10 Mucize Besin - Son Dakika

10 Mucize Besin

11.04.2014 17:45

Bağışıklık sistemini güçlendiren 10 mucize besin.

1
Elma Pektin Maddesi Barındırır. Bu madde Kanser hücrelerini öldürüen ve vücutta ilerlemesini durduran bir kaynaktır. Ayrıca C vitamini kaynağıdır. Güçlü bir Antioksidandır.
2
Brokoli iyi bir kalsiyum deposudur. Ayrica Potasyum, Folik asit ve Lif kaynağıdır. Kalp Hastalığı ve kronik hastalıkları önler.

3
Mısır tam bir vitamin deposudur.B1 vitamini, patotonik asit B5 vitamini, folat, niasin B3 Vitamin ve C vitaminini de bol miktarda içermektedir. Mısır ayrıca diyetsel liflerin, fosfor ve magnezyum minerallerinin iyi bir kaynağıdır.
4
Ananas pürüzsüz bir cilt için gerekli bütün vitamin ve mineralleri içerir. Yoğun bir protein deposudur. Zayıflamayı hızlandırır.
5
Kiraz idrar söktürücüdür. Antibiyotik etkisi vardır. Kan akışını kolaylaştırır. Zayıflamaya yardımcı olur.
6
Limon C vitamini hazinesidir. Antioksidandır. Algılama yeteneğini artırır. Sindirimi kolaylaştırır.

7
Kırmızı Biber Zayıflamaya yardımcı olur. İltihap sökücü özelliği vardır.

8
Domates içerisinde bulunan likopen maddesi sayesinde, sık sık tüketildiğinde yaşlanmayı engeller. Güneşin altında bile domatesin gergin durmasını sağlayan madde likopendir.

9
Fındık Metabolizmayı düzenler. İştah açıcıdır. Kemiklerin ve dişlerin yapımında ihtiyaç duyulan kalsiyumu karşılar.
10
Soğan antibakteriyel etki sağlar ve ağrı kesici (analjezik) özelliği olan etkin maddeler taşır.

Son Dakika 10 Mucize Besin - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Günden güne eriyor! Sosyetik güzel Süreyya Yalçın'ın son hali korkuttu Rapunzel'e meydan okuyor! 15 yıldır saçlarına makas değdirmedi Su üstünde yürüyen sihirbaz kendini ifşa etti! Yaptığı hile şeytanın bile aklına gelmez 16 yaşındaki çocuk, hamile bıraktığı sevgilisini parçalara bölüp çöpe attı Kadın kahramanlar, Hakkari'nin sert coğrafyasında PKK'ya göz açtırmıyor