102 Yıllık Orman Görenleri Büyülüyor - Son Dakika

102 Yıllık Orman Görenleri Büyülüyor

01.10.2014 17:43

1
Avustralya'da Homebush Körfezi'nde yüzen bu 102 yıllık eski askerî gemi, gövdesinde 40 yıldır büyüyen gür ve sağlıklı bitki örtüsüne ev sahipliği yapıyor.

2
Önceleri SS Corrimal olarak bilinen ve 2. Dünya Savaşı'nda terkedilen SS Ayrfield'in kocaman gövdesi 40 yıldır büyüyen mangrov ağaçlarıyla birlikte inanılmaz bir görüntüye sahip.

3
Geminin üzerindeki ormanın oluşturduğu Mangrov ağaçları ve çalılıkları, yarı tropik ve tropikal bölgelerde kıyıda tuzlu ya da acı sularda büyüyor.

4
Bu nedenle bu ağaçlar gemiye güzel ve etkileyici bir görünüm sağlıyor.

5
Fotoğrafçılar da bu görüntünün hayranı ve fotoğrafçılar için oldukça popüler bir alan. Yapraklarını dökmeyen ağaçlardan oluşan Mangrovlar, hem nemli hem de kuru iklim bölgelerinde görülebiliyor.

6
SS Ayrfield isimli bu gemi İngiltere'de 1911 yılında inşa edildi ve 1912 yılında Sydney'de tescillendi.

7
Gemi eyalet hükümeti tarafından satın alındı ve 2. Dünya Savaşı boyunca Pasifik bölgesinde konuşlanan Amerikan taburlarına erzak nakliyesinde kullanıldı.

8
1972 yılında SS Ayrfield parçalanması için Homebush Körfezi'ne gönderildi. Burada, geminin gövdesi parçalanmasına rağmen iskeleti üzerinde yaz kış yeşil kalan Mangrov ormanı yeşerdi.

9
102 yıllık bu yüzer orman Google'ın uydu haritalarında bile rahatlıkla görülebiliyor.

Son Dakika 102 Yıllık Orman Görenleri Büyülüyor - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Mustafa Üstündağ'ın arabada kucağına oturmuştu! Gelin adayının değişimi dudak uçuklattı Maskeli Sihirbaz hilesini ifşa etti! Yöntemi şeytanın bile aklına gelmez Duyanlar şaşkın! Bu festivalde evli kadınlar ikinci eşlerini seçiyor Arkeologlar kazmayı toprağa her vuruşlarında hayran kalıyor! 2.500 yıldır İstanbul'un göbeğinde saklanıyormuş Fizik kuralına meydan okuyorlar! Araçlar suyun altına girip kayboluyor