103 yaşındaki Belçikalı kadın tam bir savaşçı çıktı! Koronavirüs dahil üç ölümcül salgını sağ atlattı - Son Dakika

103 yaşındaki Belçikalı kadın tam bir savaşçı çıktı! Koronavirüs dahil üç ölümcül salgını sağ atlattı

24.04.2020 17:12

Belçika'nın Flaman kesimindeki Oostende kentinde yaşayan 103 yaşındaki Octavie De Truck, yaklaşık 2 hafta önce yakalandığı koronavirüs enfeksiyonunu yenerek sağlığına kavuştu. Ancak Truck'ın yendiği tek şey korona değil. Yaşlı kadın, İkinci Dünya Savaşı, İspanyol gribi ve yaşadığı dönemde diğer bütün salgınları sağ olarak atlattı.

1
Yaşlı kişilerin pek çok kronik hastalığı olabildiği için virüs onları daha kolay etkiliyor. Ancak dünya genelinde durum böyle olsa da belirli istisnalar da var. Onlardan biri de 103 yaşındaki Octavie De Truck. Octavie De Truck 2 hafta mücadele ettiği koronavirüsünü yendi. Ancak Truck, görüp geçirdiği salgınlara karşı oldukça dişli çıktı.

2
Dünya yıllardır salgın hastalıklarla ve savaşlarla mücadele ediyor. Şu ana dek dünya tarihini değiştiren pek çok olay yaşandı. Dünya savaşları ve ölümcül virüsler bu olaylardan bazılarıydı. Tüm bu süreçleri yaşayan, görüp geçiren bir kişi var.
3
103 yaşındaki Belçikalı Octavie De Truck, Birinci Dünya Savaşı sırasında doğdu. De Truck, İkinci Dünya Savaşı'ndan sağ çıkmayı başardı. Bunun yanı sıra neredeyse tüm Avrupa nüfusunun 3'te birini yok eden İspanyol gribi gibi büyük bir salgınla da mücadele etti.

4
Truck yüzyıl içinde yaşanan İspanyol ve Meksika gribi salgınları sağlıklı bir biçimde atlattı. Günümüzde ise dünya corona virüsü ile mücadele ediyor.
5
Virüsün yaşlı kişilerde ölüm oranının gençlere göre çok daha yüksek olduğu biliniyor. 2 büyük salgını atlatan 103 yaşındaki Octavie De Truck, corona virüsüne yakalandı. Bir süre önce evde düşme sonucu dizinden ameliyat olan ve ortopedik rehabilitasyon için hastaneye başvuran Belçikalı kadın tedaviye alınmıştı.

6
Kraliçe Elizabeth Enstitüsü'nde (KEI) tedaviye alınan Truck, Nisan ayı başında solunum sıkıntısı yaşadı. De Truck'ın yapılan testlerinde, corona virüsüne yakalandığı belirlendi.
7
Koronavirüsüne yakalanan Belçikalı kadın, 2 haftalık tedavinin ardından virüsü yenmeyi başardı. 3. haftanın sonunda ise tamamen iyileşerek, normal servise alındı ve bacağı için yeniden tedaviye başlandı.
8
Octavie De Truck hastanede kaldığı süreçte etrafında çalışan sağlık çalışanlarını "penguen ya da astronata benzettiği" söylüyor ve tuhaf bulduğunu dile getiriyordu. KEI Müdürü Gerd Callewaert, Belçika medyasına yaptığı açıklamada hayatı mücadeleyle geçen De Truck'un, corona virüsünü de yendiğini vurgulayarak, "Onun iyileşmesi, tüm personelimize büyük moral oldu" dedi.
9
Yakınları ise ,Octavie De Truck'un, 100'den fazla kan verdiğini ve sağlığına her zaman özen gösterdiğini söyledi.

Son Dakika 103 yaşındaki Belçikalı kadın tam bir savaşçı çıktı! Koronavirüs dahil üç ölümcül salgını sağ atlattı - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (1)
  • ALİ RIZA: Haydi Eğitim öğretim görevlisi öğretmen arkadaşlar sosyal duyarlılık yapalım bu zorlu dönemde 1 maaşımızı devletimize yardım olarak almayalım zaten eğitim ve öğretim kurumları bunca zamandır kapalıydı uygun olan budur. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500
Advertisement