Apple'ın CEO'su Tim Cook, Eşcinsellik ile İlgili Sözlerine Açıklık Getirdi - Son Dakika
Ekonomi

Apple'ın CEO'su Tim Cook, Eşcinsellik ile İlgili Sözlerine Açıklık Getirdi

Dünyanın en büyük 500 şirketi listesindeki CEO'lar içinde, eşcinsel olduğunu açıklayan ilk CEO olarak tarihe geçen Apple'ın CEO'su Tim Cook, 4 yıl önce söylediği, "Eşcinsel olmak tanrının en büyük hediyesi" sözlerine açıklık getirdi.

26.10.2018 17:02  Güncelleme: 00:58

Eşcinsel olduğunu açıklayan ilk dev şirket CEO'su olan Apple'ın CEO'su Tim Cook, CNN International ve PBS için Christiane Amanpour'a verdiği röportajda, 4 yıl önceki açıklamasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Apple'ın CEO'su Tim Cook, Eşcinsellik ile İlgili Sözlerine Açıklık Getirdi

"ÇOCUKLARIN ANLATTIĞI HİKAYELERDEN ETKİLENDİM"

"Açıkladım çünkü internette eşcinsel olduğuma dair söylentileri okuyan çocuklar bana yazmaya başladılar. Gelen mektup ve e-postalarda cinsel eğilimleri yüzünden dışlandıklarını, zorbalığa uğradıklarını ve istismar edildiklerini anlatıyorlardı" diye konuşan Apple CEO'su, mahremiyete önem verdiğini, ama nihayetinde cinsel kimliğini açıklayarak başkalarına yardım etmek varken suskun kalmasının bencillik olacağına karar verdiğini söyledi.

Apple'ın CEO'su Tim Cook, Eşcinsellik ile İlgili Sözlerine Açıklık Getirdi

"BİR ŞEY YAPMAM GEREKİYORDU"

"Onlar için bir şey yapmam gerekiyordu" diyen Cook, eşcinsel çocuklara olduğunuz gibi hayatta ilerleyebileceklerini ve büyük işler başarabileceklerini göstermek istediğini belirtti.

Apple'ın CEO'su Tim Cook, Eşcinsellik ile İlgili Sözlerine Açıklık Getirdi

"İLK OLMAMA BEN DE ŞAŞIRDIM"

Fortune'un en büyük 500 şirket endeksinde eşcinsel olduğunu açıklayan ilk CEO olduğunu öğrendiğinde 'şoke olduğunu' dile getiren Cook, diğer CEO'ların kendisinin izinden giderek açıklama yapmasından memnuniyetini ifade etti.

"LİDER OLARAK BENİ GELİŞTİRDİ"

Bu açıklamayı yapmanın bir lider olarak çok yardımını gördüğünü dile getiren Apple CEO'su "Azınlık olmanın ne demek olduğunu öğrendim. Azınlık mensubu olmak hissi insana çoğunlukta olmayan diğer insanlar için belli bir düzeyde empati kazandırıyor. Bu, liderlik rolü için de çok faydalı, çok öğretici oluyor" mesajını verdi. 'Eşcinsel olmaktan ve bunu açıklamaktan gurur duyduğunun' altını çizen Cook, "Bana tanrının en büyük hediyesi" vurgusunu yaptı.

Apple\'ın CEO\'su Tim Cook, Eşcinsellik ile İlgili Sözlerine Açıklık Getirdi

Son Dakika Ekonomi Apple'ın CEO'su Tim Cook, Eşcinsellik ile İlgili Sözlerine Açıklık Getirdi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (7)

  • Eren: Bilmiyorum bu yol nereye gidiyor. Allah kimseyi sasirtmasin. 5 1 Yanıtla
  • ayşegül: elbette toplumda bu tip durumdaki insanları dışlamak ötekeleştirmek yanlış.ama bu tip insanların davranış biçimlerini normalleştirip topluma herşey yolunda imiş gibi göstermek yanlıştan öte büyük bir katlıamdır bunun bir fiziki ve ruhsal bir rahatsızlık olduğu gerçeği kabul edilmelidir bugün bunu normal kabul etiiğimizde yarın başka cinslere yaklaşımıda normalleştirecez.toplum ahlakı ruhsal insanı davranışlardan hızla uzaklaşmaya başlarken ensest pedofili zoofili vs davranış kabul görecektir 4 1 Yanıtla
  • MAHREMİYET: YAZIK... TOPLUMU NEREYE GÖTÜRÜYORSUNUZ. 4 1 Yanıtla
  • Mehmet (Laz) : Eşcinselliği özendirir haber değeri olmayan haberler bunlar! AIDS ,frengi, hepatit, daha birçok sayamadığım hastalık bunlardan yazılıyor . Bu yönüne baksak vurgulasak 3 1 Yanıtla
  • MURAT: ŞİMDİ SEN YAZIK DEDİĞİN İÇİN ADAM EŞCİNSEL DEĞİLİM, ŞAKA YAPTIM MI DESİN...ALLAH ONU ÖYLE YARATTIYSA SANA "YAZIK" DEME HAKKINI KİM VERİYOR* 0 3 Yanıtla
    MURAT: GÜNEY; ALLAHIN YARATTIĞI BİR OLAYI YİNE ALLAHIN LANET ETMESİ ÇELİŞKİ DEĞİLMİ SENCE ? BAK BU SİTEDE AZ ÖNCE HABER VARDI, EŞCİNSEL PENGUEN HABERİ, YANİ NE DİYECEĞİZ BU DURUMDA ŞİMDİ !! 0 0
  • murat: cenabı Allah bu eşcinselliği lanetlemiştir. Lut kavminin helakı üzerinize olsun 0 0 Yanıtla

Advertisement