Papa: Tanrım Eli Silahlı İnsanları Durdur - Son Dakika

Papa: Tanrım Eli Silahlı İnsanları Durdur

25.12.2011 12:58
Papa: Tanrım Eli Silahlı İnsanları Durdur, System.String[]

Hristiyanlık'ta Hazreti İsa'nın doğumu olarak kutlanan Noel bayramı, Katolik dünyasının merkezi Vatikan'da da Papa 16.Benediktus'un yönettiği ayinle kutlandı.

Hristiyanlık'ta Hazreti İsa'nın doğumu olarak kutlanan Noel bayramı, Katolik dünyasının merkezi Vatikan'da da Papa 16. Benediktus'un yönettiği ayinle kutlandı.

Vatikan'daki Aziz Pietro Bazilikası'nda yapılan Noel ayini, dün gece yerel saatle 22.00'de başlayıp, 25 Aralık'ın ilk saatlerine kadar sürdü.

Papa 16. Benediktus yönettiği ayinde yaptığı konuşmada, "Tanrım, eli silahlı insanları durdur, barış bu dünya üzerinde egemen olacak" diyerek, barış için dua etti.

Noel bayramının mağazalar bayramına dönüştüğünü belirten Papa, Noel'in Tanrı'nın gizemini gizleyen tevazu ve sadelik içeren bir bayram olduğunu söyledi. Papa, "Gerçek ışığı ve gerçek sevinci keşfetmek için Beytüllahim'de mağarada bulunan bebeğin arkasından, bize yardımcı olması için Tanrı'ya dua edelim" dedi.

Papa 16. Benediktus, "Noel'i yoksulluk, acı ve zor koşullarda geçiren göçmenlerin Tanrı'nın iyiliğini almaları için dua edelim" diyerek, göçmenleri de unutmadı.

Vatikan'daki geleneksel Noel ayini, "Tu scendi dalle stelle (Sen yıldızlardan iniyorsun)" Noel şarkısıyla son buldu. Bazı inananlar, Vatikan'da Papa'nın yönettiği Noel ayinine tanıklık etmeleri dolayısıyla gözyaşlarını tutamadı.

Papa ayine özel taşıyıcı araçla geldi. 84 yaşındaki Papa Joseph Ratzinger, selefi Papa II. Jean Paul'ün de kullandığı tekerlekli taşıyıcıyı, ilk kez 16 Ekim'de yapılan bir ayinde kullanmıştı.

Bu özel geceye Vatikan'da tanıklık etmek isteyen pek çok farklı milletten insanın katıldığı ayinde, Amerikalı ve Brezilyalıların çokluğu dikkati çekti. Ayin için Aziz Pietro Bazilikası'na giremeyen çok sayıda kişi de soğuk ve yağışlı havaya rağmen, Aziz Pietro meydanındaki dev ekranlardan ayini takip etti.

Noel kutlamaları, Papa 16. Benediktus'un bugün Aziz Pietro Meydanı'nda halka açık yapacağı ayinle devam edecek. - VATİKAN

Papa: Tanrım Eli Silahlı İnsanları Durdur

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Papa: Tanrım Eli Silahlı İnsanları Durdur - Son Dakika Dünya


YORUMLAR
500

Son Dakika

Fiziksel değişimiyle olay olan Miray Daner, estetik iddialarını reddetti 00:21 Fiziksel değişimiyle olay olan Miray Daner, estetik iddialarını reddetti Türkiye'ye dev yatırım hazırlığı! Aramızı düzelttiğimiz Birleşik Arap Emirlikleri'nden milyar dolarlarla geliyorlar 23:30 Türkiye'ye dev yatırım hazırlığı! Aramızı düzelttiğimiz Birleşik Arap Emirlikleri'nden milyar dolarlarla geliyorlar Yunan vekilden Meclis'te tarihe geçecek konuşma! 22:26 Yunan vekilden Meclis'te tarihe geçecek konuşma! "Siz Amerika'nın hizmetkarısınız" deyince milletvekilleri buz kesti
Gençlerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu'ndan 20:50 Gençlerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu'ndan "Göster cep telefonunu" tepkisi Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 18:11 Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Barınamıyoruz" eylemlerine tepki: Hayatınız yalan Cinsel ilişki sırasında balkondan düşen kadın, son model arabayı pert etti 16:07 Cinsel ilişki sırasında balkondan düşen kadın, son model arabayı pert etti
10 gün önce evlenen doktor çiftin 4 bilezik için yaptığı kavgada kan aktı: 4 yaralı 15:47 10 gün önce evlenen doktor çiftin 4 bilezik için yaptığı kavgada kan aktı: 4 yaralı 3 burger için 3 bin 600 TL hesap alıyor! Nusret'in yeni restoranındaki fiyatlar tepki topladı 14:34 3 burger için 3 bin 600 TL hesap alıyor! Nusret'in yeni restoranındaki fiyatlar tepki topladı
Advertisement