Emeklilikte yaşa takılanlar Umut Partisi'ni kurdu - Son Dakika

Emeklilikte yaşa takılanlar Umut Partisi'ni kurdu

05.08.2020 08:12

Son yıllarda yaptıkları mitinglerle dikkatleri çeken ve ülkemizde sayıları 6 milyonu aşan emeklilikte yaşa takılanlar 'Umut Partisi' adı altında bir parti kurdu.

Emeklilikte yaşa takılanlar Umut Partisi'ni kurdu. İçişleri Bakanlığı'na ilk başvurularını 14 Nisan günü yapan parti yöneticileri, faaliyete resmen başladı. Umut Partisi Genel Başkanı Abdülkadir Bozkurt, bir hak arayışı mücadelesini siyasette taşıdıklarını belirtti.

"LİYAKAT ESAS ALINACAKTIR"

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre; EYT'lilerin sesi olmak için yola çıktıklarını belirten Bozkurt, parti kurucularının mağduriyet yaşayan EYT'lilerden oluştuğunu söyledi.

Haksızlığa uğramış tüm vatandaşların sesi olacaklarını da söyleyen Bozkurt, "Kamu yönetiminde ciddi revizyona gidilecektir. Gereksiz kamu harcamaları kısıtlanacaktır. En küçük kadrodan en büyük makamlara kadar liyakat esas alınacaktır. Torpil ve adam kayırmaca kesinlikle yapılmayacaktır. Kamuda etik ilkeler belirlenecektir. İşte bu ve benzeri sebeplerle Umut Partisi'ni kurduk" dedi.

Amerikalıların kişisel tüketim harcamaları nisanda beklentileri aştı Amerikalıların kişisel tüketim harcamaları nisanda beklentileri aştı Bakan Kurum'dan Türkiye Çevre Ajansı ile ilgili iddialara tepki Açıklaması Bakan Kurum'dan Türkiye Çevre Ajansı ile ilgili iddialara tepki Açıklaması Karaman Valisi Akkoyun gazetecilerle bir araya geldi Karaman Valisi Akkoyun gazetecilerle bir araya geldi

Son Dakika Ekonomi Emeklilikte yaşa takılanlar Umut Partisi'ni kurdu - Son Dakika


Advertisement