1000 Yıl Önce Ölen Budist Rahibin Mumyası Şoke Etti - Son Dakika

1000 Yıl Önce Ölen Budist Rahibin Mumyası Şoke Etti

3 yıl önce

1000 yıl önce Hindistan'dan Çin'e seyahat ederken öldüğü sanılan bir budist rahibe ait altın kaplama mumya bulundu.

1
Saygıdeğer keşişin kalıntıları, yaldızlanmadan önce böyle verniklendi.

2
Mumyalanmış rahip, Wu'an'daki Dinghui Tapınağı'nda saklanmış. Ci Xian'ın kalıntıları geçen yıl yaldızlanmış. Yukarıdaki fotoğrafta vücudunun boyanmadan önceki halini göreceksiniz.

3
Keşişler ve halk, Master Ci Xian'ı görmek, ibadet etmek için Dinghui Tapınağı'na akın ediyor.

4
Usta Ci Xian'ın kalıntıları 1970'lerde bir mağarada bulunmuş. 2011 yılından bu yana da Dinghui Tapınağı'nda tutulmaktaymış. Tapınak görevlileri Budist rahibe saygılarını göstermek için kalıntılara altın katman eklemeye karar vermiş.

5
Usta Ci Xian'ın, Budizm'i teşvik etmek için eski Hindistan'dan antik Çin'e seyahat eden saygın bir keşiş olduğu söyleniyor.

6
7
Kuzey Çin'in Hebei Eyaletinin, Wu'an'daki Dinghui Tapınağı'nda, öldüğü sanılan budist rahip: Mad Ci Xian'ın, yaldızlı mumyasına rastlandı. Daha ilginç olan ise; mumyanın içindeki organların çürümemesi.

8
Üst çene, üst dişler, kaburga, omurga hepsi yerinde duruyor.


9
Yapılan incelemede rahibin kemiklerinin hiç bozulmadığı ve beyninin zarar görmediği ortaya çıktı.

10
Tapınağın yönetimi, Ci Xian'ın cesedi için CT taramasını 8 Temmuz'da düzenledi. Doktorlar, Usta Ci Xian'ın, hala sağlıklı kemikleri ve bir beyni bulunduğunu söylediğinde, keşişler şok geçirdi.

Haber Yayın Tarihi: 15.07.2017 03:15 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

İstanbul'un nadide semtinde telesiyej keyfi! 60 yıl önce çekildi Ayşen Gruda'yla, Müjdat Gezen'in nişan attığını biliyor muydunuz? Cani anneden kan donduran itiraf! 3 çocuğunu ninniler eşliğinde boğarak öldürdü Isırdığını 10 dakikada öldürüyor! Yangın ve selin vurduğu Avustralya'da katil örümcek alarmı Ramo'nun yosun gözlü güzeli Fatoş, Instagram pozlarıyla büyülüyor!

Son Dakika Haberleri