1,5 Milyon Balon Aynı Anda Gökyüzüne Salınırsa Ne Olur? - Son Dakika

1,5 Milyon Balon Aynı Anda Gökyüzüne Salınırsa Ne Olur?

22.04.2014 20:22

Evet muhteşem bir görüntünün oluşacağı kesin.

1
Evet muhteşem bir görüntünün oluşacağı kesin. Ancak sadece o kadar değil. Ya da keşke sadece bununla sınırlı olsaydı.

Kaynak :

2
1986 yılında bir rekor denemesi için ABD'nin Ohio eyaletinin Cleveland kentinde 1,5 milyon helyum balonu aynı anda serbest bırakılmış.
3
'United Way of Cleveland' adıyla yapılan organizasyon ilk başlarda oldukça renkli görüntülere yol açsa da sonrasında hiç beklenmedik sonuçlar doğurdu.
4
Zira gökyüzüne salınan bu balonlar ne yazık ki 2 kişinin ölümüne ve milyonlarca dolar zarara sebep oldu... Balonların verdiği zararla ilgili birçok dava açıldı.

5
Great Lakes bölgesinden yaklaşan fırtına, tüm balonları şehrin etrafına saçtı.
6
Raymond Broderick ve Bernard Sulzer adlı iki balıkçı, balonların devirdiği tekneden düşerek öldü.
7
Balonlardan korkan bir çiftlik atı, kendine zarar verdi. Sahibi ise organizatörlere 100 bin dolarlık tazminat davası açtı.

8
Etkinlikten elde edilen gelirin, hayır kurumlarına bağışlanması planlanmıştı. Ancak masum başlayan bu deneme, ardında 2 ölü, milyon dolarlık davalar ve temizlenmesi haftalarca süren çevre kirliliği bıraktı.

9
10
11
12
13

Son Dakika 1,5 Milyon Balon Aynı Anda Gökyüzüne Salınırsa Ne Olur? - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Ormanda yürüyüş yapan hemşireye önce tecavüz etti, ardından arabayla üstünden geçti Türkiye'de nadir görülen manzara! İki adımla şehir değiştiriyorlar "Ronaldo'ya karşı koyamam" diyen G.Saray'ın eski yengesi, yeniden evlenmeye hazır Cinsel içerikli videolarından servet kazanan pilot sonunda patladı: Beni kullandılar Arka Sokaklar'ın Zeliş'i dekolteli poz verdi, takipçileri tek bir şeye takıldı