10 dolar karşılığında çıplak fotoğraflarını gönderen Amerikalı modelin Instagram hesabı kapatıldı - Son Dakika

10 dolar karşılığında çıplak fotoğraflarını gönderen Amerikalı modelin Instagram hesabı kapatıldı

07.01.2020 12:51

Amerikalı model Kaylen Ward, Avustralya'da birçok noktada meydana gelen ve bir türlü söndürülemeyen orman yangınlarına yardım için 10 dolar karşılığında çıplak fotoğraflarını gönderiyordu. Kampanyadan 700 bin dolar toplayan modelin Instagram hesabı kapatıldı.

1
Avustralya'da etkisini sürdüren; ilk belirlemelere göre 24 insanın öldüğü, 1500'den fazla evin kullanılmaz hale geldiği, yüzlerce koala ve kangurunun hayatını kaybettiği yangınlarda mağdurlara bağış yapabilmek için, Amerikalı bir model değişik bir yöntem uyguladı.
2
Amerikalı modelin yardım toplamak için kullandığı yöntem ise görenleri şaşkına çevirdi.

3
Kaylen Ward, Avustralya'da birçok noktada meydana gelen ve bir türlü söndürülemeyen orman yangınlarına yardım eden bir organizasyon için yardım toplamaya karar verdi.
4
Bağış toplamaya önce Instagram hesabından başlayan Amerikalı model, Avustralya'daki yangınlara yardım için banka hesabına 10 dolar gönderene çıplak fotoğrafını göndereceği duyurdu.
5
Amerikalı güzel modelin paylaştığı duyurunun ardından mesaj kutusu adeta akına uğradı. İlk etapta bir kaç bin mesaj geleceğini tahmin eden modelin mesaj kutusuna dakikalar içinde 20 bini aşkın mesaj geldi.

6
Amerikalı model mesajları cevapladığını, hala cevaplamaya devam ettiğini belirtti. Ünlü modelin farklı yöntemle başlattığı kampanyada toplanan paranın ise 700 bin dolar olduğu öğrenildi.
7
Modelin bu bağış yöntemi çoğunluğun beğenisini kazanırken, yöntemi beğenmeyen kişiler ise instagrama şikayette bulundu.
8
Instagram şikayetler üzerine genç modelin hesabını geçici olarak kapattı.
9
Genç ve güzel modelin şikayet üzerine Instagram hesabı kapatılınca, çareyi aynı kampanyaya aynı yöntemle Twitter'dan devam etmekte buldu.
10
Modelin Instagram'dan başlattığı kampanya, Twitter'da da ilgi odağı oldu.
11
Konuyla ilgili açıklama yapan Amerikalı model Kaylen Ward, daha önce de para karşılığı çıplak pozlarını gönderdiğini, bu yöntemin bağış toplamak için de işe yarayabileceğini düşünerek bu işe giriştiğini söyleyerek şunları aktardı:
12
"Geçmişte de kendi şahsıma para kazanmak için çıplak özçekimlerimi paylaşıyordum. Avustralya'daki büyük yangınlar için bağış toplarken bu yöntemi kullanabileceğim aklıma geldi."
13
"Bu işe girişirken, ilk etapta bir kaç bin dolar toplarım diye düşünmüştüm."

YORUMLAR (3)
500

Son Dakika 10 dolar karşılığında çıplak fotoğraflarını gönderen Amerikalı modelin Instagram hesabı kapatıldı - Son Dakika


Advertisement