Benzine 2 TL, motorine 1,68 TL zam yapıldı - Son Dakika
Ekonomi

Benzine 2 TL, motorine 1,68 TL zam yapıldı

Benzine 2 TL, motorine 1,68 TL zam yapıldı

Akaryakıtta beklenen fiyat artışı gece yarısından itibaren pompaya yansıdı. Buna göre benzine 2 TL, motorine ise 1,68 TL zam uygulandı. Yeni tarifeye göre İstanbul'da benzin ve motorinin litresi 42 TL'yi aştı.

24.06.2024 23:53

Döviz kurları ve uluslararası petrolün satışına göre değişen akaryakıt fiyatlarında yaşanan yeni gelişme sonrası benzin istasyonlarının tabelaları bir kez daha güncellendi.

ERTELENMİŞTİ

21 Haziran Cuma günü yapılması beklenirken 25 Haziran'a ertelenen benzin ve motorin zammı, pompa fiyatlarına yansıtıldı. Böylece benzinde 2 TL, motorinde ise 1,68 TL fiyat artışı yaşandı.

BENZİN, MOTORİN VE LPG NE KADAR?

İstanbul'da benzinin litresi 42,27 TL, motorinin litresi 42,38 TL'den satılırken LPG fiyatı ise ortalama 20,19 TL olarak belirlenmiş durumda.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Türkiye'de benzin ve motorin fiyatları hesaplamasında gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle KDV hariç rafineri satış fiyatı bulunuyor. Gümrüksüz rafineri fiyatı hesaplanırken ise, Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük dolar kuru takip edilerek, belli bir fiyat değişim farkında gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı elde ediliyor.

Son Dakika Ekonomi Benzine 2 TL, motorine 1,68 TL zam yapıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (29)

  • kuzeyli baba: hükümet kaynak bulamıyor emekliye zam dahi yapamıyor normal bu zamlar bizler vatandaş olarak elimizi taşın altına koymaliyizki devletimiz güçlü olsun. ben zamlardan şikayetçi değilim elli bin maaşım var Çok şükür yetiyor 5 82 Yanıtla
    Berat Yıldïrım: kuzeyli baba senin Tuzun kuru benim gibi 8,500 gün pirimin olupta 10,000 TL alsaydın o zaman dinlemek isterdim seni. şunuda unutma gökten petrol yağsa bizlere koklatmazlar çünkü kapitalist sistemin getirmiş olduğu durum değişmez 54 1 Nimetullah Tekdağ: bencilik bu olsa gerek 25 1 ayhan kından: 22yildir tasin altindan elimiz hic cikmadi 16 0 Erol MARASLI: Sen şakamısın burada millet geriyorsun.kaynak bulamıyormus altın maden sahiplerinden affettiği vergileri alsa yeterli kaynak çıkar.devletimiz her zaman güçlü ama yanlış yönetim var birilerinin yanlışlarını hep vatandaşmı ödemek zorunda 15 0 ELEKTRİK380 İLE NASIL YAPILIR, TEKNİK: Kendini düşünüp fakiri düşünmediğin için sende günaha ortaksın 4 0 mürsel sarıteke: Hükümetçi değil Halkçı olmalısın, komşun aç sen şükret,tezatlik var 3 0
  • Fatih Demirbilek: uyandık mi hayir !! Mehmet abi varken bu birsey degil 30 1 Yanıtla
  • mert çelik: devam 25 0 Yanıtla
  • Fatih Aydın: Allah sonumuzu hayretsin de gidişat iyi görünmüyor malesef. 20 3 Yanıtla
  • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement