İzlanda'da yine yanardağ patladı! Görüntüler anbean kaydedildi - Son Dakika
Dünya

İzlanda'da yine yanardağ patladı! Görüntüler anbean kaydedildi

İzlanda'da çekilen bir görüntü, patlayan bir yanardağın ardından yaşanan korku dolu anları yakından gösterdi. Yanardağın patlamasını izlemek için gelenlerin kaydettiği görüntülerde patlama anı ve lavların hızlı bir şekilde ilerlemesi görüldü.

17.06.2024 00:28

İzlanda'nın Reykjanes yarımadasında bulunan bir yanardağ dün volkanik bir hareketlilik sonucu patladı. Patlamayı izlemek için gelenlerin çektiği görüntülerse olayın korku dolu boyutunu gözler önüne serdi.

LAVLAR 50 METRE YÜKSELDİ

Son 5 aydır 5'inci defa patlayan yanardağ hakkında İzlanda Meteoroloji Ofisi'nden yapılan açıklamada lavların 50 metre yüksekliğe kadar ulaştığı ve yaklaşık 2 buçuk kilometre uzunluğunda çukurlar oluştuğu belirtildi.

YANARDAĞLARI TURİZME ÇEVİRDİLER

Yanardağ patlamalarının çok sık yaşandığı ülkede bu durum aynı zamanda turizm geliri olarak da değerlendiriliyor. Dünyanın pek çok yerinden yanardağ patlamalarını izlemeye gelenler, ülkeye de ciddi bir ekonomik getiri sağlıyor.

İzlanda\'da yine yanardağ patladı! Görüntüler anbean kaydedildi

Son Dakika Dünya İzlanda'da yine yanardağ patladı! Görüntüler anbean kaydedildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (1)

  • Emrah Hanlıoğlu: Sacma sapan haber yapmayin, izlanda da yanardag patlamiyor, yer catlaklarindan lav akintisi ortaya çıkıyor, ortada bi dag yok yani, ayrica korku dolu anlar da yok, adamlar icin bu artik ata sporu olmus dibine kadar gidip cekim yapiyorlar, grindavik sehrini koruyor adamlar set cekip, onlar icin eglenceli ve harika bir ortam, vize basvurum onlaylanirsa insallah ben de orada olacagim :) 3 0 Yanıtla

Advertisement