Tursab Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy: 'Uludağ ile İlgili Devletin Aldığı Karara Saygılıyız' - Son Dakika
Tursab Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy: 'Uludağ ile İlgili Devletin Aldığı Karara Saygılıyız'

Tursab Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy: 'Uludağ ile İlgili Devletin Aldığı Karara Saygılıyız'

22.09.2010 19:28

Serhat TEZCAN/BURSA, (DHA) BURSA Valisi Şahabettin Harput'u makamında ziyaret eden Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TURSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy, Uludağ'ın Türkiye için önemine değinerek, "Oradaki arkadaşlar planlı bir şekilde nizama uyacak.

Serhat TEZCAN/BURSA, (DHA)

BURSA Valisi Şahabettin Harput'u makamında ziyaret eden Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TURSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy, Uludağ'ın Türkiye için önemine değinerek, "Oradaki arkadaşlar planlı bir şekilde nizama uyacak. 30- 40 yılık tesisler ya kendilerini yenileyecekler ya da bırakıp gidecekler. Uludağ ile ilgili devletimizin aldığı karara saygılıyız" dedi.

Tarihi Valilik binasında Bursa Valisi Şahabettin Harput'u ziyaret eden TURSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Bursa'nın turizm merkezi olma yönünde yapılan çalışmalara her zaman destek verdiklerini söyledi. Kentin sanayi yönünden gelişmek için şansını değerlendirdiğini ifade eden Ulusoy, "Bursa sanayi ve turizm yönünden önemli bir kent. Sanayi yönünden şansını denedi. Ancak turizm ve kültür denince Bursa'nın değerlerini göz ardı etmek mümkün değil" diye konuştu.

Dünyanın turizm sektöründe planlı ve programlı bir sisteme geçtiğini vurgulayan Başaran Ulusoy, "Uludağ da bu planlı sisteme geçmeli. Oradaki arkadaşlar planlı bir şekilde nizama uyacak. 30- 40 yılık tesisler ya kendilerini yenileyecekler ya da bırakıp gidecekler. Çünkü başka Uludağ yok. Aynı hatayı Erzurum yaptı. Erzurum'da da pistin etrafına otel yapıldı. Bu olursa bölge nefes alamaz. Pistler ayrı tarafta, konaklama tesisleri ayrı tarafta olmalı. Biz, Uludağ ile ilgili devletimizin aldığı karara saygılıyız. Uludağ'daki otel sahiplerinde yılların vermiş olduğu alışkanlık var; onları da anlıyoruz ama o arkadaşlar oturacaklar ve kendileri bir plan çıkaracaklar. Uludağ ve Bursa bir nimet. Bunun yok olmasına müsaade edilemez" dedi.

Bursa Valisi Şahabettin Harput ise Ulusoy'un ziyaretinden dolayı mutluluk duyduğunu belirterek, Bursa'nın turizm sektöründe yeni bir merkez olacağını söyledi. Türkiye'nin turizm sektöründen gelir elde eden ülkeler arasında 50'nci sıralarda yer aldığına dikkat çeken Vali Harput, "Sahip olduğumuz mirası en iyi şekilde korumak ve değerlendirmek bizim görevimiz. Bursa, turizm merkezi olarak ağırlığını her geçen gün hissettiriyor. Kentte yeni dönemde lokomotif, turizm olmuştur" ifadelerini kullandı.

Ulusoy ziyarette Vali Harput'a TURSAB'ın hazırladığı turizm tanıtım kitabını armağan etti.

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Ekonomi Tursab Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy: 'Uludağ ile İlgili Devletin Aldığı Karara Saygılıyız' - Son Dakika


Advertisement