.
 • 04 Ocak 2018 17:58 Dha Yurt Bülteni-15 CHP'den Bandırma Müftülüğü önünde eylem Balıkesir'in Bandırma ilçesinde Müftülük önünde toplanan CHP üyesi yaklaşık 100 kişilik grup, son günlerde Diyanet İşleri Başkanlığı'na tepki gösterdi.
 • 04 Ocak 2018 17:34 CHP'den Bandırma Müftülüğü Önünde Eylem BALIKESİR'in Bandırma ilçesinde Müftülük önünde toplanan CHP üyesi yaklaşık 100 kişilik grup, son günlerde Diyanet İşleri Başkanlığı'na tepki gösterdi.
 • 04 Ocak 2018 16:55 Somali'de Kabine Değişikliği Somali’de Dışişleri Bakanı, Sanayi ve Ticaret Bakanı ve İçişleri Bakanı görevden alındı.
 • 04 Ocak 2018 16:44 Muğla'da Diyanet'e Tepki KAMU Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Muğla Şubeler Platformu, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi sitesindeki 'Dini Kavramlar Sözlüğü' bölümünde 'buluğ' ve 'nikah' kelimelerine ilişkin açıklamalara tepki gösterdi.
 • 04 Ocak 2018 16:27 Diyanet İşleri Başkanlığı'na Bir Tepki de Konak'tan CHP Konak Kadın ve Gençlik Kolları, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi internet sitesindeki 'Dini Kavramlar Sözlüğü' bölümünde 'buluğ' ve 'nikah' kelimelerine ilişkin açıklamaya basın açıklamasıyla tepki gösterdi.
 • 04 Ocak 2018 16:21 Diyanet Önünde Eylem Yapmak İsteyen CHP'li Gruba Polis İzin Vermedi CHP Ankara Gençlik Kolları üyeleri, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi internet sitesinde yer alan nikah tanımında kızların 9 yaşında gebe kalabileceklerini, erkeklerin de 12 yaşına girdiklerinde baba olabileceklerini belirtmesine ilişkin açıklamalarına tepki göstermek için Diyanet İşleri Başkanlığının önüne geldi
 • 04 Ocak 2018 16:21 Sarıkamış Harekatı'nın 103. Yılı Yılmaz, Türkiye'nin birçok yerinden binlerce genci yapılacak yürüyüş için şehitler diyarı Sarıkamış'a getirmek amacıyla birçok etkinlik hazırladıklarını ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü: "Bütün gençlerimiz, gençlik merkezlerimizdeki gençlik liderlerimiz, Diyanet İşleri Başkanlığımızdan manevi önderlerimiz, öğretmenlerimiz ve değerli antrenörlerimiz burada mihmandarlık yapacak
 • 04 Ocak 2018 16:20 Diyanet'ten Cuma Hutbesi: Eş ve Anne Anlamını İdrak Etme Rüştüne Erişmemiz Kızın Evlendirilmesi... DİYANET İşleri Başkanlığı, kuruma yönelik son günlerde artan '9 yaşındaki kız çocuklar evlenebilir' yolundaki eleştiriler üzerine bu haftaki cuma hutbesini bu konuya ayırdı.
 • 04 Ocak 2018 16:18 CHP İstanbul Milletvekili Erdem Açıklaması "İslamiyette böyle bir uygulama yoktur"Diyanet İşleri Başkanlığının, Dini Kavramlar Sözlüğü adlı yayınındaki nikah tanımına ilişkin değerlendirmesi de sorulan Erdem, "İslamiyette 9 yaşındaki çocuğun evlenmesine hüküm veren, kati bir ibare yoktur
 • 04 Ocak 2018 15:46 Diyanet'ten Cuma Hutbesi: Eş ve Anne Anlamını İdrak Etme Rüştüne Erişmemiz Kızın Evlendirilmesi... Diyanet'ten Cuma Hutbesi: Eş ve Anne Anlamını İdrak Etme Rüştüne Erişmemiz Kızın Evlendirilmesi... Haber: İhsan DÖRTKARDEŞ-İSTANBUL DHADiyanet İşleri Başkanlığı, kuruma yönelik son günlerde artan '9 yaşındaki kız çocuklar evlenebilir' yolundaki eleştiriler üzerine bu haftaki cuma hutbesini bu konuya ayırdı.
 • 04 Ocak 2018 15:46 Diyanet Önünde Eylem Yapmak İsteyen CHP'li Gruba Polise İzin Vermedi Diyanet Önünde Eylem Yapmak İsteyen CHP'li Gruba Polise İzin Vermedi CHP Ankara Gençlik Kolları üyeleri, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi internet sitesinde yer alan nikah tanımında kızların 9 yaşında gebe kalabileceklerini, erkeklerin de 12 yaşına girdiklerinde baba olabileceklerini belirtmesine ilişkin açıklamalarına tepki göstermek için Diyanet İşleri Başkanlığının önüne geldi
 • 04 Ocak 2018 15:40 Diyanet'ten Cuma Hutbesi: Eş ve Anne Anlamını İdrak Etme Rüştüne Erişmemiz Kızın Evlendirilmesi... Haber: İhsan DÖRTKARDEŞ-İSTANBUL DHADiyanet İşleri Başkanlığı, kuruma yönelik son günlerde artan '9 yaşındaki kız çocuklar evlenebilir' yolundaki eleştiriler üzerine bu haftaki cuma hutbesini bu konuya ayırdı.
 • 04 Ocak 2018 15:37 Dha Ankara-    Diyanet Önünde Eylem Yapmak İsteyen CHP'li Gruba Polise İzin Vermedi CHP Ankara Gençlik Kolları üyeleri, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi internet sitesinde yer alan nikah tanımında kızların 9 yaşında gebe kalabileceklerini, erkeklerin de 12 yaşına girdiklerinde baba olabileceklerini belirtmesine ilişkin açıklamalarına tepki göstermek için Diyanet İşleri Başkanlığının önüne geldi
 • 04 Ocak 2018 15:36 Diyanet Önünde Eylem Yapmak İsteyen CHP'li Gruba Polis İzin Vermedi CHP Ankara Gençlik Kolları üyeleri, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi internet sitesinde yer alan nikah tanımında kızların 9 yaşında gebe kalabileceklerini, erkeklerin de 12 yaşına girdiklerinde baba olabileceklerini belirtmesine ilişkin açıklamalarına tepki göstermek için Diyanet İşleri Başkanlığının önüne geldi
 • 04 Ocak 2018 15:33 Dha İstanbul Bülteni - 4 34 Haber Kodu : 180104089========================================5- DİYANET'TEN CUMA HUTBESİ: EŞ VE ANNE ANLAMINI İDRAK ETME RÜŞTÜNE ERİŞMEMİZ KIZIN EVLENDİRİLMESİ KABUL EDİLEMEZ Haber: İhsan DÖRTKARDEŞ/İSTANBUL,- Diyanet İşleri Başkanlığı, kuruma yönelik son günlerde artan '9 yaşındaki kız çocuklar evlenebilir' yolundaki eleştiriler üzerine bu haftaki cuma hutbesini bu konuya ayırdı