Avrupa'yı Sarsan Ekonomik Kriz, Fethiye'deki Yabancı Düğünlerini de Vurdu - Son Dakika

Avrupa'yı Sarsan Ekonomik Kriz, Fethiye'deki Yabancı Düğünlerini de Vurdu

03.01.2012 15:17
Avrupa'yı Sarsan Ekonomik Kriz, Fethiye'deki Yabancı Düğünlerini de Vurdu

Muğla'nın Fethiye ilçesinde evlenen yabancı sayısında yüzde 10 oranında düşüş yaşandı.

Muğla'nın Fethiye ilçesinde evlenen yabancı sayısında yüzde 10 oranında düşüş yaşandı. Geçen yıl 460 yabancı evlenmek için tercihini Fethiye'den yana kullanırken bu yıl bu rakam 414 olarak gerçekleşti.

Fethiye Nüfus Müdürlüğü, 2011 yılında gerçekleşen işlemleri açıkladı. Açıklanan rakamlara göre ilçede geçtiğimiz yıl 2 bin 785 doğum olayı gerçekleşirken, 901 kişi de hayatını kaybetti. 3 tane yabancı çocuğun dünyaya geldiği, 318 yabancının ise vefat ettiği Fethiye'de 2011 yılında yabancı evlilik oranlarında düşüş yaşandı. 2011 yılında özellikle Avrupa ülkelerinde etkili olan ekonomik krizin bu düşüşte etkili olduğu belirtildi.

Fethiye Nüfus Müdürü Yener Sargıncı yaptığı açıklamada Fethiye'de geçtiğimiz yıl 414 yabancı uyruklu vatandaşın dünya evine girdiğini duyurdu. Bu rakamın 2010 yılında 460 olduğuna işaret eden Sargıncı, evlenen yabancıların çoğunluğunu İngilizlerin oluşturduğunu kaydetti.

Evlenenlerin 333 çiftin her ikisinin de yabancı, bu çiftlerden 323'ünün ise İngiliz olduğunu belirten Sargıncı, evlenen diğer çiftlerin ülkelerinin ise Ukrayna-İngiliz, Rusya-İngiliz, Nijerya-İngiliz, Türkmenistan-İngiliz, Lübnan- Suriye, İrlanda- Avustralya, Ukrayna-Rusya, İngiliz-İtalya, İran-İngiliz olarak gerçekleştiğini açıkladı.

Fethiye Nüfus Müdürü Yener Sargıncı'dan alınan bilgiye göre 7 Türk kızı yabancı damatlarla evlenirken, 74 yabancı ise Fethiye'ye gelin geldi. Türk damatların eş seçiminde Alman, İngiliz, Rusya, Romanya, Avusturya, Avustralya, Azerbaycan, Letonia, Tayland, Güney Kore, Hollanda, Kırgızistan, Polonya, Kazakistan, Belerus ve Kosovalı gelinlere ilgi gösterdiği yine kayıtlarda yer aldı.

Öte yandan ilçede 2011 yılında bin 512 evlilik işlemi gerçekleştirilirken 408 çift ise mahkeme kararı ile boşandı. Fethiye Nüfus Müdürlüğü tarafından 11 bin 325 erkek nüfus cüzdanı, 9 bin 900 adet kadın nüfus cüzdanı ve bin 454 adette uluslar arası aile cüzdanı düzenlendi.

Avrupa'yı Sarsan Ekonomik Kriz, Fethiye'deki Yabancı Düğünlerini de Vurdu
Avrupa'yı Sarsan Ekonomik Kriz, Fethiye'deki Yabancı Düğünlerini de Vurdu
Avrupa'yı Sarsan Ekonomik Kriz, Fethiye'deki Yabancı Düğünlerini de Vurdu

Kaynak: CHA

Son Dakika Ekonomi Avrupa'yı Sarsan Ekonomik Kriz, Fethiye'deki Yabancı Düğünlerini de Vurdu - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR
500

Son Dakika

10 ülkenin Osman Kavala çağrısına Bakan Soylu'dan sert tepki: Kabul edilemez 22:50 10 ülkenin Osman Kavala çağrısına Bakan Soylu'dan sert tepki: Kabul edilemez ABD Dışişleri Bakanlığı: Pentagon ile Türkiye arasında F-35 sorununun çözümü için istişareler yürütülüyor 22:03 ABD Dışişleri Bakanlığı: Pentagon ile Türkiye arasında F-35 sorununun çözümü için istişareler yürütülüyor Alanyaspor-Kayserispor maçında goller yağmur oldu yağdı! Ağlar tam 9 kez sarsıldı 21:57 Alanyaspor-Kayserispor maçında goller yağmur oldu yağdı! Ağlar tam 9 kez sarsıldı
Hatay açıklarında görünen köpek balığı heyecanlandırdı 21:35 Hatay açıklarında görünen köpek balığı heyecanlandırdı DEAŞ'ın Şii camisine düzenlediği saldırının görüntüleri ortaya çıktı 20:35 DEAŞ'ın Şii camisine düzenlediği saldırının görüntüleri ortaya çıktı Tandıra gömülü halde cesetleri bulunan çiftin oğulları: Amcam, ailemi katlettiği evde beni de öldürmek istedi 20:15 Tandıra gömülü halde cesetleri bulunan çiftin oğulları: Amcam, ailemi katlettiği evde beni de öldürmek istedi
500 bini aşkın genç merakla bekliyor! MHP'den bedelli askerlikte düzenleme talebi 18:11 500 bini aşkın genç merakla bekliyor! MHP'den bedelli askerlikte düzenleme talebi Evli çiftin balayı kanlı bitti! Yaktıkları ateş, Birinci Dünya Savaşı'ndan kalma bombayı harekete geçirdi 16:58 Evli çiftin balayı kanlı bitti! Yaktıkları ateş, Birinci Dünya Savaşı'ndan kalma bombayı harekete geçirdi
Advertisement