PSA ve Fiat Chrysler yönetim kurulları birleşmeyi onayladı - Son Dakika

PSA ve Fiat Chrysler yönetim kurulları birleşmeyi onayladı

18.12.2019 10:36

Peugeot ve Citroen markalarının sahibi PSA ve İtalyan Fiat Chrysler Automobiles (FCA) şirketinin yönetimi kurulları, iki şirketin birleşmesini öngören anlaşmayı onayladı.

The Wall Street Journal'ın haberine göre, PSA ve Fiat Chrysler Automobiles (FCA) şirketinin yönetimi kurulları, birleşmenin finansal ayrıntılarına ilişkin anlaşmayı onaylayarak, birleşmenin yolunu açtı. Buna göre, iki şirketin birleşmeye ilişkin resmi açıklamayı, Çarşamba günü Avrupa piyasaları açılmadan önce yapması bekleniyor.

LİDERLİĞİ TAVARES ÜSTLENECEK

Yeni yapılanmaya göre birleşme, iki tarafın yüzde 50'şer paya sahip olacağı Hollanda merkezli bir şirket çatısı altında gerçekleşecek ve bu yeni şirketin liderliğini PSA CEO'su Carlos Tavares üstlenecek.

AB KOMİSYONU'NUN ONAYI BEKLENİYOR

Uzmanlara göre, Avrupa'daki ekonomik durgunluktan etkilenen PSA, Fiat Chrysler ortaklığıyla Chrysler, Jeep, Dodge ve Ram markaları sayesinde Amerikan pazarında daha etkili olabilecek. AB'de faaliyet gösteren şirketlerin bulundukları sektörlerde rekabete aykırı bir durum olup olmadığını inceleme yetkisine sahip olan AB Komisyonu söz konusu birleşmeyi onaylaması gerekiyor.

YORUMLAR
500
AB, İran nükleer anlaşması için 'son metni' ortaya koydu AB, İran nükleer anlaşması için 'son metni' ortaya koydu İran Dışişleri Bakanı Abdullahiyan: 'Nihai metne ulaşmak için beklentimiz; kararlılık ve ciddiyet' İran Dışişleri Bakanı Abdullahiyan: 'Nihai metne ulaşmak için beklentimiz; kararlılık ve ciddiyet' AB, İran müzakerelerinin nihai metnine başkentlerden siyasi onay bekliyor AB, İran müzakerelerinin nihai metnine başkentlerden siyasi onay bekliyor

Son Dakika Ekonomi PSA ve Fiat Chrysler yönetim kurulları birleşmeyi onayladı - Son Dakika


Advertisement