Bir haftadır kayalıklarda mahsur kalan keçi, 7 saat süren çalışmanın ardından kurtarıldı - Son Dakika

Bir haftadır kayalıklarda mahsur kalan keçi, 7 saat süren çalışmanın ardından kurtarıldı

18.10.2019 14:45

Batman'ın Sason ilçesinde bir haftadır kayalıklarda mahsur kalan keçi, AFAD ve güvenlik korucularının 7 saatlik çalışmasıyla kurtarıldı.

1
Sason ilçesine bağlı Kayabaşı köyünde oturan Kadir Demir'in, bir hafta önce keçilerinden biri kayboldu.
2
Keçinin, 3 bin rakımlı Mereto Dağı eteklerindeki sarp kayalıklarda mahsur kaldığını fark eden Demir, hayvanı kurtaramayınca AFAD ekiplerinden yardım istedi. Güvenlik korucularıyla birlikte bölgeye giden ekipler, kurtarma çalışması başlattı.
3
Sarp kayalıklara halat yardımıyla inen AFAD ekipleri, 7 saatlik çalışmanın ardından keçiyi bir haftadır mahsur olduğu yerden kurtardı.
4
Açlık ve susuzluktan bitkin düştüğü gözlenen keçiye su verildi. Kurtarma çalışmasına destek veren güvenlik korucularından Fikret Demir, AFAD ekiplerine teşekkür etti. Keçi, Kayabaşı köyüne getirilerek Kadir Demir'e teslim edildi.

5
DHA

Son Dakika Bir haftadır kayalıklarda mahsur kalan keçi, 7 saat süren çalışmanın ardından kurtarıldı - Son Dakika


YORUMLAR (2)

Diğer Galeriler

Sivaslılardan kangal sayısını ikiye çıkaran Adriana Lima'ya çağrı: Üçüncüsü bizden olsun Bir ay içinde hamile bıraktığı 6 kadınla yan yana gelip poz verdi Köyün yarısı koronaya yakalandı, kimse vefat etmedi! Sırrı iki şeyde saklı Çok şaşıracaksınız! Ali Baba ve Kırk Haramiler'deki içi altın dolu mağara bakın neredeymiş Sadece meyve ve bitkilerle besleniyor! Ormanın gerçek kralını görenler hayretler içerisinde