File Market'te nakit ödemeler kaldırılıyor mu? Mağazaya yerleştirilen tabela ortalığı karıştırdı - Son Dakika
Ekonomi

File Market'te nakit ödemeler kaldırılıyor mu? Mağazaya yerleştirilen tabela ortalığı karıştırdı

File Market\'te nakit ödemeler kaldırılıyor mu? Mağazaya yerleştirilen tabela ortalığı karıştırdı

BİM'in bünyesinde bulunan File Market'in bazı mağazalarına yerleştirilen tabelalar tartışma yarattı. İnternete düşen fotoğraflarda yer alan duyuru tabelasında "Sevgili müşterilerimiz 08.07.2024 tarihinden itibaren bu mağazamızda yapılan alışverişlerde daha pratik, hızlı ve hijyenik bir alışveriş deneyimi yaşamanız amacıyla sadece kredi/banka kartları ile ödemeye geçilecektir" ifadelerinin yer aldığı görüldü.

24.06.2024 11:00

Türkiye'nin önde gelen zincir marketlerinden biri olan BİM'in bünyesinde bulunan File Market'in bazı mağazalarına yerleştirdiği tabelalar büyük bir tartışmanın fitilini ateşledi.

İnternete düşen ve binlerce sosyal medya kullanıcısı tarafından paylaşılan fotoğrafta, mağaza içine duyuru tabelaları yerleştirildiği görülüyor. Kasaya yakın bölgeye yerleştirilen tabelada ise "Sevgili müşterilerimiz 08.07.2024 tarihinden itibaren bu mağazamızda yapılan alışverişlerde daha pratik, hızlı ve hijyenik bir alışveriş deneyimi yaşamanız amacıyla sadece kredi/banka kartları ile ödemeye geçilecektir" ifadeleri yer alıyor.

File Market'te nakit ödemeler kaldırılıyor mu? Mağazaya yerleştirilen tabela ortalığı karıştırdı

TEPKİ GÖSTEREN DE VAR OLUMLU BULAN DA

File Market'in bazı mağazalarında 8 Temmuz itibarıyla başlayacak uygulama kimi vatandaşların hoşuna giderken kimilerinin ise tepkisini çekti.

"UYGULAMA ANKARA'DAKİ 3 MAĞAZAMIZ ÖZELİNDE"

File Market Genel Müdürlüğü'nden Haberler.com'a yapılan açıklamada; FİLE olarak, değerli müşterilerimizin gıda, kişisel bakım ve ev temizliği ihtiyaçlarını en iyi kalitede ve yüksek standartlarda karşılarken, ihtiyaçlarını ve alışkanlıklarını da yakından takip ediyoruz. Bu sayede her gün daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabiliyoruz. Bahsi geçen uygulamamız şu anda sadece, uzun zamandır ziyaretçileri tarafından %95 ve üstü oranlarda kartla ödeme tercih edilen Ankara'daki 3 mağazamız özelindedir. Bu mağazalardaki müşterilerimizden aldığımız geri bildirimlerden hareketle, yine mevcut ödemelerdeki kart kullanım oranının çok yüksek olduğu bazı diğer mağazalarımızda da bu uygulamaya geçilecektir. Sadece banka ve kredi kartı kullanımının çok yüksek oranda tercih edildiği mağazalarımızda başlattığımız bu uygulama ile amacımız, müşterilerimize daha hızlı bir kasa deneyimi ve daha konforlu bir alışveriş imkanı sunmaktır" ifadeleri yer aldı.

Son Dakika Ekonomi File Market'te nakit ödemeler kaldırılıyor mu? Mağazaya yerleştirilen tabela ortalığı karıştırdı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (6)

  • Ozgur Turker: Vergisiz para kazanip harcayanlar artik kacamayacak yani. Yeni birsey degil, vergisiz kazanca karsi duran tum gelismis ulkelerde bu sistem var. Sadece markette degil sokak saticisinda bile olmali. Nakit para tasimanin guvenlik ile ilgili riskleri de var. Banka iyidir 13 3 Yanıtla
    Kamber null: Banka ne kadar güvenli? 6 0
  • Hakan Arslan: kart ı olmıyanlar ne yapacak?? 8 2 Yanıtla
    Buğra Demir: Kartı olmayan mı var dayı yıl olmuş 2024 2 5
  • Ergül Çiftçi: çok güzel bir uygulama 2 2 Yanıtla
  • Cem sah: Normaldir marketler bozuk para bulmakta zorlanıyor. Yakinda heryerde olacak bu 1 0 Yanıtla

Advertisement