Bomba iddia: Asgari ücrete temmuz ayında yüzde 15'lik ara zam geliyor - Son Dakika
Ekonomi

Bomba iddia: Asgari ücrete temmuz ayında yüzde 15'lik ara zam geliyor

CHP heyetinin dün Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile gerçekleştirdiği 4 saatlik zirvede de gündeme gelen asgari ücret zammıyla ilgili kulis bilgisi Ankara'yı salladı. Hükümetin temmuz ayı için sürpriz bir ara zam kararı alacağı ve asgari ücretin 17.002 TL'den 19.552 TL'ye yükseltileceği iddia edildi.

25.06.2024 10:03

CHP'nin Hazine ve Maliye gölge bakanı Yalçın Karatepe ve beraberindeki heyet, dün Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile 4 saat 15 dakikalık bir zirve gerçekleştirmişti.

4 SAATLİK ZİRVEDE DE GÜNDEME GELMİŞTİ

Hayli uzun süren görüşmede Bakan Şimşek'e iletilen 4 ana talepten biri de asgari ücrete temmuz ayında bir ara zam yapılması olmuş ancak Karatepe bu konuda Şimşek'ten olumlu bir geri dönüş alamadıklarını ifade etmişti.

Bomba iddia: Asgari ücrete temmuz ayında yüzde 15'lik ara zam geliyor

KULİSLERİ HAREKETLENDİREN İDDİA

Yaşanan gelişmenin ardından milyonlarca asgari ücretli kara kara düşünmeye başlarken, bugün Ankara kulislerine düşen bir iddia büyük ses getirdi. Türkiye Gazetesi'nde yer alan habere göre kulislerde hükümetin sürpriz bir şekilde asgari ücrete ara zam kararı verebileceği belirtildi.

"ZAM ORANI ENFLASYON İLE DOĞRU ORANTILI OLMAYACAK"

Asgari ücrete ara zam kararının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilebileceği kulislere yansırken bu zam oranının enflasyon ile doğru orantılı olmayacağı vurgulanıyor. 2024 yılının ilk 6 ayında yüzde 25 oranında enflasyon olması beklenirken asgari ücrete ara zammın bu oranda olmayacağı belirtildi.

Bomba iddia: Asgari ücrete temmuz ayında yüzde 15'lik ara zam geliyor

"ASGARİ ÜCRETE YÜZDE 15 ZAM GELİYOR"

Kulislerde asgari ücrete yüzde 15 oranında bir iyileştirme yapılabileceği konuşuluyor. Bu iddialar gerçekleşirse temmuz ayında yapılacak zam ile asgari ücret 17.002 TL'den 19.552 TL'ye yükseltilecek.

Bomba iddia: Asgari ücrete temmuz ayında yüzde 15\'lik ara zam geliyor

Son Dakika Ekonomi Bomba iddia: Asgari ücrete temmuz ayında yüzde 15'lik ara zam geliyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (13)

 • Depechs Modes: yaparsa chp yapar 32 20 Yanıtla
 • Emin Erol: asgari ucrete zam demek herşeye zam demek degisen bi sey yok benzin oldu 46 tl zaten asgari ucret artmasin fiyatlar düşsün 32 4 Yanıtla
  Hüseyin Kaplan: petrole bir gecede yapılan litre başı 2 tl zamlar ülkedeki zamları etkilemiyor demek öylemi? çiftci traktörüne mazot değil sumu yakıyor 14 0 ali öztürk: yakıt fiyatları ve asgari ücret herşeyin fiyatının temelini olışturuyor. 0 0
 • Mirac Gülaç: vallahi geçinemiyoruz artık 26 1 Yanıtla
 • Mucahit Demir: Burda bazı insanlar var .. neymiş asgari ücrete zam gelmesin fiyatlar zamlanıyormuş da filan . Arkadaşım o zaman baştakilere söyleyinde şu enflasyonu düşürsünler. 6 ayda nerdeyse enflasyon olmuş yüzde 30 , senin asgari ücretinin daha yıl bitmeden yüzde 30 erimiş ( sözde %30) bunu konuşan yok . Millet yıl sonunu getiremez !!!! 13 0 Yanıtla
  Harun Çelik: E zaten onlara sesleniyoruz maaşa zam değil enflasyon düşürün diyoruz 1 0
 • Ender Kervancıoğlu: CHP olmasa ne eyt çıkacaktı, ne emekliye bayram ikramiyesi, ne ara zam. Halkına düşman olan kim çok belli yani. 6 2 Yanıtla
  Harun Çelik: Kesinlikle katılıyorum haklısın 0 0
 • Ramazan Gündoğan: Yalan haber yapmayacaklar. İnsallah da yapmazlar. Çünkü her şeye zam gelir. 6 0 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement