Son Dakika Haberleri: Bir haftadır kayalıklarda mahsur kalan keçi, 7 saat süren çalışmanın ardından kurtarıldı

Bir haftadır kayalıklarda mahsur kalan keçi, 7 saat süren çalışmanın ardından kurtarıldı

30 gün önce

Batman'ın Sason ilçesinde bir haftadır kayalıklarda mahsur kalan keçi, AFAD ve güvenlik korucularının 7 saatlik çalışmasıyla kurtarıldı.

1
Sason ilçesine bağlı Kayabaşı köyünde oturan Kadir Demir'in, bir hafta önce keçilerinden biri kayboldu.
2
Keçinin, 3 bin rakımlı Mereto Dağı eteklerindeki sarp kayalıklarda mahsur kaldığını fark eden Demir, hayvanı kurtaramayınca AFAD ekiplerinden yardım istedi. Güvenlik korucularıyla birlikte bölgeye giden ekipler, kurtarma çalışması başlattı.
3
Sarp kayalıklara halat yardımıyla inen AFAD ekipleri, 7 saatlik çalışmanın ardından keçiyi bir haftadır mahsur olduğu yerden kurtardı.
4
Açlık ve susuzluktan bitkin düştüğü gözlenen keçiye su verildi. Kurtarma çalışmasına destek veren güvenlik korucularından Fikret Demir, AFAD ekiplerine teşekkür etti. Keçi, Kayabaşı köyüne getirilerek Kadir Demir'e teslim edildi.

5
DHAHaber Yayın Tarihi: 18.10.2019 02:45 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Rusya'da bir benzin istasyonu, bikinili müşterilerine ücretsiz yakıt vereceğini duyurunca ortalık karıştı! Canan Karatay zeytinyağını öve öve bitiremedi: Altından daha kıymetli, anne sütü gibi! ABD'li modelin başı çok büyük dertte! Fotoğrafını görünce sakın üzerine tıklamayın Ünlü oyuncu Scarlett Johansson'dan olay itiraf: Bir grup erkek tarafından cinselleştirildim! Cristiano Ronaldo'nun eski sevgilisine çıplak fotoğraf şoku! Topa tuttular