Kılıçdaroğlu'nun danışmanı Ünal Çeviköz'den Kavala ve Demirtaş mesajı: Serbest bırakacağız - Son Dakika

Kılıçdaroğlu'nun danışmanı Ünal Çeviköz'den Kavala ve Demirtaş mesajı: Serbest bırakacağız

16.03.2023 23:55

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dış plitika danışmanı Ünal Çeviköz, iktidara gelmeleri halinde dış politikada yapacakları hamleleri anlattı. Çeviköz, tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve iş insanı Osman Kavala'nın AİHM kararları çerçevesinde serbest bırakılacağını söyledi.

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dış politika danışmanı Ünal Çeviköz, ABD merkezli Politico dergisine konuştu. Çeviköz, iktidara gelmeleri halinde dış politikada yapacakları hamleleri anlattı.

"KAVALA VE DEMİRTAŞ'I SERBEST BIRAKACAĞIZ"

Avrupa Birliği (AB) ve NATO ile ilişkilerde yeniden başlangıç vadeden Ünal Çeviköz, tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve iş insanı Osman Kavala'nın Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararlarına uyularak serbest bırakılacağını söyledi. Çeviköz, yeni bir hükümetin Türkiye'nin insan hakları konusunda kötüleşen sicilini onarmaya çalışacağını belirtti.

"İÇ SİYASETTE BİR NORMALLEŞME SÜRECİ BAŞLATACAĞIZ"

Çeviköz, "İç siyasette bir normalleşme süreci başlatacağız. Bu da müttefiklerimize ve tüm Avrupa ülkelerine basitçe, 'Türkiye'nin yeniden demokrasi yolunda olduğu' mesajını verecek ve Türkiye'nin pozisyonuna dair algıda ciddi bir değişiklik yaratacak" ifadelerini kullandı.

İSVEÇ VE FİNLANDİYA MESAJI

Ünal Çeviköz, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğine ilişkin de dikkat çeken açıklamalar yaptı. Çeviköz, "İkili sorunlarınızı NATO gibi çok taraflı bir kuruma taşırsanız, o zaman bütün diğer NATO ülkeleri ile kendi ülkeniz arasında bir tür kutuplaşma yaratırsınız. İsveç ve Finlandiya'nın üyeliğinin, NATO gibi kolektif bir savunma örgütünün güvenliğini artıracağını ve güçlendireceğini düşünüyorum" diye konuştu.

YORUMLAR (26)
  • murat atis: Sizden herşey beklenir siz ocalanı bile bırakırsınız Cevap Yaz 6 1 Yayından Kaldır
  • Fikri : TÜRK DEVLETLER TEŞKİLATI LİDERLERİ Açıklama yaptı.. TÜRK halkına sesleniyoruz.. Seçimlerde ERDOĞANI Destekleyin TÜRK DEVLETLER TEŞKİLATI Olarak biz ERDOĞAN,nın yanındayız diye.. Kılıçtaroğlu,nu ABD İNĞİLİZ destekliyor.. Dediler.. Cevap Yaz 22 5 Yayından Kaldır
  • Erkan Çaçen: CHP ye oy veren ve evladı şehit olmuş insanlarda vardır eminim şimdi bu evladı şehit olup CHP ye oy veren insanlara soruyorum ahirete goctugunuzde evladınız size anne baba biz ülke bütünlüğü için şehit düştük siz nasıl aponun heykelini dikeceğiz diyen adama oy verirsiniz dese ne diyeceksiniz ALLAH aşkına soruyorum RABBIM hırs ile yaşayanlara kalp güzelliği versin. Cevap Yaz 24 3 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Dünya Kılıçdaroğlu'nun danışmanı Ünal Çeviköz'den Kavala ve Demirtaş mesajı: Serbest bırakacağız - Son Dakika


Advertisement