Esad'dan Gövde Gösterisi - Son Dakika

Esad'dan Gövde Gösterisi

21.06.2011 14:35
Esad'dan Gövde Gösterisi

Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın halka sesleniş konuşmasını desteklemek amacıyla ülke genelinde gösteriler düzenlendi.

Suriye'de yönetime karşı ayaklanmalar 3 aylık süreyi geçerken, Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın halka sesleniş konuşmasını desteklemek amacıyla ülke genelinde gösteriler düzenlendi. Suriye bayraklarının yanı sıra Beşşar Esad posterlerini taşıyan ve binlerce kişinin katıldığı gösteriler, Esad'ın gövde gösterisi olarak değerlendirildi.

Ortadoğu'da yönetime karşı ayaklanmaların son halkalarından biri olan Suriye'de protestolar devam ederken, Devlet Başkanı Beşşar Esad, dün halka seslenmişti. Siyasi reformların yanı sıra anayasa değişikliği ve genel affın genişletilmesi gibi bir çok konuyu kapsayan konuşma bugün yapılan gösterilerle desteklendi.

Başkent Şam olmak üzere, Halep, Humus, Haseke, Rakka, Deyrezzor, Süveyda, İdlib, Tartus gibi bir çok kentte yapılan ve binlerce kişinin katıldığı gösterilerde Esad'a destek sloganları atıldı. Ellerinde Suriye bayrakları ve Beşşar Esad'ın posterlerini taşıyan göstericiler sık sık, "Allah, Suriye ve Beşşar hepsi bu kadar, Halk Beşşar'ı istiyor, Canımız kanımız sana feda olsun ey Beşşar, Hafız'ın oğlu. " şeklinde sloganlar attı.

Suriye devlet televizyonunun canlı olarak verdiği gösterilerde, zaman zaman İsrail aleyhine sloganlar atıldı. Şam'ın ünlü Emevi Meydanı'nda yapılan gösterilerde kimi göstericilerin İsrail bayraklarını yaktıkları görüldü.

Ülkenin bir çok kentinde yapılan gösterilerin Suriye Devlet Başkanı Esad ve açıkladığı reform kararlarına desteğin yanı sıra Suriye'nin içişlerine yönelik dış müdahaleye tepki amacıyla yapıldığı belirtiliyor.

Ülke genelinde yapılan ve binlerce kişinin katıldığı gösteriler, Esad'ın gövde gösterisi olarak değerlendiriliyor. Geçen hafta da Şam'da 2 bin 300 metrelik bayrak taşınarak, Esad'a destek gösterisi yapılmıştı.

Esad'dan Gövde Gösterisi

Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Esad'dan Gövde Gösterisi - Son Dakika Dünya


YORUMLAR
500

Son Dakika

Yeni vergi paketi yürürlüğe sokuldu! Cumhurbaşkanı'na ÖTV'leri 3 kat artırma yetkisi verildi 09:06 Yeni vergi paketi yürürlüğe sokuldu! Cumhurbaşkanı'na ÖTV'leri 3 kat artırma yetkisi verildi Yıldız'ın intikam planı Yasak Elma'ya damga vurdu! Paylaşımlar Twitter'ı resmen salladı 09:02 Yıldız'ın intikam planı Yasak Elma'ya damga vurdu! Paylaşımlar Twitter'ı resmen salladı Yunanistan'da polis hırsızlık yapan bir genci öldürdü! Halk sokaklara döküldü 07:49 Yunanistan'da polis hırsızlık yapan bir genci öldürdü! Halk sokaklara döküldü
Galatasaray'da penaltı öncesi kriz çıkmış! Fatih Terim'den canlı yayında Mohamed'e tepki 07:36 Galatasaray'da penaltı öncesi kriz çıkmış! Fatih Terim'den canlı yayında Mohamed'e tepki Son Dakika! ABD, krizi sürdürmekte kararlı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine 07:33 Son Dakika! ABD, krizi sürdürmekte kararlı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine "not edildi" deyip Kavala açıklamasını yinelediler Fatih Terim'i çılgına çeviren olay! Isınmaya gitmeyen futbolcularına fena patladı 00:23 Fatih Terim'i çılgına çeviren olay! Isınmaya gitmeyen futbolcularına fena patladı
Güntekin Onay'dan tarihi gaf! Canlı yayında skandalın eşiğinden dönüldü 23:17 Güntekin Onay'dan tarihi gaf! Canlı yayında skandalın eşiğinden dönüldü Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan artan gıda fiyatlarıyla ilgili açıklama: Fırsatçılara göz açtırmayacağız 20:07 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan artan gıda fiyatlarıyla ilgili açıklama: Fırsatçılara göz açtırmayacağız
Advertisement