Doğu Akdeniz'de sular ısınıyor! Rusya askeri gemi sayısını artırdı, büyük operasyon iddiası ses getirdi - Son Dakika

Doğu Akdeniz'de sular ısınıyor! Rusya askeri gemi sayısını artırdı, büyük operasyon iddiası ses getirdi

28.03.2021 09:49

Son dönemde dünyanın hassas noktalarından biri haline gelen Doğu Akdeniz'de önemli gelişmeler yaşanıyor. Rusya, Doğu Akdeniz'de bulundurduğu yaklaşık 12 savaş gemisiyle denizaltısına Baltık filosundan yola çıkardığı dört savaş gemisini daha ekledi. Takviye gücün resmi amacı tatbikat olarak gösterilirken Rusya'nın asıl amacının ise Şam rejimiyle birlikte muhaliflerin kontrolündeki İdlib bölgesinde büyük bir operasyon olduğu iddia ediliyor.

Rusya'nın daha çok Suriye iç savaşı nedeniyle Doğu Akdeniz sularında bulundurduğu yaklaşık 12 savaş gemisiyle denizaltısına Baltık filosundan yola çıkardığı dört savaş gemisinin daha eklendiği bildirildi.

İDLİB BÖLGESİNDE BÜYÜK BİR OPERASYON İDDİASI

Rusya Savunma Bakanlığına yakınlığı ile bilinen avio.pro haber sitesine göre Moskova'nın dün bölgeye aktarımını tamamladığı takviye gücün resmi amacı tatbikat gösteriliyor, ancak Şam rejimiyle Rusya'nın muhaliflerin kontrolündeki İdlib bölgesinde büyük bir operasyon hazırladığı iddia ediliyor. Rusya'nın son dönemde bölgeye hava ve füze saldırıları Ankara'nın tepkisini çekmişti.

SEYİR FÜZESİ ATIYOR

Hürriyet'in haberine göre Rusya'nın Cebelitarık boğazı üzerinden Suriye kıyılarına gönderdiği 4 savaş gemisinden ilki 'Kalibar' seyir füzeleriyle donatılmış 'Boykiy' korveti. Diğer üç gemi 'Kaliningrad', 'Korolev' ve 'Minsk' ise büyük çıkarma gemileri sınıfında. Üç çıkarma gemisinde Esad rejimine verilecek çok sayıda tank ve zırhlı piyade aracı bulunduğu belirtiliyor. Rus askeri uzmanlara göre olası askeri harekât alanı geçtiğimiz günlerde gerginlikler yaşanan İdlib bölgesi.

YORUMLAR (6)
  • hıghlander: KAŞINMA RUSYA !!!! Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
  • A kişisi: filler kavga eder çimenler ezilir Cevap Yaz 8 1 Yayından Kaldır
  • Ataberk: Sende de rysluk var Cevap Yaz 2 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Dünya Doğu Akdeniz'de sular ısınıyor! Rusya askeri gemi sayısını artırdı, büyük operasyon iddiası ses getirdi - Son Dakika


Advertisement