1000 Yıl Önce Ölen Budist Rahibin Mumyası Şoke Etti - Son Dakika

1000 Yıl Önce Ölen Budist Rahibin Mumyası Şoke Etti

15.07.2017 15:15

1000 yıl önce Hindistan'dan Çin'e seyahat ederken öldüğü sanılan bir budist rahibe ait altın kaplama mumya bulundu.

1
Saygıdeğer keşişin kalıntıları, yaldızlanmadan önce böyle verniklendi.

2
Mumyalanmış rahip, Wu'an'daki Dinghui Tapınağı'nda saklanmış. Ci Xian'ın kalıntıları geçen yıl yaldızlanmış. Yukarıdaki fotoğrafta vücudunun boyanmadan önceki halini göreceksiniz.

3
Keşişler ve halk, Master Ci Xian'ı görmek, ibadet etmek için Dinghui Tapınağı'na akın ediyor.

4
Usta Ci Xian'ın kalıntıları 1970'lerde bir mağarada bulunmuş. 2011 yılından bu yana da Dinghui Tapınağı'nda tutulmaktaymış. Tapınak görevlileri Budist rahibe saygılarını göstermek için kalıntılara altın katman eklemeye karar vermiş.

5
Usta Ci Xian'ın, Budizm'i teşvik etmek için eski Hindistan'dan antik Çin'e seyahat eden saygın bir keşiş olduğu söyleniyor.

6
7
Kuzey Çin'in Hebei Eyaletinin, Wu'an'daki Dinghui Tapınağı'nda, öldüğü sanılan budist rahip: Mad Ci Xian'ın, yaldızlı mumyasına rastlandı. Daha ilginç olan ise; mumyanın içindeki organların çürümemesi.

8
Üst çene, üst dişler, kaburga, omurga hepsi yerinde duruyor.

9
Yapılan incelemede rahibin kemiklerinin hiç bozulmadığı ve beyninin zarar görmediği ortaya çıktı.

10
Tapınağın yönetimi, Ci Xian'ın cesedi için CT taramasını 8 Temmuz'da düzenledi. Doktorlar, Usta Ci Xian'ın, hala sağlıklı kemikleri ve bir beyni bulunduğunu söylediğinde, keşişler şok geçirdi.

Son Dakika 1000 Yıl Önce Ölen Budist Rahibin Mumyası Şoke Etti - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Yeri şimdilik gizli tutuluyor! Bu izlerin 5 bin yıllık olduğu tespit edildi Mucize Doktor'un Açelyası isyan etti! "Bedenimi istediğim gibi kullanırım" deyip yatak pozunu paylaştı İki kez tecavüze uğrayan kadın orduya katıldı! Verdiği silahlı pozlarla kadınlara çağrıda bulundu Çocuğu yaşındaki zihinsel engelli kızla evlenen 55 yaşındaki adama tepki yağdı Elektrikçiler, kabloların yerini değiştirmek için yaptıkları kazıda yanlışlıkla orta çağdan kalma gizli bir tünel keşfetti