10 Mucize Besin - Son Dakika

10 Mucize Besin

6 yıl önce

Bağışıklık sistemini güçlendiren 10 mucize besin.

1
Elma Pektin Maddesi Barındırır. Bu madde Kanser hücrelerini öldürüen ve vücutta ilerlemesini durduran bir kaynaktır. Ayrıca C vitamini kaynağıdır. Güçlü bir Antioksidandır.
2
Brokoli iyi bir kalsiyum deposudur. Ayrica Potasyum, Folik asit ve Lif kaynağıdır. Kalp Hastalığı ve kronik hastalıkları önler.

3
Mısır tam bir vitamin deposudur.B1 vitamini, patotonik asit B5 vitamini, folat, niasin B3 Vitamin ve C vitaminini de bol miktarda içermektedir. Mısır ayrıca diyetsel liflerin, fosfor ve magnezyum minerallerinin iyi bir kaynağıdır.
4
Ananas pürüzsüz bir cilt için gerekli bütün vitamin ve mineralleri içerir. Yoğun bir protein deposudur. Zayıflamayı hızlandırır.
5
Kiraz idrar söktürücüdür. Antibiyotik etkisi vardır. Kan akışını kolaylaştırır. Zayıflamaya yardımcı olur.
6
Limon C vitamini hazinesidir. Antioksidandır. Algılama yeteneğini artırır. Sindirimi kolaylaştırır.


7
Kırmızı Biber Zayıflamaya yardımcı olur. İltihap sökücü özelliği vardır.


8
Domates içerisinde bulunan likopen maddesi sayesinde, sık sık tüketildiğinde yaşlanmayı engeller. Güneşin altında bile domatesin gergin durmasını sağlayan madde likopendir.


9
Fındık Metabolizmayı düzenler. İştah açıcıdır. Kemiklerin ve dişlerin yapımında ihtiyaç duyulan kalsiyumu karşılar.
10
Soğan antibakteriyel etki sağlar ve ağrı kesici (analjezik) özelliği olan etkin maddeler taşır.

Haber Yayın Tarihi: 11.04.2014 05:45 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Genç fenomen, Katie Price'a benzemek için 140 bin liralık göğüs ameliyatı oldu Evde yiyecek bir şey kalmayınca alyanslarını sattılar! İşte Rahşan ve Bülent Ecevit'in bilinmeyenleri Magazin dünyasına bomba gibi düşen iddia: Rihanna, milyarder Arap iş adamından ayrıldı! Böylesi duyulmadı! Çıplak pozlarını paylaşan sosyal medya fenomeninin fotoğraflarını eşi çekiyor Evde yiyecek bir şey kalmayınca alyanslarını sattılar! İşte Rahşan ve Bülent Ecevit'in bilinmeyenleri

Son Dakika Haberleri