1 Liralık Çakmağı 20 Bin Liraya Sattı - Son Dakika

1 Liralık Çakmağı 20 Bin Liraya Sattı

09.01.2012 15:23

1
İstanbul'da, külçe altın şeklindeki promosyon çakmakların, İran'dan getirdiği altın çakmaklar olduğunu söyleyerek 6 kişiyi 20 bin lira dolandırdığı iddia edilen 60 yaşındaki Aydın K., polis tarafından yakalandı.
2
Ataşehir ve Ümraniye'de meydana gelen dolandırıcılık olayları üzerine polis harekete geçti. Polisin belirlemelerine göre zanlı, yolda rast gele seçtiği insanların yanına yaklaşarak "İran'dan altın kaplama çakmak getirdim. Bunu satacak kuyumcu arıyorum. İsterseniz size satabilirim" diyor.
3
Tam bu sırada zanlının suç ortağı yanlarına gelerek "Ben kuyumcuyum. Bu çakmak gerçekten çok değerli. Siz almıyorsanız ben alayım. İki katı paraya satarım" diye araya giriyor.
4
Önüne gelen bu fırsatı kaçırmak istemeyen mağdurlar piyasa değeri 2 ile 5 arasında değişen çakmakları, binlerce lira karşılığında satın alıyor.
5
Ancak mağdurlar, çakmağı satmak için bir kuyumcuya gittiklerinde dolandırıldıklarını anlıyor.

Son Dakika 1 Liralık Çakmağı 20 Bin Liraya Sattı - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Maskeyi ağzına değil göğüslerine taktı! 52'lik yıldız çılgın akıma gecikmeli katıldı Böyle işi kim sevmez! Yaptıkları paylaşımla saniyeler içinde milyonlarca lira kazanıyorlar Ermeni askerler cephede kaçacak delik ararken, yavru Paşinyan keyifte! Sosyal medyayı sallıyor 'Kel çoban' efsanesiyle adı duyuldu! Bu mağaraya gelenlerin tek bir ortak özelliği var Taraftarların aklını başından aldı! 48'lik oyuncu Anna Falchi, takımının zaferini soyunarak kutladı