DSÖ'den endişelendiren korona raporu: Türkiye, İngiltere ve Rusya'da vakalar artıyor - Son Dakika

DSÖ'den endişelendiren korona raporu: Türkiye, İngiltere ve Rusya'da vakalar artıyor

20.10.2021 20:34

Dünya Sağlık Örgütü, geçen hafta yeni koronavirüs vakalarının en hızlı arttığı bölgenin yüzde 7 ile Avrupa olduğunu duyurdu. Değerlendirmeye göre, vakaların yükseldiği ülkelerin başında İngiltere, Rusya ve Türkiye geliyor.

Dünya Sağlık Örgütü'nün yeni yayınlanan pandemi haftalık değerlendirmesinde, geçen hafta bildirilen rakamlara benzer şekilde, son haftada yaklaşık 2,7 milyon yeni Covid-19 vakası ve 46 binden fazla ölüm olduğunu söyledi.

Euronews'ta yer alan habere göre, Covid-19 vakalarındaki en büyük düşüş ise enfeksiyonların sırasıyla yaklaşık yüzde 18 ve yüzde 16 oranında düştüğü Afrika ve Batı Pasifik'te görüldü.

AŞI SIKINTISINA RAĞMEN AFRİKA'DAKİ ÖLÜMLER AZALDI

Kıtadaki aşı sıkıntısına rağmen Afrika'daki ölümlerin sayısı da yaklaşık dörtte bir oranında azaldı. DSÖ, Amerika ve Orta Doğu da dahil olmak üzere diğer bölgelerin önceki haftaya benzer rakamlar bildirdiğini söyledi.

AVRUPA'NIN YARISINDAN FAZLASINDA ARTIŞ VAR

Avrupa'da ise koronavirüs vakaları yaklaşık 1,3 milyon yeni vakayla sıçrayış gösterdi. DSÖ, bölgedeki ülkelerin yarısından fazlasının Covid-19 sayılarında artış olduğunu bildiriyor.

İNGİLTERE'DE VAKALAR REKOR KIRIYOR

Geçen hafta, Birleşik Krallık'taki enfeksiyon sayısı temmuz ortasından bu yana görülmeyen seviyelere yükseldi. İngiltere Ulusal Sağlık Servisi başkanı, hükümeti maske takma ve çocukların daha hızlı aşılanması da dahil olmak üzere daha katı Covid-19 protokolleri uygulamaya çağırsa da, politikacılar bu adımlara itiraz ediyor.

EN KÖTÜ DURUM RUSYA'DA

Rusya'da yetkililer nüfusu aşılamak için mücadele ediyor ve Sputnik V aşısının bulunmasına rağmen insanların sadece yaklaşık yüzde 32'si aşılanabildi. 225 binden fazla ölümle Rusya, Avrupa'daki en büyük ölü sayısının görüldüğü ülke konumunda.

TÜRKİYE'DE SON DURUM

Türkiye'de ise 19 Ekim salı günü rakamlarına göre sadece bir gün içerisinde 30 binden fazla vaka ve 223 ölüm gerçekleşti. Türkiye'deki vaka rakamları son bir aydır günlük 30 bin civarında dolanıyor.

DSÖ'den endişelendiren korona raporu: Türkiye, İngiltere ve Rusya'da vakalar artıyor

Son Dakika Dünya DSÖ'den endişelendiren korona raporu: Türkiye, İngiltere ve Rusya'da vakalar artıyor - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (2)
500

Son Dakika

Vatandaşa sinkaflı sözler söyleyen Lütfü Türkkan'ın yıllar önceki küfür paylaşımı ortaya çıktı 21:50 Vatandaşa sinkaflı sözler söyleyen Lütfü Türkkan'ın yıllar önceki küfür paylaşımı ortaya çıktı Son dakika: Sağlık Bakanlığı koronavirüs vaka tablosunu yayınladı! İşte 5 Kasım Cuma günü vaka sayıları 21:29 Son dakika: Sağlık Bakanlığı koronavirüs vaka tablosunu yayınladı! İşte 5 Kasım Cuma günü vaka sayıları Bakan Bilgin'den 3600 ek gösterge bekleyenleri heyecanlandıracak sözler: Vaat olmaktan çıktı 21:06 Bakan Bilgin'den 3600 ek gösterge bekleyenleri heyecanlandıracak sözler: Vaat olmaktan çıktı
Bakan Soylu'nun ''hayır'' oyu veren Kılıçdaroğlu'na öfkesi bitmiyor: Bunun hesabını verecek 20:45 Bakan Soylu'nun ''hayır'' oyu veren Kılıçdaroğlu'na öfkesi bitmiyor: Bunun hesabını verecek Kemal Kılıçdaroğlu'dan önemli mektup! Türkiye'deki tüm büyükelçiliklere Kanal İstanbul için çağrı yaptı 19:45 Kemal Kılıçdaroğlu'dan önemli mektup! Türkiye'deki tüm büyükelçiliklere Kanal İstanbul için çağrı yaptı Selahattin Demirtaş'tan terör örgütü bağlantısı iddialarına cevap: Ne benim ne de HDP'nin PKK ile ilişkisi var 17:45 Selahattin Demirtaş'tan terör örgütü bağlantısı iddialarına cevap: Ne benim ne de HDP'nin PKK ile ilişkisi var
Son Dakika: Enerji Bakanı'ndan Karadeniz gazı açıklaması: 2023'te sisteme vereceğiz 16:41 Son Dakika: Enerji Bakanı'ndan Karadeniz gazı açıklaması: 2023'te sisteme vereceğiz Ekmek zammı ile ilgili açıklama geldi: Kilogram fiyatı 12 liranın üzerinde olmayacak 13:28 Ekmek zammı ile ilgili açıklama geldi: Kilogram fiyatı 12 liranın üzerinde olmayacak
Advertisement